Strona 11 z 31 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181921 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #201
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Czyli mam do tego dać tą wkładkę, i na to tetrę np?
    wydaje mi się że tetra się tam nie zmieści, chyba że jakaś mniejsza i cienka
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  2. #202
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ok dziękuję.
    I jeszcze mam pytanki, co to są za pieluszki:
    firma: Diaper basic.
    Wydawało mi się,że to są kieszonki,ale nie mają kieszonki, i nie wiem w sumie co to za rodzaj i jak używać
    Ostatnio edytowane przez melodi ; 21-03-2013 o 11:28 Powód: literówka, K mi się źle wciska :P

  3. #203
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Ok dziękuję.
    I jeszcze mam pytanki, co to są za pieluszki:
    firma: Diaper basic.
    Wydawało mi się,że to są kieszonki,ale nie mają kieszonki, i nie wiem w sumie co to za rodzaj i jak używać
    to mi wygląda na formowankę flanelową
    zakładasz po prostu na pupę, a na to otulacz

  4. #204
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Mam do tego także... majtki ceratkowe
    Czy nadają się zamiast otulacza,czy takie majtki ceratkowe to w ogóle nie przydatne są?

    Przepraszam za ogrom pytań,ale właśnie dostałam wszystkie zamówienia,i ogarniam się w tych pieluszkach

  5. #205
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    cerata nie "oddycha"; ja bym takich majtek nie używała

  6. #206
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Melodi oczywiście możeż spróbować z tą ceratą na początek ale radzę kup na bazarku porządny, uniwersalny otulacz np FLIP.
    Jeżeli masz na stanie formowanki (czyli takie i podobne jak na ostatnim Twoim zdjęciu) a do tego planujesz chociażby okazjonalnie używać pieluszek do składania(nawet zwykłej tetry) to otulacz to podstawa.
    Szkoda dziecka pupy na ceratę.

    I poczytaj jeszcze o pielęgnacji pieluch- jeżeli nabyłaś używane to przed pierwszym użyciem koniecznie zafunduj pieluchom stripping (pranie w czystej wodzie taką ilość razy, aż przestanie się pienić woda), zafunduj kurację kwaskową (szkl kwaku cytrynowego rozpuszczona we wrzątku - formowanki w tym wygotuj, PULowe polej wrzątkiem i zostaw w miesce do ostygnięcia), wygotuj to co się nadaje do wygotowania, pieluchy PULowe wypierz w max dozwolonej temp z dodatkiem proszku antybakteryjnego.
    P. 2007, D. 2010

  7. #207
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Dziękuję za rady
    Właśnie się do tego zabieram, ostatnie dni spędziłam na forum czytając o dbaniu o pieluszek,więc już się trochę orientuję

  8. #208
    Chustonoszka Awatar Aileris
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    95

    Domyślnie

    dziewczyny, proszę o pomoc! pogubiłam sie dokumentnie,a już sądziłam, że mi sie rozjaśniło...

    z wstępnych oględzin wyszło mi na to, że najfajniejsze są pieluszki kieszonkowe, jak sądziłam to mamy pieluchę i doczepiany do środka wkład. jak siknie/kupnie-wkład wywalam, wsadzam nowy. formowanki jak zrozumiałam to taka pielucha wprost na pupsko i do stosowania z otulaczem, dlatego zamiast zakładać kilka warstw, wolałabym tylko zmieniać wkłady.

    czy ja dobrze rozumuję? czy coś pokiełbasiłam i jednak zle myślę?

  9. #209
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aileris Zobacz posta
    dziewczyny, proszę o pomoc! pogubiłam sie dokumentnie,a już sądziłam, że mi sie rozjaśniło...

    z wstępnych oględzin wyszło mi na to, że najfajniejsze są pieluszki kieszonkowe, jak sądziłam to mamy pieluchę i doczepiany do środka wkład. jak siknie/kupnie-wkład wywalam, wsadzam nowy. formowanki jak zrozumiałam to taka pielucha wprost na pupsko i do stosowania z otulaczem, dlatego zamiast zakładać kilka warstw, wolałabym tylko zmieniać wkłady.

    czy ja dobrze rozumuję? czy coś pokiełbasiłam i jednak zle myślę?
    Kieszonka, ma jak nazwa wskazuje kieszeń na wkład chłonny, jak dziecko siknie, wymieniamy całą kieszonkę.
    formowanka tak jak piszesz
    sio - to pieluszki z doczepianym wkładem, jeśli dziecko zabrudzi tylko wkład, to wymieniasz tylko jego.
    Z tego co czytałam, jednak formowanki są najbardziej chłonne i dziewczyny preferują kieszonki dopiero później. Moim zdaniem warto spróbować różnych opcji,żeby samemu przekonać się co bardziej nam pasuje

  10. #210
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czytam i czytam forum i dalej nie wiem co jest lepsze. W maju przychodzi na świat mój szkrab. Pieluchy są coraz droższe i zastnawiam się na wilorazowymi, ale czy niemowlak może już takie nosić. Znalazłam już otulacza kieszonkowego tylko pytanie gdzie kupić wkłady i które są najbardziej chłonne??? I czy dla niemowlaka ok?

    Ile razy musicie przewijać malucha w nocy na otulaczach??

  11. #211
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    tak niemowlak może nosić wielorazówki, a przewija się go często szczególnie jak robi sporo kupek (jak kupka to i w jednorazówce przewijasz) w nocy zależy czy dużo je i czy po każdym karmieniu kupa. Przewijasz generalnie wg potrzeb.
    Wklady możesz kupić w sklepach z pieluszkami, tu na handmade lub używane na bazarku
    "otulacza kieszonkowego" rozumiem, że to kieszonka którą będziesz używać jak otulacz?

  12. #212

    Domyślnie Pomoc - wełniaki

    Czy mogłabym prosić o wskazanie wątku z przepisami na samodzielnie wykonany wełniak? Dziękuję

  13. #213
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cyberkot Zobacz posta
    Czy mogłabym prosić o wskazanie wątku z przepisami na samodzielnie wykonany wełniak? Dziękuję
    w Radosnej Twórczości szukaj podforum Szycie pieluszek, tam u góry jest wątek dotyczący wełniaków

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    w Radosnej Twórczości szukaj podforum Szycie pieluszek, tam u góry jest wątek dotyczący wełniaków
    Dziękuję!

  15. #215
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    hejka
    co moge kupic zeby wkladac do otulacza? Dla malego niemowlaka (3 miesiace, 5kg)
    mam reczniki ikei ale one sa strasznie twarde. Na pozniej mam musliny ecopi i one w dotyku sa swietne, ale niestety za duze

  16. #216
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    rozumiem, że chcesz kupić nie formowanki, ale jakieś wkłady prostokątne/składane? możesz popróbować z prefoldami (będzie trochę drożej i będą dłużej schły niż tetra, ale za to możesz dobrać rozmiarowo) albo z jakimiś innymi wkładami, np tu jest kilka różnych do wyboru (nie znam tego sklepu, pierwszy z googla jaki mi wyskoczył) http://www.thenappylady.co.uk/flat-p...d-nappies.html
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #217
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    no wlasnie chce cos co szybko schnie a wydaje mi sie ze formowanki to jednak dosc dlugo beda sie suszyc.

  18. #218
    Chustofanka Awatar inek
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    UK
    Posty
    470

    Domyślnie

    Czy w koszu, w ktorym trzymam brudne pieluchy ma byc woda czy ma byc pusty? Czy moge uzywac kieszonki jako otulacza i zamiast wkladac wklad w kieszonke moge go klasc na niej?

  19. #219
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inek Zobacz posta
    Czy w koszu, w ktorym trzymam brudne pieluchy ma byc woda czy ma byc pusty? Czy moge uzywac kieszonki jako otulacza i zamiast wkladac wklad w kieszonke moge go klasc na niej?
    kosz pusty, tzn bez wody
    możesz używać kieszonki jako otulacza, oczywiście pod warunkiem, że od początku tak używasz, tzn że zakładasz kieszonki na pupę a po zamoczeniu wyciągasz tylko wkładu i dalej używasz samej kieszonki (bo bywały i takie pomysły)

  20. #220
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    - pusty
    - możesz spróbować - czemu nie? Sama nie sprawdzałam, ale wydaje mi się logiczne, choć niektóre kieszonki mogą okazać się za wąskie. Little Penguin ma nawet dedykowane do takiego podwójnego użycia kieszonki z lamówką Co najwyżej mikrofibry bym tak nie kładła przy pupie dziecka żeby nie podrażniła, ale to samo tyczy i otulaczy.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •