Strona 10 z 31 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171820 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #181
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Dzięki Bialawanilio
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  2. #182
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weci Zobacz posta
    Dziewczyny pisze tutaj(jeśli nie będzie odpowiedzi bezczebelnie założę nowy wątek ).
    Jestem dość świeża w wielopieluchowaniu dlatego nie potrafię pomóc mojej koleżance która zwróciła sie do mnie o radę, ale wieże że Wy zaradzicie

    Koleżanka wielopieluchuje swoją córę(dziewczynka jest ciężko chora i nigdy nie nauczy się obsługiwać nocniczka wobec tego rodzice zdecydowali się na wielo. Mała ma teraz chyba 1,5 roku, wszystko ją bardzo uczula, nie tylko pożywienie ale także materiały, tyle wstępu) Jako że każdy kontakt Małej z jedzeniem nie specjalnym kończy się potwornym rozwolnieniem- w zasadzie woda w pieluszce- pieluchy jej przeciekają- puszczają nogawką itp, stąd jej pytanie- czego używanie na zatrzymanie kupku w pieluszce(papierki się nie sprawdzają).

    Będę wdzięczna za informacje wszelakie
    Ja myślę że większość formowanek powinna się sprawdzić, do tego oczywiście otulacz może z dodatkowymi falbankami, ja ostatnio polubiłam formowanki naszych forumowych dziewczyn i są super. Ja swojej córci zamiast papierków podkładam wkładkę polarkową wyciętą z kocyka ikei łatwo sie spiera i tanio wychodzi tylko kwestia czy dziecko nie jest uczulone na polar.

    A jeszcze jak dziecię wyrośnie ze standardowych pieluch myślę że na zamówienie dziewczyny uszyją większe.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  3. #183
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Dziewczyny ogromnie dziekuję za informacje
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  4. #184
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Dobre by było coś co nie tyle zatrzymuje co szybko wchłania kupkę stąd formowanki będą super, dobre by były takie z falbankami przy nóżkach. Otulacze z podwójną falbanką - ja miałam starszy typ CP i one się jako otulacz świetnie sprawdzały,a le to rzecz gustu i dobrania, fajne są też flipy, otulają faktycznie większość formowanek. Ja bym udała się do mamy z HM na naszym forum i dopracowała formowanę pod klienta Może z mikrofibry?

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  5. #185
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    tytanowa dokładnie to zaproponowałam koleżance, ale będe musiała zaczekać na odpowiedź bo teraz jest z Mała w szpitalu
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  6. #186
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    10

    Domyślnie

    moze w tym temacie ktos mi powie

    dlaczego polar czy mikropolar jest za kazdym razem mokry, gdy synek nasika?
    czy wklad jest za malo chlonny a syn sika wiecej niz wklad jest w stanie wchlonac i wtedy przenika to tez na polar?
    po 40minutach czuje ze polar jest wilgotny, aczkolwiek jak przykladam reke i patrze czy jest sucha to jest sucha - czy na tym polega idea tych pieluszek (kieszonek)? bo wydaje mi sie ze gdy macam ten polar i czuje wilgosc to dziecko tez to czuje,

  7. #187
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez askamaj2 Zobacz posta
    moze w tym temacie ktos mi powie

    dlaczego polar czy mikropolar jest za kazdym razem mokry, gdy synek nasika?
    czy wklad jest za malo chlonny a syn sika wiecej niz wklad jest w stanie wchlonac i wtedy przenika to tez na polar?
    po 40minutach czuje ze polar jest wilgotny, aczkolwiek jak przykladam reke i patrze czy jest sucha to jest sucha - czy na tym polega idea tych pieluszek (kieszonek)? bo wydaje mi sie ze gdy macam ten polar i czuje wilgosc to dziecko tez to czuje,
    Tak na tym polega idea tych pieluszek - odpowiednio chłonny wkład na pewno będzie bardziej izolował wilgoć za to zbyt mokry sprawi, że będzie ją czuć na zewnątrz. Jednorazówki też w 100 procentach nie odciągają wilgoci tzn. bedzie ją czuć jak pieluch będzie pełna

  8. #188
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    10

    Domyślnie

    no racja, ale ja czuje wilgoc nawet po wyjeciu wkladu - to tak ma byc?
    jesli wklad bedzie bardziej chlonny lub gdy siku bedzie mniej to wklad jakby przejmie ta wilgoc?

  9. #189
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Od kilku dni testuję wielorazówki różnych firm i jestem miło zaskoczona, nic nie przecieka, łatwe w użyciu, a na razie jestem na tak,fajnie bo śmieci mniej a był problem, bo my w domku mieszkamy i kontener jest raz na 2 tyg opróżniany i połowę zajmowały pieluszki. Koszt zakupionych pieluch zwróci mi się pewnie za ok. 4 miesiące, większość mam upolowane z drugiej ręki. Jeszcze ostatnio mała często robi kupkę i siku, zwłaszcza po rannej pobudce, do umywalki, a jej że myję jej tyłeczek pod kranem i to zaczęłam to wykorzystywać . Bardzo dziękuję Joasi za doradztwo i pomoc w zakupach
    Najmłodsza 31.10.2012

  10. #190
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie CO NA POCZĄTEK?

    Nie mogę znaleźć nigdzie, a na pewno gdzieś tu jest

    JAKIE PIELUCHY WIELORAZOWE NA POCZĄTEK?
    Przeczytałam o ich rodzajach,super, ale jakie na początek? I jakie wkłady, macie może jakiś odnośnik jak takie wyglądają i gdzie takie kupić?

    Dodam,że synek robi przeważnie 2 kupki dziennie,i mniej więcej wiem kiedy po jego zachowaniu. Skończył 3 miesiące.

    Zacząć go sadzać jak będzie umiał siedzieć?

  11. #191
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    wiesz co - każdy ma swoje ulubione rodzaje, nie ma czegoś takiego jak uniwersalne "na początek" - no, może kupienie po trochu różnych rodzajów (formowanka, prefold, tetra z otulaczem, kieszonka, aio, sio) i wtedy mniej wiecej zorientujesz się, co Ci pasuje, jak co wypada w praktyce.

    Ja zaczynałam przy trochę starszym synku od flipa, który używałam z prostymi wkładami, potem tak samo jak flipa używałam close parents - kiedy oryginalny wpinany wkład był brudny a otulacz ok to zmieniałam na jakiś inny prostokąt, z czasem przeszłam przez różne rodzaje (oprócz aio - suszę w suszarce bębnowej, regularnie piorę na 90 stopni żeby odkazić więc nie bardzo dałyby radę, z powodu trudności prania na 90 stopni tego, co przy pupie i stosunkowo małej chłonności niemal zrezygnowałam też z kieszonek). Jedno, to nie polecałabym przy mlecznym dziecku wełniaka z prostokątem, żeby nie trzeba było często tej wełny (którą skądinąd b. lubię, teraz synek tylko w wełniakach na formowankach i prefoldach) prać bo to jednak więcej zamieszania.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #192
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Kupiłam kieszonki, zobaczymy Wydają mi się najprostsze Dzięki za rady.

  13. #193
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Mam nabyte takie coś,z tego co się już zorientowałam to AIO.
    1) Jak poprawnie użyć takie pieluszki?
    2) W jakiej cenie mniej więcej mogła bym ją potem sprzedać?


  14. #194
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    zdjęcia niewidać, chyba niecały link wkleiłaś
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  15. #195
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie



    http://www.wapster.pl/tapster/TmpImg..._1363848499661

    u mnie się wyświatla bez problemu. A teraz działa?

  16. #196
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    dalej nic , w linku tez się nie wyświetla i jest komunikat "Twoja sesja wygasła itd."
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  17. #197
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Mam nabyte takie coś,z tego co się już zorientowałam to AIO.
    1) Jak poprawnie użyć takie pieluszki?
    2) W jakiej cenie mniej więcej mogła bym ją potem sprzedać?

    (mam nadzieję,że teraz się załaduje)

    Ostatnio edytowane przez melodi ; 21-03-2013 o 09:11 Powód: literówka

  18. #198
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    to nie aio tylko sio - coś jak otulacz z dopinanymi wkładami
    a za ile sprzedasz to hmmm.... zależy od stanu i zapotrzebowania na dane pieluszki

  19. #199
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Czyli mam do tego dać tą wkładkę, i na to tetrę np?
    Stan jest bardzo dobry,żadnych przebarwień, wszystko super Ale to rozmiar S,i synek się mieści na styk, więc raczej tej nie poużywamy.

  20. #200
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    to jest dokładnie SIO (Snap In One), powinna mieć dwie wkładki: z żółtymi napami (czyli ta co na zdjęciu) i drugą z niebieskimi napami (prostokątną składaną na 3)
    wpinasz wkłady do pieluszki żółte napy do żółtych, niebieskie do niebieskich, tą wkładkę z żółtymi dajesz na wierzch bo ona ma welurek dający uczucie suchości. Po zasiusianiu jeśli reszta nie jest brudna wymieniasz same wkłady

    Ile za nią dostaniesz to zależy od stanu i tego za ile ktoś będzie chciał ją kupić
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •