Strona 5 z 31 PierwszyPierwszy 1234567891011121315 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #81
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ja piorę wszystko w proszku normalnym, nie dzieciowym (i pieluszki, i dziecięce)
    pieluszki zawsze osobno, na 60 stopni, z dodatkiem antybakteryjnym
    (dziecięce zwykle też na 60)

    (ostatnio za radą baryłki chyba wyprałam pieluchy na 90 stopni i rozważam takie częstsze akcje )

  2. #82
    Chustomanka Awatar patrysha
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,321

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny - pranie w toku
    lipcowe broje Dobrawa​​ 21.07.2012 i Krzesimir 30.07.2014 oraz Gniewosz 19.03.2016 +
    Zapraszam do nas moje broje

  3. #83
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    przeczytalam juz kilka forum na temat pieluszek wielorazowych i dalej nic z tego nie rozumie

    chcialabym zakupic na ebay pieluszki wielorazowe sprowadzone z chin
    http://www.ebay.de/itm/Baby-Mehrweg-...item870d7c8ce4

    do tego chce zakupic osobno wkladki

    znalazlam bambusowe
    http://www.ebay.de/itm/280551363378?...84.m1423.l2649

    bambusowo weglowe
    http://www.ebay.de/itm/260789489975?...84.m1427.l2649
    zastanawiam sie nad rowniez nad tymi z konopii

    moje pyt brzmi ktora wkladka bedzie najbardziej chlonna dodam ze zamierzam zaczac pieluchowanie od poczatku
    czy 20 sztuk pieluch wystarczy i ile wkladow musialabym kupic?
    i czy na noc trzeba miec jakies inne wkladki niz te co wymienilam
    pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi poniewaz chcialabym juz zakupic te rzeczy

  4. #84
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Stockholm
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie! Po przeczytaniu chyba juz calego forum od poczatku zlozylam dzis swoje pierwsze zamowienia na pieluszki. Do tej pory oczywiscie mam wrazenie ze jednak do konca nie ogarniam .

    Nasze pierwsze dziecko przychodzi na swiat wkrotce ( 12/07) i pieluchowanie wielorazowe chcemy rozpoczac zaraz po wyjsciu ze szpitala.
    Mam nadzieje ze zostaniemy na Forum dluuugo

  5. #85
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    74

    Domyślnie

    na początku pewnie będziecie miały sporo przecieków bo jednak noworodki są za małe do wielorazówek, ale ja dałam radę
    20 szt. wystarczy ja zaczynałam z 14 i na styk starczało, potem dokupiłam jeszcze 5 a teraz mam 22

  6. #86
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    a wiec zakupilam 16 pieluszkow z wkladami dodatkowo 10 wkladow bambusowo weglowych
    duzo recznikow z ikea oraz inne takie male reczniczki z ikea ktore bede uzywac zamiast husteczek jednorazowych

  7. #87
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    Czy ktoś mi wyjaśni po czym poznać uszkodzony pul ? Wszystko odtluscilam a mlodej przelatuje przy nóżkach i już sama nie wiem czy źle zakładam, czy wkładów za mało, czy po prostu pieluchy popsute
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  8. #88
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    Spojrz na dol pula, na laminat. Uszkodzony jest wtedy jak jest pewniety, odklejony, dziurawy albo cos
    Wojtuś 5.12.2011

  9. #89
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    paparapa a jakie masz pieluchy?
    może jak tylko przy nóżkach przecieka to jednak problem ze złym dopasowaniem, np. itti bitti należy zakładać w pachwinkach a nie na udkach

  10. #90

    Domyślnie

    dziewczyny ja jestem po zakupie swojego pierwszego kompletu - na start . zastanawiam sie coagle czy mi to starczy . na razie mam kilka kieszonek, ktore uzywam na zmiane z pampersami. na noc kieszonke traktuje jako otulacz i wkladam do kieszeni wklad mikropolar i z zewnatrz dopieszczam tetra.
    w sumie mam 7 kieszonek, 2 otulacze i jedna sio z close . Do tego mega duzo tetry ok 35 szt, reczniczki ikea, wklady do close dodatkowe plus nocny wklad. do kazdej kieszonki mam po jednym wkladzie bambus lub mikrofbra. Zastanawiam sie czy na start i pranie codzienne taki zestaw jest ok ? ?? Myslalam, zeby dokupic jeszcze z 2 formowanki i kilka kieszonek ??

  11. #91

    Domyślnie

    dziewczyny ja jestem po zakupie swojego pierwszego kompletu - na start . zastanawiam sie coagle czy mi to starczy . na razie mam kilka kieszonek, ktore uzywam na zmiane z pampersami. na noc kieszonke traktuje jako otulacz i wkladam do kieszeni wklad mikropolar i z zewnatrz dopieszczam tetra.
    w sumie mam 7 kieszonek, 2 otulacze i jedna sio z close . Do tego mega duzo tetry ok 35 szt, reczniczki ikea, wklady do close dodatkowe plus nocny wklad. do kazdej kieszonki mam po jednym wkladzie bambus lub mikrofbra. Zastanawiam sie czy na start i pranie codzienne taki zestaw jest ok ? ?? Myslalam, zeby dokupic jeszcze z 2 formowanki i kilka kieszonek ??

  12. #92
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reniuszek Zobacz posta
    dziewczyny ja jestem po zakupie swojego pierwszego kompletu - na start . zastanawiam sie coagle czy mi to starczy . na razie mam kilka kieszonek, ktore uzywam na zmiane z pampersami. na noc kieszonke traktuje jako otulacz i wkladam do kieszeni wklad mikropolar i z zewnatrz dopieszczam tetra.
    w sumie mam 7 kieszonek, 2 otulacze i jedna sio z close . Do tego mega duzo tetry ok 35 szt, reczniczki ikea, wklady do close dodatkowe plus nocny wklad. do kazdej kieszonki mam po jednym wkladzie bambus lub mikrofbra. Zastanawiam sie czy na start i pranie codzienne taki zestaw jest ok ? ?? Myslalam, zeby dokupic jeszcze z 2 formowanki i kilka kieszonek ??
    dla mnie to było za mało, ale ja nie prałam codziennie
    u nas schodziło od 8 do 12, nawet 14 pieluch na dobę, zależało głównie od ilości kup (czasem w ciągu 2 godzin mała brudziła 5 pieluch, gorzej, jak za każdym razem zabrudzi inny otulacz )
    zobacz przez kilka dni, ile wam schodzi, na ile wystarcza to, co już macie, masz jednorazówki jakby zabrakło suchych pieluch, więc tragedii nie będzie
    a za tydzień, dwa będziesz wiedziała czy i co dokupić

  13. #93

    Domyślnie

    jesli chodzi o brudzenie to tylko i wylacznie pod tym wzgledem mamy ekstra wygode - maks robi kupe raz na kilka dni - jestesmy na zelazie i jakos to spowolnione jest u niego a jesli juz robi kupke to wiem kiedy to bedzie i staram sie wylapywac , wiec raczej mowy nie ma o brudzeniu kupka . narazie zauwazylam ze kieszonka starcza do maksymalnie 2 godz i do wymiany- czasem jest tak, ze wklad bambusowy jest pelny a mikropolar kieszonki suchy wiec wymieniam tylko wklad i tak mam jedna kieszonke np na 3-4 godz . jakby tak liczyc to wychodziloby od 6 do 12 kieszonek na dobe . kurcze no nie wiem... czekam na otulacze, mam nadzieje, ze bede mogla z nich korzystac do kilku przewijan

  14. #94
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reniuszek Zobacz posta
    jesli chodzi o brudzenie to tylko i wylacznie pod tym wzgledem mamy ekstra wygode - maks robi kupe raz na kilka dni - jestesmy na zelazie i jakos to spowolnione jest u niego a jesli juz robi kupke to wiem kiedy to bedzie i staram sie wylapywac , wiec raczej mowy nie ma o brudzeniu kupka . narazie zauwazylam ze kieszonka starcza do maksymalnie 2 godz i do wymiany- czasem jest tak, ze wklad bambusowy jest pelny a mikropolar kieszonki suchy wiec wymieniam tylko wklad i tak mam jedna kieszonke np na 3-4 godz . jakby tak liczyc to wychodziloby od 6 do 12 kieszonek na dobe . kurcze no nie wiem... czekam na otulacze, mam nadzieje, ze bede mogla z nich korzystac do kilku przewijan
    ale ten wkład kładziesz na polar czy po d spód, do kieszonki? jeśli do środka to trzeba wymieniać całość, nie tylko wkład
    polarek/mikropolar będzie suchy, taką ma funkcję że odprowadza wilgoć dalej, na wkładkę, a sam zostaje suchy
    ale skoro mocz przez niego przelatuje to ja bym nie zostawiała, tylko wymieniała całość
    no, chyba, że kładziesz na kieszonkę, to wtedy inna sprawa

    ja staram się zmieniać pieluchę po każdym zmoczeniu, bo dziecko mi sygnalizuje, czasem to jest co 15-20 minut, czasem co godzinę dwie

  15. #95

    Domyślnie

    kasiu klade na kieszonke tj traktuje kieszonke jak otulacz - i poki co oprocz wkladu jest sucho. maks zwykle robi siku przy przewijaniu . nie wiem skad u niego ta tendencja do robienia jak pielucha otwarta , ale tylko sie cieszyc, bo zwykle malo ma w pieluszce chyba, ze gdzies spacerujemy dluzsza chwile to jak siusia wybudza sie na chwile i ma porzadny ladunek przy przewijaniu . mysle ze u nas otulacze z dodadkowymi wkladami,tetra, prefoldami, formowankami ....beda sie sprawdzac - zobaczymy jak ilosciowo nas to pochlonie

  16. #96
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    dostalam juz pakiet z chin niestety clo musialam zaplacic ok 11e
    zrobilam maly eksperyment i nalalam ok 100 ml wody na jedna pieluszke z wkladem ktory byl w srodku i niestety przez dluzsza chwile polar byl mokry na co moja tesciowa stwierdzila ze to nie moze byc bo dziecku bedzie zimno
    moze mi ktos napisac jak to sie dzieje ze ten polar jest suchy

  17. #97
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzulia Zobacz posta
    witam
    dostalam juz pakiet z chin niestety clo musialam zaplacic ok 11e
    zrobilam maly eksperyment i nalalam ok 100 ml wody na jedna pieluszke z wkladem ktory byl w srodku i niestety przez dluzsza chwile polar byl mokry na co moja tesciowa stwierdzila ze to nie moze byc bo dziecku bedzie zimno
    moze mi ktos napisac jak to sie dzieje ze ten polar jest suchy
    Zapytaj sie tesciowej jak ona to robila, ze jej dzieci byly ok, skoro na pewno pieluchowala w tetrze? Tak dzieci meczyla cale dziecinstwo, ze im zimno bylo?

    Pieluszki przed pierwszym uzyciem trzeba kilka razy wyprac, zeby nabraly chlonnosci, potem wszystko o wiele szybciej przesiaka.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  18. #98
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzulia Zobacz posta
    witam
    dostalam juz pakiet z chin niestety clo musialam zaplacic ok 11e
    zrobilam maly eksperyment i nalalam ok 100 ml wody na jedna pieluszke z wkladem ktory byl w srodku i niestety przez dluzsza chwile polar byl mokry na co moja tesciowa stwierdzila ze to nie moze byc bo dziecku bedzie zimno
    moze mi ktos napisac jak to sie dzieje ze ten polar jest suchy
    nalej ciepłej wody to będzie cieplejszy polarek w końcu mocz przy wyjściu ma temperaturę ciała, nie?

    (a poważnie, pieluchy i wkładki nabierają większej chłonności po kilku praniach, polar odprowadza wilgoć do środka pieluchy, ale nie trwa to jednej sekundy tylko trochę dłużej)

  19. #99
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    Witam.

    Jestem tu nowa i całkiem zielona.
    Niedługo zostanę mamusią i chciałabym na początek spróbować wielorazowego pieluchowania.
    Bardzo prosiłabym o linki co warto zakupić na początek, byłoby to dla mnie bardzo pomocne, bo nazewnictwo nic mi nie mówi
    Póki co mam 2 otulacze, jedną chyba formowankę i 2 wkłady bambusowe.
    Z chęcią zakupię kilka rzeczy od forumowych mam, bo póki co szukam na allegro

    Bardzo dziękuję za pomoc

  20. #100

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •