Strona 4 z 31 PierwszyPierwszy 12345678910111214 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #61
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    Kasia.234 dziekuje za odpowiedz teraz nie bedzie to az taka czarna magia
    Gad 2011

  2. #62
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kista1 Zobacz posta
    Ja bym zaczęła od tetry i otulaczy PULowych, bo to nie jest straszny wydatek i jak ci się spodoba to możesz zainwestować w kieszonki albo formowanki plus otulacz.
    a ja wlasnie tak zaczelam i sie zrazilam do wielo, bo nie umialam tetry dobrze skladac i za dlugo trzymalam Małą bez przewijania. polecam prefoldy ecopi, sa duuzo latwiejsze w uzytkowaniu niz tetra moim zdaniem i tez sa tanie.



  3. #63
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!
    Planuję za mniej więcej miesiąc, półtora zacząć pieluchowanie mojej córeczki Termin porodu mam na 18 czerwca, ale coś mi się wydaje, że Hania wcześniej zdecyduje się do nas dołączyć
    Temt pieluszek wielorazowych, to dla mnie nadal czarna magia, pomimo przeczytanych wielu informacji.
    Chcę się Was poradzić, co polecacie na samiutki początek i ile pieluszek powinno mi wystarczyć dla noworodka?
    Czy pieluszki Snap-In-On, na początek, to dobre rozwiązanie?

  4. #64
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    gaabbi ostatnio z doskonałym efektem zapieluszkowałam nowordka(też dziewczynkę sąsiadki). Zaczęła pieluchować jak malutka miała 2tygodnie i ważyła ok 3,5kg.
    Kupiłyśmy na początek 3sztuki otulaczy grovia na rzep , ponieważ 'firmowe otulacze GroVia są za duże da noworodka kupione zostało 12sztuk prefoldów pieluszkaniowych infant do tego bardzo chłonne idealne na dłuższy spacer czy na noc AIO itti bitti 2 sztuki no i 5sztuk kieszonek MałeMe i ich małym mikrofibrowym wkładem.
    Wszystkie te pieluszki idealnie nadają się od noworodka do końca pieluchowania.
    Plan jest taki,*że jak mała podrośnie to zamienimy prefoldy na orygine wkłady od grovia właśnie SIO, dokupimy dodatkową wkładkę do kieszonek MałeMe oraz dokupi albo 2szt AIO albo 2formowanki na noc.
    Mam nadzieję,*że pomogłam. Nie jest to może mega tania wyprawka ale doskonale się u nich sprawdza. Jest wygodna w użytkowaniu i nie potrzebuje dużo miejsca do suszenia.

  5. #65
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    Może ja jeszcze mało zorientowana, ale sama swojemu jakoś boję się zakładać SIO, macałam Close Parent i jakoś mnie te napki na plecach nie przekonują... Może jak będzie raczkować to super rozwiązanie, ale jak leży... cóż, do mnie to nie przemawia
    Wojtuś 5.12.2011

  6. #66
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Dlatego jeśli chodzi o SIO wybrałyśmy GroVia, dwie napki do których przypina się wkład chłonny są rozmieszczone w środkowej części otulacza dlatego nie odciskają się na pleckach leżącego noworodka, w dodatku ta napka jest taka bardziej płaska niż w Close Parent

  7. #67
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ja dla noworoda stosuję i polecam tetrę w otulaczu. Super sprawa. Pięknie się dopierają mleczne kupki. I ekonomicznie wyszło na początek Schnie błyskawicznie.

  8. #68
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    Zamierzam zacząć korzystać z wielorazówek, ale na razie nie mam ani jednej

    Po przeczytaniu wielu stron o pieluchowaniu już się mniej więcej orientuję co i jak (ale jeszcze ciągle mniej niż więcej ). Mam kilka pytań/wątpliwości i prosiłabym o pomoc

    Oczywiście największym problemem są pieniądze więc na początek postanowiłam zainwestować w otulacze + pieluszki składane. Z tego co czytam składanie tetry może zniechęcić, dlatego kupię prefoldy a tetrę tylko w mniejszej ilości. I formowanki na noc/dłuższe wyjścia. Kieszonki i AIO może też, jak jakieś atrakcyjne ceny znajdę, ale to też na razie po jednej-dwie.

    Czy te prefoldy będą dobre? http://www.pieluszkarnia.pl/product-...ebielonej.html

    Kupukąc tetrę na co zwrócić uwagę? Rozmiar? Grubość?

    Czy 10 prefoldów, 6 pieluszek tetrowych i 4 formowanki i 4 otulacze starczą? (Piorę co 2 dni)

    Na co zwrócić uwagę kupując otulacze?

    Czy warto kupować one size? Wiem że to na pewno zależy od danej pieluszki, ale są jakieś wskazania, że np. dla mniejszych dzieci lepiej mniejszy rozmiar? (moja córa teraz ma troszkę ponad 4 kg, ale nie przybiera na wadze zbyt szybko )

    Czy warto mieć dodatkowe wkłady chłonne? Jak je dobrać? To zależy od tego jakie będę miała pieluszki? Ile takich wkładów kupić?

    Papierki jednorazowe. W wieku ponad 2 miesiące już się przydają?

    Wiaderko musi być specjalne, czy może być zwykłe byle by miało przykrywkę?

    Macie jakieś rady dotyczące sklepów internetowych? Przeglądałam dział handmade i pieluszki są cudowne i ceny też wydają się dobre. Przeglądam też bazarek, ale raczej nowe albo bardzo mało używane pieluszki chciałabym kupić (żeby służyły też później pozostałym moim dzieciom, które mam nadzieję jeszcze będą mi dane )

    Na razie to chyba wszystko Jakbyście miałay jeszcze jakieś inne rady, żeby mój początek z wielorazówkami był udany, piszcie śmiało!
    Mama VIII 1987 - doradca Akademii Noszenia Dzieci
    Córeczka II 2012

  9. #69
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pulpecja Zobacz posta

    Wiaderko musi być specjalne, czy może być zwykłe byle by miało przykrywkę?
    Odpowiem tylko na to pytanie,bo sama stosuje tylko kieszonki. Ja kupiłam nie tyle wiaderko co duże plastikowe pudełko, takie prostokątne. W supermarkecie za 12zł Zwróć tylko uwagę,żeby miało jakieś zamknięcie co by zapach nie uciekał
    Gad 2011

  10. #70
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pulpecja Zobacz posta

    Czy 10 prefoldów, 6 pieluszek tetrowych i 4 formowanki i 4 otulacze starczą? (Piorę co 2 dni)
    wg mnie to będzie za mało
    tetry proponuję kupić 20 sztuk, to się nie zmarnuje. Ja mam bambusową (10 szt) i tetrę lux (z allegro po 3,5 za sztukę), też 10, ale wolę bambusową (chłonność podobna a lux chyba trochę grubsza wychodzi)
    na początku miałam 4 otulacze, jak się zdarzała kupa w każdą pieluchę to szybko zostawałam bez - ale przy dwumiesięczniaku to chyba już wam nie grozi?
    chciałam kupić te prefoldy, ale w końcu zrezygnowałam, tylko ja mam cały komplet pieluch po synku
    prefoldy kupiłabym jako wkładki do kieszonek, ewentualnie jak tetra do otulacza (nie wiem, jak się ma ich chłonność do tetry)

    na wyjścia zdecydowanie polecam kieszonki - tutaj wybierz cokolwiek,
    na noc - formowanki tak, byle nie za grube, u nas sprawdzają się Monkey Snuggles, bez dodatkowej wkładki, używam też kieszonki Wonderoos, mam v2, daję tylko większą wkładkę

    4-ro kilogramowemu maluszkowi zdecydowanie polecam pieluszki rozmiarowe, one size mogą być za duże (zaczynałam pieluchować jak córka miała około 4,5 kg, one size leżały na prawdę źle), u nas z one size sprawdzały się formowanki tetro i tanie kieszonki chińskie, z jedną cienką wkładką

    moje dziecko okazało się wrażliwe na mokro, więc teraz każdą pieluszkę zmieniam po jednym siknięciu, ostatnio stosuję tetrę z otulaczem flip i muszę dołączyć do grona zachwyconych tym rozwiązaniem


    Papierki się przydadzą, u mnie najlepsze okazały sie te dostępne w sklepie ekobaby (nie znam firmy, a chyba można je kupić tylko tam)
    Wiaderko zwykłe, z przykrywką, są w sklepach gospodarczych po kilkanaście zł. Chociaż ja od dawna nie przykrywam, i o ile przy noworodku nie czuć zapaszku, to przy ząbkującym dziecku już tak. Mam na to sposób - każdą pieluszkę przepłukuję pod bieżącą wodą albo w zlewie, wtedy nie śmierdzą w wiaderku i nie muszę już włączać płukania przed praniem.
    Ostatnio edytowane przez Kasia.234 ; 04-05-2012 o 22:16

  11. #71
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pulpecja Zobacz posta
    Zamierzam zacząć korzystać z wielorazówek, ale na razie nie mam ani jednej

    Po przeczytaniu wielu stron o pieluchowaniu już się mniej więcej orientuję co i jak (ale jeszcze ciągle mniej niż więcej ). Mam kilka pytań/wątpliwości i prosiłabym o pomoc

    Oczywiście największym problemem są pieniądze więc na początek postanowiłam zainwestować w otulacze + pieluszki składane. Z tego co czytam składanie tetry może zniechęcić, dlatego kupię prefoldy a tetrę tylko w mniejszej ilości. I formowanki na noc/dłuższe wyjścia. Kieszonki i AIO może też, jak jakieś atrakcyjne ceny znajdę, ale to też na razie po jednej-dwie.

    Czy te prefoldy będą dobre? http://www.pieluszkarnia.pl/product-...ebielonej.html

    Kupukąc tetrę na co zwrócić uwagę? Rozmiar? Grubość?

    Czy 10 prefoldów, 6 pieluszek tetrowych i 4 formowanki i 4 otulacze starczą? (Piorę co 2 dni)

    Na co zwrócić uwagę kupując otulacze?

    Czy warto kupować one size? Wiem że to na pewno zależy od danej pieluszki, ale są jakieś wskazania, że np. dla mniejszych dzieci lepiej mniejszy rozmiar? (moja córa teraz ma troszkę ponad 4 kg, ale nie przybiera na wadze zbyt szybko )

    Czy warto mieć dodatkowe wkłady chłonne? Jak je dobrać? To zależy od tego jakie będę miała pieluszki? Ile takich wkładów kupić?

    Papierki jednorazowe. W wieku ponad 2 miesiące już się przydają?

    Wiaderko musi być specjalne, czy może być zwykłe byle by miało przykrywkę?

    Macie jakieś rady dotyczące sklepów internetowych? Przeglądałam dział handmade i pieluszki są cudowne i ceny też wydają się dobre. Przeglądam też bazarek, ale raczej nowe albo bardzo mało używane pieluszki chciałabym kupić (żeby służyły też później pozostałym moim dzieciom, które mam nadzieję jeszcze będą mi dane )

    Na razie to chyba wszystko Jakbyście miałay jeszcze jakieś inne rady, żeby mój początek z wielorazówkami był udany, piszcie śmiało!
    Według mnie pieluszkarniowe prefoldy są super, chłonne i nie twardnieją po praniu, czyli jak najbardziej ok.

    Zaczynałam z wielo jak młody miał 2,5 miesiąca i ponad 4kg. U mnie wtedy najlepiej sprawdzały się prefoldy lub tetra składane w prostokąt + otulacz. Nigdy nie składałam inaczej, w samolot itp, z tym że kupa oznaczała też zmiane otulacza. Używałam muślin 80x80cm, 75g i bambusowych kikko 70x70cm, jak już nie było nic innego zwykłej tetry z marketu. Podobno fajna i niedroga jest też tetra lux.

    Na początek powinno ci tyle starczyć, jeśli chodzi o ilość otulaczy to zależy od ilości kupoli, jak pisałam powyżej otulacz był brudny przy każdej kupie, przy składaniu pieluch w samolot podobno można uniknąć zabrudzenia. Z drugiej strony otulacze szybko schną więc cztery powinny dać radę.

    Od początku przygody z wielo kupowałam one sizy, przestały mi przeciekać przy nóżkach jak młody przekroczył 5kg. Przez długi czas moim niezawodnym zestawem była tetra + otulacz Flip.
    Są one sizy z regulacją gumek przy nóżkach i takie dają radę u mniejszych dzieci.

    Co do wkładów dodatkowych się nie wypowiadam. Przy tetrze i prefoldach nie stosowałam nic dodatkowo.

    Zamiast papierków wolałam polarkowe wkładki sucha pielucha, sporo z mlecznych kup się na nich zatrzymywało i łatwo się spierają. Papierki przyklejały się tylko do skóry, coś tam zatrzymywały ale niewiele.

    Wiaderko zwykłe z przykrywką.

    Polecam handmade. Pieluszki piękne i niedrogie.

    Mam nadzieję, że trochę pomogłam Powodzenia

  12. #72
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, jeśli jeszcze ktoś by się chciał wypowiedzieć, to czekam

    Tyle jest tych pieluszek, i takie ładne, że naprawdę nie wiem na co się zdecydować

    A chińskie kieszonki z allegro to jakie? Ile kosztują?
    Mama VIII 1987 - doradca Akademii Noszenia Dzieci
    Córeczka II 2012

  13. #73
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    To jeszcze ja podpowiem
    Jeśli szukasz rozwiązań ekonomicznych to zrezygnuj z prefoldów (składanych) na rzecz tetry. U nas tetra sprawdzała się od początku, a z pieluchami składanymi bywało gorzej. Tetrę skladasz jak chcesz i dostosowujesz do dziecka/ wielkości czy szerokości otulacza, a prefold jest rozmiarowy i trudniej nam było się dopasować w otulacz no i musisz dokupić co raz to większe rozmiary.
    Tetra występuje w kilku rozmiarach, w różnych grubościach - jak dla nas najlepsza jest 80x80 cm i najgrubsza z możliwych (chyba lux, o której piszą dziewczyny).
    U nas pieluchujemy głównie tetrą, na wyjścia są kieszonki, a na noc formowanki. Mam 30 szt tetry i jest OK przy praniu co 2 dni (ale ja bardzo często zmieniam, bo młoda straszny sikacz jest), ale 20 szt też pewnie da radę (szybko schnie).
    Samo składanie tetry nie jest takie straszne Mnie nie zniechęciło ani na początku, ani teraz po 8 miesiącach przewijania, a mój Małż też szybko załapał i nigdy nie miał problemów. Mamy własną metodę składania i cała czynność zajmuje może 5 sekund.
    Jeśli chodzi o otulacze to bezpiecznym minimum jest 6 (przy praniu co 2gi dzień). Najfajniejsze są zdecydowanie flipy, a najlepsze na noc (według mnie, NIGDY nie przeciekły i dają radę 12h) to rozmiarowe tots bots i mother easy air flow. W otulaczach rozmiar ma znaczenie, przynajmniej na początku kiedy wszystkie one sizy są mega wielkie i zupełnie nie dają się dopasować.
    Wkłady chłonne warto mieć Dla nas najlepsze to bambusowe close parent, tylko one dają radę. Najlepiej zaopatrzyc się w tyle sztuk ile posiadamy kieszonek, tylko warto pamiętać że takie wklady schną dość długo.
    Papierków nie używaliśmy. Mamy za to polarowe wkładki "sucha pielucha" (można samemu zrobić).
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  14. #74
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    Czytałam wiele opinii, że tetra lux jest za gruba dla noworodka. Czy możecie mi doradzić, jakie pieluchy w takim razie będą optymalne dla maluszka - podwójnie tkane (te o gramaturze ok. 110), czy zupełnie cienkie, pojedyncze? Prefoldy nie wchodzą w grę, mam za mało miejsca do suszenia.

    I jaki rozmiar najlepiej kupić, 70x70, 70x80, 80x80 czy jeszcze inny? Do składania w tzw. trójkąt z plisą lepsze byłyby pewnie kwadratowe?

    Ile potrzebowałabym pieluch dla jednego noworodka przy codziennym praniu, czy 20 wystarczy? Nie chciałabym kupować zbyt wiele, bo tetra ma nam służyć tylko przez pierwszy okres, zanim chłopcy dorosną do kieszonek bumgenius, na które się zdecydowałam, ale pewnie trochę to potrwa, bo bliźniaki raczej rodzą się malutkie...

  15. #75
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    Otulacze w takim razie na pewno rozmiarowe będę kupować.
    A kieszonki i formowanki one size są dobre?
    Mama VIII 1987 - doradca Akademii Noszenia Dzieci
    Córeczka II 2012

  16. #76
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Z one size kieszonek to na 100% mogę powiedzieć,że na takim noworodku 3kg z hakiem leżały idealnie małe me http://www.maleme.pl/ ich otulacze one-size też dobrze na maluszkach leżą.

  17. #77
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Derby/uk
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Honorata Zobacz posta
    przekopałam się przez forum i nie znalazłam odpowiedzi na następujące pytanie:

    czy zakupy pieluch wielo w sklepach internetowych w Anglii się opłacają? Jak to jest z VAT-em? Czy jest on jakoś naliczany w Polsce?

    Może ktoś ma doświadczenie z zakupami pieluch w UK i chciałby się podzielić?
    ja mieszkam w uk i tu kupowalam, najlepiej to kupic na ebay(najtaniej) napisac do sprzedajacego jakby wygladala wysylka zagraniczna, jakby trzeba bylo pomoc z angielskim to sluze pomoca



    ja juz uzywam wielorazowych pieluch kieszonek kilka miesiecy i dalej te nazwenictwo to dla mnie czarna magia, uzywamy tylko kieszonek one-size, zdecydowalam sie na nie z tego wzgledu , ze sa najbardziej uniwersalne chyba i proste w obsludze a niedlugo mala idzie do zlobka i tak bedzie najwygodniej dla personelu, ogolnie jestesmy zadowoleni, na noc uzywam poki co jeszcze jednorazowek, (bo mialam zapas i chce zuzyc) czasem daje na noc kieszonke z bambusem albo podwojna mikrofibre, ogolnie jest ok, chociaz ostatnio zauwazylam, ze mala ma lekko przesikane w pachwinach, nawet jak pielucha ogolnie nie jest bardzo mokra , nie wiem w vczym problem, moe ja jakos zle zapinam?


  18. #78
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klementyna Zobacz posta
    ostatnio zauwazylam, ze mala ma lekko przesikane w pachwinach, nawet jak pielucha ogolnie nie jest bardzo mokra , nie wiem w vczym problem, moe ja jakos zle zapinam?
    pewnie polar się zatłuścił. wystarczy namoczyć w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń, a potem b.dobrze wypłukać.
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  19. #79
    Chustomanka Awatar patrysha
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,321

    Domyślnie

    Dziewczyny pomóżcie, zaczełam ogarniać wyprawkę - ciuszki, chusty już wyprane i wyprasowane i czeka mnie pranie pieluch [niektóre nowe, niektóre używane] i tu mam zagwozdkę jak je wyprać. Czy mogę:

    - wrzucić wszystko na raz w 40-stopni [pul, bawełniane formowanki, bambusowe wkłady i mikropolarek]
    - wyprać w "normalnym" płynie do prania [połowa porcji], bo nie mam jeszcze niczego specjalnego
    -wypłukać [bez płynu - z tego co zrozumiałam] -wywirować
    -wywiesić do wysuszenia na dwór
    - czy mogę coś dodać, żeby pieluszki stały się bardziej miękkie [o occie coś mi majaczy, kiedy go dodać], bo niektóre są dość "szorstkie"

    A i jaki kupić proszek oraz coś bakteriobójczego na przyszłość?

    Dziękiiiiii
    lipcowe broje Dobrawa​​ 21.07.2012 i Krzesimir 30.07.2014 oraz Gniewosz 19.03.2016 +
    Zapraszam do nas moje broje

  20. #80
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrysha Zobacz posta
    Dziewczyny pomóżcie, zaczełam ogarniać wyprawkę - ciuszki, chusty już wyprane i wyprasowane i czeka mnie pranie pieluch [niektóre nowe, niektóre używane] i tu mam zagwozdkę jak je wyprać. Czy mogę:

    - wrzucić wszystko na raz w 40-stopni [pul, bawełniane formowanki, bambusowe wkłady i mikropolarek]
    - wyprać w "normalnym" płynie do prania [połowa porcji], bo nie mam jeszcze niczego specjalnego
    -wypłukać [bez płynu - z tego co zrozumiałam] -wywirować
    -wywiesić do wysuszenia na dwór
    - czy mogę coś dodać, żeby pieluszki stały się bardziej miękkie [o occie coś mi majaczy, kiedy go dodać], bo niektóre są dość "szorstkie"

    A i jaki kupić proszek oraz coś bakteriobójczego na przyszłość?

    Dziękiiiiii
    Odpowiem na to, co wiem

    Ja piorę wszystko razem w 40 stopniach - wkłady, pieluszki, PULe, ubranka, włączam dodatkowe płukanie (bez niczego), żeby nadmiar proszku wypłukać. Wirowanie normalnie. ja ustawiam maksymalne.
    Suszę na dworze, jeśli jest ładna pogoda.

    Z dodatków najpierw miałam nappy fresh, teraz kupiłam bambino mio - oba są ok, dodaje się łyżkę na pranie do normalnej ilości proszku/płynu dla dzieci. Bardzo wydajne.

    Co masz na myśli pisząc "normalny" płyn? Taki dla dorosłych? Bo jak dla dzieci, to ja tak robiłam, przecież masz raczej czyste te rzeczy, więc możesz bez dodatków bakteriobójczych wyprać. W dorosłym nigdy nie prałam rzeczy dla dziecka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •