Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 123456789101113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    czytam czytam i dalej nic nie wiem Wczoraj zaczęłam się zastanawiać czy nie warto przejść na pieluszki wielo. Ale powiem szczerze, że nie wiem na co zwracać uwagę i czym się kierować. Chcę spróbować (taki eksperyment) a nie chcę wydać kasy... Tzn. nie chcę stracić majątku Pomożecie?
    Tylko proszę o język polski a nie fachowy, bo nie znalazłam słownika pieluchowców
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  2. #42
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Zakładając, że chcesz przejść na wielo kupiłabym wszystkiego po trochu np otulacz plus pięć prefoldów, jedną formowankę, pieluszkę z kieszonką na wkład chłonny i pieluszkę typu sio czyli z wpinanymi wkładami. Wtedy spróbujesz co wam odpowiada i dokupisz kilka kolejnych w typie który najbardziej wam się spodobał.

  3. #43
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Ja bym zaczęła od tetry i otulaczy PULowych, bo to nie jest straszny wydatek i jak ci się spodoba to możesz zainwestować w kieszonki albo formowanki plus otulacz.
    Bianka 04-09-2010

  4. #44
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    IMO polecanie pieluchonówce tetry plus otulacza oraz chińskich kieszonek może spowodować wręcz niechęć do wielorazówek. Miałam taki przypadek z dziewczyną z osiedla, skutecznie ją to odrzuciło od wielo, do czasu aż odwiedziła mnie i zobaczyła moją kolekcję

  5. #45
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magda&Franio Zobacz posta
    IMO polecanie pieluchonówce tetry plus otulacza oraz chińskich kieszonek może spowodować wręcz niechęć do wielorazówek. Miałam taki przypadek z dziewczyną z osiedla, skutecznie ją to odrzuciło od wielo, do czasu aż odwiedziła mnie i zobaczyła moją kolekcję
    Popieram, tetra+ otulacz jest tania, ale wymaga wprawy w składaniu tetry i potrafi zniechecić, ale za to ja chińskie kieszonki pokochałam, ale tylko jedną konkretną partię z Ebaya, bo tania i naprawdę dobra jakościowo, a inne to loteria niestety.

  6. #46
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Też jestem przed pierwszymi próbami z wielo, kupiłam kilka kieszonek, czekam aż dotrą i tylko nie wiem co z wkładami. Konkretnie: gdzie je dostać w miarę tanio, np te bambusowe czy inne w miarę chłonne, i jeśli są różne rozmiary to większe bo i dzieć niemały, 9.5 kg.
    dajcie namiary gdzie kupić? A może powinnam pytać w sklepach z art dziecięcymi?

  7. #47
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    w kieszonkach często są wkłady firmowe, bambusowe kupisz np w pieluszkarni, ja często używam zwykłej tetry jako wkładek albo ręczników z ikei, tych małych, dają radę niezawodnie
    Bianka 04-09-2010

  8. #48
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    Dziewczyny szyjące pieluszki szyją też różne wkłady, bawełniane, mikrofibrowe, bambusowe (Dział Giełda -> Forum Handmade -> Podforum Pieluszki). Są tańsze niż te zachodnich firm. W ogóle polecam dział handmade, wiele dziewczyn, które szyją od dłuższego czasu ma swoje firmy i stronki internetowe.
    Link do handmade: http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=158
    Stronki internetowe np. nappime.pl, miounico.pl, littlepenguin.eu, babyetta.pl, pupeko.pl i inne
    Powodzenia w buszowaniu !!!

  9. #49
    Chustonoszka Awatar yolinka78
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    czytam czytam i dalej nic nie wiem Wczoraj zaczęłam się zastanawiać czy nie warto przejść na pieluszki wielo. Ale powiem szczerze, że nie wiem na co zwracać uwagę i czym się kierować. Chcę spróbować (taki eksperyment) a nie chcę wydać kasy... Tzn. nie chcę stracić majątku Pomożecie?
    Tylko proszę o język polski a nie fachowy, bo nie znalazłam słownika pieluchowców
    Zapraszam na Wały Rzeczne mam kieszonki tzn. takie zapinane majty z niprzemakalną wierzchnią warstwą PUL i wkłady z mikrofibry (prostokątne lub profilowane kilkuwarstwowe zszyte chłonne wypełniacze), wczoraj zakupiłam wełniany otulacz (nieprzemakająca pielucha) z wkładami i formowanki (wkłady w formie pieluchy, do których stosuje się otulacz). Zaczynam po świętach, sama nie wiem co się sprawdzi zobaczymy.
    Na kawkę też zapraszam
    J.

  10. #50
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    A jak prac otulacze polarowe? Tez jak pieluszki, zeby nie zatluscic, czy wrecz odwrotnie, czyli prac w plynie do plukania, zeby nie przepuszczaly?
    Wojtuś 5.12.2011

  11. #51
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pijana_wiatrem Zobacz posta
    A jak prac otulacze polarowe? Tez jak pieluszki, zeby nie zatluscic, czy wrecz odwrotnie, czyli prac w plynie do plukania, zeby nie przepuszczaly?
    hmm ja bym raczej nie zatłuszczała celowo - całe to zatłuszczenie przejdzie na pieluchę

    IMO cudu z polarem nie ma - jak się trafi porządny polar to nie nasiąka od jednego siku a jeśli polar jest nieteges to żadne zabiegi nie pomogą i przepuszcza jak sito

    prać z pieluchami
    P. 2007, D. 2010

  12. #52
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie Kilka pytan o pieluchy wielorazowe

    Witam,
    Pieluchy wielorazowe zaczelismy stosowac od dzisiaj i na razie testujemy. Mamy trzy rozne kieszonki (happy flute,nappime i jedna bezimienna podobna do happy).

    Mam pytania do bardziej doswiadzonych pieluchujacych mam
    1. Czy jesli zakladam pieluche wielo mam syna ubrac inaczej? Czy tak jak zwykle?

    2. Jaka pieluche warto zakupic na noc?

    3. Jakie marki polecacie? (Ale prosilabym bez tych z najwyzszej polki cenowej,bo pewnie sa najlepsze,ale na razie musze na nie uzbierac)


    Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi
    Gad 2011

  13. #53
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

  14. #54
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    1. mój mały chowany głównie na wielo, ale zdarza się, że na pupie jednorazówka...
    generalnie ubieram go tak samo, niezależnie od pieluchy, czasem muszę tylko spodenki większe lub mniejsze w pasie

    2. na noc często u nas jednorazówka, ale jak już mamy wielo to najczęściej idzie formowanka + wełniak ewentualnie otulacz pul
    sylviontko szyła formowanki z białej wojskowej bawełny bardzo chłonne i do tego tanie, wiem, że ma tez bambusowe formowanki, troszkę droższe, ale bambus super chłonie

    do kieszonki na noc muszę ładować wiecej wkładów... SIO czasem daje radę

    to też zależy od wieku dziecka i tego czy dużo pije i dużo siusia...
    ja mam mega sikacza na stanie i jest mi w stanie wszystko zasikać, niektóre pieluszki szybciej inne później

    3. ja uwielbiam osobiście handmade i pieluszki szyte przez nasze forumowe mamy,
    sylvionko szyje śliczne formownaki, wkłady, otulacze, AIO, SIO, trenerki...
    Agna szyje cudowne formowanki - obecnie uwielbiam welurkowe, do tego może Ci wydziergać śliczne wełniaki,
    Magnolia szyje polarowe i wełniane gatki, kalesonki, getry
    nappime już znasz bo masz yetta ma fajne pieluszki

    firmami tak bardzo się nie kieruj, musisz też wyczuć w czym wam najlepiej, czy otulacze i wkłady, czy formowanki, czy kieszonki
    i niestety próbować bo każdy ma inny fason, niektóre sa lepsze dla szczuplejszych dzieci inne dla kochanych klopsów
    Ostatnio edytowane przez sweetrose ; 20-04-2012 o 10:45
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  15. #55
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    jak nie chcesz duzej kasy wydawać to idz na bazarek,duzy wybór wszyskiego i mozesz sie dopytac jak sie pieluchy sprawowały albo sama sobie poczytasz w recenzjach pieluszek
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  16. #56
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    ad. 1. ubierasz tak samo, tzn mniej więcej, bo wielo zajmują więcej miejsca od pampków, więc czasem trza luźniejszych ubrań; lapiej nie spinać bodziakiem zbyt obcisło, żeby nie dociskał pieluszki (mam wrażenie, że jak ma luźniej to mniejsze ryzyko wycieków)

    ad 2. na razie spróbuj na dzień, jak Ci się sprawdzi wtedy warto i nocą (ja używam formowanek z definicji nocnych i wełnianych otulaczy, żeby przez długie godziny w mokrym pupa miała przewiewniej, dobrze wymoczony w lanolinie porządny otulacz wełniany nie przepuszcza wilgoci)

    ad. 3 niestety tu każdy ma własne preferencje, możesz do własnych typów dojść wgłębiając się w stosowne wątki i metodą prób i błędów. Tylko wg mnie ważniejsze jest wyczajenie jaki model pieluszek Ci najbardziej pasuje (kieszonki, sio, aio, bardziej ekonomiczny otulacz+wkład/tetra, formowanki+otulacze...) niż sama marka
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #57
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie


  18. #58
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i przepraszam, że nie napisałam od razu w tym temacie ale początkująca jestem więc wybaczcie

    Z tym ubieraniem ciuchów to mężczyzna zauważył, że może trzeba jakoś inaczej,bo ta pielucha grubsza (ale w sumie przepuszczać ma powietrze,więc nie powinno to mieć znaczenia). Ubraliśmy tak jak zwykle i jest okej. Mały człowiek nie złożył jeszcze zażalenia.

    Tych pieluch jest za dużo rodzajów i trudno się w tym odnaleźć, nawet jak się człowiek naczyta i ma wrażenie, że niby wszystko wie. Z opisów najbardziej spodobały mi się kieszonki i dlatego kupiłam kilka używanych na początek. Trochę ryzykowane kupić na zapas,żeby okazało się, że to jednak nie dla nas..

    Bardzo dziękuje za pomoc. Na pewno będę jeszcze pytać
    Gad 2011

  19. #59
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie:

    Co oznacza stwierdzenie "skulkowany polar" i jak to sie ma do uzywalnosci danej pieluszki?

    Rozwarstwiony pul pewnie moze przeciekac? A szeleszczacy oprocz tego,ze halasuje ma jeszcze jakies minus?
    Gad 2011

  20. #60
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miss_kumcia Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie:

    Co oznacza stwierdzenie "skulkowany polar" i jak to sie ma do uzywalnosci danej pieluszki?

    Rozwarstwiony pul pewnie moze przeciekac? A szeleszczacy oprocz tego,ze halasuje ma jeszcze jakies minus?
    skulkowany polar oznacza, że pieluszka ma już pewien staż
    (obejrzyj polary, jakie masz w domu, ubrania albo koce, te starsze są właśnie "skulkowane" - widać po nich używanie po prostu), nie wpływa to na używalność pieluszki

    rozwarstwiony pul może przeciekać, szeleszczący wkurza, bo właśnie hałasuje/trzeszczy, ale w użytkowaniu to nie przeszkadza


    i jeszcze ogólna uwaga - zwracaj uwagę, żeby wkładki w pieluszkach nie były zbyt grube, tzn żeby dziecko na leżąco miało pupę na równi z plecami, nie uniesioną
    i żeby nie były za szerokie - to może przeszkadzać dziecku przy próbach raczkowania chociażby

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •