Strona 31 z 31 PierwszyPierwszy ... 21232425262728293031
Pokaż wyniki od 601 do 613 z 613

Wątek: >>> Przeczytałam kilkadziesiąt wątków i nadal nie ogarniam <<< MIEJSCE DLA NOWYCH I ZAGUBIONYCH

  1. #601
    Chustoholiczka Awatar mamaŁucji
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    3,436

    Domyślnie

    O matulu, przedzieram się przez wątek i temat. Za pierwszym razem mózg się lasował gdy ogarniałam chusty, teraz jest gorzej, nie wiem czy temat trudniejszy czy ja starsza
    Czytam o pieluchach i zauważyłam określenie "chinka" za pewne chodzi o pieluchy produkowane z Chinach, większość wypowiedzi raczej w negatywnym wydźwięku, ktoś nawet napisał,że kupił i wstydzi się sprzedać...
    Nie znam się na pieluchach wielo, mam trzy sztuki kupione w ciuchlandzie, dwie to najpewniej są formowanki, jedna kieszonka z wkładem z której młoda już wyrosła. Zaczęłam z ciekawości je używać w domu, okazały się całkiem pomocne w oszczędzaniu na pampkach a i młodej jest wygodnie. Postnowiłam zgłębić temat i dokupić parę sztuk.
    Gdy zobaczyłam jak wyglądaja takie pieluchy oczy wyszły mi na wierzch, sa sliczne!!!! Zachorowałam! Ze względów oszczędnościowych chciałabym kupić pieluchy na Ebay, pracuję na ebay'u i zależy mi też na pozytywnych komentarzach za zakup, większośc z tych które mi się podobają to właśnie Chinki. Co w nich takiego złego?
    Ostatnio edytowane przez mamaŁucji ; 10-08-2015 o 17:19
    "Bądź śmiały, inny, niepraktyczny, broń sedna swojego zamierzenia i twórczej wizji przed asekurantami, czcicielami frazesu i niewolnikami pospolitości". Sir Cecil Beaton
    [*]

  2. #602
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Wg mnie nic złego - działają jak inne. Teraz chinki chyba bardziej popularne niż kiedyś. Ja akurat chinek nie mam bo czuję misję wspierania polskiego rynku skoro mnie stać


  3. #603
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Mają inny kroj niz np. Pieluszki polskich firm, sa mniej zgrabne i imho trudniej je dopasowac do mniejszych dzieci. Te, które mialam kiedyś, mialy tez bardzo cienki polarek.

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  4. #604
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Powiedzcie mi gdzie najtaniej kupić Nappy Fresh .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  5. #605
    Chusteryczka Awatar Barbareks
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    2,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    Powiedzcie mi gdzie najtaniej kupić Nappy Fresh .
    allegro.. plus znaleźć gdzie jest odbiór osobisty i kupić 2-3 paczki od razu a tymczasem dawać sody i prać na 60 stopni tyle że otulacze - pul nie bardzo lubią mieć za każdym razem tyle stopni..

  6. #606
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Warszawa, Sadyba
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cześć dziewczyny! błagam o pomoc, bo jak w temacie - nie ogarniam
    razem z mężem nastawiliśmy się na pieluchwanie wielorazówkami, zakupiłam na allegro pieluszki mila które na początku całkiem fajnie się sprawowały jednak teraz ciągle przeciekają...szczególnie nad ranem, ale wydaje mi się, że mój mały szkrabek po prostu bardzo siusia...
    myślę by na noc kupić jakieś inne pieluszki, takie nie przeciekające...trochę czytałam o otulaczach wełnianych o formowankach ale dalej nie kumam to się nakłada jedno na drugie i wkład w środek? a dzidzia nie ma uczucia mokrej pupy?

  7. #607
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolaaa Zobacz posta
    Cześć dziewczyny! błagam o pomoc, bo jak w temacie - nie ogarniam
    razem z mężem nastawiliśmy się na pieluchwanie wielorazówkami, zakupiłam na allegro pieluszki mila które na początku całkiem fajnie się sprawowały jednak teraz ciągle przeciekają...szczególnie nad ranem, ale wydaje mi się, że mój mały szkrabek po prostu bardzo siusia...
    myślę by na noc kupić jakieś inne pieluszki, takie nie przeciekające...trochę czytałam o otulaczach wełnianych o formowankach ale dalej nie kumam to się nakłada jedno na drugie i wkład w środek? a dzidzia nie ma uczucia mokrej pupy?
    to tak w skrócie
    jeśli Mila to kieszonki, to faktycznie może przesikać, bo kieszonki na noc nie są dobrym rozwiązaniem (chyba, że wonderoosy), lepszy będzie otulacz + formowanka (lub chłonne wkłady, jakieś bambusy + wkładka sucha pielucha - polarkowa)
    Najpierw ubierasz formowankę, są różne musisz poczytać, bo albo mają dopinane wkłady, albo kieszonkę na wkład. Zwykle formowanki dają mokro od pupy, bo są z bambusa albo z bawełny. Możesz od pupy dać wkład z polarem, albo wkładkę "sucha pielucha". Zasada zawsze jedna: polar daje poczucie suchości, bambusy i bawełna mokro od pupy.
    Na ubraną maluchowi formowankę zakładasz otulacz, może być wełniany, mogą być gatki wełniane albo jakiś dobry otulacz PULowy.
    Masz jeszcze opcję na noc, jakieś dobre SIO np. Close Pop-in, albo poszukaj w opiniach co tam dziewczyny z SIO polecają.

  8. #608
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Warszawa, Sadyba
    Posty
    14

    Domyślnie

    wielkie dzięki za odpowiedź!
    jakoś nie mogę sobie wyobrazić nakładania tylu warstw na pupe malucha...ale chociaż coś mi rozjasniłaś
    zastanawiam się ile takich zestawów może być potrzebnych na same noce, jak myślisz? chodzi mi o otulacz welniany + formowanka


    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    to tak w skrócie
    jeśli Mila to kieszonki, to faktycznie może przesikać, bo kieszonki na noc nie są dobrym rozwiązaniem (chyba, że wonderoosy), lepszy będzie otulacz + formowanka (lub chłonne wkłady, jakieś bambusy + wkładka sucha pielucha - polarkowa)
    Najpierw ubierasz formowankę, są różne musisz poczytać, bo albo mają dopinane wkłady, albo kieszonkę na wkład. Zwykle formowanki dają mokro od pupy, bo są z bambusa albo z bawełny. Możesz od pupy dać wkład z polarem, albo wkładkę "sucha pielucha". Zasada zawsze jedna: polar daje poczucie suchości, bambusy i bawełna mokro od pupy.
    Na ubraną maluchowi formowankę zakładasz otulacz, może być wełniany, mogą być gatki wełniane albo jakiś dobry otulacz PULowy.
    Masz jeszcze opcję na noc, jakieś dobre SIO np. Close Pop-in, albo poszukaj w opiniach co tam dziewczyny z SIO polecają.

  9. #609
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zależy jak często pierzesz, czy zmieniazz w nocy pieluche i czy suszysz na sznurze czy w suszarce.
    Dla mnie (pranie co drugi dzień, suszę w suszarce) cztery porządne formowanki
    i dwa wełnianki starczają z zapasem. Ale ja w nocy nie zmieniam pieluchy

  10. #610
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam drogie Panie!

    Jestem tutaj całkiem zielona, ale trochę już poczytałam o wielo i zdecydowanie chcę spróbować! w lutym urodzi się maleństwo i jestem na etapie kompletowania wyposażenia... zastanawiam się jakie pieluszki na sam początek? Czy coś takiego dla spróbowania warto zakupić: http://www.ekomaluch.pl/close-pop-in...le-oraz-zolte#

    Widziałam, że to chińskie więc trochę mnie to martwi - chyba, że polecicie coś polskiego sprawdzonego dla noworodka? Myślę nad zakupem kilku (5-6) otulaczy + formowanki/wkłady.

    I 2 rzecz, która mnie nurtuje: co z pempuszkiem na początku? Czy wielorazówki będą się nadawały czy raczej na sam start używać pampków aż kikucik odpadnie?

    Będę wdzięczna za pomoc i wszelkie dobre rady!
    Pozdrawiam pieluszkowe ekspertki!
    Kemi

  11. #611
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Podbije temat, moze ktos sie wypowie
    Planuje zaczac wielopoeluchowa nie jak zrobi sie cieplej i bede mogla suszyc na dworze-w domu nie mam na to miejsca. Czy zestaw otulacze welniane+prefoldy to dobry pomysl? Czy lepiej formowanki do.tych otulaczy? Ile czego powinnam.miec na start? Corka ma obecnie niecale 2 mies.
    Planuje sama poszyc pieluchy wiec zaczynam sie rozgladac za materialami

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  12. #612
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amefa Zobacz posta
    Podbije temat, moze ktos sie wypowie
    Planuje zaczac wielopoeluchowa nie jak zrobi sie cieplej i bede mogla suszyc na dworze-w domu nie mam na to miejsca. Czy zestaw otulacze welniane+prefoldy to dobry pomysl? Czy lepiej formowanki do.tych otulaczy? Ile czego powinnam.miec na start? Corka ma obecnie niecale 2 mies.
    Planuje sama poszyc pieluchy wiec zaczynam sie rozgladac za materialami

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    to zależy IMO od wieku. Jak małe, leżące dziecko to spokojnie prefoldy, bo są tanie i łatwe w obsłudze. I są tańsze więc można ich mieć więcej szczególnie przy malutkim dziecku, któe ciągle sika. Jak starsze, chodzące, siedzące lub kręcące się dziecko to prefold się moim zdaniem słabiej sprawdza, bo nie przylega tak ściśle jak formowanka i poza tym przy siedzącym dziecku snappi może trochę uwierać, przy czołgającym się natomiast może się zsuwać, przemieszczać itp itd. I wtedy o wiele praktyczniejsze są formowanki, które w razie gorąca można zakładać same bez otulacza. Zależy od Ciebie i od możliwości finansowych (i jak będziesz sama szyć to od tego czy Ci się będzie chciało tyle szyć ) Teraz jest luty, córcia ma 2 mies. Jeśli planujesz wielo od powiedzmy maja/czerwca to ja bym już brała formowanki. Jeśli nie planujesz np. pampków na noc, żadnych kieszonek czy innych typów pieluszek to minimum kilkanaście takich formowanek przy założeniu codziennego prania. Mi przy prawie dwulatku schodzi maksymalnie do 8 pieluszek (formowanki i kieszonki) na dzień plus jedna super chłonna z polarem na noc.
    A i dobrze by było porządne wkłady do tych formowanek plus kilka wkładek polarowych (szczególnie na noc), dzięki czemu pupa będzie sucha.

  13. #613
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    1

    Domyślnie

    czesc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •