Strona 1 z 11 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 206

Wątek: jakie pieluszki na wiosna /lato

  1. #1
    Chustomanka Awatar swebe
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    ochota
    Posty
    532

    Domyślnie co na lato?

    zastanawiam sie czy kieszonki nie beda w lato za gorace w koncu to polar jest. czy ktoras z was dawala np. sama wkladke do otulacza? czy to ma sens czy raczej formowane?
    -----Helena 10 12 2007-----

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    wszystko zależy od tego jaki polar. jeśli cieniutki mikropolar i do tego zewnetrzna warstwa PUL to ok. nie polecałabym np. pieluszek, które mają dwie grube warstwy polaru i w środku PUL. polarki stosowane do szycia pieluszek, mówię tu oczwiście o dobrych i sprawdzonych markach, bardzo dobrze oddychają. myślę, że nie ma różnicy latem w kwestii pieluszka formowana cieńsza i chłodniejsza niż pieluszka z kieszenią.
    Poza tym, jednorazówki tylko wyglądają na takie cieniutkie i chłodniutkie. temperatura w nich jest wyższa niż praktycznie w każdej wielorazówce.

    sama wkładaka do otulacza jest ok ale tylko pod jednym warunkiem: kiedy dziecko nie robi kupki w pieluszkę. w przeciwnym razie otulacz będzie pełny i brudny....szczególnie w przypadku dzieci piersiowych.
    w bardzo upalne dni polecam: pieluszka tetrowa zatknięta za pasek sumo i to wszystko na dole. albo majteczki do nich wkładka. wtedy pierzemy majteczki i wkładkę i po kłopocie. wkładki do majteczek można zrobić tnąc pielsuzki frotowe lub flanelowe na 4 częsci.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  3. #3
    Chustomanka Awatar swebe
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    ochota
    Posty
    532

    Domyślnie

    Aniu, jak zwykle jestes niezastapiona! dzieki!
    widzalam ostatnio takie mini majty w hamie i myslalam o lecie ale w koncu nie kupilam. no to mam pretekst do kolejnych zakupow
    -----Helena 10 12 2007-----

  4. #4

    Domyślnie

    A nie jest tak, że to otulacz bardziej grzeje niż pieluszka. Poprawcie, jeśli bzdury plotę. Bo na lato zastanawiam się ad wariantem sama formowana bez otulacza. Próbował ktoś?

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    nowoczesne otulacze z pul nie grzeją. wbrew pozorom to nie jest ceratka, one bardzo ładnie oddychają. poza tym wszystkie pieluskzi z kieszenią, która w środku mają polarek mają też zintegrowaną warstwę pul.

    sama pieluszka formowana będzie przeciekać, podobnie jak tetra. można takiej formowanki używać na podobnej zasadzie jak powiedziałam o majteczkach i wkładce, po prostu tylko formowanka, bez ubrania i zmieniać jak tylko będzie przesikana.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  6. #6
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie Pieluchy na lato

    No wlasnie- jednego cieplejszego dnia wlozylam Marysi rękę do pieluchy przez nogawkę i zastalam tam prawdziwą saunę! Pomyslalm sobie, ze warto by bylo zaopatrzyć się w coś co bardziej oddychajacego niz pampek. Jak jesteśmy w domu to szczegolnie wieczorem zakladam Marysi tetrową pieluchę w takich ceratkowych majtkach(no własnie ceratkowych! ) , ale sklaniam sie ku czemuś bardziej przewiewnemu...lepszemu...

    Mozecie polecić cos niezbyt drogiego...na początek? Bo temat pieluch wielorazowych jest mi kompletnie obcy, wybor wydaje mi sie spory i nie wiem co warto...nie warto.

    Pomozecie ekologiczne mamy?
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  7. #7
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    mój system a powiem Ci że nakładam pampka tylko na noc i rano Maryś ma czerwono, a w dzień na materiałówkach pupa blednie.
    kupiłam 10 ręczniczków frotte ikea na allegro 30X40cm
    były w wyprzedaży 2,60 sztuka, mam otulacz bambino mio za 24 zł, na all. są ale droższe o parę złotych (dobry na same wkładki, bo ma dodatkowy materiał przy nóżkach, który fajnie trzyma-wkładka nie wychodzi na boki), papierki wiskozowe i już. pupka idealna, nie używam kremu, tylko do pampersa muszę.
    to najtańsza wg. mnie wersja, ale otulacz może być wełniany oryginalny (super sprawa na lato, wg. mnie lepsza niż PUL), mam otulacz mother-ease ale jest bez tych doszyć po bokach i na wkładki mi się nie nadaje, za to na formowane lepszy.
    mam wersje droższe typu wkładki konopne etc. ale najtaniej kupić ręczniczki frotte i składać je na trzy w pas, nie za grube i nie za cieńkie.
    acha, używałam polaru zamiast papierków ale polar cięty z bluzy i za gruby trochę-jednak pupka się troszkę zgrzewa.

  8. #8
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz!
    Przyznam sie, ze na poczatku nie za bardzo rozumialam to co napisalaś o tych otulaczach, recznikach, wkladkach i papierkach wiskozowych. Ja naprawdę jestem zielona w kwestii pieluch-nie- pampkow i nie wiedzialam co i jak.
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  9. #9
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    naaa! Już nic nie rozumiem Czytalam stronę ekobaby,a raczej patrzylam co jest w sklepie i juz nic nie wiem. Czym się roznią pieluszki materialowe od otulaczy?Czym pieluszki formowane od tych z kieszenią?

    Moglby ktoś wytlumaczyć?Co jest potrzebne i co nalezy kupić? Jak krowie na rowie
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  10. #10
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Pieluszki materiałowe to pieluszki a otulacz to coś co zakładasz na pieluszkę (może byc z nieprzemakalnego PULa, polarkowy-dobry na noc, bo oddycha, albo wełniany)
    Pieluszki formowane, to pieluszki wykonane z bawełny, bambusa, konopii, które kształtem przypominają normalnego pampka (ale fajne jest to, ze chłonne cą całe, po bokach też, nie jak pampki, tylko między nogami) i potrzeba założyc na nie jeszcze otulacz.
    Kieszonki, to pieluszki z zewnętrzną warstwą nieprzemakalną PUL i warstwą polarkową (zapewnia suchą pupę), pomiędzy które wkłada się przeróżne wkładki (z ręcznika, konopne, bambusowe, jedwabne etc.)

    Potrzebujesz albo:
    pieluszek formowanych i otulaczy +jakieś wkładki ew. na noc
    albo
    pieluszek do składania, otulaczy + ew. jakieś wkładki
    albo
    pieluszek kieszonek i wkładek

    Każdy system ma swoje + i -

    Kieszonkę pierzesz całą, przy systemie formowane+otulacz wymieniasz pieluszkę, a otulacz pierzesz np. po całym dniu lub dwóch (to na węch można sprawdzic).

    Proszę mnie poprawiac jeśli bluźnię!
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  11. #11
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    jak nie pasuje to kup jeden bum genius na www.ekobaby.pl,to jest pieluszka kieszonka (inaczej pocket),czyli otulacz+pielucha formowana+wkładka w jednym.jeśli pasuje, kup więcej.

    źle się wyraziłam,bum genius to kieszonka,gdzie wkładka jest oddzielnie(wkłada się ją do pieluchy),dzięki temu o wiele szybciej wysycha(wyjmujesz wkładkę i suszą się oddzielnie) niż taka Jedna Biała (w tej wkładki są na stałe wszyte,w tym zestawie po prostu dołożyli parę wkładek do tego.[/quote]

  12. #12
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za pomoc! Jesteście nieocenione!
    W takim razie zacznę od imse vimse - od takiego zestawu:
    http://www.pieluszkarnia.pl/index.ph...iala-doskonala
    Tylko piszą, ze mozna kupić tylko jeden taki zestaw A mnie by sie przydalo kilka.
    Czym predzej musze wybrac się do eurobaby na pulawską
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  13. #13
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    zestawów można kupić dużo tylko w wyższej cenie.ale jak już kupujesz pieluszki zintegrowane,to olej imse wimse,bo tu otulacz ma jedynie super opinię,tylko od razu kup bum genius-cena ta sama,a jakośc rewelacyjna,u wszystkich dziewczyn jest na pierwszym miejscu.

  14. #14
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Czyli ta biala- doskonala to nie jest to o czym mowilaś?

    Ja chyba jestem w jakiejs kiepskiej kondycji umyslowej

    Ktory otulacz dokladnie powinnam kupić? Bo z tych testowych zestawow sa tylko biale doskonale i cos z flanelką, zestawow z otulaczem i frotte nie widzialam.
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  15. #15
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p ... -flanelowa
    nie ma już frotowych widzę, bo wcześniej były,flanelka jest mniej chłonna, ale taki zestaw jest też opłacalny, porównaj ceny.
    http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=7
    tu masz bum geniusy i pieluchy kieszonki.

    krótki ranking wg. dziewczyn:
    otulacz- imse wimse
    kieszonka- bum genius
    wkładki- konopne
    http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=977
    to jest ranking iparę uwag, które warto wziąć sobie do serca.

  16. #16
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Dzięki! Poczytam.

    A czy do tego imse mozna wkladać zamiennie tetrę?
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  17. #17
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    oczywiście, po prostu w ty zestawie masz oddzielnie otulacz i pieluszkę formowaną, jak formowane nie będą ci akurat te pasować to wkładasz co chcesz, jakiwej firmy chcesz.
    sam otulacz też możesz kupić

    http://www.pieluszkarnia.com.pl/index.php?k1,otulacze
    ja wkładam do otulacza frotę, tetrę, konopie...zależy co mi w rękę ze stosiku wpadnie
    jak chcesz to zrobię zdjęcia w zbliżeniu i obczaisz jak to wygląda, ale wieczorem bo teraz wybywam z domu

  18. #18
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Jesli to nie bedzie dla Ciebie za duzy problem z tymi zdjeciami to poproszę
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  19. #19
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    oki,wybacz jeśli wkleję dopiero w nocy, dzieciarnia nie chce spać

  20. #20
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Nic nie szkodzi. Moze byc jutro.
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •