Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 206

Wątek: jakie pieluszki na wiosna /lato

  1. #81
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Co do kup, śmierdzenia i wielo
    od czasu stosowania wielo coś sie dzieje z powonieniem i nagle dziecko w jednorazówce zaczyna smierdzieć, nie tylko po kupie ale też i po siku. fuj
    Natomiast dziecko w wielo też śmierdzi jak zrobi kupę, ale nie aż tak bardzo, siuśków nie czuć wcale.
    He, he, he! No, coś w tym jest, że pampki jakoś zmieniają zapach moczu na bardziej chemiczny czy coś...

    A moją mamę najbardziej do wielo przekonuje porównanie jednorazówek do podpasek Stwierdziła, że nie chciałaby chodzić w takowych cały czas.

    Dziewczyny a jak to jest z np. tetrą? Kupujecie pieluchy i składacie je w prostokąt i do otulacza? Czy robicie takie wypasione majciochy i też na to otulacz? Im więcej czytam tym bardziej skołowana jestem...

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  2. #82
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,530

    Domyślnie

    ja na początku jak stosowałam tetre próbowałam składać origami...ale mi zawsze cos bokiem wylazło...moze niewprawna jestem w składaniu
    dlatego teraz składam w prostokąt i juz.
    co do kupek, no ja ich w tetrze nie lubie...ale Maciek ma stałe pory robienia mniej więcej więcej czyli rano zwykle robi miedzy 5 a 7.00 o 7.00 to juz do kibelka bo jestem w miare obudzona, o 5.00 kupa niestety ląduje w formowance (ale na polarowej wkładce, która i tak na noc zakładam, zeby Maciek nie kręcił sie ze mu mokro.) z tej polarkowej wkładki kupka sama odpada i praktycznie tylko płuczę, zeby nie było ciemnej plamy i smrodku w wiaderku
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  3. #83
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    znalazłam taki wątek, może Ci się przyda:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...709-Co-na-lato

  4. #84
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Cały dzień po trochu się dokształcam i jakoś mi wychodzi, że na lato najlepsze są gatki/otulacze wełniane + formowanka albo składane pieluchy bawełniane/bambusowe/konopne? Ewentualnie sama formowanka?

    A coś takiego? http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=10&id=118&ec=0

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  5. #85
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    polecam gatki wełniane super są i żałuje że dopiero niedawno się na nie zdecydowałam (myślałam że to całe lanolinowanie jakieś skomlpikowane jest a w sumie bardzo proste) choć wileo już długo stosujemy i do tego tetra lub reczniczki z ikea w prostokąt a do pulowego otulacz skladam w prostokat i tyltetry rozkladam tak zeby pupka nie dotykała pula
    a gatki sa jeszcze super przy EC ekspresowo sie je sciaga i ubiera
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  6. #86
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    dobra podczytałam sporo tematów ect ale im więcej czytam tym mniej wiem, jestem chyba zero jedynkowa
    dobra wiem że są formowanki ale ona potrzebują otulacza , sa też 2 w 1 ale chyba cos nie tak z nimi ... qrcze nic nie wiem no i czytałam o tych flipach dobra mam mętlik na maksa

    nic nie wiem nic nie wiemnic niewiem nic nie wiem nic nie wiem
    proszę może o sklarowanie mi :
    dziecię w 9 miesiącu jest, no i jaka pielucha czy 2 w 1 czy formowanka czy tetra ? a potrzebuję by byla miękka chłonna przyjazna kolorowa łatwa w obsłudze i nei kosztowała tyle co ferrari
    strasznie bardzo podobaja mi się te "Pieluszki flanelowe - wygodne do NHN/EC http://www.pieluszkarnia.pl/product-...do-NHN-EC.html
    no ale do nich chyba otulacz potrzebny
    a chodzi mi o to by młoda nie maiła zbyt dużo na tej pupie

    POMOCYYYY

  7. #87
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,785

    Domyślnie

    2 w 1 czyli AIO (all in one) to jakby otulacz z wszytym wkładem chłonnym-zakłada się jak pampersa Wady: długo schnie, dość drogie. IMO: trochę tetry bo tania i szybko schnie, parę formowanek-na wyjścia/noce, ew. AIO lub kieszonki (ja mam 1 AIO tylko) dla niezorientowanych np. dziadków lub przewijania w miejscach publicznych-bo szybko i łatwo. I poczytaj poradnik (wątek przeklejony) tam chyba wszystko jest...
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  8. #88
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemniscus Zobacz posta
    polecam gatki wełniane super są i żałuje że dopiero niedawno się na nie zdecydowałam (myślałam że to całe lanolinowanie jakieś skomlpikowane jest a w sumie bardzo proste) choć wileo już długo stosujemy i do tego tetra lub reczniczki z ikea w prostokąt a do pulowego otulacz skladam w prostokat i tyltetry rozkladam tak zeby pupka nie dotykała pula
    a gatki sa jeszcze super przy EC ekspresowo sie je sciaga i ubiera
    a powiedz, czy przy leżącym dziecku też się gatki sprawdzają? ja używałam od kiedy Tusia chodziła.

  9. #89
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemniscus Zobacz posta
    tyltetry rozkladam tak zeby pupka nie dotykała pula
    yyy to znaczy jak? w trójkąt z takim grubszym paskiem w środku?

    Tetre już zakupiłam, a otulacz ma mi (tzn. Maćkowi) mama kupić z okazji DD

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  10. #90
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    gatki uzywamy od niedawna a majka jest straszna wiercipieta i raczkuje na calego i wstaje i jest spoko a co do lezacego to z wlasnego doswiadczenia nie wiem ale dziewczyny zdaje sie uzywaly i u calkiem malutkich dzieciaczkow i podobno sie sprawdzaly
    a co do tetry to tak na pol skladam potem na poł(jest kwadrat) i na trzy i tyl ten pod pupke rozkladam a przod zostaje zlozony wiec w sumie kszalt jakby trojkatny
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  11. #91
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Wełniane mogą być i gatki i zapinane na napki lub rzepy. A zgadzam się, że trudno o coś bardziej przewiewnego...Ja mimo wszystko polecam choć jedną kieszonkę lub AIO, bo mężowi się łatwiej przekonać...a jak już raz spróbuje...

  12. #92
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    dobra bom się zdecydowała, mój M nie, więc tak łagodnie chcę na wielo a i powoli wysadzać. Od początku od kiedy się zetknęłam z wielo te mi się podobają naj naj (także ze względu na cenę ) http://www.pieluszkarnia.pl/product-...do-NHN-EC.html, i teraz mam pytanie, czy można bez otulaczy, czy mozna w nie te magiczne papierki kupkowe wsadzać aa no i czy się ogólnie sprawdzają ? a no jeśli te nie to w grę wchodzi tetra plus otulacz ale jak tetre skłądac i jakiej wielkości ma być ?

  13. #93
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Ja dopiero od jakiegoś tygodnia od czasu do czasu zakładam wielo. Mam dwie formowanki tetro i ja nie daję otulacza, ale po każdym siq trzeba wymienić. Papierki pewnie można dać do środka. Bardzo ładnie wyglądają, ale pioruńsko długo schną.

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  14. #94
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    hmm no własnie po każdym musi być wymiana ech... no chyba że jakiś inny wkład się do środka wsadzi , qrcze bo nawet gdybym tylko od czasu do czasu to powinnam mieć ich przynajmniej 5 albo i 10 hmmm
    nie wiem nie wiem qrde .... tak juz zbieram sie do nabycia wielo od jakichś 2 m-cy czy jakoś tak wrrrrrrr

  15. #95
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    na lato to jakas formowanka z otulaczem wełnianym lub gatkami wełnianymi jak chcesz moze byc tetra lub wkładki bambusowe

  16. #96
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie dziewczyny jakie pieluchy na gorące dni?

    napiszcie jakie pieluchy zakładacie na upały bo chyba te z polarem i pulem to pupcie ugotują w lecie

  17. #97
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    polar i pul i tak są cieńsze niż zwykły pampers
    a w temacie: po domu tetra i wełniany otulacz
    na dworze kieszonka, nie zaobserwowałam jakiegoś przegrzanie, a zeszłoroczny lipiec był bardzo upalny

  18. #98
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    tetra i welna a po domu sama formowanka cieniutka lub na golasa
    a jak duze dziecko?
    zreszta gdzies juz bylo duzo na ten temat
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  19. #99
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    synek ma 18 miesiecy po domu to pewnie na golasa bo bedziemy sie uczyli siku na nocnik ale na spacer w upały to pewnie najlepsza tetra plus otulacz

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aser Zobacz posta
    napiszcie jakie pieluchy zakładacie na upały bo chyba te z polarem i pulem to pupcie ugotują w lecie
    koleżanka mieszka w Egipcie i mała nosi Ch banana i Itti Bitti nie gotowała się podobno
    Synek 28.05.2003
    Córunia 09.05.2010
    http://cudanakijuicudawianki.blogspot.com/ jak spędzam wolny czas

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •