Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: chusta kółkowa na citeam

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    11

    Domyślnie chusta kółkowa na citeam

    Czy kojarzycie taką chustę: http://citeam.pl/oferty/zielona-gora...6716e6706b025c
    Ja nie mam jeszcze doświadczenia w kółkowych, a chciałabym jakąś zakupić. Proszę o pomoc

  2. #2
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    firmy kompletnie nie kojarzę, ale już same zdjęcia "reklamowe" z dzieckiem przodem do świata, nic dobrego nie wróżą. Nie wygląda też na skośno-krzyżową, ale może niech ekspertki się wypowiedzą.

    Ja bym raczej na twoim miejscu zapolowała na barbarkową okazję i kupiła porządną kółkową za 90-100 pln od którejś z dziewczyn.



  3. #3
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Do mnie ta oferta zupełnie nie przemawia. Kiedy kupuję coś dla naszej córy - staram się sprawdzać Co to jest, skąd przyjechało i jak zostało wytworzone (normy, surowce, etc).
    Sugeruję ci - porównaj strony producentów lub udaj się - jak napisała mamaLiKa na tutejszy Bazarek

    O Vr-Babies nie ma w internecie zbyt wielu wzmianek, poza ich dość skromną stroną - http://www.vr-babies.com

    Ja bym się dobrze zastanowił nad zakupem czegokolwiek w firmie, która pisze w taki sposób:

    'FIRMA PHU ALTERA nie ponosi odpowiedzialności za niezrealizowanie zamówienia z przyczyn od niej niezależnych (np. wadliwego działania systemów, sieci).'

    http://allegro.pl/my_page.php?uid=1440186Dodatkowo - na kilku stronach w internecie można znaleźć rozbieżne dane adresowe.
    Ostatnio edytowane przez xsqr ; 20-02-2012 o 14:10 Powód: Informacje o sprzedawcy, o którego pyta forumowiczka

  4. #4
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Akurat w kółkowej dopuszczalne jest noszenie przodem, oczywiście bez przesady Z nóżkami schowanymi do środka, skrzyżowanymi (zresztą widać na foto) - było już gdzieś na forum i nie tylko

    O samej chuście się nie wypowiem, bo nie próbowałam, ale mam ergonomika VR i jestem bardzo zadowolona. No i oczywiście to chińszczyzna

    edit: i z tego co pamiętam swojego czasu było sporo tych kółkowych na allegro i to sporo tańszych
    Ostatnio edytowane przez ania ; 20-02-2012 o 14:14
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja bym nie kupiła, bo nie odpowiada mi takie "ramię" i nie lubię nieskośnokrzyżowych chust. chciałabym też wiedzieć jaki jest rozmiar kółek.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania Zobacz posta
    Akurat w kółkowej dopuszczalne jest noszenie przodem, oczywiście bez przesady Z nóżkami schowanymi do środka, skrzyżowanymi (zresztą widać na foto) - było już gdzieś na forum i nie tylko

    O samej chuście się nie wypowiem, bo nie próbowałam, ale mam ergonomika VR i jestem bardzo zadowolona. No i oczywiście to chińszczyzna
    no widzisz, czyli czegoś nowego się przy okazji nauczyłam wprawdzie noszę w kółkowej, ale nie wpadłam na to, że można nosić w niej przodem do świata

    mimo, wszystko, ja bym chyba przy tak niewielkiej różnicy cen w porównaniu z używanymi kółkowymi, postawiła na coś "nie chińskiego".



  7. #7
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    No, dokładnie - cena wydaje mi się niezbyt atrakcyjna, a podstawowych info brak (np. co to za materiał i jakie kółka).
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania Zobacz posta
    Akurat w kółkowej dopuszczalne jest noszenie przodem, oczywiście bez przesady


    ale kto tak, przepraszam, "dopuszcza"?
    i od kiedy zaczyna się "przesada"?

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Frezis
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,972

    Domyślnie

    pewnie chodzi o pozycje buddy
    Dzieci to... kupa. Kupa radości i kupa kupy I jeszcze kupa zmartwień...

    Franek (Kako) 02.02.2008
    Krysia (Izia) 26.10.2009
    Janek 30.07.2014

    www.wysokipoziomcukru.pl
    www.dalekiswiat.pl
    zdjeciarka.blogspot.com

    Według psychologów dzieci wyrastają z lęku separacyjnego po drugim roku, nie piszą kiedy wyrastają z niego matki...

  10. #10
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frezis Zobacz posta
    pewnie chodzi o pozycje buddy
    Zgadza się, tylko nie mogłam sobie przypomnieć jak się to nazywało właśnie, dzięki!

    edit: wiedziałam, że zaraz się posypie na moją głowę i dlatego nie raz boję się w ogóle odzywać na forum Ale o tym akurat wyczytałam tutaj... No i żeby nie było, bo ja nigdy nie nosiłam przodem i nikogo nie zachęcam, ale wiem że takie coś jak pozycja buddy istnieje
    Ostatnio edytowane przez ania ; 20-02-2012 o 15:39
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  11. #11
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania Zobacz posta
    Zgadza się, tylko nie mogłam sobie przypomnieć jak się to nazywało właśnie, dzięki!

    edit: wiedziałam, że zaraz się posypie na moją głowę i dlatego nie raz boję się w ogóle odzywać na forum Ale o tym akurat wyczytałam tutaj... No i żeby nie było, bo ja nigdy nie nosiłam przodem i nikogo nie zachęcam, ale wiem że takie coś jak pozycja buddy istnieje
    nie wiem jak inni - ja Ci nic nie posypię na głowę
    ale mnie BARDZO zaskoczyłaś...
    nie mam pojęcia kto i komu poleca takie noszenie i czym to polecanie motywuje... dlatego pytam
    choć... gdzie to... w Stanach jest jakiś taki mit o "zdrowości" tej pozycji?

    z tego, co wiem ja - w niczym nie można nosić przodem. chyba, że chce się nosić niezdrowo. pozycja nie ma wtedy znaczenia

  12. #12
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    właśnie widziałam na citeam to cudo chyba nie ma o niej zbyt wielu wzmianek w internecie
    Bianka 04-09-2010

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Jak dla mnie bez entuzjazmu. Jak na nieskośnokrzyżową 70z to nie jest jakaś powalająca zniżka.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  14. #14
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    nie wiem jak inni - ja Ci nic nie posypię na głowę
    ale mnie BARDZO zaskoczyłaś...
    nie mam pojęcia kto i komu poleca takie noszenie i czym to polecanie motywuje... dlatego pytam
    choć... gdzie to... w Stanach jest jakiś taki mit o "zdrowości" tej pozycji?

    z tego, co wiem ja - w niczym nie można nosić przodem. chyba, że chce się nosić niezdrowo. pozycja nie ma wtedy znaczenia
    Hmmm a ja nie raz na tym forum - od jego najdawniejszych wpisów - widywałam info, że pozycja buddy jest dopuszczalna.
    Dziecko siedzi po turecku, kręgosłup się zaokrągla.
    Czy to jest wygodne? IMO nie. I dlatego długo się tak nie da. Wiem jednak, że niektóre dzieci są bardzo ciekawe świata i czasem by chciały przodem do świata. I wtedy lepiej sadzać w chuście na buddę, niż a la smętnozwis w wisiadle

  15. #15
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    heh.. Meto... no ja nie jestem na forum od bardzo dawna dowiaduję się tu różnych rzeczy, ale jednak w kwestiach noszenia jestem mocno ostrożna - może dlatego że wiem jak boli źle zadbany kręgosłup

    jasne, że budda pojawia się tu i tam, ale jeszcze od nikogo z doradców (czy też specjalistów posiadających wiedzę o chustach i rozwoju kręgosłupa i stawów biodrowych) nie słyszałam o polecaniu pozycji buddy. Wiem, że jest polecana w Stanach. bo tam parcie na "przodem do świata" jest wielkie i ten budda to niby mniejsze zło niż wisiadło... ale... no ja tego mniejszego nie widzę. ja. z moją wiedzą i wyobraźnią. i moim kręgosłupem

  16. #16
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Ja wychodzę z założenia, że skoro to takie - delikatnie mówiąc - niewygodne to nikt tak długo nosić nie będzie, po kilku minutach trzeba delikwenta delikatnie wyprosić ze szmaty. Zresztą to pozycja raczej dla starszych, stabilnie siedzących dzieci.

    JA nikomu tego nie polecam.
    Ale jeżeli ktoś ma nosić tak albo w wisiadle, to już lepiej tak
    (a coś mi się kojarzy, że kiedyś nawet doradcy o buddzie pisywali, bez szczególnych fajerwerków, ale i bez bicia po głowach. Z drugiej strony kiedyś nosidło dla noworodka to była zbrodnia, a teraz niektórzy się zachwycają Marsupi i innymi Bondolino, więc... )

  17. #17
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    no przecież nie mogę się wypowiadać za wszystkich doradców

    niech się każdy zachwyca czym tam lubi

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,831

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Jak dla mnie bez entuzjazmu. Jak na nieskośnokrzyżową 70z to nie jest jakaś powalająca zniżka.
    tym bardziej, że kiedyś były na allegro po około 70zł
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  19. #19
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Uff, trochę mi ulżyło, bo już się bałam że coś pomieszałam z tym buddą Ale poczytałam jeszcze w necie i dokładniej francuska szkoła noszenia dopuszcza noszenie przodem, ale tylko i wyłącznie z nóżkami schowanymi (czyli budda) i nie dłużej niż 1/2 godziny, i to w środowisku gdzie dziecko nie będzie miało zbyt wielu bodźców, np. w lesie. Wybaczcie, ale stronki nie zapisałam, bo to na szybko w pracy było...
    mi., nigdzie nie znalazłam że pozycja buddy jest polecana, dlatego też sama napisałam że jedynie dopuszczalna. IMO mało wygodnie i biorąc wszystkie za i przeciw ja bym nie zaryzykowała

    Trochę odbiegłyśmy od tematu, ale myślę że ważne kwestie omówione
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odp. To chyba zacznę przeszukiwać bazarek

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •