Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55

Wątek: dyplom z designu - nosidło

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie dyplom z designu - nosidło

    Zobaczcie:
    http://www.graduationprojects.eu/pl/diploma/228
    Napisane jest, że dziecko ma szeroko rozłożone nóżki, ale ze zdjęć to nie wynika. Mój mąż przestudiował ten pasek na szyję i stwierdził, że pomysł jest błędny z założenia. Co myślicie? Nosidło czy wisiadło?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Gabriela1999
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    2,487

    Domyślnie

    Dla mnie wygląda na wisiadło ale ja może laik jestem

  3. #3
    mru
    Guest

    Domyślnie

    Nie no, jakaś tragedia to jest.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    dla mnie wisiadło, dziecko ma proste plecy, nie mówiac już o tym że nogi zwisają
    no a ten pasek??? AŁAA mój kark!!! Garb murowany

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    nie wiem czy to nosidło, ale nie wyobrażam sobie cięższego dziecka w czymś takim
    a tak poza tym w dobie internetu, że też twórca nie wpadł na nasze forum, zadziwia mnie to
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  6. #6
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    bardziej wisiadło. owszem maluszek ma szerzej nóżki niż w standardowym wisiadle, ale pozycja żabki to to nie jest (pupa cały czas jednak wyżej niz kolanka)
    no i sztywne jest chyba.
    pani gratuluję silnego karku, ja bym tak nie mogła, większa cześć ciężaru mam nadzieję na biodrach, ale cała reszta na szyi. nawet w chuście czy MT jak miałam zbyt blisko szyi pasy to kark wysiadał.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  7. #7
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Hmmm, ja też nie jestem specem (prędzej od designu ) ale mi to na klasyczne wisiadło wygląda. I jeszcze wsparte jakąś dziwną ideologią. Sama nazwa jest abstrakcyjna: Obiekt wspomagający transport dzieci w wieku niemowlęcym i poniemowlęcym.

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Sama nazwa jest abstrakcyjna: Obiekt wspomagający transport dzieci w wieku niemowlęcym i poniemowlęcym.

    dziecko w wieku poniemowlecym to skręciłoby kark noszącemu... zakładając że by się w to zmieściło...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  9. #9
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    niby w opisie napisali, że całość opiera się na biodrach a nie na szyi, ale nie bardzo to widzę przy bardziej ruszającym się/odchylającym się dziecku, a nawet jeśli, to nie wydaje mi się, żeby to mogło dawać wystarczająco dobre wsparcie dla plecków. Z rozrysowanych osobno części wygląda, że wąsko tam pod pupą musi być. Wizja wciskania dziecku rączek w dziury jest przynajmniej, hmmm, niepociągająca.

    Może i wygląda to ładnie ("nosidło budzi przyjemne odczucia, zlewając się z tkaninami ubrania"...), ale obawiam się, że w tej formie to i producent na W by tego do produkcji nie przyjął.
    Strzelam, że autorka nie posiada/nie nosiła własnych dzieci.

    ps. też mnie ten "wiek poniemowlęcy" przeraził - już widzę, jak mojego synka tam wkładam, nawet w wieku niemowlęcym (bodaj 9-10 kg na pół roku) i szyję mi urywa...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #10
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    No nie wygląda za dobrze, dla dziecka - wisiadło, a dla rodzica chyba jeszcze mniej wygodne niż klasyczne wisiadło, ta opaska na szyi - brr, już mnie wszystko boli...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Zdziwiona jestem. Praca dyplomowa, dwoje promotorów i nikt się nie interesował, czy to wygodne, bezpieczne, dobre dla dziecka? Wiem, że projektanci są oderwani od rzeczywistości, ale teraz tylko brakuje, żeby ktoś kupił nagrodzony projekt dyplomowy i wdrożył produkcję

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Zdecydowanie jest to obiekt Czy dziecko ma w ogóle szanse obrócić w tym czymś głowę? Przy bujniejszym biuście uduszenie malucha chyba murowane I te ręce wepchniete w dziurki....koszmar jakiś!
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    też oddaje głos na wisiadło...
    ale kark to mnie też już boli od samego patrzenia..

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    ta opaska wokół szyi.... i co, i zdała ta pani ten dyplom? szczerze się dziwię
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  15. #15
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez La Chica Bonita Zobacz posta
    ta opaska wokół szyi.... i co, i zdała ta pani ten dyplom? szczerze się dziwię
    Ba, nagrodę jakąś dostała nawet.

  16. #16
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    z tej listy mi się bardziej podoba to muzyczne cudo http://www.graduationprojects.eu/pl/diploma/222
    znamienne, że w opisie tutaj podano z jakimi specjalistami konsultowano, jak się przygotowywano do zaprojektowania tego "umuzykalniacza" - nie tyle pod kątem superaśności materiałów i estetyki, ale potrzeb dzieci
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    z tej listy mi się bardziej podoba to muzyczne cudo http://www.graduationprojects.eu/pl/diploma/222
    znamienne, że w opisie tutaj podano z jakimi specjalistami konsultowano, jak się przygotowywano do zaprojektowania tego "umuzykalniacza" - nie tyle pod kątem superaśności materiałów i estetyki, ale potrzeb dzieci
    Obejrzałam, zadziwia mnie wtórność projektów. Takie eksponaty muzyczne widziałam wielokrotnie w centrach nauki typu Kopernik. Czyli design może i nowy, ale sam pomysł stary, a tutaj opisują go jako Bóg wie co.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Wisiadło powalające w sposób wręcz dosłowny. Noszenie w tym dziecka z takim pasem na karku powaliłoby mnie na kolana dosyć szybko. Wiek poniemowlęcy... hmmm... poniemowlęce 13 kilo mojego synka chyba by mi kark skręciło.... No właśnie, zakładając, że dałabym radę wsadzić go w to coś.
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  19. #19
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Obejrzałam, zadziwia mnie wtórność projektów. Takie eksponaty muzyczne widziałam wielokrotnie w centrach nauki typu Kopernik. Czyli design może i nowy, ale sam pomysł stary, a tutaj opisują go jako Bóg wie co.
    te same skojarzenia, co nie zmienia faktu, że podoba mi się jako coś, czym fajnie żeby dzieci czasem gdzieś mogły się pobawić. Co do wtórności projektów - nie znam się specjalnie na designie, ale jeden z mebli nazbyt mi przypominał coś znanego seryjnego, kolejne odkrycie poznałam dzięki forum i wiem, że podobne robi kilku producentów... Ale z drugiej strony... to są tylko magisterki.
    Natomiast wracając do wisiadła - bardzo podobają mi się te zawody łączące tworzenie, estetykę z praktycznością, czasem żal, że sama takiego nie mam - jak projektanci czy architekci - i zawsze mnie smuci, jak widzę takie durne wypięcie się twórcy na użytkowników i ich komfort.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    nosidlo - wisiadlo
    faktycznie oderwanie od rzeczywistosci - ja proponuje tej pani ponosic sobie dziecie w tym - takie prawdziwe to ja rzeczywistosc zweryfikuje
    o rany z Wrocka jest
    czemu nie zajela sie tym od podstaw?
    Ostatnio edytowane przez Padthai ; 18-02-2012 o 01:01
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •