Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43

Wątek: pul bawełniany- lubicie go czy nie?

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie pul bawełniany

    jak w temacie - czy miałyście do czynienia? jakie są wasze wrażenia? jak pielęgnować, żeby długo służył? kupiłam na bazarku otulacz z pulem bawełnianym o trochę chodzę koło niego jak koło jeża… boje się, że przemoknie (otulacze u nas z formownkami na noc są zakładane), a w praniu się szybko się zniszczy (sporo się naczytałam o szybko drącym się pulu bawełnianym). ale z drugiej strony - wydaje się bardziej miękki i "naturalny" w dotyku niż pul poliestrowy, ergo - lepszy na długie nocne pieluchowanie. ciekawa jestem waszych doświadczeń

  2. #22
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    był taki temat, sama zakladałam
    to jest otulacz tylko na dzień
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #23
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    pierwsze słysze, żeby pul bawełniany się darł, mam wiele takich pieluch i jestem zadowolona. Na pewno może prędzej przemoknąć niż poliestrowy, trzeba byc czujniejszym. W końcu to laminowana bawełna. Tak, jest naturalniejszy niż pul polisterowy, w końcu laminuje się naturalną bawełnę a nie sztuczny poliester. Właśnie mój syn dwu i pół letni ma na pupie kieszonke z pulu poiestrowego i nie narzekam
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    nie mogłam znaleźć w szukaju wątku na ten temat, serio… jeśli masz link do niego chętnie skorzystam i poczytam
    a info o negatywnych cechach pulu bawełnianeo znalazłam tu http://ekotest.blog.pl/2013/09/19/pul-bawelniany/

  5. #25
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthr...awe%C5%82niany

    pul bawełniany zdecydowanie nie jest na noc

  6. #26
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    myslę że to losy tylko jednej pieluchy, a ile było takich przypadków w pieluchach z pulu poliestrowego! Długo już siedzę w pieluchach wielo i wiele już widziałam i slyszałam
    pule bawelniane są również miękkie, posiadam takie pieluchy z miękkim pulem bawełnianym, ze sztywnym tez i nie marudzę
    a mój wątek jest tutaj http://www.chusty.info/forum/showthr...awe%C5%82niany
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #27
    Chusteryczka Awatar lati
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    2,559

    Domyślnie

    Miałam kieszonkę z bawełnianym, na dzień i na mało siku, inaczej przesiakał przy nogach, choć sfatygowany to nie był.
    F 09.07.2010 i A 19.03.2014

  8. #28
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    podobno nie ma głupich pytań, a więc: jak rozpoznać pul bawełniany? bo tak sobie czytam i sie zastanawiam, czy mam taka kieszonkę(otulacz)

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Dziekuje za link



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #30
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    podobno nie ma głupich pytań, a więc: jak rozpoznać pul bawełniany? bo tak sobie czytam i sie zastanawiam, czy mam taka kieszonkę(otulacz)
    a rozróżnisz bawelnę od poliestru? Z wierzchu ma po prostu tkanine bawełnianą, nie musi być sztywny. A jaką masz kieszonke?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #31
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Mam kokosi kilka, miounico jedna, bumgenius mialam...wszystkie z zewnatrz wydawaly mi sie podobne no oprocz minki Wiewiorko musimy sie wkoncu na priv zgadac

  12. #32
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Myślę podpatrując Twój stosik, Magento, że nie miałaś bawełnianego

  13. #33
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koleszna Zobacz posta
    Myślę podpatrując Twój stosik, Magento, że nie miałaś bawełnianego
    Dzieki bo ja sie zastanawialam czy ze mnie taka ciemna masa ze nie rozrozniam

  14. #34
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Nie lubię pulu bawełnianego - namakał mi i niestety otulacz był do jednorazowego użytku za każdym razem bo zawilgocony. No i jakos tak mi w dotyku nie pasował, sztywniejszy (te które ja miałam, ale może są i bardziej miękkie) - preferuję cienki pul poliestrowy (bo i tutaj zdarzają sie "grubasy"), jak Milovia, Econobum, itp.
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  15. #35
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Tez nie lubie bawełnianego. Taki wilgotny mi sie wydaje po jakims czasie na pupie dziecia...

  16. #36
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Nie wiem, może to zależy od jakości tego pulu albo od tego co ten pul ma trzymać. Dla mnie bawełniany jest w zasadzie ok, wilgotnieje ale tylko jak nie zmienię pieluchy na czas a to mi się zdarza b. rzadko bo pakuje minimalnie mało i zmieniam przez to b. czesto w zasadzie co sik. Jak dla mnie to jedynym mankamentem bawełnianego pulu jest to, że szybciej spierają siė kolory.

  17. #37
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    czy dobrze rozumiem że PUL bawełniany to np. otulacz cotton bottoms?

  18. #38
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AnnaM Zobacz posta
    czy dobrze rozumiem że PUL bawełniany to np. otulacz cotton bottoms?
    wątpie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #39
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AnnaM Zobacz posta
    czy dobrze rozumiem że PUL bawełniany to np. otulacz cotton bottoms?
    PUL bawełniany to np. otulacze Imse Vimse- choć nie wszystkie oraz pieluszki Ekomamy - też dość często są z PUla bawełnianego, PUL bawełniany z zewnątrz niczym nie różni się od bawełny,ja osobiście za nim nie przepadam bo się mechaci i spiera. Dziewczyny a czy stare Close Parent'y to czasem nie PUL bawełniany? bo one się bardzo mechacą.

    Cotton Bottoms i np. Mother Ease to PUL tylko,że innego typu niż te np. w Milovii czy TotsBots. One chyba są mniej oddychające - przynajmniej ja tak zauważyłam.
    Ostatnio edytowane przez Lauren ; 25-07-2015 o 15:23

  20. #40
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lauren Zobacz posta
    PUL bawełniany to np. otulacze Imse Vimse- choć nie wszystkie oraz pieluszki Ekomamy - też dość często są z PUla bawełnianego, PUL bawełniany z zewnątrz niczym nie różni się od bawełny,ja osobiście za nim nie przepadam bo się mechaci i spiera. Dziewczyny a czy stare Close Parent'y to czasem nie PUL bawełniany? bo one się bardzo mechacą.

    Cotton Bottoms i np. Mother Ease to PUL tylko,że innego typu niż te np. w Milovii czy TotsBots. One chyba są mniej oddychające - przynajmniej ja tak zauważyłam.
    Co do ekomamy to się raczej nie zgodzę, bo u ekomamy zwykle pieluszki obszyte są bawełną na np. białym pulu poliestrowym
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •