Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60

Wątek: tetra i muśliny - ranking

  1. #41
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja stworzę swój jak już się dobiorę do ikeowskich muślinów, bo IV 75 g właśnie kupuję na bazarku Na razie z tego, co mam to:
    1.Tetra bambusowa Kikko
    2. Flanelki TETRO 80x80 (jestem zakochana w tych paskach)
    3.Tetra LUX z Sandry

  2. #42
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    mój ranking -
    1. kikko na równi z kokosi
    2. imse vimse 75g
    3. tetra lux 140g

    muszę jeszcze wypróbować ecopi...

    kikko lubię za miękkość i zwartość, kokosi za to ze są milsze niz kikko i mniejsze (są idealne do wąskich kieszonek i pewnie dla noworodka), imse vimse również za miękkość ale jest za duża (niestety sie nie skurczyła, dla innych może to być plus)) i ma te zgrubienia od złożenia
    A tetry lux nie lubię bo jest bardziej twarda niż pozostałe dwie, zakładam synkowi jak juz nie mam wyjścia
    Ostatnio edytowane przez beautygosiek ; 20-08-2012 o 11:28

  3. #43
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    To i ja dopiszę bo ostatnio zmieniła mi się forma pieluchowania i z kieszonek przerzuciłam sie na muślinki i tak narazie mam Ecopi, Ikea, bambusowa Kokosi i tetra lux
    Ranking:
    1. Ecopi- największa i najgrubsza dobrze chłonie ale brzydko wykończona( gdzie niegdzie nie załapany brzeg mam nadzieję że się nie popruje)
    2. Kokosi - mięciutka i puchata za to troszkę jak gaza chłonie równie dobrze
    3. Ikea - na początku mięciutka po kilku praniach zesztywniała troszkę za to ładnie wykończona dobrze chłonie.
    4. Na końcu Tetra Lux nie jest tak miękka choć jak na tetrę nie jest zła po praniu ładnie się prostuje.

    Jak kupię gdzieś IV to wypróbuję i dopiszę w rankingu

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  4. #44
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    Odkopuje
    Macie porównanie tetry bambusowej Kikko i lenny lamb?
    Kikko ma fajne kolory ale przy lenny lamb kiepsko wypada cenowo...
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  5. #45
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    jaka cisza w tym wątku

    mam jeszcze 2 pytania:
    1. tetra bambusowa kikko ta kolorowa to ma takie bardzo intensywne kolory czy jasne, delikatne? (mam na myśli żółtą/zieloną)
    2 jakieś opinie o ikeowych muślinach? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60203764/
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  6. #46
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja dziś jadę po te muśliny z ikei, za jakiś czas przetestuję i napiszę jak się sprawuje
    Kiedyś je oglądałam i miałam wrażenie że są dość rzadko tkane, ale w sumie jak porównuję w ogóle tetrę z tym co kupowałam 5 lat temu to ogromna róża jest. Wyraźnie straciły na gęstości

  7. #47
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja polecam muśliny z ikei w porównaniu do zwykłej tetry są o wiele bardziej chłonne a najbardziej chłonne muśliny jakie miałam to ecopi są też większe.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  8. #48
    Chustomanka Awatar reverie
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Keflavik
    Posty
    559

    Domyślnie

    przy Ptysiu miałam tylko tetrę zwykłą z sandry,
    jest dość gęsta (105 g/m2), po wielu praniach zrobiła się twardsza niż na początku, ale obwiniam za to lubelską twardą wodę. fasonu nie straciła i nie harmonijkuje się po praniu.
    teraz nie wiem czy kupować coś lepszego, czy wygotować te, wysuszyć u sąsiadki w suszarce bębnowej i będą ok
    te muślinki z ikei wyglądają cudownie, ale drooogie...

  9. #49
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Ja pieluchuje muslinami z IKEI, moze sa troszke drozsze, ale dobrze chlona i nie twardnieje tak jak zwykla tetra. Jedyny minus to obszycie jest troszke grubsze niz w zykle tetrowce, ale mi nie przeszkadza. Jakbym miala wybierac kupilambym drugi raz Polecam, nawet kilka sztuk sobie sprawic i potestowac.

    A. listopad 2012




  10. #50
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    Macie jakąś sprawdzają tetra lux/podwójnie tkana?
    Z aktualnie dostępnych
    Na allegro jest tego dużo... różne ceny, różne rozmiary...
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  11. #51
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  12. #52
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja kupowałam taką:

    http://allegro.pl/tetra-pieluchy-tet...308308932.html

    ale nie przez all ale normalnie u nich w sklepie stacjonarnym. Obmacałam wszystkie jakie były (chyba 5 lub 6 rodzajów) i wzięłam te na próbę, bo wyglądały na najbardziej solidne.

    Jeszcze nie miałam okazji testować, ale dla porównania wzięłam sobie taką najzwyklejszą tetrę za 1,80 zł, wyprałam je wszystkie razem w 60st i ta najtańsza po 1 praniu ma "ubytki"

  13. #53
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Kroofy, czyli ty kupiłaś tetrę podwójnie tkaną? Czy ona czymś się różni od tej lux?

  14. #54
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    A to nie jest to samo? Na zgrzewce w sklepie tak była opisana: tetra lux podwójnie tkana. Jest na pewno 'mięsista', porównywałam jedynie do innych dostępnych w sklepach dziecięcych i do tych kupowanych już prawie 6 lat temu. Z tych, które obmacałam ta zapowiada się najsolidniej, choć nie robi takiego wrażenia jak te stare.

    Jeszcze chciałam dodać, że nie polecam linkowanego sklepu do zakupów online, bo przy odbiorach osobistych i normalnych zakupach potrafią się 'mylić' i do cen i towarów a co dopiero przy tych wysyłanych.

    Najlepiej sobie obmacać, ja tą najlepszą tetrę lata temu kupiłam przez przypadek we wsi pod Krakowem, jak jechałam do rodziny a zapomniałam spakować mojej
    Czasem niepozorny sklepik potrafi skrywać skarby.

  15. #55
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Mój faworyt pod względem chłonności to zdecydowanie tetra we wzór sówki z Texpolu.
    Jest bardzo chłonna. Porównałabym tę chłonność nawet do froty bambusowej. A przy tym o wiele szybciej schnie. Oczywiście kurczy się w praniu i zbija, ale wiadomo - wtedy jest najbardziej chłonna.
    Na drugim miejscu tetry bambusowe o mniejszej gramaturze z serii Bamboo - line. Nieco mniej chłonne.
    Na trzecim muśliny ecopi.
    A co do tetry lux Sandra, pomimo wysokiej gramatury, jak na tetrę bawełnianą 140 g, raczej się u nas nie sprawdzała. Polecam dla młodszego niemowlaczka, ale dla starszego już nie zdaje egzaminu.

  16. #56
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Mój faworyt pod względem chłonności to zdecydowanie tetra we wzór sówki z Texpolu.
    Jest bardzo chłonna. Porównałabym tę chłonność nawet do froty bambusowej. A przy tym o wiele szybciej schnie. Oczywiście kurczy się w praniu i zbija, ale wiadomo - wtedy jest najbardziej chłonna.
    Na drugim miejscu tetry bambusowe o mniejszej gramaturze z serii Bamboo - line. Nieco mniej chłonne.
    Na trzecim muśliny ecopi.
    A co do tetry lux Sandra, pomimo wysokiej gramatury, jak na tetrę bawełnianą 140 g, raczej się u nas nie sprawdzała. Polecam dla młodszego niemowlaczka, ale dla starszego już nie zdaje egzaminu.
    No tak, tylko że te bambuski z Tex-polu kosztują 26 zł./szt. Chyba, że znalazłaś gdzieś taniej ?
    A gdzie można dostać Bamboo-line?

  17. #57
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    No tak, tylko że te bambuski z Tex-polu kosztują 26 zł./szt. Chyba, że znalazłaś gdzieś taniej ?
    A gdzie można dostać Bamboo-line?
    No fakt, są drogie. Ja kupowałam za 23,50 szt w zestawie u Sylviontka. Ale naprawdę warto.
    A co do Bamboo - line, to nie wiem czy mogę umieścić link? Napiszę może na priv.

  18. #58
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    No fakt, są drogie. Ja kupowałam za 23,50 szt w zestawie u Sylviontka. Ale naprawdę warto.
    A co do Bamboo - line, to nie wiem czy mogę umieścić link? Napiszę może na priv.
    a ja czytałam że te w sówki się drą bardziej niż te bez sówek...
    mam bamboo-line ale one tez są tex-polu, a twoje jakie mają metki?

  19. #59
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Mi się podarły 2 szt., ale to moja wina, bo ustawiłam pralkę na program 2,5h, 60 st. i 1600 obrotów.
    A co do Bamboo, to też mam z Texpolu.

  20. #60
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja uwielbiam:
    1) muśliny Imse Vimse te 75 gr (co się z nimi stało? Nigdzie nie można kupić ), bo 100 gr pewnie się przydadzą do przewijania u 2-3 latka U mojego malucha 100 gr służą na razie jako ręczniczek po kąpieli
    2) prefoldy Kikko bielone tlenem (bo śliczne), a te niebielone (bo bardziej miękkie)
    3) bardzo fajnie się sprawdza zwykła tetra, mam taką cieńszą no name i no gramatura i mam tetrę Lux (która czeka aż mały podrośnie). Ta cieńsza po praniu zrobiła się taka trochę jak gaza, ale teraz to zaleta bo przez to jest mięciutka, taka mięsista i wystarcza dla malutkiej pupy a jest bardzo przyjemna w dotyku.

    Jeśli chodzi o tetrę LUX to polecam firmę Perfect z Bielska. Na opakowaniu zbiorczym 10 szt. jest napisane: Perfect, pielucha tetrowa 80x80 Premium-LUX, gat. 1, tkanina atestowana. Kupiłam ją w sklepie stacjonarnym (38 zł. za 10 szt.) i tam była opisana jako 140 gr. Nie ma nic wspólnego z gazą, po praniu ma zwartą strukturę, ale jest mięciutka, taka mięsista.

    Edit:
    No i jeszcze sobie bardzo chwalę tetrę Kikko, firma ma ją pod nazwą "pieluszki bawełniane LUX białe". Ja mam 70x70 cm (są też 80x80) - dostałam ją w internetowym sklepie firmowym, (w innych internetowych nie znalazłam takiej, jedynie niebieloną 80x80) Dla noworodka/małego niemowlaczka ten wymiar wystarcza. Faktura pieluszki jest jeszcze bardziej zwarta niż wspomniana tetra firmy Perfect. Rzeczywiście aż trudno ją nazwać tetrą, bardziej pasuje określenie producenta "bawełniana pieluszka".
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 25-06-2013 o 23:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •