Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60

Wątek: tetra i muśliny - ranking

  1. #21
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    kurcze,nie ma tych muslin w IKEI o których piszesz na stronie są ale w sklepie niedostępne
    tak już od jakiegoś czasu ich nie ma, ja kupowałam ponad trzy lata temu, super sa

  2. #22
    Chustonoszka Awatar Honorata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    kurcze,nie ma tych muslin w IKEI o których piszesz na stronie są ale w sklepie niedostępne
    Ja też polowałam na te muśliny z serii BARNSLIG i faktycznie ich nie ma, ale znalazłam to:

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00194847/

    wprawdzie nazywają to "kocem" i rozmiar jest trochę inny, ale opis (oprócz temp. prania) dokładnie ten sam, więc może zdadzą egzamin równie dobrze...?


  3. #23
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Honorata Zobacz posta
    Ja też polowałam na te muśliny z serii BARNSLIG i faktycznie ich nie ma, ale znalazłam to:

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00194847/

    wprawdzie nazywają to "kocem" i rozmiar jest trochę inny, ale opis (oprócz temp. prania) dokładnie ten sam, więc może zdadzą egzamin równie dobrze...?
    tamte też jakoś dziwnie się nazywały, na pewno nie pieluchy...

  4. #24
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,927

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Honorata Zobacz posta
    Ja też polowałam na te muśliny z serii BARNSLIG i faktycznie ich nie ma, ale znalazłam to:

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00194847/

    wprawdzie nazywają to "kocem" i rozmiar jest trochę inny, ale opis (oprócz temp. prania) dokładnie ten sam, więc może zdadzą egzamin równie dobrze...?
    To jest flanelka, moim zdaniem za duża i ciut za gruba jak na pieluchę, ale jakby pociąć, to można próbować U nas służyły w innym celu
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  5. #25
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja sie po prostu przejade do Ikea i zobacze co tam maja co by mozna obsikać
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  6. #26
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    rozdarta pomiędzy zakupem (aktualnie "tanich" ) muślinów IV, a stukaniem się w głowę z ogromnym żalem, no ale i cieniem nadziei uderzyłam do Ikei.

    no i co?
    i w dziale dziecięcym, z karteczką "nowość" są tetry VANDRING - dwie sztuki za 12,99pln 70x70, jedna biała i jedna w zielone leśne wzorki.

    Jako, że jam doświadczona jedynie s tetrą lux - te robią wrażenie przemięciutkich i przesympatycznie delikatnych

    na stronie ich nie ma (jeszcze? )

  7. #27
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie do ecopi - czy to obszycie się nie roluje jak się używa, pierze? Bo to mnie drażni w taniej zwykłej tetrze, że jest gruby wałeczek...

    W sumie też to samo pytanie do pieluszek lux z EGA - też się nie rolują?

    W tych z IKEA tego nie ma, ładnie sie naciągają i składają
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  9. #29
    Chustofanka Awatar hoyabella
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    282

    Domyślnie

    do ecopi: nie roluje się, bo jest grubsza od zwykłej tetry. kupilam w promocji w pieluszkarni jakies 1,5 miesiąca temu i jak na razie jest super, nawet zmiękła po praniu
    Ona ma dwa boki wykończone takim "zgrzaniem"- jak wykończenia materiałów na metry. a dwa podszyte, jak imse. Te podszyte oczywiście sa grubsze, ale i tak wole to od imse, ktora jest tak zakończona cała i przy składaniu robi gruby wałek.
    Tadzio (2009) , Maks (2012) , Aniołek ( * 2014)
    czekamy na gwiazdkowy prezent

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Dzięki, własnie mnie te w Pieluszkarni kuszą To zamawiam.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  11. #31
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    U mnie bambusy Kikko też się odkształciły po praniu, za każdym razem gdy wyschną są tak brzydko pofalowane. Ostatnio jednak babcia była tak miła i wyprasowała mi całe pranie łącznie z pieluszkami Kikko.... zrobiły się sto razy przyjemniejsze, nie robiły dużej pupki i łatwiej się je składało. Niestety babcia niecodziennie nam prasuje a sama nie mam na to czasu. Czytam, że polecacie muśliny Ecopi i IV.... trzeba będzie się zaopatrzyć. Czy któraś z was testowała już tetrę 100% bambusa od kokosi lub Babyetty?

  12. #32
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    A czy te pieluszki z Ikea, o których wspominałyście to coś takiego: http://allegro.pl/ikea-vandring-musl...455514725.html ?

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Ja też używam Ecopi (póki co 67g, ale setki już mam na przyszłość) i są super. Tylko trochę stwardły i nie są już takie mięciusieńkie jak na początku. To pewnie przez wodę... (uderzam do wątku o zmiękczaniu pieluch)

  14. #34
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez efkaskorupka Zobacz posta
    U mnie bambusy Kikko też się odkształciły po praniu, za każdym razem gdy wyschną są tak brzydko pofalowane. Ostatnio jednak babcia była tak miła i wyprasowała mi całe pranie łącznie z pieluszkami Kikko.... zrobiły się sto razy przyjemniejsze, nie robiły dużej pupki i łatwiej się je składało. Niestety babcia niecodziennie nam prasuje a sama nie mam na to czasu. Czytam, że polecacie muśliny Ecopi i IV.... trzeba będzie się zaopatrzyć. Czy któraś z was testowała już tetrę 100% bambusa od kokosi lub Babyetty?
    gdzieś czytałam ze od prasowania pieluchy tracą na chłonnosci...

    a co do muslin IMSE VIMSE, ja mam 75g 80x80 i dla mojego synka są za długie, jakby były o wymiarze 70x70 to z przyjemnością bym ich używała
    są na pewno chłonniejsze i milsze w dotyku niż tetra LUX o gramturze 140g (mam miękką wodę jakby co)
    Ostatnio edytowane przez beautygosiek ; 20-08-2012 o 11:24

  15. #35
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Fakt, ale przecież jak raz na jakiś czas przeprasujesz, to nie zaszkodzi (a higienicznie "odświeży" pieluchy - wysoka temperaturka)
    Poza tym nie wyobrażam sobie jeszcze codziennego prasowania pieluch

  16. #36
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    Nie zauważyłam, żeby chłonność zmniejszyła się drastycznie, ale pieluszki po prasowaniu zrobiły się takie jakby cieńsze - już nie tak puchate i pofałdowane, więc może to i prawda, że mniej chłoną.

  17. #37
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    A jak to jest, jeśli chodzi o odparzenia przy tetrze? Bo zauważyłam, że najmniej problemów chyba sprawiają bambusy Kikko - może to dlatego, że bambus działa antybakteryjnie? U mnie tetra LUX w użyciu jest tylko, jak już na pupę nie ma naprawdę co założyć, ale nie przepadam za nią, bo jest szorstka i boję się, że podrażni pupę. A jak się spisują muśliny IV, jeśli chodzi o odparzenia? Ja zawsze do wszystkich składanych pieluszek smaruję małego kremem na odparzenia, ale może niepotrzebnie to robię? Jak wy postępujecie?

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez efkaskorupka Zobacz posta
    A czy te pieluszki z Ikea, o których wspominałyście to coś takiego: http://allegro.pl/ikea-vandring-musl...455514725.html ?
    Te, za czasów sprzed Laury były po trzy, ale macałam te i podobne. W IKEA taniej http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60203764/
    Teraz lekko twardnieją mi, ale uzywane dużo i intensywnie

    I jestem zachwycona ecopi!! Cudne muśliny
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  19. #39
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    Te, za czasów sprzed Laury były po trzy, ale macałam te i podobne. W IKEA taniej http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60203764/
    Teraz lekko twardnieją mi, ale uzywane dużo i intensywnie

    I jestem zachwycona ecopi!! Cudne muśliny
    a te z ikea sie kurczą? są twardsze niż ecopi?

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Nie kurczą. Lekko twardsze. Ecopi są mięciutkie. Ale mam je krótko w porównaniu do ikeowskich, więc nie wiem jak za rok, półtora będą wyglądać.
    Na razie mój ranking
    ecopi
    ikea
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •