Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: No to i ja sie przedstawie:)

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie No to i ja sie przedstawie:)

    Hej,

    Jestem Kasia i mamusiuje cudownej trojce. MJ ma 2 latka, Yasmina i Zeina maja 5 miesiecy (wlasnie dzis w Walentynki hihi).

    U nas wczesniej sie skonczylo niz zaczelo z chustami, ale chcialabym znowu sprobowac tym bardziej ze z 3jka bardzo ciezko wyjsc na spacer czy do lekarza. Chcialabym jedno na brzuchu(jedna z dziewczynek) albo na plecach (lobuziaka jak jeszcze nie za pozno)

    Mamy jedno wisiadlo (kupione jak myslalalm ze to nosidlo) i jedna chuste elastyczna. Ale nie ukrywam ze jak mam sie w nia zamotac to odrazu mi goraco i slabo

    Mam nadzieje ze tym razem sie nie poddam,ale brak czasu na poszukiwania informacji w tym zawilym swiecie chust.... no coz 3majcie za mnie kciuki ...

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krzeszowice
    Posty
    766

    Domyślnie

    Witamy Myślę że jak się umówisz z dziewczynami z Twoich okolic to pomogą Ci się zamotać tak,żebyś nie miała problemów.

  3. #3
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    powodzenia!

    i polecam zmianę na tkaną - będziesz mogła zawiązać i starszaka i którąś z dziewczynek! A jak już Ci zacznie wychodzić wiązanie z przodu, to fruuu na plecy, wtedy wygodniej będziesz mogła ogarniać pozostałą dwójkę Moja starsza nie była noszona w chuście odkąd skończyła bodaj 9 m-cy, w nosidle odkąd zaszłam w ciążę nosił od czasu do czasu tylko tata, a jak pojawił się młodszy bez problemu wróciła do chusty, z tym, że raczej na plecy Teraz się chustuje chętniej, niż jej zbuntowany brat :/
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #4
    Chusteryczka Awatar zoana
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    we własnym świecie
    Posty
    2,684

    Domyślnie

    Witaj Kasiu
    No to trzymam kciuki za próby chustowania.Ale tak jak pisały dziewczyny w tkanej najlepiej,tym bardziej,że dziewczynki juz sporo ważą,a w tkanej nie będziesz czuła tych słodkich kilogramów.
    I wszystkiego naj dla bliźniaczek z okazji ukończenia 5 miesięcy
    Ania, mama Zosi ('09) i Zuzi ('11)

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie


    zamiana na tkana? o mammamija... dociaganie, przeciaganie, naciaganie, a ja mialam w planach cos prostego, rach ciach i zalozone

    nie wiem czy tutaj w moich okolicach sa jakies mamusie zachustowane wybieram sie do polski za pare tygodni na 2 miesiace moze dluzej jak juz mroz zelzeje to moze znajde jakies warsztaty albo poznam chustujace mamusie

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,852

    Domyślnie

    witaj
    też polecam chustę tkaną(trochę wprawy i motanie trwa chwilkę) albo jak dziewczynki będą już siedziały- jakieś nosidło ergonomiczne, mei tai. nie zniechęcaj się
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    możesz próbować też z nosidłem ergonomicznym, ale na razie raczej tylko dla starszaka, bo dziecko powinno już siedzieć do takiego nosidła Ale chusty nie są znowu aż tak trudne i skomplikowane, kwestia nauczenia się i nabrania wprawy - niemal jak ze wszystkim. Ja na tym etapie wiekowym (różnica wieku między moimi dziećmi podobna) raczej wybierałam chustę niż nosidło właśnie dlatego, że mogę do niej wrzucić jedno bądź drugie w zależności od potrzeb - na nosidło dla dziewczynek raczej za wcześnie, poza tym powinno być rozmiarowo dostosowane do dziecka, więc nawet jak dorosną, to ich nosidło może być już za małe dla starszaka.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Gabriela1999
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    2,487

    Domyślnie

    Hej
    Bliźniaki też można nosić, te zdjęcie to najlepszy przykład

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gabriela1999 Zobacz posta
    Hej
    Bliźniaki też można nosić, te zdjęcie to najlepszy przykład
    dziewczynki 2x8 i dorzuce jeszcze lobuza ze 13 na plecy =29
    nie nie, na raz dziewczyn nie wloze


    a czy dla lobuza Mei Tai sie nadaje? na plecy jak plecak jakies proste, wiazane nie na klamry w miare tanie? to odrazu bym gdzies zamowila i moze nawet odwaze sie wyjsc z domu z cala 3jka bo poki co u mnie mrozow nie ma


    Jul - widze ze jestes z Warszawy - czy bede mogla do Ciebie pw jak sobie juz do w-wy pojade?

    Guzik - nie chce sie zniechecic- ale zdecydowalam sie cala 3jke pieluchowac wielo i 30% dnia spedzam na wrzucaniu rzeczy do pralki, wyjmowaniu, dolewaniu wody (bo pralka TAAAKA eko ze wody to tam jak na recepte), wieszaniu i zbieraniu, na upychaniu kieszonek, lanolinowaniu welny, praniu welny, i moglabym dalej wymieniac wiec juz jak mam cos na siebie motac (a bez doswiadczenia poki co to elastyczna MOBI mi zajmuje z 10 min plus wlozenie dziecka kolejne 10 i juz wszyscy jestesmy nie happi ) to chcialabym cos na szybko poki sie porzadnie nie naucze i wtedy zainwestuje w JEDNA (oby nie wpasc w kolejny nalog) chuste tkana.
    No to sie rozpisalam, a niby czasu brak moze powinnam komputer sprzedac, kupic chuste i zamiast siedziec na forum bede miala czas na motanie ...

  10. #10
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    a proszę Nie wiem, gdzie będziesz w Wwie, na Ursynowie mamy w miarę regularne spotkania, w innych częściach miasta też są mniej lub bardziej poważne chustospotkania

    Mei Tai powinien się nadawać.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    a proszę Nie wiem, gdzie będziesz w Wwie, na Ursynowie mamy w miarę regularne spotkania, w innych częściach miasta też są mniej lub bardziej poważne chustospotkania

    Mei Tai powinien się nadawać.
    Jul - na mokotowie bede, wiec na ursynow nie mam daleko,lobuz bedzie chodzil do zlobka pewnie ze 3 dni w tygodniu wiec moge z dziewczynkami przyjechac albo jedna zostawic babci

  12. #12
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    no to zapraszamy
    Wątek ursynowski jest tu: http://www.chusty.info/forum/showthr...27284&page=304
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gabriela1999 Zobacz posta
    Hej
    Bliźniaki też można nosić, te zdjęcie to najlepszy przykład
    Ha ha te zdjęcia to najgorszy przykład. Ja tak raz swoje wsadziłam. Masakra, nikomu nie było wygodnie. Jak już muszę nosić dwie, to jedną na brzuch, a drugą w plecak prosty
    Witaj nowa mamo bliźniaków!

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado
    Ha ha te zdjęcia to najgorszy przykład. Ja tak raz swoje wsadziłam. Masakra, nikomu nie było wygodnie. Jak już muszę nosić dwie, to jedną na brzuch, a drugą w plecak prosty
    Witaj nowa mamo bliźniaków!
    WOW - ja moze zaczne od jednego w chuscie/mei tai ale chetnie ktoregos razu skorzystam z Twojej wiedzy nt dwojki a potem juz wprawiona w boju trzecie zarzuce na barana

  15. #15
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    no to zapraszamy
    Wątek ursynowski jest tu: http://www.chusty.info/forum/showthr...27284&page=304
    zaraz zajrze, i zapisze linka dziekuje

  16. #16
    Chustomanka Awatar hajda
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Nowy Targ
    Posty
    583

    Domyślnie

    witam i powodzenia w chustowaniu życzę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •