Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zakup chusty - przed narodzinami

  1. #1
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie Zakup chusty - przed narodzinami

    Witajcie, w większości Drogie Panie

    Całkiem niedługo będę (poniekąd już jestem) ojcem - to jest - za jakieś 2 i pół miesiąca.
    Wiele się naczytałem recenzji, opisów i treści na tym forum, wybrałem rodzaj chusty, producenta - nawet kolor

    Dręczy mnie jednak co innego - mianowicie ewentualny zakup chusty przed narodzeniem dziecka. Czy taki zakup ma sens i nie niesie ze sobą ryzyka, iż dziecku nie będzie ona odpowiadała. Chciałbym to jednak zrobić, ponieważ bardzo często przewija się w waszych rozmowach problem "złamania" - czyli "zmiękczenia" materiału - czy warto to zrobić przed urodzeniem dziecka piorąc ja wraz z jego ubrankami (lub osobno) i czy wystarczy jednak chusta czy lepiej mieć dwie (ulewanie, plucie i inne takie..)

    Pozdrawiam i Dziękuję za rady
    Młody Tata!

  2. #2
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    no tak, tylko ze jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, więc i tak musisz mieć chustę. chyba że masz opcje pożyczyć od kogoś
    no i zawsze można kupić używaną i złamaną.
    są tez chusty miękkie od początku i w zasadzie nie wymagające łamania, choć każda chyba wymaga wyprania.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Witaj,
    a co wybrałeś jeśli można spytać? Bo może łamania nie będzie trzeba uskutecczniać wcale

    I tak, zdecydowanie warto mieć dwie chusty (co najmniej...)
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    moja Miśka bardzo długo ulewała i wtedy niewiele nosiłam, bo non stop zalewała chustę
    więc i druga na zapas by nie pomogła...
    ale w końcu się wszystko przydało, choć większość chust sprzedałam zanim zaczęłam je używać :}

  5. #5
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Witaj
    Ma sens! Jak Wam nie podpasuje to sprzedasz (chociażby tutaj, na chustostraganie). A jak wcześniej kupisz to złamiesz, poćwiczysz wiązania na misiu i ogólnie zaprzyjaźnisz się ze szmatą
    Ale obstawiam że będzie Wam odpowiadać - jeśli kupisz mięciutką i ładną to dlaczego miałaby nie? Chyba że dziecię powie że np nie lubi pasków, woli żakard (albo odwrotnie )
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  6. #6
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Z osobistego doświadczenia - chuściochowi obojętne w czym się nosi. Chusta to rzecz gustu i upodobań chustomamy lub chustotaty
    Witam
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  7. #7
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pati291 Zobacz posta
    Z osobistego doświadczenia - chuściochowi obojętne w czym się nosi. Chusta to rzecz gustu i upodobań chustomamy lub chustotaty
    Witam
    Niezupełnie. Mój chuścioch od początku preferował opuncję girasola, a teraz raczej wywleka z szafki katję. Może dlatego że krótsza i szybciej się mota...
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  8. #8
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostroszyc Zobacz posta
    Niezupełnie. Mój chuścioch od początku preferował opuncję girasola, a teraz raczej wywleka z szafki katję. Może dlatego że krótsza i szybciej się mota...
    Moje chuściochy wywlekają z szafy to co im pierwsze w rączki wpadnie
    Chyba zrobię jutro teścik w czym chcą być noszone
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  9. #9
    ChustoTata
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Witaj,
    a co wybrałeś jeśli można spytać? Bo może łamania nie będzie trzeba uskutecczniać wcale

    I tak, zdecydowanie warto mieć dwie chusty (co najmniej...)
    Hej. Wolno wiedzieć - do gustu I pod względem "technicznym" zdecydowałem się na początek na bawełnę z bambusem od LL - również dlatego, że preferuje "mocne" materiały - elastyczne wydawałyby mi się zbyt niepewne...

    Widziałem też, przewijające się czasem informacje o szkole motania - chyba poszukam o tym więcej informacji.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xsqr Zobacz posta
    Hej. Wolno wiedzieć - do gustu I pod względem "technicznym" zdecydowałem się na początek na bawełnę z bambusem od LL - również dlatego, że preferuje "mocne" materiały - elastyczne wydawałyby mi się zbyt niepewne...

    Widziałem też, przewijające się czasem informacje o szkole motania - chyba poszukam o tym więcej informacji.

    Pozdrawiam
    jesli wybrałeś chuste z bambusem, a nigdy nie wiązałeś, to warsztaty z doradcą mogą być niezastąpione.
    to bardzo fajna chusta (miałam na testach) ta którą ja miałam była miękka i przyjemna (ale nie była nowiutka), ale dość śliska. może uciekać przy dociąganiu , więc tym bardziej warto wcześniej poćwiczyć zeby samo wiązanie znac i nie zastanawiać się czy ten pas teraz w dół czy w górę, tylko skupić się na dobrym dociągnięciu (co w przypadku maluszka jest bardzo ważne a jak pisałam chusta z bambusem musi byc szczególnie dokładnie zawiązana)
    gdybyś planował zakup 2 chust to polecałabym kupić tez czystą bawełnę a bambus zostawić jako drugą, w pełni docenia się ją przy starszym dziecku, bo jest to chusta nośna
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •