Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 196

Wątek: Czytanie roczniakowi

  1. #141
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    nie wiem, czy wolno coś takiego zamieszczać, (jeśli nie proszę o skasowanie posta) ale zrobiłam małe podsumowanie wątku - wybrałam najczęściej powtarzające się tytuły i takie, które akurat mnie najbardziej przypadły do gustu, już widzę, że lista powinna zostać uzupełniona http://agajagalubi.blogspot.com/2013...-dla.html#more
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  2. #142
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Agata, ja tez mam taka liste p prawie identyczna jesli chodzi o ksiazeczki dla roczniaka - wyrzucilam tylko pare pozycji, ktore wg mnie maja denny tekst albo obrazki (typowe komputerowki) i kilka musze uzupelnic z Twojej listy
    (powiem wiecej, ja mam taka liste ksiazek z podzialem wiekowym az do 8/10 latka... )

  3. #143
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja czytam synkowi od 8 miesiaca zycia wiec juz ponad rok. Z roznym rezultatem czasami jest zainteresowany i pozwala przeczytac mi cala bajke, a czasami ledwo otworzy ksiazeczke i juz przewraca na kolejna strone. Nie zniechecamy sie i sa takie dni gdzie przez caly wieczor maglujemy 1 strone, a czasami uda sie przeczytac cala ksiazeczke. Najbardziej Piotrus lubi ksiazeczke " ksiega dzwiekow" sa tam tylko obrazki przedmiotow, zwierzatek i do przeczytania jest tylko jaki dzwiek dany przedmiot/ zwierzak wydaje. A kolejne ksiazeczki to " czu czu ". Bawi sie nimi czesto w samochodzie, bo sa male i poreczne.

  4. #144
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Darek mimo młodego wieku najbardziej lubi niekartonowe książki, chyba dlatego że łatwiej mu się kartki przewraca W szafie czeka na mikołaja już "pomelo i przeciwieństwa". Reszta prezentu dopiero sie kompletuje. Na pewno będzie "Bardzo głodna Gąsienica" i może "Księga dźwięków", "i seria "jest tam kto". Niestety książeczki z okienkami odpadają bo młody je wyrywa...
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  5. #145
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja czytam mojej córce Bardzo lubi słuchać, leży cichutko i się uśmiecha, patrzy na usta Lubi zasypiać przy książce. Czasami też czytam wierszyki albo mówię z pamięci, te co znam. M czyta Jej do snu, to co akurat sam czyta... ostatnio to był "Malowany człowiek"


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  6. #146
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    ja czytam synowi (7 tyg) trochę wierszy (nie tylko dziecięcych) a trochę moich "normalnych" książek (dzisiaj wiedźmina np), u niemowlaka nie chodzi o rozumienie a o osłuchanie się z melodią języka

  7. #147
    Chustomanka Awatar Madisa
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lepiej nie mówić...
    Posty
    1,022

    Domyślnie

    Roczniaki są bardziej wybredne i wolą oglądać i opowiadać obrazki niż czytać jakieś epistoły. Pamiętam, że Robek raz wytrzymał całe "krasnoludki są na świecie" Konopnickiej i byłam taka dumna, aż do momentu jak nie poczułam skąd takie skupienie - kupa
    syn 2010, blog sporadyczny, wiara w życie pozaforumowe coraz silniejsza

  8. #148
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madisa Zobacz posta
    Roczniaki są bardziej wybredne i wolą oglądać i opowiadać obrazki niż czytać jakieś epistoły. Pamiętam, że Robek raz wytrzymał całe "krasnoludki są na świecie" Konopnickiej i byłam taka dumna, aż do momentu jak nie poczułam skąd takie skupienie - kupa
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  9. #149
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,088

    Domyślnie

    Podbijam wątek- dzięki jul za przypomnienie
    Wspaniałości zebrane!

  10. #150
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Właśnie włożyłam do koszyka książek za 360 zł Co mam wyrzucić??? Mam w koszyku książki (nie wszystkie) z serii o Maksie, o Eli, o Miffy, piosenki z wydawnictwa Muchomor, "Bardzo głodną gąsienicę", "Babo...", "Binta...", "Lalo...", "Jest tam kto?", "A dlaczego?", "Gdzie idziemy?", "Wymyśl coś"...

  11. #151
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Właśnie włożyłam do koszyka książek za 360 zł Co mam wyrzucić??? Mam w koszyku książki (nie wszystkie) z serii o Maksie, o Eli, o Miffy, piosenki z wydawnictwa Muchomor, "Bardzo głodną gąsienicę", "Babo...", "Binta...", "Lalo...", "Jest tam kto?", "A dlaczego?", "Gdzie idziemy?", "Wymyśl coś"...
    ja (JA) bym wywalila Miffy - jakos nie lubie. Ele - wlozysz do koszyka za jakis czas (chyba, ze to te malutkie ksiazeczki o Eli i Olku - choc w sumie tez bym wywalila, jakos srednio lubie, sama nie wiem czemu). gasienice bym przelozyla do nastepnego koszyka. zostawilabym Binte z rodzina, Zakamarkowe tekturzaki (te cztery ostatnbie z listy), piosenki Muchomora, jakiegos Maksa - na probe, nie kazdy lubi, wiec lepiej sprobowac czy sie spodoba. albo jedna Miffy - tez na probe - ale mysle, ze to spokojnie moze poczekac na swoja kolej.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #152
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    A my właśnie zaczynaliśmy od Miffy Maksów mieliśmy kilka, ale mnie się podobał tylko Wózek maksa, Babo i kolejne zaczęliśmy około roku dopiero. Gąsiennica bez rewelacji - nie chwyciła, Miffy oraz Ela i Olek były ukochane, piosenki Muchomora dotychczas do nich wracamy, z zakamarkowych tekturek tylko Jest tam kto nas powaliło - reszta nie. Piękne są 2 książeczki Kolory i Zwierzęta nie pamiętam wydawnictwa - wycinanki to są. Jakieś dotykanki ostatnio olesiejuk wydał - ale my już za duzi. Ela to później.

    Aha jeszcze ukochał sobie syn kartonowego Elmera wydanie polsko-angielskie nie wiem czy do dostania. Elmer papierowy nie cieszy się wzięciem.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  13. #153
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    a tośmy się z murmle zgodziły (z grubsza te same tytuły do zostawienia wymieniłam w innym wątku ); Miffy IMHO tak na wczesną książeczkę - taka tekturowa z dziurkami (książka jako przedmiot ); Babo wydaje mi się, że powoli może być bo tam dużo dźwiękonaśladowczych jest, jakieś "dadada" etc, najwięcej w całej serii chyba, od niego chyba w ogóle najwcześniej warto zaczynać.

    Kolory i Zwierzęta Andrzeja Owsińskiego to też Muchomor
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #154
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    my mamy Miffy po angielsku - takie, w ktorych tekstu jest sporo (papierowe wszystkie) - i jakos mi nie leza. jakas jedna mamy zupelnie bez tekstu - to fakt, tez papierowa zreszta, rano sprawdze jaka, bo sie nie chce tluc teraz. kolory i zwierzeta sa cudne elmery u nas kazde - papierowe i tekturzaki na rowni. alw to troche pozniej, zwlaszcza papierowe - tak gdzies kolo 2 lat, moze nawet wiecej...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #155
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Dzięki Chyba zostawię tylko po jednym Maksie i Eli na próbę, resztę wezmę Czy te ceny, które są teraz w aros.pl są naprawdę okazyjne? Piszą, że teraz jest mikołajkowa obniżka 32%.

  16. #156
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    naprawdę okazyjne, warto u nich bać
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  17. #157
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    chyba nie było w wątku "Ciekawe co myśli o tym królowa" - bardzo polubiliśmy za rym, rytm, ilustracje i absurd

    sporo osób ostatnio, w innych wątkach, poleca "Pajączka" Carle'a - może ktoś coś więcej?

    U nas pierwszym hitem najmłodszego były (są) "Jadą jadą misie" (wyd. Muchomor) - od nich w ogóle czytanie książek jest określane "A A A!" co jest synkową wersją "Ha ha ha!"
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #158
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    zaznacze sobie do poczytania

    dzieki Jul!
    Ostatnio edytowane przez mist ; 01-06-2014 o 00:19

  19. #159
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,810

    Domyślnie

    Przeczytalam caly watek i musze zobaczyc tego pajaczka.
    U nas Gasienica jakos nie chwycila tzn podoba mu sie tylko ta czesc z sobota kiedy gosienica zjada duzo rzeczy
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #160
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Przeczytalam caly watek i musze zobaczyc tego pajaczka.
    U nas Gasienica jakos nie chwycila tzn podoba mu sie tylko ta czesc z sobota kiedy gosienica zjada duzo rzeczy
    Przeglądałam ostatnio w księgarni i jakoś mnie nie urzekło ale to chyba ma się dzieciom podobać a nie mnie Zoo polecam, mój prawie trzylatek przed chwilą znów kazał sobie i swojej siostrze przeczytać a Krecika będę mieć dziś dla córki jak tylko m odbierze po pracy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •