Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 2345678910
Pokaż wyniki od 181 do 196 z 196

Wątek: Czytanie roczniakowi

  1. #181
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    DDziękuję dziewczyny. Już jak zaczelam wypisywac co sie u nas sprawdza, to jednak nie jest malo pozycji. Mnie sie wydawalo malo, ale malo nie jest. Dostosuje sie do syna i powalkujemy jeszcze troche Lalo Binte. Babo najmniej lubi .

  2. #182
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    No u nas, jak była na coś faza np. Auto Ferdynand lub Na Budowie, to leciało po kilkanaście razy dziennie przez kilka tyg. Taki wiek.
    Chciałam Ci zasugerować, żebyś wzięła małą do biblioteki dziecięcej (jeśli macie jakaś w okolicy) i dała jej samej wybrać. Często to będzie badziew ilustracko-literacki, ale ja bym dała jej dokonać wyboru.

    U nas sprawdziły sie jeszcze wszystkie pokazywane książki: W dżungli oraz seria Olesiejuka malych kwadratowych tekturowych książeczek z pacynkami zwierzaków w środku. Czestochowskie rymu trochę, ale bardzo lubił (mieliśmy o owieczce i o śwince).



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #183
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    SQL
    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    No u nas, jak była na coś faza np. Auto Ferdynand lub Na Budowie, to leciało po kilkanaście razy dziennie przez kilka tyg. Taki wiek.
    Chciałam Ci zasugerować, żebyś wzięła małą do biblioteki dziecięcej (jeśli macie jakaś w okolicy) i dała jej samej wybrać. Często to będzie badziew ilustracko-literacki, ale ja bym dała jej dokonać wyboru.

    U nas sprawdziły sie jeszcze wszystkie pokazywane książki: W dżungli oraz seria Olesiejuka malych kwadratowych tekturowych książeczek z pacynkami zwierzaków w środku. Czestochowskie rymu trochę, ale bardzo lubił (mieliśmy o owieczce i o śwince).
    Syna mam . O Auto Ferdynand zaskoczylo tez.

    Po kilku nieprzemyslanych zakupach, typu badziew ilustracyjny, bo tani, bo cos, mowie takiej literaturze nie. Tylko mnie drazni takie cos na podlodze.

  4. #184
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Ciebie drażni, ale to lektura dla dziecka przecież. W przyszłości nie raz twój syn sięgać będzie po książki, które niekoniecznie bedą ci odpowiadać estetycznie lub językowo. Zabronisz mu tez?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #185
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Kustafa ma 1000%racji i mądrze pisze.
    To nie ty masz mieć przyjemniść tylko dziecko.
    W domu też mam na stanie ileś książek których nigdy bym nie kupiła ssama.Syn potrafił wybrać coś co odstraszało na kilometr ale brałam bo to było dla niego.
    Podążaj za dzieckiem a zobaczysz co się będzie działo.
    On ma jeszcze czas na wyrobienie sobie gustu. To przychodzi (z tego co czytałam bo doświadczenia nie mam jeszcze) w granicach 12-13 urodzin a nie 13 miesięcy.
    U nas Babo też najmniej lubiany przez córkę.
    Te pacynki o których pisze Kustafa są super. Polecam również

  6. #186
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Dokładnie tak to wygląda upatrzą sobie jakąś książkę i czytana jest w kółko, za jakiś czas inna, czasami wracają do tych co już były a czasami nie Mój 4,5 latek przestał chcieć słuchać kilka razy pod rząd tego samego,gdy młodsza chce, on od nas odchodzi i bawi się obok, wraca jak zaczynamy czytać coś innego.

  7. #187
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    To nie książka ale płyta z kolędami słuchana była u nas prze 2 lata non stop. Lato skwar na dworze podjeżdżamy na stację benzynową zapakowani na wakacje a tutaj "Cicha noc" albo coś innego z reperuaru kolędowego. Dzieci tak mają.

  8. #188
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    O a podrzuci ktoś proszę linka do tych z pacynkami, tak żebym wiedziała czego szukać?
    U nas hitem jest Księga Dźwięków i Mały Duszek (to pierwsza książka jaka wypożyczyłam dla dziecka z biblioteki i teraz mamy swoją).

    A tak trochę OT nie zjadają Wasze dzieci książek? Bo mój pochłania wszystko co przed nim nie ucieknie


  9. #189
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krycha Zobacz posta
    O a podrzuci ktoś proszę linka do tych z pacynkami, tak żebym wiedziała czego szukać?
    http://www.maluszkoweinspiracje.pl/2...akami.html?m=1



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #190
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Z tabletu nie wiem jak wstawiać więc nie wstawię ale jak w google wpiszesz Olesiejuk pacynka to wyskoczą na pewno.
    Moja córka zjadała przez jakiś czas różne rzeczy, wkładała wszystko do buzi. Najbardziej lubiła nowe książki te starsze były mnuej smaczne. Był czas niszczenia książek ale to już minęło. Starszak nigdy nie niszczył książek. Aczkolwiek było kilka takich ulubionych które się zniszczyły od dużych ilości przeglądania i czytania

  11. #191
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Oo mamy taką owieczkową po angielsku, b.lubiana, nie wiedziałam, że jest po polsku
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  12. #192
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    To nie książka ale płyta z kolędami słuchana była u nas prze 2 lata non stop. Lato skwar na dworze podjeżdżamy na stację benzynową zapakowani na wakacje a tutaj "Cicha noc" albo coś innego z reperuaru kolędowego. Dzieci tak mają.

    Myślałam,że tylko u nas kolędy są niesłabnącym hitem, latem jako rodzice mocno oponowaliśmy, teraz szał na całego


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  13. #193
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    680

    Domyślnie

    Ha! U nas tak samo! Zwłaszcza przy zasypianiu. Niektóre kolędy świetne na kołysanki.

  14. #194
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    kustafa, żaden badziew nie jest w użyciu. Nie widzę powodu zakupu, a zakupy to nasza jedyną opcja. Nie wiem jak miałby wybrać sam w obecnej sytuacji, a moja decyzja co podsuwam i dlatego że rynek ma badziewia nie oznacza, że niekupienie to zabranianie. Jest tyle możliwości, że można wybrać co odpowiada mi i dziecku. W przyszłości będzie wybierał sam, to wtedy będziemy myśleć, nie generalizujmy dobra?

  15. #195
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Wiesz marto chyba źle zrozumiałaś kustafę.
    Osobiście nie znam dziecka które idąc do biblio czy sklepu z książkami nie wybrałoby sobie czegoś co nam w 100%odpowiada.
    To są dzieci i nie ma w tym nic złego. Nic na siłę. To dla przyjemności.

  16. #196
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Wiesz marto chyba źle zrozumiałaś kustafę.
    Osobiście nie znam dziecka które idąc do biblio czy sklepu z książkami nie wybrałoby sobie czegoś co nam w 100%odpowiada.
    To są dzieci i nie ma w tym nic złego. Nic na siłę. To dla przyjemności.
    Wiem, rozumiem, tylko chwilowo ja zakupów dokonuję przez internet i po prostu sama nie kupię czegoś co jest słabe. Miałam kilka takich zakupów i żałowałam. Jeszcze nie miałam sytuacji, żeby syn coś wybierał i na razie nie wiem jak mogłoby to wyglądać . Póki ja decyduję, to skupię się na wartościowych pozycjach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •