Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 196

Wątek: Czytanie roczniakowi

  1. #61
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    Dziewczyny dzięki Wam Hania polubiła czytanie! Odkąd kupiłam polecane przez Was książeczki, czyli Maksa z Zakamarków i wiersze Tuwima (hitem jest Lokomotywa!), Hania ciągle je przynosi i każe czytać
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  2. #62
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aneczka78 Zobacz posta
    Dziewczyny dzięki Wam Hania polubiła czytanie! Odkąd kupiłam polecane przez Was książeczki, czyli Maksa z Zakamarków i wiersze Tuwima (hitem jest Lokomotywa!), Hania ciągle je przynosi i każe czytać
    Tego Maksa nie znam, ale na wierszach Tuwima sama się wychowałam i moje córki też. Dlaczego są świetne? - myślę, że przez idealny rytm i proste, odpowiednie dla dzieci słownictwo. Po prostu dzieciom to samo w ucho wpada, a rodzicom- aż przyjemnie się czyta. Również dobre są wiersze Brzechwy, Ewy Szelburg- Zarembiny i oczywiście Konopnickiej. Nieco zapomniana autorka, z tego co wiem pierwsza w Polsce zaczęła pisać dla dzieci i to prawdziwe arcydzieła. Już dla trochę starszych polecam "Na jagody" i "O Janku Wędrowniczku"- był czas że moja starsza córka codziennie przy nich zasypiała. Moim zdaniem (nie chwaląc się znam się odrobinę na poezji) - to są arcydzieła porównywalne z "Panem Tadeuszem" - tyle, że dla dzieci. Mamy oczywiście też wierszyki współczesnych autorów i stwierdzam, że to już nie to- brakuje rytmu, sporo "za ciężkich" słów.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  3. #63
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    Hania po kilkukrotnym przeczytaniu jej Lokomotywy chodzi i powtarza różne słowa i zwroty i sprawia jej to dużą radość
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  4. #64
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aneczka78 Zobacz posta
    Hania po kilkukrotnym przeczytaniu jej Lokomotywy chodzi i powtarza różne słowa i zwroty i sprawia jej to dużą radość
    Właśnie o to chodzi - to łatwo "wpada w ucho" czy jak tam powiedzieć.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  5. #65
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamjola Zobacz posta
    a i młody szaleje za książkami z okienkami otwieranymi-dostał o charlie i loli (dopiero w księgarni odkryłam,ze taka kreskówka istnieje)mimo,ze nie lubię kreskówek, to książka z 50 okienkami jest atrakcyjna non stop. lubię też wydawnictwo zielona sowa,ale roczniak trochę za mały.
    a to w każdej książce są te okienka, czy w jakiejś konkretnej?Bo my jej jeszcze nie mamy
    Miłosz-11.05.2010

  6. #66
    Chustofanka Awatar Mamjola
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    a to w każdej książce są te okienka, czy w jakiejś konkretnej?Bo my jej jeszcze nie mamy
    czy jesteście fanami serii "Charlie i Lola"? ksiązka, o której pisałam to "Skwarek zgubił się chyba na dobre"z tej serii.duży format.twarde kartki.ja tej kreskówki nie znam i nie jestem maniaczką książeczek serialowych,ale 50 okienek do otwarcia! to jest coś,co robi na mym synku wrazenie aha widziałam też inne ksiązki, w któych mozna otwierać okienka-coś o maszynach budowniczych,ale mocne zarówiaste kolory były.


  7. #67
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    Chyba tylko Skwarek... ma okienka (mój mały też b. lubi), reszta jest do czytania, są też fajne książeczki z naklejkami (moja starsza jest fanką Loli, ale w wersji kreskówkowej, książeczkę do czytania ma jedną i tak sobie). Z okienkami były jeszcze superanckie książeczki o Panu Kłapie Jo Lodge, na ostatniej stronie zawsze Kłap wyskakiwał z książeczki wzbudzając wielką radość, ale chyba cały nakład wyszedł, są też takie Muminki, ale po jednym okienku na stronę http://merlin.pl/Muminki-Otworz-okie.../1,770578.html

    A, z dziurkami, okienkami etc jest jeszcze seria o o Mysi Lucy Cousins, trudno dostępna, ale jest np tutaj (od razu można zobaczyć czego się można spodziewać w środku) http://www.bajarka.pl/produkt.php?a=search&szukaj[authors]=Lucy%20Cousins&pr_page=1

    ps. po kilku dniach super intensywnego czytelnictwa moje dzieci nie przestały przychodzić do mnie z książkami, ale już nie non-stop, dziś odreagowywały kompletnymi szalawkami. Uff
    Ostatnio edytowane przez jul ; 18-02-2012 o 02:31
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #68
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamjola Zobacz posta
    czy jesteście fanami serii "Charlie i Lola"? ksiązka, o której pisałam to "Skwarek zgubił się chyba na dobre"z tej serii.duży format.twarde kartki.ja tej kreskówki nie znam i nie jestem maniaczką książeczek serialowych,ale 50 okienek do otwarcia! to jest coś,co robi na mym synku wrazenie aha widziałam też inne ksiązki, w któych mozna otwierać okienka-coś o maszynach budowniczych,ale mocne zarówiaste kolory były.
    chyba zostaniemy Dziś nie wytrzymałam i kupiłam. Miłek był tak zaaferowany nią,że obejrzał ją pięć razy pod rząd, pózniej jeszcze parę razy, normalnie obłęd Miłek też lubi Pepę, kupiłam mu jakąś na Święta bo nie mogłam nic sensownego i nie drogiego o Świętach znaleźć. Na początku nie chciał jej w ogóle oglądać i dopiero po jakimś czasie się nią zainteresował a teraz w empiku jak ją zobaczył od razu zaczął krzyczeć "Pepa" więc mu kupiłam. Bajek mu jeszcze długo nie będziemy puszczać
    Miłosz-11.05.2010

  9. #69
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Chyba tylko Skwarek... ma okienka (mój mały też b. lubi), reszta jest do czytania, są też fajne książeczki z naklejkami (moja starsza jest fanką Loli, ale w wersji kreskówkowej, książeczkę do czytania ma jedną i tak sobie). Z okienkami były jeszcze superanckie książeczki o Panu Kłapie Jo Lodge, na ostatniej stronie zawsze Kłap wyskakiwał z książeczki wzbudzając wielką radość, ale chyba cały nakład wyszedł, są też takie Muminki, ale po jednym okienku na stronę http://merlin.pl/Muminki-Otworz-okie.../1,770578.html

    A, z dziurkami, okienkami etc jest jeszcze seria o o Mysi Lucy Cousins, trudno dostępna, ale jest np tutaj (od razu można zobaczyć czego się można spodziewać w środku) http://www.bajarka.pl/produkt.php?a=search&szukaj[authors]=Lucy%20Cousins&pr_page=1

    ps. po kilku dniach super intensywnego czytelnictwa moje dzieci nie przestały przychodzić do mnie z książkami, ale już nie non-stop, dziś odreagowywały kompletnymi szalawkami. Uff
    Bossssz... Skąd ja wezmę pieniądze na te wszystkie książki już myślałam,że mam tylko parę do kupienia
    Miłosz-11.05.2010

  10. #70
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    Bossssz... Skąd ja wezmę pieniądze na te wszystkie książki już myślałam,że mam tylko parę do kupienia
    Też co tu zaglądam, to mam ochotę nowe książki pozamawiać. Wkręciłam się sama nieźle w literaturę dziecięcą

  11. #71
    Chustofanka Awatar Mamjola
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    chyba zostaniemy Dziś nie wytrzymałam i kupiłam. Miłek był tak zaaferowany nią,że obejrzał ją pięć razy pod rząd, pózniej jeszcze parę razy, normalnie obłęd
    coś w tych okienkach jest
    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Z okienkami były jeszcze superanckie książeczki o Panu Kłapie Jo Lodge, na ostatniej stronie zawsze Kłap wyskakiwał z książeczki wzbudzając wielką radość, ale chyba cały nakład wyszedł, są też takie Muminki, ale po jednym okienku na stronę http://merlin.pl/Muminki-Otworz-okie.../1,770578.html

    A, z dziurkami, okienkami etc jest jeszcze seria o o Mysi Lucy Cousins, trudno dostępna, ale jest np tutaj (od razu można zobaczyć czego się można spodziewać w środku) http://www.bajarka.pl/produkt.php?a=search&szukaj[authors]=Lucy%20Cousins&pr_page=1
    zapomniałam tej o muminkach-sliczna,widziałam u koleżanki trochę tego jest! my już i tak mamy pełno innych książeczek z twardymi kartkami-ach można rzeczywiście zbankrutowaćnas wspiera trochę babcia-czytelniczkai się z tego cieszę,choc nie wszystkie są takie jakbym sobie umyśliła

    a Kamyczka czytacie?bo on się synkowi bardzo spodobał-aż się sama zdziwiłam


  12. #72
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    Też co tu zaglądam, to mam ochotę nowe książki pozamawiać. Wkręciłam się sama nieźle w literaturę dziecięcą
    na mnie już mój "nie mąż" dziwnie patrzy jak mówię o kolejnej książce
    Miłosz-11.05.2010

  13. #73
    Chustofanka Awatar Mamjola
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    no trochę przesadziłam i pomarudziłam - z tego typu mamy "Dawno temu w Mamoko", "Na wsi" (mam wrażenie, że te pokazywanki są fajniejsze dla młodszych niż Mamoko), zawsze coś tam się znajdzie
    czy te książki nie są za trudne dla roczniaka?podobają mi się baardzo,ale wydawało mi się, że nieczytelne=za dużo szczegółów do ogarnięcia!
    Ostatnio edytowane przez Mamjola ; 18-02-2012 o 22:53 Powód: błąd


  14. #74
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    na mnie już mój "nie mąż" dziwnie patrzy jak mówię o kolejnej książce
    A mój akurat się temu nie dziwi. Zawsze dużo książek kupowałam, teraz też, tylko przerzuciłam się na dziecięce. Sama dla siebie i tak nie mam kiedy czytać ostatnio.

  15. #75
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    Też co tu zaglądam, to mam ochotę nowe książki pozamawiać. Wkręciłam się sama nieźle w literaturę dziecięcą
    Ja musiałam uruchomić tryb oszczędnościowy. Po niedzieli wybieram się ze swoją córką do lokalnej biblioteki gminnej. Podobno nieźle zaopatrzona jeśli chodzi o książki dla dzieci. Zobaczymy.

  16. #76
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Ja musiałam uruchomić tryb oszczędnościowy. Po niedzieli wybieram się ze swoją córką do lokalnej biblioteki gminnej. Podobno nieźle zaopatrzona jeśli chodzi o książki dla dzieci. Zobaczymy.
    Popieram! Ja też, chociaż mam w domu sporo książek od czasu do czasu wypożyczam, np. serię o Martynce (to dla dziewczynek)- wiadomo kupić całą to drogo i miejsca by zajęło, a tak poczytamy do znudzenia i wypożyczamy następną- tylko trzeba pilnować, żeby dziecko nie zniszczyło.
    I jeszcze jedno - można przy okazji urodzin, świąt itp. powiedzieć babciom, ciociom itp. , że chcecie książeczki, nawet sugerując jakie.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  17. #77
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamjola Zobacz posta
    czy te książki nie są za trudne dla roczniaka?podobają mi się bardzo,ale wydawało mi się, że nieczytelne=za dużo szczegółów do ogarnięcia!
    No właśnie oglądałam w empiku chyba miasteczko Mamoko i też odniosłam wrażenie, ze to dla starszego dzieciaczka
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  18. #78
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    No właśnie oglądałam w empiku chyba miasteczko Mamoko i też odniosłam wrażenie, ze to dla starszego dzieciaczka
    Pewnie zależy od dziecka. Moje 1,5roczniaki od jakichś 2 miesięcy "czytają" Mamoko i coraz bardziej lubią. Duże znaczenie ma też Twoja inwencja. Wg mnie to książka na długo. Jest osobny wątek o Mamoko: http://chusty.info/forum/showthread....ghlight=Mamoko

  19. #79
    Chustofanka Awatar Mamjola
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    Pewnie zależy od dziecka. Moje 1,5roczniaki od jakichś 2 miesięcy "czytają" Mamoko i coraz bardziej lubią. Duże znaczenie ma też Twoja inwencja. Wg mnie to książka na długo. Jest osobny wątek o Mamoko: http://chusty.info/forum/showthread....ghlight=Mamoko
    o dzięki za linka! przyznaję,że upodobałam sobie Mamoko i zastanawiałam się, ile lat czekać, aby mu kupići że nie wytrzymamale po tym, co przeczytałam, to może za niedługo np.dzień dziecka!!


  20. #80
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamjola Zobacz posta
    czy te książki nie są za trudne dla roczniaka?podobają mi się baardzo,ale wydawało mi się, że nieczytelne=za dużo szczegółów do ogarnięcia!
    powiem tak - u nas szału nie ma, ale może ja też nie tak lubie je oglądać z malcem, wolę czytać coś z tekstem? Ze starszą w pewnym momencie (jak miała 2 lata?) oglądałyśmy Mamoko po postaciach - na kadej stronie szukała konkretnej i tworzyła nam się z tego historia - na to mój półtoraroczniak jeszce za mały. Dlatego napisałam, że dla niego wolę "Na wsi" - tam wyszukujemy konia, psa, krowę, traktor... No i nie ma problemu co jest kotem - kot to kot, a nie raz kot, a inny to taki nie do końca bo to ubrana postać.

    A do dnia dziecka to jeszcze 3 m-ce - dla czytelnika w tym wieku to otchłań czasowa
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •