Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 124

Wątek: MayLily

  1. #41
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Wruuuu, pojawiłaś się na forum, by zapytać o MayLily?

    Tak czy siak raportuję, dla Ciebie i dla reszty

    Pieluszka przed odtłuszczeniem puszczała bokiem nawet małe siku, w ogóle nie wchłaniając. Ciecz po prostu "staczała się" po niej i wydostawała przy nóżkach. Utopiłam pieluszkę w płynie do mycia naczyń, potrzymałam dobę, po zabiegu dwukrotnie użyta przecieków nam nie zafundowała, ale zmieniałam ją szybko, po godzinie. Czyli jak Magda&Franio, nie wiem jeszcze jak odtłuszczona MayLily zniesie większe wyzwania.

    I jeszcze, po odtłuszczeniu wkłady straciły swą puchatość i nie są już tak widowiskowe, no ale nie muszą, ważne by chłonęły
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Pojawiłam się, ponieważ zainteresował mnie temat pieluszek wielorazowych czekając na synusia, aż pojawi się na świecie szukam na tym forum idealnych rozwiązań i dobrych pieluszek

  3. #43
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    My zakładamy pieluchy już tylko na krótko - na jakieś wyjście, na wszelki wypadek. Ale ponieważ testujemy , to wybieram zwykle ML.
    No i jest lepiej. Pranie pomaga. Myślę, że rzeczywiście jest to kwestia sprania/odtłuszczenia wkładek i polarku. A to przecież drobiazg, tylko trzeba o tym wiedzieć i od razu wrzucić w płyn do naczyń.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  4. #44
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    A jak długo powinno się moczyć pieluchę w płynie i ile go dolać do wody? Dwie łyżeczki na 5 litrów wystarczy?
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  5. #45
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Ja moczyłam dobę. Płynu polałam "na oko". Przy drugim użyciu po zabiegu mega przecieki po 1,5h noszenia Walczymy dalej, bo pieluszka testowa, polska i dobrze jej życzymy, naprawdę, ale jako potencjalna klientka odpadam. Chcę produktu, który po prostu działa, nie wymagając ode mnie specjalnych zabiegów na starcie i tak długiego "docierania się". Żadna z naszych wielorazówek (niektóre tańsze od ML) nie wycinała takich numerów
    Ostatnio edytowane przez alifi ; 13-05-2012 o 11:54
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Ja też dalej walczę, odtłuszczałam i niby troche lepiej ale w sumie najlepiej jest jak pakuje do niej tetrę albo traktują ją jako otulacz, niestety i w tych przypadkach cieknie w różnych miejscach, nie tylko w kroku. Może pul jest jakis trefny Kombinuje dalej bo piękna jest i tak starannnie uszyta, że problem musi być w materiale...
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  7. #47
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Otłuszczają swoje pieluchy stosuję metodę naszej forumowej jul. Mianowicie zakładam gumowe rękawice nalewam gorącej wody do wiadra i dolewam płynu do zmywania naczyń, pieluchę namaczam i ugniatam, wyciskam dobre 5minut, następnie wszytko wylewam i samą pieluchę zalewam ponownie gorącą wodę i dokładnie płuczę. Wszystko po to by cząsteczki tłuszczu które rozpuszczą się w gorącej wodzie z płynem nie osiadły ponownie na pieluszce gdy woda ostygnie i będzie się dalej wszystko moczyło.
    Ostatnio edytowane przez Magda&Franio ; 11-05-2012 o 22:25

  8. #48
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Angry MayLily - uwaga!!! - najbardzoej cieknące pieluchy ever :((

    Płynu do płukania.. czy do prania (ew. mycia naczyń)? Myślałam, że płyn do płukania zatłuszcza.


    Ja moczyłam w płynie do mycia naczyń przez noc, prałam 2 razy w 60 stopniach z dodatkowym płukaniem i niestety - cieknie na maksa nie tylko na gumkach, ale na całej szerokości, jakby pul w ogóle nie działał Nie wiem, czy to tylko mój przeceniony model - chyba nie, ale i tak byłoby to nie fair sprzedawać taniej przeciekające pieluszki bez informowania o tym (kto by to wtedy kupił) - straciłam 100 zł na dwie cieknące szmaty odradzam i sądzę, że biznesu na tym nie zrobią, klienci zrażeni po pierwszym zakupie będą ostrzegać innych. Zwłaszcza, że za cenę regularną można kupić świetną, niezawodną pieluchę.
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  9. #49
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Przepraszam już edytowałam powyzszy post, oczywiście chodziło mi o płyn do zmywania naczyń np. ludwik. Dziś mam kiepski dzień, normalnie pomroczność jasna mnie ogarnęła...
    Ostatnio edytowane przez Magda&Franio ; 16-05-2012 o 20:06

  10. #50
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Przy okazji zerknęłam sobie na ceny w pieluszkarnii i większość cen waha sie w okolicach stówy( po podwyżce vatu),
    Np wywołana do tablicy- Yetta ma w tej samej cenie pieluszki( po dodaniu jednego wkładu)- a te są z dwoma wkładamiwięc jak widac polska jakość jednak musi kosztować Bo przecież piszę o firmach co płaca wszystkei ZUSy, a nie o mamach co szyją cudeńka, ale jednak na inną skalę i jakoby w "szarej strefie"



    Pondo jaki wkład dodałaś do pieluszek Babyetta że cena wyszła ci stówę???

    Sprawdzilam i pieluszki MayLily sa w cenie 99 lub 129 zl z wkladami z mikrofibry.
    [...] przykro mi, ale podobnie jak post MonikiK tu również muszę edytować. Rozumiem potrzebę odpowiedzi przez producenta ale sugeruję osobny wątek w stosownym dziale informujący o szczegółach oferty.
    Ostatnio edytowane przez mart ; 09-06-2012 o 11:36
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  11. #51
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Aż zerknę Yetta na Twoje pieluszki bo moze rzeczywiście masz tańsze pieluszki


    No masz racje- minkee np sowy 60 zeta+ wkładka 26.
    Yetto dopiero teraz zobaczyłam ,że to sa dwa wkłady. Może warto jakoś to bardziej wyeksponować na stronie?
    Ostatnio edytowane przez Pondo ; 19-05-2012 o 09:05
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  12. #52
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Pondo ciekawa byłam jak to liczyłaś że cena wyszła porównywalna do aż tak wysokich cen MayLily. Dlatego przeliczyłam sama. [...]
    Ostatnio edytowane przez mart ; 09-06-2012 o 11:37
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  13. #53
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    I toż to napisałam Yetto post wyżej.

    Liczyłam kieszonka plus dwa wkłady
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  14. #54
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Po testach w różnych konfiguracjach dochodzę do wniosku, że winowajcą przecieków są wkłady. Kieszonka używana jako otulacz badz z tetrą wewnatrz sprawdza się w zasadzie bez zarzutu, natomiast ilekroć ma oryginalne wkłady następuje przeciek. dzisiaj wkłady powędrowały do kieszonki babyetty i całe spodnie mokre
    Tylko co może byc nie tak z tymi wkładami Odtłuszczałam je, może za mało? Ale skąd to zatłuszczenie?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  15. #55
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    ML miałam dwie i pojawiał sie identyczny problem.
    Zabiegi odtłuszczające stosuję rzadko ponieważ przed każdym praniem nastawiam pralkę na płukanie lub pranie codzienne (i tu dodaje płyn do mycia naczyń). Następnie nastawiam pranie na 40 st z podwójnym płukaniem.

    Jak odtłuszczam pieluszki to robię bardzo podobnie jak ww przez Magda&Franio. Różnica polega na tym, że kończę to zalewając ponownie gorącą wodą z kwaskiem cytrynowym.

    Moje dziecko nie robi kupy do pieluszki i dlatego zabieg odtłuszczenia stosuje rzadko. Dodatkowo te płukanie przed i często płukanie po skończonym praniu z kwaskiem cytrynowym pomaga. Nigdy oprócz ML i jednej pieluszki Itti bitti (ale to chyba jakaś z wadą była) pieluszki mi nie przeciekały.

  16. #56
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Czasem mikrofibra jest jakaś trefna niestety bo ja sama sprzedałam dziewczynie pieluchę, a ona narzekała że bardzo przecieka. Była prana chyba ze 20 razy a i tak wszystko dookoła mokre.
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  17. #57
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    rozumiem potrzebę producentów na zabranie głosu w tego typu wątkach. Ale wyjątków nie ma - nie ma reklamowania swoich produktów, omawiania kulisów produkcji i poziomu cen do kosztów w takich działach. Zapraszam do Reklamy lub Testów.

  18. #58
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Podbijam, bo dziś po dłuższej wakacyjnej przerwie zamontowałam ML i... znów to samo. Przecieki aż tylko. Nie mam już serca/cierpliwości/siły do tej pieluszki. Aginiu, mówisz, żeby jako otulacz? Popróbujemy zatem...
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  19. #59
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    a może wkłady są zbyt szerokie? bo jak pieluszka ma szeroki wkład i robi się taka hmm sztywniejsza przez to, to i przeciekać może
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  20. #60
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Może. Szerokie są. Fakt.
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •