Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 124

Wątek: MayLily

  1. #61
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    włóż coś węższego może będzie lepiej
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  2. #62
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Wkłady są szerokie ale IMO za wąskie to takiej szerokości w kroku jaką ma sama kieszonka. Wkłady nie wypełniają dobrze piekuszki w kroczku i dlatego przecieki zdarzają się przy nóżkach oraz w innych miejscach w pieluszce bo wkłady się przesuwają i zawijają gdy dziecko się rusza.

    Co nie zmienia faktu,że mimo odtłuszczania moje mikrofibrowe wkłady nadal kiepsko chłoną. Ale za to pielucha jest ładna

  3. #63
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Magda - moje zaczęły nieco lepiej chłonąć po dwóch czy trzech praniach w 95 stopniach.

    Też mi się zdaje, że one są za wąskie w stosunku do kieszonki i przez to wilgoć łatwo przechodzi na minkee, ale swoich mimo tych wad nie oddam, bo uwielbiam je za wygląd i krój z przodu - to zapięcie na dwa rzędy wbitych pod skosem nap bardzo mi pasuje

  4. #64
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Mnie się tak często przecieki nie zdarzały, a jeśli były to porównywalnie to innych marek.
    Ostatnio założyłam moje równie ulubione błueberry i wszystko wyleciało na plecy.
    I nie wiem o co cho, bo pieluszka po starszy bracie wieć już mega chłonna.

    Ja mam teorie, że pieluszki typu kieszonka, najlepiej się sprawdzają już na starszych dzieciach.
    Na tych mniejszych 3-5 kg, kieszonka nie ma szansy dobrze przylegać do ciała, to nie tetra.
    Więc wystarczy, że dziecko podniesie nóżki do góy robiąć siku, albo przekręci się na boczek i już inaczej strumień leci i wlatuje.
    Bo proces przechodzenia przez polar a potem wchłaniania się w wkład, jest dłuższy i trudniejszy niż jak przy skórze jest dobrze chłonna pielucha np formowanka.

    Ja mam 3 miesieczna Juliankę i mimo, że kazdy producent zapewnia mnie ze juz moge wrzucać w kieszonkę to robię to jeszcze ostroznie,
    bo te przecieki są czestsze niz by sie normalnie wydawało.

    Dziewczyny,
    a wlasnie, te co tak na przecieki narzekają to na jakich dzieciach testy były?

    Co do plusów, ja lubię ML za to, że nie odgniatają tak jak inne pieluchy,
    są mięciutke, bardzo dobrze skrojone i przemyślane napy,
    piękne wzory, polska firma - a to duża odwaga, bo to chyba pierwsza polska pieluchowa firma? nie liczac mam ktore szyją sobie w domu

  5. #65
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martekle Zobacz posta
    piękne wzory, polska firma - a to duża odwaga, bo to chyba pierwsza polska pieluchowa firma? nie liczac mam ktore szyją sobie w domu
    Muszę Cię niestety zmartwić ale to nie pierwsza pieluszkowa zarejestrowana działalność gospodarcza w Polsce ani nawet nie druga . Działających firm w tej branży jest conajmniej kilka.

    A żeby OT nie było zupełnie, że moją pieluszkę ML nosi obecnie 16miesięczny synek, zakupiłam pieluchę jak tylko ML zadebiutowały na rynku, czyli kilka miesięcy temu.

  6. #66
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    naprawde?
    a jakie to są firmy?
    a dobra kojarzę chyba tetro, a coś jeszcze?

  7. #67
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    MioUnico, Babyetta, Pupeko, Nappime, Małe me, Little Penguin itp .....

  8. #68
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    A były organizowane jakieś testy ML?
    Przez kogo?

  9. #69
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Meta z tego co kojarzę to była jakaś akcja na FB,*że blogerki dostawały do testów ML i u nich bezpośrednio można poprosić o ML do testowania przed zakupem. Natomiast jeśli chodzi o jakaś akcję testową na forum to nie było.

  10. #70
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Aha, dzięki - myślałam, że coś mi umknęło

  11. #71
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    U nas MayLily sprawdzają się fajnie. Chociaż używamy ich zaledwie od tygodnia, nie zauważyłam żadnych problemów z chłonnością. Przed pierwszym użyciem odtłuściłam i wyprałam w 60 stopniach. Jedyny minus to ich wielkość. Oliwka waży 6 kg i nie wyobrażam sobie bym mogła włożyć tę pieluszkę mniejszemu dziecku. Pupa jest całkiem spora, nawet przy małym wkładzie. Ponadto kieszonka mogłaby być węższa między nóżkami. Nam przecieki się nie zdarzyły, ale nie wiem, czy nie dojdzie do nich gdy Oliwka zacznie się przemieszczać. Na razie tylko wierzga nóżkami i przekręca się na boki. Prawdziwy test będzie przy pełzaniu i raczkowaniu. Trzymam kciuki, bo wizualnie i w dotyku to moi faworyci, i zastanawiam się nad zamówieniem pakietu 10 sztuk.

  12. #72
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    największe nasze rozczarowanie.. ciekły non stop,mała do przebrania, dodatkowo jakoś nie mogliśmy się "normalnie dopiąć " jak napki u góry były ok to drugi rząd coś krzywo, dla mnie jedna z gorszych pieluszek z jakimi miałam do czynienia mimo, że piękna wizualnie

  13. #73
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Ja też się z nimi nie zaprzyjaźniłam, kupiłam dwie, na próbę, użyłam może dwa razy i sprzedaję...
    Są piękne, ślicznie wykończone, ale też nie potrafiłam ich zapiąć porządnie, a szkoda mi czasu na dopasowywanie pieluszki 20 minut

  14. #74
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    margolcia a MayLily naprawdę Ci się sprawdzają? (wiem że to nie na ten wątek może pytanie) - ale dla mnie to było największe pieluchowe rozczarowanie


  15. #75
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Jestem z nich bardzo zadowolona Jedyny ich minus to wielka pupa. Chłoną świetnie, piorę je codziennie, a mimo wszystko są mięciutkie i wciąż równie śliczne jak zaraz po zakupie.

    A czemu Ciebie rozczarowały?
    Ostatnio edytowane przez margolcia ; 03-03-2013 o 19:28

  16. #76
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia Zobacz posta
    Jestem z nich bardzo zadowolona Jedyny ich minus to wielka pupa. Chłoną świetnie, piorę je codziennie, a mimo wszystko są mięciutkie i wciąż równie śliczne jak zaraz po zakupie.

    A czemu Ciebie rozczarowały?
    Nie byłam w stanie ich dopasować. Albo były za ciasne, albo za luźne. Jakiś dziwny rozstaw napek, wielka pupa i przecieki. Szkoda bo MayLily mają cudowne wzory i dobrej jakości materiał.
    Jednak uważam że za tę cenę to niestety...


  17. #77
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Wszystko zależy od dziecka. Na jednym pieluszka leży idealnie, u innego w ogóle sie nie sprawdza. U nas np. kompletnie nie sprawdziła się babyetta - najgorsza pieluszka dla nas, jaką miałam. Natomiast większość osób jest z nich zadowolona ... Ale żeby pozostać w temacie, to jeszcze raz zaznaczę, że ML są dla nas niezawodne
    Ostatnio edytowane przez margolcia ; 02-04-2013 o 23:51

  18. #78
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja także należę do klubu zawiedzionych tą pieluszką. Kupiłam niestety z rozpędu kilka ( zamiast jak normalny człowiek jedną na próbę ) bo urzekły mnie przecudne wzory. Niestety pieluszki ciekną, kuracja w płynie coś tam dała, ale rewelacji nie ma. Wogóle jak się ją założy dziecku, to mam wrażenie że wilgoć wydostaje się całą pieluchą, bo bodziak jest taki jakby zawilgocony wszędzie... I faktycznie coś jest nie tak z napkami, gdyby była chociaż jeszcze jedna napa byłoby łatwo dopasować tą pieluchę. Dostałam nauczkę żeby nie kupować pieluch hurtem...

  19. #79
    Chustonoszka Awatar kasz
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola Bemowo
    Posty
    112

    Domyślnie

    my tez troche zawiedzione ML. Leza dobrze ale przeciekaja przy wiekszych siuskach
    Wero i Miki (10.09.2015)

  20. #80
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Na większe siuśki polecam włożenie do kieszonki dużego wkładu ML owiniętego w ręczniczek z IKEA. Bardzo fajnie się dopasowuje i nic nie przepuszcza Sprawdza się również w nocy: u nas to jest jedna pieluszka od godz. 20.00 do ok. 7.00-8.00 rano, zależnie jak młoda wstanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •