Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 124

Wątek: MayLily

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie MayLily

    Cześć,

    miałam przyjemność testować nowe pieluszki
    Są super , zamówiłam dwie kolejne.

    Jeśli chodzi o jakość materiałów, to najlepsze minky jakie miałam w rękach. Po kilkunastu praniach nadal idealne.
    Ciekawostką jest wejście do kieszeni na wkłady od przodu co baardzo ułatwia obsługę małego faceta.Aczkolwiek w nocy o północy może to zmylić człowieka
    Zdjęcie mojej pieluchy wrzucę wieczorem.

    Mnie się w nich dodatkowo podoba,że szyte są w Polsce.

    jakby ktoś chciał zerknąć to http://maylily.pl/sklep/
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  2. #2
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Ciekawe, tylko cena trochę powala Choć z drugiej strony, jeżeli rzeczywiście pasują od 3kg, to można przeżyć. Używałaś może dla noworodka? No i jak z polarem: jest gruby, tak jak w kieszonkach babyetty, czy raczej podobny do nappime?

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Kurcze, cena rzeczywiście jest jaka jest.

    Ale porównując do tych pieluszek z górnej półki, cena dokładnei taka sama. Jednak szycie w Polsce zwiększa koszty, niż np takie niby australijsko- a jednak- chińskie IB.

    Nappieme nie miałam a Babyjette dawno, tylko jedną, ze zwykłego pulu i tam polarek był taki raczej jak w MiniLala - welurek.
    Tutaj jest taki polarek, bliżej mu do polarku z Fuzzie, ale chyba jest grubszy.

    Zrobię foto wieczorem
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,842

    Domyślnie

    ładne
    ale cena rzeczywiście zawrotna
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    554

    Domyślnie

    Cena faktycznie wysoka. A jak z chłonnością i czy są wąskie w kroczku czy raczej szerokie?

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Mam do czynienia z jedną testową pieluszką, na które nakładałyśmy różne uwagi i producent pisał ,ze uwzględnił wieleWiec moze z fotorelacją zaczekam, do tej wersji ostecznej, z metką i w ogóle?

    Wiec chłonność wg mnie dzięki dużym profilowanym wkładkom porównywalna do tych z wonderoosa- moje wkłady są mega puchate(ale może to zasługa mojej nowej pralki)

    Co do szerokości w kroku nie potrafię sie wypowiedzieć obiektywnie, bo ja najbardziej lubię real easy które są wielkie- i wszytskie inne pieluszki są węższe , myślę, ze w kroku szerokość zbliżona do BumG.

    Pul zdecydowanie mięciutki, nie utwardza całości, napy fajnie nabite.
    Pieluchuję MayLily zarówno młodego- od wyjścia ze szpitala plus kilka dni- czyli od 3,5kg jak i na drzemki Bal- czyli 12kg.

    Producent pisze,że starczy do 16 kg- tego nie potwierdzę, bo Bal to waga piórkowa.

    Kupiłam dziś jeszcze dwie- jak przyjdzie kurier chyba we środę, to dam Wam znać, i zrobię fotorelację
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  7. #7

    Domyślnie

    no ładne ale łaj takie drogie?? przecież i yetta i eco_mama i parę innych mam też szyją w Polsce...hmm.


  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Ja też testowałam pieluszki i mogę powiedzieć, że jest to rewelacyjny polski produkt, niczym nie odbiegający od zagranicznych znanych marek.
    Chyba najbardziej przypominają mi pieluszki Blueberry. POdobne napy, polarek, minky super!
    Blueberry kosztuje ponad 100 zł, więc cena porównywalna, bo MayLily dostanę już za 99 zł.
    Ja testowałam na Kubie, który miał wówczas ponad 2 lata i już nie mieścił się w rózne one-size, nie pamiętam jaką miał wagę podczas testów, ale na bank powyżej 16 kg.
    Testy się skończyły, bo się chłopak odpieluchował.
    I już nie mogę się doczekać kolejnych testów, ale już na innym użytkowniku hehe

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Przy okazji zerknęłam sobie na ceny w pieluszkarnii i większość cen waha sie w okolicach stówy( po podwyżce vatu),
    Np wywołana do tablicy- Yetta ma w tej samej cenie pieluszki( po dodaniu jednego wkładu)- a te są z dwoma wkładamiwięc jak widac polska jakość jednak musi kosztować Bo przecież piszę o firmach co płaca wszystkei ZUSy, a nie o mamach co szyją cudeńka, ale jednak na inną skalę i jakoby w "szarej strefie"

    W dodatku założyłam watek ,aby się podzielić z Wami wrażeniami o super pieluszce a nie dyskutować o ich cenie. Bo jaka cena jest to każdy widzi, a o jakości- albo trzeba poczytać, albo sprawdzić samemu
    Ostatnio edytowane przez Pondo ; 07-02-2012 o 00:53
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    554

    Domyślnie

    Narobiłyście mi smaka na te pieluszki . Ale zakup musi zaczekać

  11. #11
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    W dodatku założyłam watek ,aby się podzielić z Wami wrażeniami o super pieluszce a nie dyskutować o ich cenie. Bo jaka cena jest to każdy widzi, a o jakości- albo trzeba poczytać, albo sprawdzić samemu
    Zgadzam się Dla mnie kluczowym pytaniem było, czy pasują dla noworodka. Napisałaś, że używałaś już przy 3,5 kg maleństwie, więc chyba się skuszę jednak

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    To ja znów podrażnię wasze portfele Pieluchy są chyba od dwóch tygodni u nas i, jak tylko wkłady doszły do pełnej chłonności to jest bajka
    Te które mam teraz są większe od tej testowanej- tak wiec nada się dla noworodka- ale z innym wkładem, bo te są mega chłonne i i duże.
    Oto sprawozdanie:
    prosto z paczki


    środek


    i wkłady przed praniem:


    Jak złapię w kadr to obfocę młodzież w nich
    Ostatnio edytowane przez Pondo ; 21-02-2012 o 14:45
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    554

    Domyślnie

    Pondo.... Kurcze zamiast chusty mogłam pieluchy kupić

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cena poraża i niestety masz rację pieluchy wielo podrozały bardzo od czasu jak zaczęłam ich uzywać. Przez jakieś 2 lata podwyżka o około 30-40 %

    a pieluchy ładne i z tego co widzę starannie odszyte.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Myślę, ze właśnie ta staranność wyróżnia te pieluszki. bo to ,ze mnie sie bardzo podobają to sprawa gustu, ale nie widziałam nigdzie takich ładnych(tak ładnych) wkładów

    Już planowałam zakup następnych, ale pani w złobku powiedziała "tetra? żaden problem" no więc do złobka pomaszerujemy z tetrą..
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  16. #16
    Chustonoszka Awatar minimka83
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Far Away
    Posty
    102

    Domyślnie

    Pieluchy MayLily można wygrać w konkursie na FB: https://www.facebook.com/MayLilypl?s...06447499374217

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    554

    Domyślnie

    Do nas dzis dotarły Są mega milutkie i mięciutkie tak ja pisała Pondo, nigdy nie miałam jeszcze tak miękkiego pula. Sprawiają wrażenie dość sporych, zobaczym jak będą leżeć na pupince. Jak na razie pierwsze wrażenie na 5

  18. #18
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Do mnie też już jedzie pieluszka maylily Oglądałam je w pieluszkarni i na szerokość w kroku są jak bumgeniusy, czyli szerokie. Mimo zapewnień producenta, że są od 3kg IMO będą za duże dla noworodka. Opiszę wrażenia jak tylko ponosimy pieluszkę.

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    554

    Domyślnie

    Hmmm, jak mój mały miał 3 kg to przy odrobinie fantazji całego mogłabym go w tą pieluszkę zapakować Dla noworodka na 100% za duże. My juz po przymiarce. Leżą ładnie, w kroku faktycznie szerokie, ja wolę troche węższe - ale w lecie będą cieszyć oczy a i mały troche podrośnie więc wrażenie szerokości w kroczku powinno troszkę zmaleć. Ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia. Pieluszka właśnie się suszy więc może jutro przetestujemy.

  20. #20
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Ja też się skusiłam na MayLily i jestem bardzo zadowolna - pieluszki są perfekcyjnie odszyte, materiały bardzo dobrej jakości.
    Krój, to wiadomo każdy woli inny, ale też mi się wydaje, że dla noworodka te pieluszki będą za duże, chociaż w sumie zdecydowana większość OS nie nadaje się dla noworodka.

    Moje Maylily służą aktualnie 3 miesięcznej córci, 6.5kg i leżą super





    Bardzo podobają mi się też wkłady, po praniu zrobiły się takie fajnie puchate no i ten podstawowy wkład jest czterowarstwowy, czyli grubszy niż standardowe Obszycia wkładów są ładne i łatwiej dzięki nim odróżnić który wkład jest który, bo wkłady dodatkowe są obszyte inną nitką niż podstawowe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •