Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 124

Wątek: MayLily

  1. #81
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sceptic Zobacz posta
    Ja także należę do klubu zawiedzionych tą pieluszką. Kupiłam niestety z rozpędu kilka ( zamiast jak normalny człowiek jedną na próbę ) bo urzekły mnie przecudne wzory. Niestety pieluszki ciekną, kuracja w płynie coś tam dała, ale rewelacji nie ma. Wogóle jak się ją założy dziecku, to mam wrażenie że wilgoć wydostaje się całą pieluchą, bo bodziak jest taki jakby zawilgocony wszędzie... I faktycznie coś jest nie tak z napkami, gdyby była chociaż jeszcze jedna napa byłoby łatwo dopasować tą pieluchę. Dostałam nauczkę żeby nie kupować pieluch hurtem...
    Powiedz mi jeszcze, jakie masz wzory? Bo ja chętnie odkupię Woodstock White i Africa Giraffe U producenta już brak i prawdopodobnie nie wrócą te wzory

  2. #82
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    Niestety tych nie mam Mam Cambo Jungle, Cow, Iceland Green, London Black i Oxford Blue. Obkupiłam się jak szalona Dzisiaj też były w użyciu i nadal moczą ubranka. Ciągle wierzę, że może za którymś praniem przestaną Tylko nie wiem na jak długo starczy mi do nich cierpliwości We wzorach jestem wprost zakochana, mojemu mężowi też się podobają więc póki co je trzymamy.
    A u Ciebie Margolcia nie ma takiego dziwnego zawilgocenia ubranka dokładnie tam gdzie ubranie dotyka pieluchy? Bo moja Marysia po jednym siku ma zawilgocony bodziak od pasa w dół, równo na całej powierzchni.

  3. #83
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    U nas zdarzało się zawilgocenie, kiedy w kieszonce były tylko oryginalne wkłady ML. Ale też nie od razu, tylko po jakimś czasie.
    Od momentu, jak używam jednego wkładu ML z ręczniczkiem, nic podobnego się nie zdarza.

    Taka delikatna wilgoć to cecha wszystkich minky, ponieważ włókna muszą przechodzić pod pul, więc automatycznie troszkę nasiąkną. Może poeksperymentuj z różnymi wkładami. Moim zdaniem oryginalne wkłady ML są trochę przymałe do tych kieszonek (ja dodatkowo moje niechcący skurczyłam przy gotowaniu), dlatego wilgoć może się wydostawać. Świetnie mi się za to sprawdzają w otulaczach i w mniejszych kieszonkach.

  4. #84
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Na ciepłe dni mogą się sprawdzić, jeśli założysz dziecku jakąś koszulinkę (nie body) i samą pieluchę. Wtedy pielucha nic nie zawilgoci
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  5. #85
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    Pokombinujemy jeszcze z tymi wkładami. U nas pielucha robi się wilgotna z zewnątrz dosłownie w pół godziny od założenia. O przeciekach bokiem nie wspomnę... Póki co próbowałam wkładać oryginalne wkłady ML do pancernego Flipa i też był przeciek bokiem... Próbowałam też wkładać do kieszonek mega chłonny wkład bambusowy, niewiele pomogło. Zastanawiam się czy tych wkładów nie wygotować w pralce, myślicie że pomoże ? Kieszonki właśnie mi się suszą po kolejnym praniu, sprawdzę dzisiaj czy może im się nie odmieniło Jak im się nie odmieniło to pójdą znowu do kąpieli w płynie do naczyń. U mnie wogóle wygląda na to że będzie antypieluchowy bunt na pokładzie w ciepłe dni Wczoraj jak bylo ciepło i zamontowałam tą pieluchę małej to myślałam że wyjdzie z siebie

  6. #86
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Na ciepłe dni mogą się sprawdzić, jeśli założysz dziecku jakąś koszulinkę (nie body) i samą pieluchę. Wtedy pielucha nic nie zawilgoci
    U nas zestaw pieluszka-koszulka jest niezastąpiony w ciepłe dni

    Cytat Zamieszczone przez Sceptic Zobacz posta
    (...)Zastanawiam się czy tych wkładów nie wygotować w pralce, myślicie że pomoże ? Kieszonki właśnie mi się suszą po kolejnym praniu, sprawdzę dzisiaj czy może im się nie odmieniło Jak im się nie odmieniło to pójdą znowu do kąpieli w płynie do naczyń. U mnie wogóle wygląda na to że będzie antypieluchowy bunt na pokładzie w ciepłe dni Wczoraj jak bylo ciepło i zamontowałam tą pieluchę małej to myślałam że wyjdzie z siebie
    NIE GOTUJ!!!!! Ja w ten sposób te wkłady skurczyłam o połowę. Polecam prać je w temp. 40-60 stopni.

    Wydaje mi się, że jak włożysz do kieszonki szeroki, układający się wkład, to problem zniknie. Te pieluszki są szerokie w kroku i siłą rzeczy węższy wkład przepuści wilgoć bokiem.

  7. #87
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Ja używam trzech sztuk i są prześliczne, mam to samo jeśli chodzi o zawilgocenie, poza tym te wkłady jakieś takie za wąskie i zbyt krótkie do przecież ogromnych pieluszek. Napki mi się rozpinają i nie jestem w stanie skrócić pieluszki napami. Dla mnie najgorsze jest wejście na wkład. Nie wiem, kto to projektował, bo w moich ten polar się bardzo rozciągnął, w miejscu wkładania wkładu. Ale Mam nadzieję, na używanie latem właśnie, bo wzoki mnie powalają na kolana, cena niestety też...


  8. #88
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koleszna Zobacz posta
    (...) Napki mi się rozpinają i nie jestem w stanie skrócić pieluszki napami. Dla mnie najgorsze jest wejście na wkład. Nie wiem, kto to projektował, bo w moich ten polar się bardzo rozciągnął, w miejscu wkładania wkładu. (...)
    Mi się akurat podwójne napki podobają i bez problemu je dopasowujemy przy zapinaniu.
    A ten rozciągnięty polarek proponuję zareklamować. Ja miałam problem z jedną kieszonką, bo mi przy nóżkach się nie chciała dopasować, miała zbyt luźno wszyte gumki i między pieluszką a nóżką powstawała szpara. Napisałam maila do ML, czy jest możliwość wymiany tej pieluszki i po pięciu minutach dostałam odpowiedź z prośbą o dane dla kuriera. Następnego dnia dostałam nowa pieluszkę Bez pytań o paragon, wiek pieluszki - nic. Jeśli chodzi o kontakt z firmą, to naprawdę nie spotkałam się z przyjemniejszą obsługą klienta

  9. #89
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    NIE GOTUJ!!!!! Ja w ten sposób te wkłady skurczyłam o połowę. Polecam prać je w temp. 40-60 stopni.

    Wydaje mi się, że jak włożysz do kieszonki szeroki, układający się wkład, to problem zniknie. Te pieluszki są szerokie w kroku i siłą rzeczy węższy wkład przepuści wilgoć bokiem.

    Dzięki za ostrzeżenie z tym gotowaniem

    Faktycznie to są najszersze w kroku kieszonki jaki mam. Popróbuję jeszcze coś dołożyć do tego wkladu i będę się meldować z rezultatami

  10. #90
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    A te pieluszki są tak szerokie jak Blueberry czy Wonderoos? Bo strasznie mi sie podobaja wzory, ale czytam recenzje i jestem przerażona. A to pieluszki forumowej koleżanki.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  11. #91
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    U nas same wkłady ML w pieluszce też się nie sprawdzały. Ja używam ręcznika bambusowego złożonego na 3 + jeden wkład ML i teraz nie wilgonieje

  12. #92
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia Zobacz posta
    Mi się akurat podwójne napki podobają i bez problemu je dopasowujemy przy zapinaniu.
    A ten rozciągnięty polarek proponuję zareklamować. Ja miałam problem z jedną kieszonką, bo mi przy nóżkach się nie chciała dopasować, miała zbyt luźno wszyte gumki i między pieluszką a nóżką powstawała szpara. Napisałam maila do ML, czy jest możliwość wymiany tej pieluszki i po pięciu minutach dostałam odpowiedź z prośbą o dane dla kuriera. Następnego dnia dostałam nowa pieluszkę Bez pytań o paragon, wiek pieluszki - nic. Jeśli chodzi o kontakt z firmą, to naprawdę nie spotkałam się z przyjemniejszą obsługą klienta
    Nie chodzi mi o podwójne napki. Mam na mysli napki, które skracają pieluszkę z długości, a polarek mi sie rozciagnał we wszystkich, więc myslę, ze to nie wada, tylko taki sposób szycia


  13. #93
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    A te pieluszki są tak szerokie jak Blueberry czy Wonderoos? Bo strasznie mi sie podobaja wzory, ale czytam recenzje i jestem przerażona. A to pieluszki forumowej koleżanki.
    Są identyczne na szerokość jak Wonderoos, właśnie zmierzyłam. Tragiczne nie są, momo minusów ja sie moich nie pozbywam, bo mi się bardzo wzorki podobają. Muszę spróbować z ręczniczkami zamiast wkładów


  14. #94
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koleszna Zobacz posta
    Nie chodzi mi o podwójne napki. Mam na mysli napki, które skracają pieluszkę z długości, a polarek mi sie rozciagnał we wszystkich, więc myslę, ze to nie wada, tylko taki sposób szycia
    Nam przy zakładaniu też czasem odepnie się napka skracająca z długości. Wtedy zapinam ją już po zapięciu podwójnych napek i bez problemu się dopasowują i nie odpinają ponownie

  15. #95
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    Pokombinowałam z wkładami do tych kieszonek i najlepiej (o zgrozo) sprawdzają się u nas zwykle muśliny Kikko. WIĘKSZEGO przecieku nie odnotowałam, ALE pieluszka nadal jest trochę mokra przy udkach. Co prawda nie zmoczyło się ubranko, bo wkład z tetry muślinowej jest sporaśny, w zwiazku z czym dość mocno wystaje poza gumki na udkach i to na nim zatrzymuje się bodziak nie mając bezpośredniej styczności z gumkami. Przy innych wkładach (bambus, frota bambusowa, konopie, mikrofibra inna niż ML) zawsze w jakiś sposób ubranko dotykało gumek więc się moczyło. Jest to więc jakiś postęp z tymi pieluchami... Przynajmniej przy zmianie pieluchy nie trzeba całego dzidziola przebierać. Tylko kurcze wściekam się, że nakupiłam pieluch z niedobrymi wkładami po to aby bawić się teraz w składanie tetry... A przy moim lenistwie wolę gotowe wkłady Nie próbowałam używać ręczników jako wkładów jeszcze, więc nie wiem jakby się u nas sprawdziły.

  16. #96
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Odnośnie ręczników to obawiam się,że mogą się nie sprawdzić,bo do większości kieszonek po złożeniu są zbyt wąskie,więc wszystko leci bokiem,akurat na tych pieluszkach nie próbowałam,bo nie posiadam,ale w innych testowałam i tylko nappime świetnie się z ręczniczkami sprawdzały.

  17. #97
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    Lilith83 dzięki za ostrzeżenie Ręczników wogóle jeszcze nie próbowałam używać z niczym jako wkładów, dobrze więc wiedziec że do kieszonek nie bardzo pasują Przynajmniej wiadomo czego się spodziewać

  18. #98
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Ja owijam zielony wkład ML ręcznikiem IKEA (tym białym za 1zł lub 2zł). Idealnie pasuje do kieszonki naprawdę jeszcze żaden przeciek nam się nie zdarzył w takim zestawie.

  19. #99
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    10

    Domyślnie

    A czy oprocz zielonego wkladu z reczniczkiem dokladasz jeszcze ten rozowy? Troch to duzo sie wydaje...

  20. #100
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sceptic Zobacz posta
    Lilith83 dzięki za ostrzeżenie Ręczników wogóle jeszcze nie próbowałam używać z niczym jako wkładów, dobrze więc wiedziec że do kieszonek nie bardzo pasują Przynajmniej wiadomo czego się spodziewać
    Ręczniczków bambusowych do kieszonek nie używam już z wiadomych powodów,ale do wełniaczka zamiast wkładu są idealne,bo nie robią wielkiej pupy,a chłoną ogromne ilości,a mam mega sikacza w domu Dołączę się do pytania jak szerokie w kroku są te pieluszki,bo ciekawi mnie czy są porównywalne do jakichś innych

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •