Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: czy 14 miesięcy to już za późno na zmianę?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie czy 14 miesięcy to już za późno na zmianę?

    jak w temacie, tzn. czy opłaca się na tym etapie jeszcze kupować te wszystkie cuda ? (obawiam się bardziej mojego uzależnienia chyba)
    młoda w sumie jeszcze się na odpieluchowanie nie zapowiada, a zapas moltexów zrobiliśmy w promocji na kilka miesięcy i tak się od jakiegoś czasu zastanawiam nad przejściem na wielo, czy ktoś mógłby poradzić? szukaj mi nie znalazł podobnego tematu, jakby było to przepraszam
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  2. #2
    Chustomanka Awatar kundzia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon/docelowo Maksymilianowo :)
    Posty
    810

    Domyślnie

    zawsze możesz spróbować. nam dobrze służą chinki z ebaya za kilkanaście złotych. 10 takich pieluch to tyle co miesieczne wydatki na jednorazówki. a zapasy przydadzą się na nocki i wyjścia. młody wielo nosi tylko w dzień, w domu.
    Ania, mama Gabrysia (11.08.2010)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,852

    Domyślnie

    ja też radzę spróbować, choćby po domu
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  4. #4
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Pewnie, że spróbować Otulacz i parę pieluszek tetrowych + kieszonki chińskie jako zestaw startowy i rozpoznawczy

  5. #5
    demona
    Guest

    Domyślnie

    My zaczelismy od 12 m-cy. Po pól roku sie odpieluchował.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Nie za późno My zaczelismy jak MIs miał prawie 17 miesięcy. I tylko żałowałam, że wcześniej nic o wielo nie słyszałam.

    Jak miał 19 miesięcy to odpuścił sobie siusianie w nocy a później już szybko poszło...






  7. #7
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Tez myślę, że nie za późno
    My co prawda wcześniej zaczynaliśmy, bo z F. od 9 msca, a z A. już od noworodka, ale wg mnie nigdy nie jest za późno

    Zawsze można tylko po domu (my zresztą w zimie i tak tylko po domu, bo boję się przecieków na mrozie), no i zestaw startowy zakupić ekonomicznie - używane pieluszki, na początek może otulacze + tetra czy prefoldy i tanie kieszonki

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Nela miała 16 miesięcy jak jej kupiłam pierwsze wielo. Odpieluchowała się jak miała 26 miesięcy, a dwa miesiące później w te same pieluchy wsadziłam nowonarodzoną Idalkę. Opłacało się więc

  9. #9
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    nie jest za późno, my też późno dość zaczeliśmy - ok 12 mcy i do tej pory stosujemy wielo - myśle że zawsze warto spróbować
    Doradca Noszenia ClauWi®

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Pewnie, że nie za późno. Tak jak pisłąy dziewczyny. My co prawda z Mikołajem zaczęśmy jak miał tak ok 9, bo wcześniej nic o wielo nie wiedziałam. A jak kupisz pieluchy to zawsze jeśli będziecie mieć kolejnego malucha to się przydadzą, a jak nie to na bazarek wstawisz i już.


  11. #11
    Chustonoszka Awatar Sylwia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa / Izabelin
    Posty
    124

    Domyślnie

    Ja też dopiero teraz się przestawiam, J ma teraz 14 miesięcy.
    Różnie nam wychodzi, czasem coś przecieknie. Nie wiem na ile to wynika z nieudolnego upięcia, ile z nowości pieluch. Ale próbujemy dalej

    Żałuję, że wcześniej się nie zainteresowałam tematem, ale może zbiorę kolekcję dla drugiego maleństwa ...

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    też polecam, ja zaczynałam, gdy mały miał 12miesięcy i tu na bazarku stopniowo skompletowałam co trzeba mniejszym kosztem

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Nie za późno, tym bardziej ,że jest przecież zawsze szansa na następnego pieluchosikacza?

    Warto- bo możliwe że bedzie to sygnał do odpieluchowania.
    Warto- bo zawsze mniej chemii na skórze

    I wcale nie musisz kupować 20 najdroższych pieluszek- tetra plus otulacze i jedna/dwie sztuki luksusu dla oka i pupy
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  14. #14
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi, przekonałyście mnie
    szkoda że dopoero do tego dorosłam, ale mam nadzieję że się polubimy
    Pondo: właśnie przez to że przestałam się zarzekać że żadnych dzieci więcej, dorosłam do spróbowania, bo dla jednej na końcówkę to już chyba bym nie próbowała
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    ja się przekonałam jak Młody miał prawie 1,5 roku-opłaciło się warto zmieniać
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  16. #16

    Domyślnie

    u nas niestety wszystko się zmieniło jak poszłam do pracy we wrześniu. Młodego przejęła niania i po części mąż bo pracuje na zmiany, czasem ma wolne dni w tygodniu. Mąż zaczął od bojkotu formowanek + flip bo dziecię się wierci. I tu przyznać muszę mu rację niestety bo sama zaczynałam unikać podwójnego zapinania. Potem mąż 'czekał na kupę' czyli nie zakładał wielo bo 'myślał', że młody zrobi kupę więc przetrzymywał go w jedno, żeby nie prać wielo. W efekcie młody cały dzień chodził w jedno a jak wracałam z pracy zakładałam wielo i wtedy...robił kupę Niania też woli kieszonki i też miga się od wielo choć już lepiej jej idzie niż mężowi. Młody ewentualnie siknie do ubikacji, kupę robi po tajniacku do pieluchy. Więc teraz niestety jest system taki, że wielo tylko na weekend kiedy ja jestem z młodym cały czas bo zakładanie jednej pieluchy dziennie jest bez sensu jeżeli chodzi o pranie. Ja je kocham nadal choć już nie tak wariacko jak pół roku temu


  17. #17
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    jakbym rok temu była mądrzejsza to bym miała więcej czasu na czytanie o tym wszystkim, hehe czyli co, jak mamy tetrę to otulacze i wiaderko czy jeszcze coś mi umknęło?
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •