Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: pomocy - soda do odplamienia a zafarbowane pieluszki :(

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie pomocy - soda do odplamienia a zafarbowane pieluszki :(

    Dziewczyny pomocy dodalam do prania 2 lyzki sody zeby troszke je odplamic z kupek i wlasnie wyciagnelam wszystko ROZOWE czy jest szansa ze mi sie to podopiera?????
    Pieluszki mialam tam rozne ktore nigdy nigdy nie farbowaly nawet w 60oc a teraz byly na 40oc nastawione az mi sie plakac chce, 4 piekne pieluszki z wkladaminawet napy wygladaja jak zabarwione!!!!

  2. #2
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Pewnie zależy co, jak bambus chwycił kolor, to raczej ciężko będzie go odprać, jak bawełna to są szanse.

    Ja mam sporo różowych pieluch miałam jedną pieluszkę, która mi tak ładnie farbowała... ale ja się tym za bardzo nie przejmuję przecież pieluchy są do używania, a właściwości użytkowych to nie zepsuło

  3. #3
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,227

    Thumbs down

    ja raz zafarbowałam pieluszki na niebiesko, raz na czerwono-różowo, po kilku lub kilkunastu praniach przebarwienia mi poschodziły

  4. #4
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    z beckama są środki na odplamianie
    ale nie wiem czy taką chemią potraktować pieluszki

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    624

    Domyślnie

    Może pomoże przepranie ich w kwasku cytrynowym. Ale nie puszczaj w nim nic z pulem, bo ci się zepsuć może. Ale na bawełnę czy bambus może pomóc.
    Ostatnio prałam tetrę, tak mi ładnie zafarbowała na niebiesko, nawet mi się podobało, bo równiutko i w ładnym odcieniu. Nie puszczało mimo wielu prań, niestety zeszło po kwasku...

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    sek w tym ze 4 pieluszki chcialam wystawic do sprzedania bo nie mam czasu na wpinanie wkladek (itti bitti tutto) i wypinanie majac 3jke zapieluchowanych. ta rozowosc jest na mikropolarze ktory byl bialuski ale byly dropne plamki na szwach po kupkach.
    eh wypiore jeszcze ze 2 razy, moze to cos pomoze

  7. #7
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    ja raz zafarbowałam pieluszki na niebiesko, raz na czerwono-różowo, po kilku lub kilkunastu praniach przebarwienia mi poschodziły
    Mi też tak zafarbowany w pralce na niebiesko wkład IB z czasem odszedł do prawie białego jaki miał na początku. Po kilkunastu praniach.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    kwasek na pul szkodzi?? a co ze stripingiem w takim razie ??
    chemii nie chce na pieluszkach,lepsze rozowe niz chemia

  9. #9
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    stripping, o ile dobrze rozumiem to określenie, to wielokrotne (do momentu, aż woda w pralce przestanie się pienić) pranie pieluszek w najwyższej dozwolonej temperaturze (czyli co tam na metce napisali/jak zazwyczaj pierzesz). Pierwsze pranie normalne, z proszkiem, kolejne bez żadnych (także kwasku) dodatków. Chodzi o dokładne wypłukanie pieluch ze wszelkich złogów i osadów, chemicznych (proszkowych etc) także.

    A kwaskowanie to kwaskowanie
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #10
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasiii Zobacz posta
    sek w tym ze 4 pieluszki chcialam wystawic do sprzedania bo nie mam czasu na wpinanie wkladek (itti bitti tutto) i wypinanie majac 3jke zapieluchowanych. ta rozowosc jest na mikropolarze ktory byl bialuski ale byly dropne plamki na szwach po kupkach.
    eh wypiore jeszcze ze 2 razy, moze to cos pomoze
    ja tam wolę kupić różowe niż z plamami po kupach,jeśli soda wyczyściła plamy to różowym bym sie nie przejmowała,po iluś tam praniach zniknie

  11. #11
    Chustonoszka Awatar kośka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Stargard szczeciński
    Posty
    54

    Domyślnie

    troche na to za późno ale na przyszłość polecam ściereczki czy chusteczki ktore nie pozwalaja na zafarbowanie, mi sie sprawdzaja , ciemne z białym piore i jest zawsze ok.

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    624

    Domyślnie

    Kasiii oj współczuje, wiadomo ze pieluchy chce się w świat w najlepszym stanie puścić. Ale fakt, też zafarbowana czy zszarzała mnie by tak nie martwiła jak plamy kupowe... Te się wydają mi obrzydliwe, choć nie powiem zdarza się i nam takie mieć i dopiero po paru praniach schodzą...

    Mi się wydaje, że IB też mi zafarbowało na mikroplarze i po paru praniach puściło.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    ja tam wolę kupić różowe niż z plamami po kupach,jeśli soda wyczyściła plamy to różowym bym sie nie przejmowała,po iluś tam praniach zniknie
    słuchajcie tej pani, to weteranka pieluchowa

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    554

    Domyślnie

    U mnie zafarbowanie pomału schodzi z każdym praniem trochę. I jak koleżanki mniej mnie martwi zafarbowanie niż kupkowe plamy

  15. #15
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,264

    Domyślnie

    Soda do białego tylko
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •