Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Wątek: Prasa dostrzegła problem 23% vatu na pieluchy wielorazowe

  1. #1
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie Prasa dostrzegła problem 23% vatu na pieluchy wielorazowe

    Powoli prasa w Polsce zaczyna dostrzegać wysoki vat który od 1 stycznia 2012 dotyczy ubranek dziecięcych i pieluch wielorazowych
    http://niezalezna.pl/22333-resort-fi...comment-557043

    Czy jest coś co obywatel może zrobić by dać rządowi do zrozumienia, że vat na pieluchy wielo powinien być niższy?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magda&Franio Zobacz posta

    Czy jest coś co obywatel może zrobić by dać rządowi do zrozumienia, że vat na pieluchy wielo powinien być niższy?
    chyba tylko uciec do UK (tak jak robi to bardzo wiele osób), tam dzieci i rodzina są normalnie traktowane...
    tylko nie rozumiem, czemu u nas tak nie może być...
    przecież dzieci to inwestycja...
    i dziwić się, że rodzina wielodzietna to rzadkość...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  3. #3
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    sag8 powiem szczerze, że z przykrością muszę zgodzić się z twoją propozycją. Ostatnio coraz częściej z mężem rozmawiamy o emigracji i to nie z powodów czysto ekonomicznych. Po prostu w Polsce przestaje być normalnie...

  4. #4
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie Wyższy vat na wielorazówki

    Robiłam właśnie poranną prasówkę i wyczytałam taką wiadomość:
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/spor-...wiadomosc.html

    Prawdę mówiąc, szlag mnie trafił, jak sobie uświadomiłam, że nas z każdej strony w konia robią...

  5. #5
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Naniby Zobacz posta
    szlag mnie trafił, jak sobie uświadomiłam, że nas z każdej strony w konia robią...
    z ust mi to wyjęłaś!

    gdzieś w mediach spotkałam się z określeniem, że rodzinę traktuje się w naszym kraju "jak chłopca do bicia" w kwestii finansowej. Przy okazji alarmując że grozi nam straszny niż demograficzny... taka to polityka ;(

  6. #6
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie

    No ale dokładnie tak jest. Kurczę, nie dość, że człowiek chce się trochę przysłużyć i dziecku, i środowisku, używając wielo, to jeszcze mu muszą szpilę wbić. No i to jest kolejny argument dla zwolenników jednorazówek, bo co jak co, ale piętnaście procent podwyżki to imo całkiem dużo.
    A co do polityki prorodzinnej w naszym kraju - nazwałabym ją raczej antyrodzinną, ale to chyba temat na całkiem inny wątek...

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    217

    Domyślnie

    popieram dziewczyny antyrodzinna polityka
    ja mam dwoje dzieci i na szczęście kupiłam pieluszki w krainie pieluszek w starym roku ufff
    bo teraz ceny pieluszek mnie powalają
    za to w tym roku musiałam kupić mojej Gosi kapcie jak zwykle befado i wiecei jakie moje zdziwienie było w listopadzie płaciłam 27 zł a tera już 35 w tym samym sklepie dlaczego ? PODATEK
    Małgosia 2010 Maciek2011

  8. #8
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    niestety moje ulubione wełniaki Loveybums też podrożały z 99 zł (a to i tak było bardzo dużo) na 112 zł

    ps. przydałoby się potrząsnąć solidnie tym krajem - nie tylko w sprawie samych pieluch - a w sprawie polityki rodzinnej - bo to juz dawno przestało być zabawne:
    zaczynając od opieki w ciąży, przez szczepionki po wychowanie dziecka - jak nie zapłacisz z własnej kieszeni to od państwa za wiele nie oczekuj
    może zaczniemy protest jak lekarze, strażacy i inne grupy zawodowe
    W końcu jaki zawód jest ważniejszy niż RODZIC??
    Ostatnio edytowane przez Gardenia ; 25-01-2012 o 12:56

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Za każdym razem w takiej sytuacji myślę sobie, że jednak ja bym się nie obraziła o model szwedzki, a niech mnie kontrolują... to a propos ostatniej forumowej dyskusji o artykule w Wysokich Obcasach...

  10. #10
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    na face booku jest strona poświęcona vatowi na wielorazówki

    http://www.facebook.com/#!/pages/NIE...49737061803589
    Pola 2011

  11. #11
    Chusteryczka Awatar cynthia
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    1,676

    Domyślnie

    polityka antyrodzinna w tym kraju powala... ale fajnie że zwracają uwagę na to w jakichś mediach - choć nie wierzę że coś to zmieni aallleee...


    jak ja się cieszę że po Marii wszystkich maleńkich pieluch nie sprzedałam i że mamy bazarek i sprzedaż między mamową
    Poznań w chuście zaprasza!!!

  12. #12
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    link do pełnej tresci artykułu w Rzeczpospolitej
    http://www.rp.pl/artykul/17,797352-E...yzszy-VAT.html
    Pola 2011

  13. #13
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    O tak, ja się też cieszę, że mam zapas pieluch na dwójkę dzieci, a otulacze wełniane dokupię w DE i wypnę się na to cholerne państwo z jego VATem.

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Lovrita Bornita Rokita
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Makarska, HR
    Posty
    1,839

    Domyślnie

    No to was pociesze - w Chorwacji od marca bedzie prawdopodobnie 25% VAT na wszystko

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Za każdym razem w takiej sytuacji myślę sobie, że jednak ja bym się nie obraziła o model szwedzki, a niech mnie kontrolują... to a propos ostatniej forumowej dyskusji o artykule w Wysokich Obcasach...
    Pewnie, tylko ze stworzenie takiego systemu kontroli to potworne koszty dla państwa, czyli kolejne podwyzki podatkow, zresztą tzw model skandynawski to po prostu socjalizm, a to juz przerabialismy, z jakim skutkiem, widac

    podwyzka, jak kazda inna, czy to vatu, czy kursow walut, czy cen energii - wszystko to i tak nas bije po kieszeni, problem polega na tym, zeby panstwo chcialo stworzyc takie warunki, zebysmy takich zawirowan w kieszeni nie czuli za mocno
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  16. #16
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Pewnie, tylko ze stworzenie takiego systemu kontroli to potworne koszty dla państwa, czyli kolejne podwyzki podatkow, zresztą tzw model skandynawski to po prostu socjalizm, a to juz przerabialismy, z jakim skutkiem, widac

    podwyzka, jak kazda inna, czy to vatu, czy kursow walut, czy cen energii - wszystko to i tak nas bije po kieszeni, problem polega na tym, zeby panstwo chcialo stworzyc takie warunki, zebysmy takich zawirowan w kieszeni nie czuli za mocno
    No, nie do końca model skandynawski to 'po prostu socjalizm' - jak dla mnie to raczej mądre gospodarowanie wysokimi wpływami z podatków. Ale to na inną rozmowę. Mój komentarz odnosił się raczej do tego, że wg autorów artykułu z WO ceną za bezpieczeństwo socjalne jest wysoka kontrola państwa nad tym, jak jego pieniądze są wydatkowane, a to już nie wszystkim się musi podobać.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    chyba w esce rock o tym dziś mówili


  18. #18
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    No racja - to na inny temat zdecydowanie

    no wlasnie - mądre gospodarowanie to gospodarka centralnie planowana wolę sama zdecydowac na co wydac pieniadze niz zeby ktos "mądry" mial mi wydzielać wg moich potrzeb, ktore odgornie jeszcze mądrzejsi ustanowili .... i racja - normalne jest, ze za wydatkami publicznymi podaza kontrola, dlatego co się tylko da nie powinno byc finansowane z kasy państwa.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta

    podwyzka, jak kazda inna, czy to vatu, czy kursow walut, czy cen energii
    no nie do końca. bo w tym samym czasie VAT na jednorazówki pozostał na poziomie 8%. i w tym cały problem, nie w samej podwyżce (choć osobiście uważam, że dobie kryzysu demograficznego podnoszenie VATu na jakiekolwiek produkty niemowlęce jest poronionym pomysłem)
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Nie wiedziałam ze na jednorazowki VAT nie wzrósł?!
    To niesprawiedliwe!!!!
    K. 2009M. 2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •