Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42

Wątek: Prasa dostrzegła problem 23% vatu na pieluchy wielorazowe

  1. #21
    Chustofanka Awatar Naniby
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków/Zakopane
    Posty
    406

    Domyślnie

    Dokładnie to, o czym mówi Liv wkurzyło mnie najbardziej. Moim zdaniem to forma dyskryminacji i tyle, przecież pielucha to nie ubranie, kurczę blade, no! Albo - podążając tym tropem, skoro wzrasta vat na wielo, czemu nie wzrasta na jednorazówki? To pielucha i to pielucha, prawda?

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    I właśnie rozmyśliłam się w sprawie wyprzedaży pieluch po Nince. Wolę sobie zostawić na zaś, bo jak jeszcze kilka podwyżek będzie to ceny zwalą z nóg. Pieluchy wielo i tak nie są tanie a po podwyżkach będą towarem dla zamożnych...
    Cóż polska nie jest krajem pro rodzinnym... We wszystkich aspektach to kraj, w którym posiadanie dzieci niedługo będzie tylko możliwe przez zamożnych ludzi bo wszystko idzie w górę, ceny ubrań, leków, obuwia, żywności a pensje są bez zmian...
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    To niesprawiedliwe, że jednorazówki są na 8% vacie a wielorazówki tak skoczyły...
    cieszę się, że zrobiłam sobie spory zapas i jeszcze nasz bazarek pieluszkowy i szyjące mamy
    a swoją drogą ciekawe co jeszcze rząd wymyśli byleby nam po kieszeni dać
    i to ma być polityka prorodzinna...i się dziwią, że mamy niż demograficzny ;/

  4. #24
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IwonaKM Zobacz posta
    na face booku jest strona poświęcona vatowi na wielorazówki

    http://www.facebook.com/#!/pages/NIE-dla-23-VAT-na-pieluszki-wielorazowe/149737061803589

    rzuciłam tylko okiem na stronę ale już ją lubię

    ktoś napisał na niej komentarz, że to lobbing.

    producenci jednorazówek łatwo się nie dadzą wygryźć to jedno, a polityka antyrodzinna w naszym kraju to drugie - myślicie że można by coś z tym zrobić?

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Jak można uderzać w przyszłość kraju czyli w dzieci. One powinny być bezcenne, otoczone opieką. A tu co? "Biorą kij i biją"
    Nie pozwólmy na to

    Przyłączam się do was

  6. #26
    Chustofanka Awatar Mamjola
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    320

    Domyślnie

    ojej mnie tez szok ogarnal-wlasnie przeczytalam w rzeczpospolitej i chcialam poruszyc temat na forum,ale ciesze sie,ze juz ktos zdazyl o tym wspomniec


  7. #27
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Dziękuję za tego facebookowego linka, właśnie polubiłam i udostępniłam na swojej tablicy.

  8. #28
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lovrita Bornita Zobacz posta
    No to was pociesze - w Chorwacji od marca bedzie prawdopodobnie 25% VAT na wszystko
    Nawet na jedzenie?

  9. #29
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    922

    Domyślnie

    w tym samym numerze Rzeczpospolitej artykuł o tym, że możemy zapłacic karę za składowanie odpadów
    http://www.ekonomia24.pl/artykul/706...dowiskach.html

    czyli podatki z wielorazowek będą dofinanoswywały składowanie jednorazówek na wysypiskach?
    Pola 2011

  10. #30
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IwonaKM Zobacz posta
    w tym samym numerze Rzeczpospolitej artykuł o tym, że możemy zapłacic karę za składowanie odpadów
    http://www.ekonomia24.pl/artykul/706...dowiskach.html

    czyli podatki z wielorazowek będą dofinanoswywały składowanie jednorazówek na wysypiskach?
    No właśnie, cała paranoja. Najgorsze, jest to, że wydaje mi się, że po prostu jest to nieprzemyślana decyzja. Na zasadzie, produkt mało znany, nikt się nad tym nie zastanawiał. Może uda się to zmienić?
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekomummy Zobacz posta
    No właśnie, cała paranoja. Najgorsze, jest to, że wydaje mi się, że po prostu jest to nieprzemyślana decyzja. Na zasadzie, produkt mało znany, nikt się nad tym nie zastanawiał. Może uda się to zmienić?
    No trzeba spróbować zmienić.
    Myślę, że większość społeczeństwa nie ma pojęcia co to wielorazówki i że na powrót coraz częściej się je stosuje
    A ci co wiedzą uważają to za fanaberię.
    Piszę to na podstawie doświadczeń z własnego podwórka.
    Cała moja rodzina bliższa i dalsza puka się w głowę, że od 2 lat używamy wyłącznie wielorazówek.
    Moja mama jest przekanana, że to dziwactwo. Teściowa ostatnio po kryjomu pakuje małego w jednorazówki "bo ma tyłek zaczerwieniony" i ten smród z jednorazówki ma niby mieć zbawienny wpływ.
    Już sama zaczynam się na poważnie zastanawiać, jak oni swoje d..ska uchowali w czasach kiedy nie było jednorazówek.

    Myślę, że powinniśmy organizować i brać udział w kampaniach informacyjnych (tu ukłon podziękowania w stronę Kampanii "Zdrowa pupa").
    Do znudzenia. W końcu nasz głos się przebije.
    P. 2007, D. 2010

  12. #32
    Chustofanka Awatar agnbr
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Jak można uderzać w przyszłość kraju czyli w dzieci. One powinny być bezcenne, otoczone opieką. A tu co? "Biorą kij i biją"
    Nie pozwólmy na to

    Przyłączam się do was
    święte słowa! trzeba samemu szyć pieluchy albo kupować za granicą, bo wszędzie taniej, buu co za cholerny kraj....

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Skawina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Zdecydowałam się używać pieluch wielo. żeby było taniej. I co? Teraz takie pieluchy to luksus. Tam gdzie my szukamy oszczędności bo u nas w kraju posiadanie dzieci wiąże się z dużym obciążeniem finansowym tam rząd wcale nam nie pomaga

  14. #34
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Może udałoby się namówić nasze forumki posiadające sklepy internetowe, do udostępnienia na swoich facebookowych i ewentualnie stronach www informacji o tej facebookowej kampanii http://www.facebook.com/pages/NIE-dl...49737061803589

  15. #35
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Dziewczyny, obawiam się, zę ONI leją na tą i podobne akcje cienkim sikiem

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    tzw model skandynawski to po prostu socjalizm, a to juz przerabialismy, z jakim skutkiem, widac
    Espejo, generalnie się z Toba zgadzam (w kwestiach wolnościowych, niższych podatków itp.) jednak wolałabym już u nas model skandynawski Niż to co jest teraz, czyli NIEWOLNICTWO. Podatki są niemal tak samo wysokie, ingerencja Państwa jeszcze wyższa, a ludziom się żyje coraz gorzej, bo podatki są przeżerane, choćby przez rosnącą armię urzędasów (w tym roku budżet obcięty na wszystko,ale z 2 mld zł uszykowanych na nagrody nic nie obcięli I co, to nie jest socjalizm??? W jego najgorszej postaci!

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    libra myślisz że takie mają podejście i nic się nie da z tym zrobić? Może trzeba wziąć transparent i wyjść na ulice haha

    Zgadzam sie z tobą. Ostatnio na facebook-u znalazłam coś takiego
    http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn...type=1&theater

    cała prawda...

  17. #37
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Naniby Zobacz posta
    Robiłam właśnie poranną prasówkę i wyczytałam taką wiadomość:
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/spor-...wiadomosc.html

    Prawdę mówiąc, szlag mnie trafił, jak sobie uświadomiłam, że nas z każdej strony w konia robią...
    dobrze ujęły to Strachy: http://www.youtube.com/watch?v=m00ud...eature=related
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

  18. #38
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez libra Zobacz posta


    Espejo, generalnie się z Toba zgadzam (w kwestiach wolnościowych, niższych podatków itp.) jednak wolałabym już u nas model skandynawski Niż to co jest teraz, czyli NIEWOLNICTWO. Podatki są niemal tak samo wysokie, ingerencja Państwa jeszcze wyższa, a ludziom się żyje coraz gorzej, bo podatki są przeżerane, choćby przez rosnącą armię urzędasów (w tym roku budżet obcięty na wszystko,ale z 2 mld zł uszykowanych na nagrody nic nie obcięli I co, to nie jest socjalizm??? W jego najgorszej postaci!
    To się nazywa galopujący kapitalizm
    Bianka 04-09-2010

  19. #39
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Problem w tym, że urzędnicy klasyfikując pieluszki wielorazowe w dodatkach odzieżowych nie kierują się zupełnie funkcją, jaką spełnia pieluszka, a materiałem, z jakiego jest wykonana. Papier, celuloza - 8%, jak z dzianiny to 23%.
    Podążając tym tropem gdybyśmy zaczęli szyć ubranka z papieru...
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  20. #40
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Bianka - bardzo trafne spostrzeżenia

    Swoją droga, czy żadna proekologiczna organizacja się tym faktem nie zainteresowała
    Czyżby pampersowe lobby było silniejsze?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •