Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: OMG! Wrzuciłam maluszka na plecy! proszę o pomoc i ocenę

  1. #1
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie OMG! Wrzuciłam maluszka na plecy! proszę o pomoc i ocenę

    Ponieważ Martusia skończyła wczoraj 3 miesiące i pięknie trzyma głowę, a mamę boli kręgosłup od noszenia z przodu (prawie 6,5 kg na koncie...) postanowiłam spróbować. Samo wrzucanie tobołka okazało się dość proste. Natomiast martwi mnie wyprostowany kręgosłup. W kangurku mam to samo, też się tak jak struna prostuje, ale w kangurku podginam jej kolanka i pupa trochę bardziej wypada, tu to nie wychodzi.
    Czy poza tym widzicie coś jeszcze do poprawy?
    Zdjęcie kiepskie, bo złe światło i małe lustro Na razie innego nie mam.
    Małej chyba dobrze, bo po 10 minutach radości że tak dużo widzi, spokojnie zasnęła i śpi



    ps. jak zasnęła to jej zgięłam oczywiście te kolanka i pięknie się zaokrągliła, ale jak nie śpi to się prostuje :/
    tak lepiej, prawda?
    Ostatnio edytowane przez Agulinka ; 19-01-2012 o 14:15 Powód: dodałam foto śpiocha
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  2. #2
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Widzę luzy na krawędziach podkolankami, jeśli je dociągniesz, kolanka pójdą w górę, jeśli wyważysz dociągnięcie materiału pod pupą (nie za mocno) to pupa wpadnie. Materiału pod pupą wydaje mi sie za mało - poły powinny biec po materiale - biegną jakby trochę obok. Ja sobie z tym radzę robiac wysokie "majtki" pod pupą - wkładając tam dużo materiału - wtedy mam z czego ściągać
    Ale poczekaj jeszcze na wypowiedzi doradców

  3. #3
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Bosko wygląda taki maluch na plecach Chociaż, w sumie, moja była niewiele starsza jak zaczynałyśmy...

    Ja tylko napiszę że na drugim zdjęciu, wydaje mi się, Martusia trochę wisi na pasach pod kolankami, też nam się tak robiło jak Młoda zasypiała - kręgosłup się zaokrąglał, pupa wpadała i dziecko tak trochę obwisało... Co okazało się objawem niedociągnięcia niestety.

    Ps. Ale generalnie mój pierwszy plecak wyglądał zdecydowanie gorzej
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Slodkie zdjęcia jak na pierwszy plecak z Maluchem to super! Tylko koniecznie postaraj sie prowadzic poly po tym materiale co pod pupa jest, mozna to zrobic przytrzymujac go kciukiem podczas prowadzenia poly do przodu i bedzie git, a i przy dociaganiu bardziej skupiaj sie na gornej polowie chusty niz na dolnej, wtedy jak dasz duzo materialu pod pupe to poczas dociagania nie wyjedzie -tzn chodzi mi o to, ze czasem jak sie przesadzi z dociaganiem dolu w plecaczku to wyjezdza.
    gratulacje
    Ostatnio edytowane przez Kaś ; 19-01-2012 o 16:18

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    A tak ogólnie ma problemy z napięciem mięśniowym może? pręży się/prostuje nie w chuście? bo może warto by pokazać małą lekarzowi albo fizjo dla swietego spokoju...

    Co do plecaka to gratuluję tak udanej pierwszej próby

    A uwag to faktycznie pasy w kolanach powinny iśc po materiale i większą część chusty staraj się podkładać pod pupę robiąc takie "majty"

    Także na plecki, sporo materiału pod pupę i jednak dociagnąć musisz bardziej bo faktycznie wisi na drugim zdjęciu trochę - dociągaj mocniej chustę "na dole" (pod kolankami i pupą), trochę słabiej na pleckach a przy karku tak żeby dociągnąć ale nie wyciągnąć chusty spod pupy... Tzn oczywiście ogólnie ma być dociągnięte na całej szerokości porządnie ale im wyżej tym bardziej ciągniesz "do siebie" a nie w górę jeżeli rozumiesz co mam na myśli...

    Dociągasz w pionie czy w pochyleniu? Bo może ona się przy dociąganiu odpycha i dlatego odstaje? A może się prostuje bo chce więcej widzieć? Chociaż w sumie jest na fajnej wysokości ale zawsze możesz spróbuwać zawiązać wyżej...

    Ale ogólnie to brawo
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    gratulacje

    myślałam, że tytuł jest: omg! wrzuciłam maluszka na plecy - proszę o pomoc w zdejmowaniu

  7. #7
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    dziękuję za wszystkie cenne rady, będziemy próbować do skutku!
    Martunia pręży się tylko w chuście (i przeciąga się czasem po przebudzeniu, ale to chyba norma), zarówno z przodu jak i z tyłu, ale może to wynika z niedociągnięcią odpowiedniego - mężowi w kieszonce się nie pręży, jak doskonale kangurka podociągam to też siedzi grzecznie, więc pewnie tu jest pies pogrzebany... będziemy dociągać, tylko muszę z kimś z tyłu, bo się boję że za bardzo dociągnę i mi dołem wypadnie
    za jakiś czas dam znów zdjęcia to ocenicie czy jest lepiej. dzięki raz jeszcze.

    Cytat Zamieszczone przez kasia wska Zobacz posta
    gratulacje

    myślałam, że tytuł jest: omg! wrzuciłam maluszka na plecy - proszę o pomoc w zdejmowaniu

    na szczęście udało się zdjąć bez szwanku, nawet się nie obudziła
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  8. #8
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Ja też dziś pierwszy raz wrzuciłam swoją małą na plecy, nawet zrobiłąm zdjęcia, ale nie udało mi się zdjąć jej z pleców bez obudzenia
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  9. #9
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    AGulinka - zamiast liczyć na kogoś z tyłu, zaprzyjaźnij się z lustrem, ono pomoże Ci mieć pełną kontrolę nad sytuacją z tyłu, i dodatkowo pozwoli na utrzymywanie kontaktu wzrokowego z dzieckiem podczas wiązania, co działa na dziecko uspokajająco zatem mniej się ono prostuje
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  10. #10
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    gratulacje! moja jeszcze taka malutka na plecy mi się wydaje... a przydałoby się czasem bardzo.
    raz próbowałam. nie mam pojęcia jak wrzucić ją na plecy, żeby mi z nich nie spadła:/
    (OT ostatnio wodziłam wzrokiem za murzynką mającą zawiązanego dziecia na plecach. one wiążą dzieci niżej i tylko wokół pasa chustę mają. i nawet maalutkie dzieci widziałam. a temu ostatnio głowa dyndała, że aż mi się żal zrobiło. i podobnie żal mi dyndających w nagminnych tu wisiadłach...grrr.)

  11. #11
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    My też dzisiaj mieliśmy pierwszą próbę z plecakiem. Ale to trudne jest A na filmie wszystko wygląda tak bezproblemowo Wyszło to nie do końca dobrze - Szymek nie był zadowolony Ale kroki mniej więcej przećwiczone, teraz przyjdzie popraktykować, żeby to dobrze podociągać i porozkładać. Szczególnie trudne wydaje się mi opanowanie rączek - nie wiem, jak to zrobić, żeby mu te ręce poukładać, bo tam nie sięgam Poza tym stwierdzam, że ciężkie to moje dziecko jest - to 7,5 kg przy przerzucaniu przez plecy daje się odczuć

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    554

    Domyślnie

    A ja nie mam odwagi małego na plecy wrzucić. Ale może wreszcie uda mi się z Jacuszkową spotkać i podszkolić wiązaniowo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •