Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czytam i czytam - dla noworodka

  1. #1
    Chustomanka Awatar patrysha
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,321

    Domyślnie Czytam i czytam - dla noworodka

    hejka, do mojego porodu czasu jeszcze dużo, ale po woli chce zacząć kompletować pieluszkowe stosiki [choćby ze względu na cenę]. WIm, że takich wątków jest już duzo, czytam, ale dalej nie wszystko rozumiem.

    Chce kupić SIO i dodatkowe wkłady - dziewczyny polecają, choć trzeba przyznać, ze do tanich nie należą.

    Chcę też kupić tetrę i z tego co rozumiem to do tetry trzeba otulacze mieć, ale teraz mam pytanie czy jak założę maluchowi tetrę to muszę ją jeszcze spiąć snappi, czy tylko zapinam otulacz?
    lipcowe broje Dobrawa​​ 21.07.2012 i Krzesimir 30.07.2014 oraz Gniewosz 19.03.2016 +
    Zapraszam do nas moje broje

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Jak tetrę będziesz składać w latawca, to snappi się przyda. Ja jednak składałam w prostokąt jak podpaskę i wkładałam tak w otulacz.

  3. #3
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Potierdzam to co napisał Olik, ja przez pierwsze dwa miesiące nie używałam nic ponad tetrę plus otulacze Składałam w prostokąt i myk malucha zapinałąm Przyda się kilka otulaczy bo takie częste brzdącowe kupy wypływały poza tetrę. Miałam tez kupione SIO IB były sliczne więc się skusiłam ,użyłam może dwa razy po każdej kupie lądowały do prania bo kupa rozpływała się na boki i nie dało się używać jeszcze raz otulacza. Teraz mam IB SIO dla mojej 5 miesięcznej córki i sprawdzają się świenie, ale dziecko w tym wieku nie robi tak często kup jak noworodek
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  4. #4
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Też miałam te same dylematy ze snappi - zakupiłam 2 szt, a nie użyłam ani razu. U dziewczynki sprawdza się złożenie tetry w prostokąt, włożenie jej do otulacza i na pupę (bez snappi). U chłopców ponoć lepiej jest składać w trojkąt (czy na latawca?), zapinać snappi i na to otulacz. Są fajne filmiki pokazowe na youtubie. My praktycznie nie używamy niczego innego poza tetrą i otulaczami (w domu), formowankami i otulaczami (na noc i spacery), a kieszonki to mamy na wyjścia np do lekarza czy "w gości". A na początku jak tetra była za wielka i nie mieściła się do małych otulaczy (np. noworodkowe bambino mio) to używałam ręczniczków z ikea.
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  5. #5
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    tetra w latawca bez snappi też się nadaje, jak otulacz będzie dobrze trzymał to tetra się nie przesunie, z powodzeniem tak pieluchowałam nawet 3miesięczniaka...

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Dla noworodkowego chlopca - tetra w prostokąt i zalozyc z przodu zeby bylo wiecej przy armatce i pod pupcią nie za grubo, do tego otulacz (ale nie gacie).
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  7. #7
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    ja mialam dla noworodka disane wiazana z tetra w srodku i welniane gacie. kocham ib i kieszonki ale dla takiego swiezucha jednak tetra + otulacz/gacie welniane sa lepsze

  8. #8
    Chustonówka Awatar Narnijka
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Okolice Zielonej Góry
    Posty
    17

    Domyślnie

    A brudzą sie te otulacze wełniane czy tetra/prefold ładnie zatrzyma wszystko?




  9. #9
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Narnijka Zobacz posta
    A brudzą sie te otulacze wełniane czy tetra/prefold ładnie zatrzyma wszystko?
    Roznie - bywaly dni, ze wszystkie otulacze ladowaly do prania, ale i takie, ze w ogole
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  10. #10
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Roznie - bywaly dni, ze wszystkie otulacze ladowaly do prania, ale i takie, ze w ogole

    dokładnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •