Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: chłopieca alternatywa dla "Małej Ksieżniczki"

  1. #1
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie chłopieca alternatywa dla "Małej Ksieżniczki"

    Fra szaqleje za tą bajką. W sumie jak już ogląda to Swiat Małej Księżniczki albo Sąsiadów.
    Od dłuższego czasu ma problem z tym, że mówi w os. żeńskiej- zrobiłam, wypiłam. Dziś się przysłuchałam, że on wszystko powtarza za Księżniczką
    Chciałabym mu zmienić bajkę gdzie bohaterem jest chłopiec- nie wiem, czy w tym to problem ale chciałabym spróbować. Sęk w tym, że ja nie znam innych bajek poza Krecikiem, Gumisiami i Tomkiem (za którym Fra nie przepada).
    Czy podpowiecie mi jaką bajkę coś w klimatach Małej Księżniczki? Coś nie głupiego i też zabawnego?
    będę wdzięczna
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  2. #2
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    bali.


    ale wiesz co - moj bratanek mial tak samo - i powtarzal raczej nie po malej ksiezniczce tylko po mamie.
    przeszlo
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  3. #3
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    też chciałam napisać: bali

    ale księżniczka jest jedyna w swoim rodzaju.

  4. #4

    Domyślnie

    jest 'Mały Książę' ale to raczej za poważne jednak. Chyba, bo nie wiem ile dziecko ma lat. Nie pamiętam za bardzo 'Małej księżniczki' ale mój syn np nie lubi 'Dzieci z Bullerbyn' (nad czym ubolewam) bo narratorem jest dziewczynka ergo książeczka jest 'dziewczyńska'. I koniec tematu.
    Jak syn miał 3-4 lata to bardzo lubił serię Tupcia Chrupcia (myszka rodzaju męskiego), potem Renaty Piątkowskiej serię z Tomkiem np Opowiadania z piaskownicy itd Jest cała seria Franklina (mój syn nie przepadał ale wiele dzieci lubi).
    I faktycznie miał taki okres, że mówił o sobie w rodzaju żeńskim ale minęło. Pewnie od przebywania głównie z kobietami mama, babcia, pani w przedszkolu.


  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Mój starszak powtarza za myszką Mickey a ja z kolei powtarzałam formę męską po starszym bracie- i przeszło więc bym się nie przejmowała...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    my od czasu do czasu włączamy minimini a tam pełno bajek, "Bali", "SamSam", "Harry i wiaderko pełne dinozaurów", "pomocnik św. Mikołaja", "Bert i Ernie", "Bob Budowniczy" oj i wiele wiele innych bajek by się znalazło z męskim bohaterem aczkolwiek my to mamy czas na bajki, bo nasz maluch dopiero roczkowy, wiec często TV włączone tylko dla muzyki i piosenek w tle a mały raczej nie zwraca na dłuższą chwilę uwagi... ale te bajki chyba lubi bo zerka na ekran choć póki co to i te typowo dziewczęce go kręcą ;p heh... ale to pewnie minie

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Tylko zatykaj mu uszy przy piosence "rozbiegowej", bo tam śpiewają: "Nadszedł (czy przyszedł, bez różnicy...) czas, by do Bali wpaść"... :/
    Ja wolę SamSama, choć on taki trochę "kosmiczny" i ma czasem odjechane problemy

    ty się ryba nie denerwuj (...)

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    ja póki co mam dosyć każdej bajki ;p heh zwłaszcza, ze te na minimini lecą w kółko ;/
    ale tylko one wydają mi się w miarę bezpieczne dla małego dziecka...
    cieszę się, że póki co mały woli tańczyć i jeśli można to tak nazwać śpiewać ze mną niż oglądać bajki
    ale zdarzają się chwilę dłuższego zapatrzenia w ekran telewizyjny
    nie wiem która bajka się małemu najbardziej podoba bo zazwyczaj bawi się i broi w pokoju, ale jak się próbuje zmienić kanał to jest zły ;/
    ale on uwielbia piosenki "rozbiegowe", potrafi nawet z jednego pokoju do drugiego polecić jak którąś usłyszy
    ale chyba bardziej póki co uwagę przyciągają reklamy i piosenki pomiędzy bajeczkami

  9. #9
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomysły
    oglądaliśmy już Bali - podobała sie bardzo szkoda tylko, że na youtubie są chyba z 3 bajki po Polsku

    reszta na potem
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  10. #10
    Chustofanka Awatar Mamjola
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    320

    Domyślnie

    ojoj a moja kolezanka ma podobny problem, tylko ze ma coreczke prawie 3letnia i ona mowi w rodzaju meskim,a to chyab za sprawa ksiazki o Noddym.wczesniej bym nie wpadla na to,ze trzeba zwracac uwage na plec bohatera,ale skoro dziewczyny mowia,ze przechodzi to dobrze


  11. #11
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Mój Witek tez tak mówi, ale on to co innego, jak dorosnie chce zostać Panią

  12. #12
    Chustofanka Awatar smoczyczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Kraków - Bronowice
    Posty
    494

    Domyślnie

    Ja polecam "Kajtusia" . Jest sporo odcinków na you tube. Milenka uwielbia na równi z "Mysią" ("Maisy"), którą tez polecam serdecznie. Niestety Mysi jest w necie malutko. Mysia rodzaju żeńskiego.... ale nie rzuca się to bardzo w oczy/uszy.

    A formamy osobowymi się nie przejmuj póki co. Gramatyka polska jest truuuuudna!
    Dorota (smoczyczka)= Milenkowa (smoczątkowa) Mamusia

    Niezależny Certyfikowany Instruktor
    Programu Bab
    y Signs ®-Migusie®

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •