Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99

Wątek: Nosidło ergonomiczne BOBA

  1. #81
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    3

    Domyślnie

    Uff wkońcu moge przysiąść i skrobnać coś od siebie.Przede wszystkim dziękuje za mozliwosć przetestowania nosidła.Było to moje pierwsze doświadczenie z ergo i stwierdzam że ergo to właśnie opcja dla mnieNatomiast samo nosidło oceniam na 3+ .Moje starsze dziecko nie chciało sie dać wsadzic do nosidła wiec testowałam na mojej siedmiomiesiecznej córci ( ponad 9 kilo) która jeszcze nie siedzi wiec zbytnio jej nie molestowałam.Ogólnie ona nie dawała sie zamotać w chuste ,marudziła ,wierciła tak w nosidle zwłaszcza na plecach panna siedziała jak urzeczona ,domyslam sie ,że było jej wygodnie
    Nosidło szybko sie zakłada ,na plecy bez problemu.Pasy bardzo fajnie ,łatwo sie dociągają ,te na piersiach moze nawet są zbyt luzne.Klamry troche ciężko odpiąć tzn trzeba wiedzieć w którym miejscu nacisnać wtedy odpinają sie bez problemu ,ale uznaje to za plus ,miałam pewnosć ze żadna nie pusci przez to czułam sie bezpiecznie.Materiał miękki ,wizualnie ładne nosidło tzn akurat ten model kolorystycznie nie mój typ ale ogólnie podobny do tuli a te bardzo w moim guscie.Gumki na końcach pasów do spinania nadmiaru bardzo fajny pomysł choć te są bardzo ciasne ,trzeba troche sie namęczyć i nakombinować przez co pewnie łatwo o rozprucie.
    Z przodu nosidło ładnie sie dopasowuje i opatula dziecko natomiast z tyłu (być może to mój brak doświadczenia i jakiś błąd) miałam wrażenie ,ze mała mi leci do tyłu ,przez co próbowałam na maksa docisnać pasy ,w rezultacie te co miały byc na piersiach miałam przy szyi co widać na zdj a same pasy na ramionach zaczeły mi sie wrzynać i uciskać.
    No i dla mnie nie realne żeby zapiać samodzielnie te pasy z tyłu noszac dziecko z przodu.
    Zdj troche słabe ale tylko takie udało mi sie zrobić:/
    Ostatnio edytowane przez anatema6 ; 04-03-2013 o 00:03

  2. #82
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    przepraszam, ze sie wtrace.anatema6 ten pasek, ktory masz na szyi jest ruchomy, mozna go przesuwac w gore i w dol. to nie jest tak, ze on powinien byc akurat w tym miejscu.pozdrawiam!
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  3. #83
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asioczka Zobacz posta
    przepraszam, ze sie wtrace.anatema6 ten pasek, ktory masz na szyi jest ruchomy, mozna go przesuwac w gore i w dol. to nie jest tak, ze on powinien byc akurat w tym miejscu.pozdrawiam!
    dokładnie. On jest ruchomy, jak w każdym nosidle...
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  4. #84
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    3

    Domyślnie

    Oki dziewczyny dzięki zapamiętam,będe wkrótce testować ergo tuli wiec napewno zwróce na to uwage.
    Wiem,że napewno chce ergo tylko teraz problem wyboru

  5. #85
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Nosidło bardzo wygodne, pasy dobrze wypełnione, łatwo się dociągają.
    Dużym plusem jak dla mnie jest możliwość zwinięcia pasów w gumeczki na końcach, nie lubię jak mi się majtają oraz możliwość schowania kapturka. Jest to bardzo fajne rozwiązanie kiedy wiem, że nie będę z niego korzystać.
    Strzęmiączek na nogi nie używaliśmy, ponieważ testowałam z 10miesięczniakiem.
    Jedyne co mi nie pasowało w nosidle jest brak możliwości odpięcia pasów naramiennych. Jako, że zaczynałam przygodę z nosidłem ciężko mi było założyć na plecy zapięte.

    Bardzo dużym plusem jest materiał, nie obłazi przy każdym włosku, meszku itp. Fajnie wsuwało się do niego maluszka, łatwo się układało. Teraz jak mam porównanie z innym i lekką wprawę, mogę napisać, że jest godne polecenia i ma sporo przydatnych bajerów chyba najbardziej podobała mi się możliwość schowania kapturka i zwinięcia pasów.
    Dziękujemy za możliwość testowania!
    Ostatnio edytowane przez Judyta ; 23-04-2013 o 21:13

  6. #86
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    213

    Domyślnie

    My już też po testach, bardzo dziękuję za możliwość testowania. Nosidło bardzo mi się wizualnie podobało, jak na taką dużą ilość testujących ciągle wygląda przyzwoicie- niewielkie ślady zużycia widać wyłącznie na pasach. Testowałam na roczniaku, dla nas panel wygodny, rozmiarowo w sam raz, prosty do założenia i z przodu i z tyłu. Pasy dobrze wypełnione. Podobał mi się fajny patent z gumeczkami do spinania końcówek i kieszonki (choć fajnie by było gdyby z którejś można korzystać nosząc na plecach).Super pomysł to uchwyt na ramieniu na torebkę Spodobał mi się też odpinany kapturek. Ze strzemiączek nie korzystaliśmy- dziecko za małe. Z minusów- żeby jednoosobowo dociągnąć chestbelt nosząc z przodu nieźle trzeba się nagimnastykować- miałam wrażenia, że nie dociągam wystarczająco, natomiast przy noszeniu na plecach ruchomy chestbelt po jakimś czasie podjeżdżał mi na szyję- może to wynik mojego braku umiejętności? No i jeszcze zagadka, której nie rozwiązałam, do czego służy pasek z napkami i gumki w kieszonce na kapturek?

  7. #87
    Chustonoszka Awatar doka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    110

    Domyślnie

    Uff, skończyliśmy chorować więc mogę spokojnie się skupić i napisać co nieco. Pierwsze wrażenie po wyjęciu nosidła z pudła-bardzo pozytywne-miękki materiał, kolorki jak dla mnie i córci fajne.
    Panel dość wąski i nie wiem jak sprawdza się przy większym dziecku, na moje 10 mies dziecko nie sięgało od kolanka do kolanka, za to pupa fajnie wpada i córci było wygodnie.
    Pasy naramienne miękkie, wypełnienie jak dla mnie wystarczające, natomiast pas biodrowy i owszem fajny, choć jak dla mnie na zbyt krótkim odcinku wypełniony tzn ta część gdzie jest sama taśma wrzynała mi się w moje fałdki w talii.
    Co do pasów naramiennych mam tylko jedną uwagę - wżynały mi się pod pachami i nie umiałam założyć na grubą kurtkę. Dociąganie pasów dobre i dla mnie bezproblemowe.
    Pasek spinający pasy naramienne ciągle przesuwa mi się w górę i w efekcie bardziej przeszkadzał niż pomagał.
    Z kieszonki pod panelem nie korzystałam, za to zapięcie na torebkę-idealne
    Ogólnie oceniam nosidło wysoko i dziękuję za możliwość testowania.

    Ps.u mnie juz instrukcji nie było w paczce, tylko dwie cienkie ulotki
    Ostatnio edytowane przez doka ; 13-03-2013 o 13:51

  8. #88
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania.

    W naszym przypadku testy trwały niestety tylko kilkanaście minut bo zanim zdążyłam gdzieś wyjść (mała nie bardzo daje się nosić po domu) musiałam wyjechać.
    Porównałam je z Tuli, które mam na stanie.
    Testerka ponadroczna, ok. 77 cm, 9,5 kg. Ja postury nikczemnej.
    Zacznę od tego, co mi się spodobało - zapinanie pasa biodrowego na środku. Wszystkie dotychczas używane przez mnie nosidła miały zapięcie z boku, zazwyczaj klamra przytrzymywana jest paskiem / gumką, spod którego wypada przy zapinaniu i trzeba się trochę pogimnastykować. Tu ten problem nie występuje. Ciągnąc za obydwa pasy bardzo szybko można dopasować szerokość pasa biodrowego.
    Montaż paska spinającego pasy naramienne to prawdziwy majstersztyk - nie tylko łatwo się zapina, ale regulacja jego wysokości po założeniu nosidła z przodu jest bajecznie łatwa. W Tuli jest niemożliwa. chyba, że zrobi to druga osoba.
    Gumki na końcach pasków wygodne, aczkolwiek w Tuli są takie same.
    Materiał bardziej miękki i wiotki niż w Tuli, chociaż może to sprawa stopnia zużycia, bo nie wydawał się cieńszy. Nie robiło mi to żadnej różnicy.
    Kieszonka na kapturek nie bardzo mi odpowiadała. Wiadomo, wygodna bo nie trzeba pamiętać o jego zabraniu, ale jakoś tak za bardzo wystająca. Manduca ma w tym względzie lepsze rozwiązanie.
    Dwustronna regulacja pasów naramiennych - tu się nie umiem ustosunkować. Chyba nie robi mi większej różnicy czy jest taka czy inna.
    Strzemiączka - nie wypowiem się, bo nogi testerki za krótkie były.
    Uchwytu na torebkę nie zauważyłam
    Kieszonka na zameczek bardzo mi przypadła do gustu. Miałabym gdzie nosić klucz do mieszkania
    Dodam jeszcze tylko, że panel na dole jest nieco węższy niż w Tuli.
    Nie wiem jak z wygodą noszenia, bo za krótko nosiłam, żeby to stwierdzić.

    Ogólnie bardzo przyjemne nosidło.
    Gałganka 31.10.2011

  9. #89
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnez Zobacz posta
    No i jeszcze zagadka, której nie rozwiązałam, do czego służy pasek z napkami i gumki w kieszonce na kapturek?
    pasek z napkami to regulacja zagłówka dla noworodka (przy newborn holdzie)
    gumki służą do przytrzymania zwiniętego kapturka
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  10. #90
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    teraz moja kolej.
    o moim zadowoleniu z nosidła najlepiej świadczy fakt, ze je pozniej od razu kupiłam po zakończeniu testów.

    bardzo porzadnie wykonczone, wszystkie paski mozna regulowac- nie tylko długosc co jest oczyswiste, ale także ich wysokość, co szczegolnie mi odpowiada w przypadku pasków na piersi.
    innowacyjne sa również "strzemionka" dzieki czemu nóżki nie wiszą bezwładnie.

    zdecydowanie polecam.

  11. #91
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    już nie Poznań
    Posty
    803

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania Jest to moje pierwsze nosidło ergonomiczne z jakim miałam do czynienia i bardzo mi się ta opcja spodobała Wizualnie kolorystyka nie koniecznie moja, ale to akurat niewielki problem. Zakłada się szybko i łatwo (z przodu gorzej, bo miałam problemy z zapięciem klamerki z tyłu), bardzo prosto można wyregulować wszystkie paski. Mi było wygodnie, dziecko też nie narzekało Strzemiączek nie używaliśmy. Klamerka na torebkę bardzo fajna sprawa, chociaż jak dla mnie nie konieczna. Gumeczki do przytrzymywania pasków przydatne, jak ktoś nie lubi jak ja jak mu się za dużo pasków pałęta.

    Dziecko zadowolone, mama zadowolona, przymierzamy się do kupna

  12. #92
    Chustonoszka Awatar nulinka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    Dla mnie wygrało z moją manducą która jest u nas na stanie
    Rewelacyjnie się nosi, super wygodne i miękkie, łatwo dociaga paski.
    Pasy naramienne bardzo miękkie, materiał bardzo miły.
    Wszytsko na wielki plus.
    Strzemionka nam nie podeszły, haczyka do torebki nie wyczaiłam ale za to kieszonka na zameczek rewelacja! Taka mała a tak ułatwia zycie. Na klucze, komórke - wystarczy.
    Kapturek tez bardzo fajny, przypinanie i regulacja zupełnie inna niż w manuce i bardziej mi się podoba ta w bobie.
    A najlepsze jak dla mnie są te szyny po których jeżdzi pasek (chestbelt - się podobno nazywa).
    Strzemiączka ... niestety Bartek jak mu wsadziłam tam stópki to stawal w nosidełku
    Nie wiem czy sa potrzebne - dla mnie sa zbędne.
    A no i zastanawiam sie tylko jak jest w lecie - bo nosidełko jest bardziej zabudowane niż manduca i czy nie za goraco maluchom?
    I jeszcze była koleżanka w odwiedzinach z 6 miesięczną dziewczynką jeszcze nie siedzącą ale dość dużą. Jest na kupnie i manduca im w ogole nie podeszła, mała nie mogła się usadowić, a i mamie jakoś nie pasowało.
    Po 15 minutach trzeba było małą ewakuować (może była źle podociągana... )
    Ale za to w bobie mała spała na dwugodzinnym spacerze i siedziała w nim bez szemrania
    I teraz mama poszukuje używanej boby
    Bardzo dziękujemy za możliwośc testowania

    ps. gdzie ten haczyk do torebki? bo widze że nie tylko ja go nie znalazłam


    ps2. już znalazłam zastosowanie strzemiączek ! dziś Bartek w tuli (testujemy właśnie) zgubił buta! a jak by miał stópki w strzemiączkach to byśmy butów nie zgubili )))
    Ostatnio edytowane przez nulinka ; 26-04-2013 o 19:55 Powód: olśnienie!
    Brzozanka 11.2000 Bartomiś 6.2012

  13. #93
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za możliwość testowania nosidła
    Wylądowała w nim panna 9,5 kg i wzrost około 74.
    Nosiłam niestety tylko z przodu, bo jakos nie było nikogo, kto mógłby malutką asekurować, a właściwie na plecach nigdy nie nosiłam w nosidle.
    Bardzo duży plus za łatwość dopasowania pasów. Wszystko działa sprawnie i nie trzeba długo myśleć co i jak poprzesuwać, żeby było ok. Widziałam, że ktos pisał, że samemu klamry na plecach, przy noszeniu z przodu zapiąć nie sposób, ale mi zapiął 4 latek... Bez insrukcji można założyć wszystko dość szybko.
    Kolory nosidła super. Świetny pomysł, z chowanym kapturkiem i ta kieszonka faktycznie przydatna na drobiazgi
    Pasy naramienne bardzo wygodne. W sumie same plusy Ciekawa jestem jak by się nosiło cieższego, żałuję, że mojego 16 kg czterolatka na plecy nie wrzuciłam
    edit: haczyk też przegapiłam


  14. #94
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    To ja wstawie druga czesc recenzji '
    Mamy swoja Bobe, bo sie zakochalam w tej testowanej i musialam miec
    Ostatnio wyjezdzalismy i wzielam mietka i bobe. wozka nie bralismy. w czasie wycieczki do zoo mala wsadzilam w mietka. starsza za niedlugo zaczela marudzic, ze nozki bola itp. małż wlozyl bobe i wskoczyla mu na plecy. wygladala troche komicznie, bo panel jednak waski, ale strzemiona sprawdzily sie swietnie! nie chciala zejsc tacie z plecow, a on tez zadowolony. wygodnie im bylo.
    takze polecam drugi raz, jako opcje dla marudnych prawie 3,5 latkow
    M. wazy niewiele, bo ok. 14 kg, ale nogi ma dlugie jak pajak. ale Boba dala rade
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  15. #95
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Testerzy:
    - R. - 10 miesięcy, 6,5 kg
    - M. - 7 miesięcy - 7 kg
    To nosidełko jest fantastyczne!
    Plusy:
    - prościutkie w obsłudze,
    - szerokie, dobrze wypełnione, wygodne pasy ramienne;
    - pas piersiowy z genialnym patentem do regulacji
    - noszenie wygodne i z przodu i z tyłu;
    - życzyłabym sobie w każdym nosidle patent z uchwytem na torebkę
    - megawygodny pas biodrowy. Wiem że każdemu pasuje inaczej, ale dla nas ten akurat był świetny. Bardzo sobie go chwalił mój M. który jest nieco większy
    - w ogóle M. stwierdził, że jest raczej wygodniejsze od jego tuli
    - testerzy też nie narzekali

    Inne:
    - strzemiączka nam się nie przydały;
    - wydaje się trochę małe. Panel ma ciut węższy od tuli, nie wiem na jak długo starczy to nosidełko (ale to widzę tylko moje wrażenia )

    Polecam! Moim zdaniem to nosidło można stawiać w jednym rzędzie z tulą czy manducą - warto!

    przepraszam ale nie mam fajniejszego zdjęcia... a przy okazji widać że recenzja lekko zaległa
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  16. #96
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    dzięki!
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  17. #97
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za możliwość testowania. To było pierwsze nosidło, jakie testowaliśmy. Wcześniej próbowaliśmy chust, ale nam nie wyszło. Jeden z synków bardzo protestował podczas wiązania, dlatego byłam ciekawa jak zareaguje na nosidło. Zareagował super
    Chłopcy mają prawie 9 mcy, waga 9,3kg i 7,8kg, 76 i 74 cm. Obaj zadowoleni, nosiliśmy tylko z przodu, akurat test wypadł na czas naszego wyjazdu i nie mieliśmy za dużo czasu.
    Nosidło wygodne i proste w obsłudze. Natomiast nie podoba mi się kieszkonka na kapturek, nie była dla mnie wygodna i miałam wrażenie, że gniecie dzieci. Zdziwił mnie też ciężar.
    Ogólnie jednak uważam, że to bardzo dobre nosidło, godne polecenia. Sami jednak wybraliśmy Tulę, częściowo ze względu na wygląd. Oba nosidła są bardzo wygodne i bardzo podobne, dlatego każdy musi sam spróbować, które mu bardziej pasuje

  18. #98
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    353

    Domyślnie

    Nosidełko od początku robiło na mnie pozytywne wrażenie. Bardzo solidnie wykonane i z przykrością przyznaję, że widać lepszą jakość materiałów niż w szytych w Polsce. Ładne, uniwersalne kolory i wzór. Wygodne, choć przy cięższym dziecku czuć po jakimś czasie ciężar. Strzemiączka przez moją córkę nie wypróbowane, nie było jej wygodnie, widzialam wersję na rzepy, zatrzaski lepsze. Uchwyt na torebkę super, mnie się przydawał. Panel na 1,5 roczne dziecko moje dodam lekko zawąski. Zapowiedziałam mężowi, że jakby robili większy rozmiar to bym swoje wymieniła

  19. #99
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    jako już wielomiesięczny użytkownik nosidła mogę powiedzieć że cały czas się wspaniale nam sprawdza

    bardzo się cieszę że je mamy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •