Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 99

Wątek: Nosidło ergonomiczne BOBA

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie Nosidło ergonomiczne BOBA

    W związku z testami nosideł ergonomicznych BOBA bardzo byłabym wdzięczna za recenzję wspomnianych nosideł.

    Oczywiście zdjęcia mile widziane
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Dorocie
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    było Warszawa, teraz Żyrardów
    Posty
    3,848

    Domyślnie

    jakość wykonania i uroda - rewelacja! porządne szwy, równo, estetycznie, miękki materiał uroda! wzory piękne designerskie, całość prosta i przemyślana. (co ważne, widać jakość - nie wygląda jakby się miało po kilku razach używania rozlecieć)
    klamry - jakość doskonała, duża w pasie po środku - łatwe dociąganie, zapięcie między pasami naramiennymi wysoko, na wysokości łopatek - dla mnie ok
    wygoda - dla mnie super, było mi wygodnie, nawet po godzinie noszenia na plecach marudy, potem śpiącego susła
    kształt panelu - właściwy, dopasowujący się do dziecka ok półtora roku
    wypełnienie pasów - odpowiednie, nie za mało
    kształt pasa biodrowego - dla mnie właśnie taki! przejmuje część ciężaru z ramion ale nie nadmiernie (jak to bywało u konkurencji)
    strzemiączka - czekają na lepszy czas
    kapturek - nie używałam
    zapinka do torby - nie używałam bo mam na długim pasku i noszę ją przez szyję
    kieszonki - praktyczne, jedna na zamek, druga wsuwana na np chusteczki do nosa szybko dostępne

    pierwsze wrażenia po spacerze i motaniu na dworze, może dość nie fortunnie - takie duże dziecko z przodu, nie jest źle, waży dopiero 11kg:
    a to my po powrocie ze dworu, pakowałam małą na dworze wcześniej biegała i cieszyła się śniegiem
    nosidło miałam już zapięte w pasie i zwinięte w rulonik tak jak sugerowała covu. Dopasowanie poszło błyskawicznie bo wcześniej trenowałam w domu, tylko na plecach. Musiałam poluźnić aby zapiąć na kurtkę, a potem ściągnąć, aby "przytulić" małą do siebie
    w nosidle dziecko ma rok i 8 mc i nie chce jeszcze korzystać ze strzemiączek (mi osobiście patent się bardzo podoba)"
    zbieram na własne, wzór już z mężem wybraliśmy
    polecam z czystym sumieniem



    i dziecko na plecach, panel sięga do wysokości pach (tu kapturek sweterka przysłania)
    Różyczka'10 Anielka'13 (*) Jaś'15

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Dzięki Dorocie za recenzję
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  4. #4
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    dzieki za recenzje. fajnie ze sie spodobalo
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Dorocie
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    było Warszawa, teraz Żyrardów
    Posty
    3,848

    Domyślnie

    być może nabędę Bobę z kangurkiem lub lili z ababy w niedzielę się wyjaśni!
    Różyczka'10 Anielka'13 (*) Jaś'15

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Dziekuje za mozliwosc testowania!
    U mnie nosidełko bylo tylko jeden dzien, bo jestem chora, a Jasiek po domu nie chce sie nosic w ergonomikach

    Zamotalam wiec tylko...lalke Hopkowa.
    Wrazenia:
    Bardzo solidne wykonanie
    Ladny energetyczny wzor
    Material troche sztywniejszy/ grubszy niz w pozostalych ergo ( np tuli, manduca)
    W miejscu na kapturek (3/4) panela dosc duze usztywnienie
    Dla niesiedzacego malucha pomimo mozliwosci dopasowania sugerowanych przez Producenta IMO sie nie nadaje
    Patent z podpieciem torebki super
    Kieszonki wygodne
    Strzemiaczek nie mialam jak uzyc, patent wydaje sie fajny, ale musi sie mega brudzic od butkow dzieciowych
    Cena... jak dla mnie o jakies 100 zl za wysoka
    Reasumujac ladne, ale wole Tuli bo bardziej miekkie tansze i polskie!
    Ostatnio edytowane przez Kaś ; 29-01-2012 o 18:27

  7. #7
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    Tak jak pisała Dorocie - jakość wykonania bez zarzutu, solidne klamry.
    Piękny wzór na panelu!
    Kapturka nie używałyśmy, z oględzin wygląda na fajny, szeroki.

    Sporo przemyślanych detali:
    - chestbelt łatwo się suwa do góry i w dół - dla mnie to bardzo ważne, bo my co chwila nosimy się raz na plecach (zapięcie niżej), raz na przodzie (zapięcie wyżej).
    - gumki trzymające nadmiar pasków
    - pętelka do przypięcia torby - wciąż mi torba troszkę zjeżdżała, ale zdecydowanie było lepiej niż bez przypięcia!
    - strzemiączka świetnie nadają się do trzymania zwiniętego nosidła (nie używałyśmy dla potrzymania nóżek młodej, bo ona nieduża jest i nie było potrzeby).

    Ale przyczepiłabym się paru rzeczy:
    - hasło "dwie kieszonki" to moim zdaniem chwyt marketingowy, bo one są naszyte jedna na drugą, objętość kieszeniowa jest taka sama, jakby kieszonka była tylko jedna. Tutaj sobie powzdycham, czemu żadne nosidło nie ma kieszonki z tyłu, gdzieś koło klamry? Jak się nosi na plecach, to kieszonka pod panelem jest bezużyteczna.
    - napki (zapinające pętelkę na torbę i te od kapturka) bardzo ciężko chodzą - a są umiejscowione tak, że zapina się je jedną ręką albo pod dziwnym kątem, co dodatkowo utrudnia zapięcie. Z drugiej strony, po paru użyciach było mi łatwiej - albo ja się wprawiłam, albo napki z czasem się wyrabiają.
    - trudno dociąga się pasy ramienne. Jak nosi się dziecko z przodu, trzeba podciągnąć pod dziwacznym kątem, jakoś tak pod łokieć. Przy noszeniu z tyłu jest lepiej, ten ruch jest naturalniejszy, ale i tak się trochę męczyłam. To dla mnie o tyle ważne, że nosimy się razm w domu, raz na dworze, raz z przodu, raz z tyłu - więc regulujemy paski non-stop. W moim Tuli robi się to jednym wygodnym pociągnięciem w dół, w Bobie niestety musiałam kombinować.

    Dziękuję bardzo za możliwość testowania! Niestety ze względu na problem z dociąganiem pasków nie będzie to moje ulubione nosidło.
    Ostatnio edytowane przez annia ; 04-03-2012 o 23:54
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  8. #8
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta

    Ale przyczepiłabym się paru rzeczy:
    - napki (zapinające pętelkę na torbę i te od kapturka) bardzo ciężko chodzą - a są umiejscowione tak, że zapina się je jedną ręką albo pod dziwnym kątem, co dodatkowo utrudnia zapięcie. Z drugiej strony, po paru użyciach było mi łatwiej - albo ja się wprawiłam, albo napki z czasem się wyrabiają.
    Tak, nowe chodzą ciężej... zresztą chodzi też o to, żeby torba sama w sobie nie była w stanie swoim ciężarem odpiąć napka.
    - trudno dociąga się pasy ramienne. Jak nosi się dziecko z przodu, trzeba podciągnąć pod dziwacznym kątem, jakoś tak pod łokieć. Przy noszeniu z tyłu jest lepiej, ten ruch jest naturalniejszy, ale i tak się trochę męczyłam. To dla mnie o tyle ważne, że nosimy się razm w domu, raz na dworze, raz z przodu, raz z tyłu - więc regulujemy paski non-stop. W moim Tuli robi się to jednym wygodnym pociągnięciem w dół, w Bobie niestety musiałam kombinować.
    A nie pomogła ci opcja dociągania w drugą stronę? Bo Tuli można ciągnąć tylko od pasa w stronę panelu, w Bobie można też w drugą stronę...
    tu masz linka do fotki https://lh4.googleusercontent.com/-Y...0/IMAG0316.jpg Zwracałam na to uwagę w wątku testowym...

    Tylko pytam

    No i dzięki dziewczyny za recenzję
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  9. #9
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez covu Zobacz posta
    A nie pomogła ci opcja dociągania w drugą stronę? Bo Tuli można ciągnąć tylko od pasa w stronę panelu, w Bobie można też w drugą stronę...
    tu masz linka do fotki https://lh4.googleusercontent.com/-Y...0/IMAG0316.jpg Zwracałam na to uwagę w wątku testowym...
    A widzisz, wiedziałam, że coś jest na rzeczy i powinien być prostszy sposób. Przyznam się bez bicia, że ciągałam za jeden koniec, drugi pasek mi jakoś nie wszedł pod rękę...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    No z tymi napkami to faktycznie w nówce chodzą ciężej, ale jak pisała covu muszą trzymać. Troszkę coś za coś.
    Dzięki za recenzje.
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Warszawa- Białołęka
    Posty
    267

    Domyślnie

    kurcze dlaczego to nosidlo jest takie drogie a ja nie mam tyle kasy?od razu bym kupila!!! nie mamy zadnego ergo a wtym bylo mi tak super ze od razu bym kupila gdyby niestety nie zabijcza cena...

    no ale do rzeczy...wycisnelam z tego nosidla ile sie dalo, antek jakos wybitnie je polubil i jak czasem ma dosc noszenia tak tutaj wlasciwie z nosidlem sie nie rozstawalam...
    tak jak bylo poradzone zwijalam je sobie w pasie i bylo w sumie wygodnie...
    w ogole jakosci wykonania i stylistyki nie bede komentowac bo jest super-wyglada naprawde profesjonalnie jakby moglo pare dzieci ponosic przynajmniej, nie mialam wrazenia ze moze sie cos poniszczyc, popruc itd...bardzo porzadne wykonanie...

    troche na poczatku ciezko mi bylo pasy ogarnac ale w sumie moja poprzedniczka podobna wymiarowo i prawie nie musialam regulowac..gorzej gdzy dalam mezowi a potem ja na powrot-troche sie musialam nakombinowac zanim dotarlam ze faktycznie mozna ciagnac w dwie strony hehe
    ale potem juz super-pas biodrowy swietny ksztalt,nic mnie nie uwieralo...np w tuli mialam wrazenie po jakims czasie ze mnie obciera (tak mam wystajace kosci biodrowe :/ ) a tu dluzej moglam nosic bez takiego uczucia takze plus..
    wszystkie gadzety wygodne-pas do podtrzymywania torebki fajny ale faktycznie ciezko chodzil...
    strzemion nie uzywalismy bo maly ma tylko 8 miesiecy...
    kapturek fajny
    kieszonki-fajne ale w sumie nosilam glownie po domu wiec...

    pod katem dopasowania-
    panel bardzo fajny ksztaltem taki otulajacy dziecko..
    dosyc wysoki co mi sie podobalo choc antek i tak upodobal sobie podskakiwanie zwlaszcza jak ide z nim po schodach i sie boje ze wyleci gora tak kombinuje..tu bylo w miare ok takze jestem naprawde bardzo zadowolona...
    wypelnienie pasow wg mnie tez odpowiednie
    zaglowek fajnie ze taki lekko sztywniejszy i ze ogolnie caly material troche grubszy
    klamry fajne choc ta na biodrze ciezko bardzo mi chodzila i czasem az ciezko zapiac bylo
    gora super-nie mialam problemu z dosiegnieciem zapiecia na wysokosci lopatek przy noszeniu z przodu..

    no ogolnie bardzo super moj maz tez nosil a on tylko raz sie kiedys odwazyl chuste i sie zrazil troche a teraz udalo mu sie maluch uspic i w ogole mowil tez ze takie super nosidlo i w ogole widzialam ze tez chce ponosic..
    bardzo wygodne fajne, jakby ktos mi chcial podarowac to chetnie przyjme!



    kurcze tylko zaluje ze zdjec nie zrobilam...uswiadomilam sobie jak juz oddalam nosidlo
    mama najcudowniejszego na świecie Antosia (24.05.2011)

  12. #12
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    A widzisz, wiedziałam, że coś jest na rzeczy i powinien być prostszy sposób. Przyznam się bez bicia, że ciągałam za jeden koniec, drugi pasek mi jakoś nie wszedł pod rękę...
    hehe
    tak myślałam
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    princessara Dzięki za fajną recenzję
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Czas na moją recenzję. Nosidło Boba zdobyło moje serce . Jest przecudne.
    Wykonania dokładne. Ja jestem wielbicielką małych gadzetów - bardzo się rozczuliłam, gdy zobaczyłam gumeczki, dzięki którym wszelkie taśmy nie majtają się długie. Te szyny, na których jeździ chestbelt i strzemiączka na nogi - suuuper patent.
    Młody pomimo, że nie zasypia w domu w chuscie lub nosidle, tym razem od razu zasnął słodko. A mi było szkoda go zdejmować, bo było nam wygodnie .
    kaptur dobrej wielkości, gdy Młody zasnął użyłam, ale zapinałam tylko z jednej strony. Jakoś Młody się budził, gdy próbowałam zapiąć go z obu stron. Ale tak też stabilizowało główkę.
    Pas biodrowy fajnie wyprofilowany. Pasy ramienne mogłyby być jeszcze bardziej wypełnione. Nie to żeby było mega mało wypełnione i było niewygodnie - nie, nie, nie. Takie moje spostrzeżenie, że mogłoby być więcej.
    Kieszonek nie wykorzystaywałam.
    Jeśli chodzi o regulację w miejscu przypięcia kapturka, to nie do końca byłam przekonana do tego. Bardziej estetycznie i wizulnie mi nie pasowało to, bo zagłówek wtedy się marszczył.
    Wielkość panela - położyłam Manducę i Boba - takie same Oczywiście inne kształtem, ale szerokość i długość taka sama
    Jedyne co mogę uznać za minus - to wielkość po złożeniu - sporawe, ale coś za coś
    Patrząc na nosidło można powiedzieć, że został zaprojektowany tak aby było wygodne, wszelkie małe rzeczy, które oczy cieszą, patenty swtorzone z głową - EXTRA!!!
    A tak się przezentuje z Młodszym:



    A i Starszy po przekupieniu ciasteczkiem (bo już tylko tak mogę go ponosić - "bo chusty i nosidło jest dla małych dzieci jak Gu") wskoczył mi na plecy. Zdziwiłam się, bo po 2 min. zazwyczaj chciał zejść; a w tym przypadku przytulił się, cudowne uczucie. Nóżki trzymał w strzemiączkach, kolejna super sprawa (szkoda tylko że ubrudzi się po pierwszym użytkowaniu z biegającym dzieckiem). Chwile siedział u mnie Starszach (15 kg), a spokojnie mogłabym dłużej, bo ciężar fajnie się rozchodził.



    Teraz już tylko muszę poszukać kasy na zakup Boba, bo muszę, muszę go mieć

  15. #15
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    oooo madzi, ale fajnie ze starszego wrzucilas

    fajnie!
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  16. #16
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Jeszcze ja

    Jestem bardzo niedoświadczona w nosidłach, ale szukam czegoś dla nas, bo już pora. Podobnie jak koleżanki wyżej, gdybym tylko miała wystarczająco kasy, to już bym Bobę zamawiała
    Nosiłam synka, który ma niecałe 8 miesięcy i jest drobny raczej (ok. 8 kg) i zdecydowanie krótki (69cm). Nosiliśmy się tylko po domu, szczerze mówiąc w dni, kiedy mieliśmy nosidło, Młody nawet nie był na dworze... ale do rzeczy:
    -nosidło fantastycznie wygląda i jest na maksa funkcjonalne. Nie ma w nim po prostu ani pół niepotrzebnego elementu. Te gumeczki, dzięki którym żadne paski nie dyndają, no ach
    -jako niedoświadczona w kwestii nosideł, obawiałam się, czy nie będę miała problemu z zapięciem na plecach. Nie miałam chyba to dzięki szynom.
    -próbowałam też Kubusia wrzucić na plecy, co mi się bez problemu udało ale jest jeszcze trochę za mały
    -nie wypróbowałam kapturka, bo syn był rozentuzjazmowany i ani na chwilkę nie zasnął...
    -nosiło się naprawdę bardzo wygodnie. Zaliczyliśmy dwie dość długie sesje noszenia (do sprzątania i pieczenia ciasta), a kilogramów syna w ogóle nie odczułam.

    Ogólnie jestem zachwycona, serio serio. Bardzo dziękuję za możliwość testowania i idę myśleć, co by tu sprzedać
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Ale sympatyczne recenzje Dzięki
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Paulina J.
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Nowa Praga
    Posty
    3,192

    Domyślnie

    Młody wyjechał do dziadków, to ja publikuję zaległą recenzję (głupio mi, że tyle to trwało)
    To mój pierwszy test więc proszę o wyrozumiałość - jak czegoś będzie brakowało to proszę krzyczeć, chętnie dopiszę.
    - jakość wykonania - super - mocne solidne szwy, ale nie twarde
    - wzór - bardzo mi podpasował i do kurtki pasował, choć niestety nosiliśmy się w domu, bo choroba się przypałętała.
    - klamry - bardzo, bardzo mi się podobało, że klamrę w pasie mogę dociągnąć z dwóch stron!!!! dodatkowo możliwość "podwiązania/przygumkowania" luźnych końcówek pasa (po dociągnięciu) też jest super rozwiązaniem. Miękkie pasy- też ok.
    - wygoda - i przy noszeniu z przodu i na plecach było mi wygodnie i Młodemu, jak sądzę też - bo zasnął.
    - kieszonki - bardzo dobrze że są
    - podpięcie torebki - bardzo pomysłowe i przydatne.
    -chestbelt (jak już znalazłam jak to nazwać) - fajnie że jest przesuwmy. Niestety tu się pojawia mój sceptycyzm - czy w pewnym momencie, przy dłuższym używaniu nie wypadnie z szyn (?)
    - kapturka nie używaliśmy
    - i na koniec czarny koń - strzemiączka - moje super wygimnastykowane dziecko po zanosidłowaniu robiło w nich szpagat. Gdyby miał buty to jeździłby mi nimi po ubraniu - niestety nie spodobało mi się.

    Także chętnie nosidło BOBA kupię chętnie- och nawet bardzo chętnie, (ale bez strzemiączek - ale przypatrywać się będę co napiszą o nich dziewczyny - może przy starszych dzieciukach będą przydatne).
    I dane techniczne - Młody ma 89 cm, waga 10,2; ja 173 cm.

    Bardzo dziękuję za możliwość przystąpienia do testów, (i mru za rekomendację).

    Na koniec kilka zdjęć
    Faza wstępna do szpagatu:

    A tu faza w trakcie dociągania jeszcze

    - potem nam aparat wysiadł Zdjęcia wstawiam, bo stwierdziłam, że wstawię jakie mam.

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Dorocie
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    było Warszawa, teraz Żyrardów
    Posty
    3,848

    Domyślnie

    mam już swoją Bobę z wzorem kangura z maleństwem
    jak zrobię zdjęcie to tu wstawię
    Na początku trzeba nowe nosidło dopasować do siebie, trochę mi to zajęło, bo to moje pierwsze nosidło. Boba z wzorem ptaków z testów była tak ustawiona, że prawie nic nie musiałam zmieniać.
    Na kurtkę dziecko w nosidle nosi się trudniej niż bez (wygięcie rąk do tyłu aby zapiąć "czestbelt", wskakiwanie dziecka na plecy na dworze - ułożenie panelu na dziecku ubrane w grubą kurtkę...) ale po założeniu rewelacyjnie odciąża jeszcze trochę poćwiczę i będzie git!
    dziękuję za możliwość znalezienia mojego ulubionego nosidła!
    Różyczka'10 Anielka'13 (*) Jaś'15

  20. #20
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Dorocie, bardzo się cieszę, że ci się Boba spodobała...
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •