Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 99

Wątek: Nosidło ergonomiczne BOBA

  1. #41
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania nosidła.

    Nosidło jest bardzo porządnie wykonane i łatwe w obsłudze. Kolejne plusy za przemyślane rozwiązania ułatwiające noszenie.
    Ciekawe zestawienie kolorystyczne.
    Posiada wygodny pas biodrowy i dobrze wypełnione pasy naramienne. Spodobały mi się szyny
    Nosi się w nim wygodnie i pewnie. Nie czułam ciężaru. Mój synek dobrze się czuł w nosidle. Nic nie uwiera, nawet przy dłuższym użytkowaniu.
    Godne polecenia i uwagi!

  2. #42
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Czas na recenzję. Testowaliśmy nosidło razem z synkiem, 21 miesięcy, 85cm i niespełna 12kg.
    Nosidło solidnie odszyte, materiał wydaje się być wytrzymałe, efekt wizualny bardzo dobry
    Noszę rozmiar 36 i dla mnie nosidło było trochę za duże. Na polar jeszcze nie czułam dyskomfortu wielkiego, ale już na samą koszulkę byłby problem.
    Regulacja pasów - ok, gumki na zbyt długie dyndające paski też na plus.
    Przydatne kieszonki - choć ta na pasie biodrowym malutka, a ta na panelu większa, za to wydaje mi się, że wypakowana może być niewygodna dla dziecka. Kapturek w środku kieszonki tworzył dosyć duże zgrubienie na panelu.
    Nie testowałam paska na torebkę, ale myślę, że to super pomysł.
    Strzemiączka - w pierwszej chwili niebyt fajne wrażenie - bo synek z radości zaczął energicznie wymachiwać nogami i czułam się jak konik po chwili już znacznie lepiej. Podsumowując - niezły patent dla starszych dzieci.
    Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, jedyne co odstrasza to zaporowa cena.
    Dziękuję za możliwość testowania!


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  3. #43
    Chustomanka Awatar pyzata
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    842

    Domyślnie

    test zakończony, pora na recenzję:
    Testowałam razem z Młodszą, Starszej nie udało się jakoś namówić. Bardzo wygodnie nam było, szczególnie spodobały mi się szyny, po których wygodnie można przesuwać pas piersiowy, sprytne kieszonki, trzymadełko na torebkę no i strzemiączka. Nosidło porządne, solidnie wykonane, cieszy oko. Dziękuję za możliwość testowania!
    Martynka zwana Pyzą styczeń 2009; Hania zwana Zbójcerzem marzec 2011

  4. #44
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    Dziekuje za mozliwosc testowania, czas na moja spoźniona recenzje.
    Testujacy:
    Noszacy - 176 cm wzrostu rozmiar ubran 44
    Noszona - 14 miesiecy, 9,5kilo wagi, ubranka 86
    Plusy:
    Bardzo porzadny material,
    Generalnie wykonanie bardzo, bardzo porzadne,
    Zapinka na torebke genialna
    Bardzo fajna kieszonka na pasie
    Pas biodrowy bardzo wygodny
    Wzory piekne (testowalysmy ptaszki)
    Minusy:
    Majac mala z przodu pasy ramienne mimo mnostwa prob regulacji mi sie wbijaly w "szyneczki"
    Corka jest z tych drobniejszych i mialam wrazenie ze dosyc slabo jest otulona. Mamy doux-doux i tak jakos bardziej jest otulona, ale przymierzajac tuli mialam podobne odczucia co w bobie.
    Wydaje mi sie tez ze panel jest dosyc waski, ale ja mam hopla na punkcie od kolanka do kolanka..

    Ze strzemion mala nie chciala korzystac, byc moze to dla starszego smyka.

    Reasumujac, jakos i wykonanie na piatke z plusem, niestety nie bardzo my sie dopasowalysmy do nosidla
    Jesscze raz dziekuje za mozliwosc testowania i przepraszam za opoźniona recenzje.
    Ostatnio edytowane przez agatkan ; 24-05-2012 o 17:33

  5. #45

    Domyślnie

    Z przykrością nie zauważyłam swojej recenzji, więc dopisuję.
    Nosidło śliczne, miękkie, bardzo fajny materiał.
    Dla młodego za małe, nie podpierało mu całych pleców, a gdy testowaliśmy był niedawno po nauczeniu się siedzieć, więc tego wymagał.
    W związku z tym nosiliśmy się tylko na krótko w domu.
    Szerokość panela spoko.
    Ciężar młodego (ok 10kg) dobrze zniwelowany.
    Dociąganie pasów - nauka chwilę trwała, ale w końcu udało się do mnie dopasować.
    Wygodny pas biodrowy (jest w ich kwestii wybredna).
    Dodatków nie testowałam.

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Testowałam nosidło tylko z młodym
    10 miesięcy i jakieś 9-10 kilo.
    Nosidło rozmiarowo jest dla niego ok. Szerokość panel akurat.
    Panel porównywalny imo do Tula.
    Dobrze umiejscowione wszycie pasów ramiennych w panel (dla ,nie w manduce są za nisko).
    Bardzo wygodnym pas biodrowy i pasy ramienne.
    Nie korzystałam z kieszonki pod panelem bo nosiłam tylko z tyłu (dla mnie przydała by się kieszonka nakładana na pas z przodu koło klamry).
    Zapinka do podtrzymywania torebki bardzo przydatna i potrafiła utrzymać na miejscu dużą i ciężką torbę.
    Regulacja dociągania pasów w dwie strony jest bardzo wygodna.

    Mi nie przypadła do gustu regulacja wysokości pasa poprzecznego.... no chyba że nie znalazłam do niego blokady bo to że płynnie przesuwają się po tych szynach mi osobiście przeszkadzało.
    Hitem dla mnie są pasy ramienne, fajnie wyprofilowane i przy noszeniu z tyłu w ogóle nie zapinałam pasa poprzecznego a pasy nic a nic nie zjeżdżały mi z ramion.

    Nie testowałam strzemiączek bo starsza jednak odmówiła współpracy.

    Dziękuję
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  7. #47
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Spóźnionych kilka słów

    - panel się dobrze układał, chociaż chyba lepiej by było bez kapturka w zagłówku. Regulacja mnie nie przekonuje, ani to estetyczne, ani (chyba?) wygodne dla dziecka
    - pasy naramienne IMO super wyprofilowane, dobrze leżą, wypełnione w sam raz. Dociąganie obustronne to świetny pomysł!
    - strzemiona super, Borysowi się bardzo podobało, poza tym lepiej się dzięki nim wpasowywał w panel
    -kieszonka dla nas nieprzydatna, przy noszeniu na plecach trudno tam manewrować, przydałaby się może dodatkowo zakładana na pas z przodu
    - brakowało mi podkładki pod klamrę pasa biodrowego, kawałek materiału oddzielający klamrę od ciała robi dużą różnicę
    - suwany chestbelt mi się podobał, wygodnie się go przemieszcza, szczególnie kiedy jest na plecach Jestem ciekawa, jak z jego trwałością
    - zapinkę na torbę bym udoskonaliła, dodając kolejny paseczek z napką w odległości 15 cm - wtedy torba naprawdę by nie zjeżdżała (ja miałam średnio dużą na dłuższym pasku, niby się trzymała na zapince, ale w dość niewygodnej pozycji, ciągłe uczucie zsuwania się torby z ramienia poskutkowało w końcu odpięciem zapinki)
    - operowanie nosidłem banalnie proste. Borys zasnął mi na plecach, w autobusie odkręciłam go z nosidłem na brzuch - wszystko płynnie, nic się nie zaczepiało
    - materiał przyjazny kłaczkom to mały minus

    Wrażenia po noszeniu mam bardzo pozytywne, to porządne nosidło, świetnej jakości


  8. #48
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    dzięki
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  9. #49
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Testowałam intensywnie na 12 kilowym roczniaku i zakochałam się w tym nosidle.

    Nawet mój mąż, który uznaje tylko swoją ukochaną hybrydę, jako jedyne słuszne nosidło, nosił chętnie i pochlebnie się wypowiadał Koleżanka nosząca i jej mąż również zachwyceni
    Nosidło posłużyło nawet jako wzór w mini wykładzie, jaki wygłosiłam u fryzjera, gdy zostałam zapytana o noszenie dzieci

    Cóż więcej napisać, nosidło jest piękne, wygodne oraz wykonane w sposób staranny i przemyślany (strzemiączka, uchwyt na torbę, szyny)

    Najchętniej zaraz kupiłabym sobie własne... i może kupię

    wybaczcie głupawe zdjęcie


    Na koniec dodam, że moja babcia, lat 80, gdy zobaczyła małego w nosidle powiedziała: no, w końcu coś porządnego kupiłaś! Była bardzo rozczarowana gdy dowiedziała się, że to tylko na kilka dni

  10. #50
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Zdjęcie bomba! A babci zazdroszczę

    dzięki za opinie
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  11. #51
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cieszę się, że miałam możliwość przetestowania tego nosidła.

    W testach brałam udział zarówno ja jak i mój mąż. Nosiliśmy obie córki. Młodsza 4 mce 7,5 kg rozmiar około 65 cm. Starsza ok 3,5r, 15 kg 100cm wzrostu.

    O samym nosidle, tj materiałach i wykonaniu wiele już napisano i naprawdę nie ma się do czego doczepić. Z kieszonek nie korzystałam, jakoś tak z przyzwyczajenia, bo ja intensywnie korzystam z kieszeni w spodniach, więc nie czuję potrzeby. Pasy zarówno biodrowy jak i naramienne wygodne. Trochę mnie irytowało, że naramienne przymocowane na stałe co utrudniało (ale nie uniemożliwiało, więc może to brak wprawy) instalowanie większego dziecka na plecach. Bardzo fajne to, że pas piersiowy jest przesuwany.

    Młodsza córka jest właściwie na granicy rozmiarów. Za duża, żeby "zainstalować" ją metodą dla mniejszych dzieci a jednak odrobinę za mała, żeby nosić ją "normalnie". Jakoś mimo chęci testowanie tego nosidła nie przekonało mnie do używania ergonomika przy tak małych dzieciach. Mimo moich obiekcji trochę ponosiłam i raz nawet Mała ucięła sobie dłuższą drzemkę. Nie było konieczności używania kapturka. Próbowałam regulacji zagłówka, ale to mi nie podeszło Jakoś tak się niefajnie marszczy.

    Starsza córka, to już całkiem spore dziecko. Nogi jak u pająka. Strzemiona znacznie poprawiają komfort noszenia w takiej sytuacji. Ja nosiłam ją trochę po domu tak, żeby sprawdzić jak się nosi w ergo takie spore już dziecko. Po dwóch próbach wiedziałam, że mogłabym z nią nawet w góry pójść, bo ciężar naprawdę świetnie się układał. Mąż nosił ją dziś ciurkiem 3h i potwierdził, że było mu wygodnie. Miał tylko zastrzeżenie co do strzemion. W pewnym momencie Emilka lekko się uniosła opierając ciężar ciała na strzemionach i jedno się rozpięło. Być może lepszy by był jakiś inny system mocowania.

  12. #52
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Mąż nosił ją dziś ciurkiem 3h i potwierdził, że było mu wygodnie. Miał tylko zastrzeżenie co do strzemion. W pewnym momencie Emilka lekko się uniosła opierając ciężar ciała na strzemionach i jedno się rozpięło. Być może lepszy by był jakiś inny system mocowania.
    a na ile napków zapięliście strzemionka? Bo producent zaleca przynajmniej 2....

    podpowiem im żeby może zrobili więcej tych napków, żeby i dla długich dzieci wystarczyło na dłużej.

    dzięki za rezenzję

    E.
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  13. #53
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Po pierwsze dziekuje za możliwość testowania. Po drugie przepraszam za spozniona recenzje.

    W chwili gdy nosidlo do nas dotarlo Mati wazyl dokladnie 7 kg, mialam wiec dylemat z wyborem pozycji: dla maluszkow, czy dla troszke wiekszych dzieciaczkow z przodu. Dodam, ze Mati mimo tych 7 kg jest drobniutki. Sprobowalismy obu rozwiazan. W ustawieniu dla maluszka bardzo ciezko mi się go wkładało – mieścił się tak ledwo, ledwo. Poza tym dla dziecka siedzącego i bardzo ciekawego swiata (w chwili testowania skończone 7mcy), wsuwanie w kieszonke jest dosc nieprzyjemne (przynajmniej dla mojego dziecka – co dal mi odczuc glosnym protestem). Natomiast przy zastosowaniu pozycji nr 2 było już o wiele latwiej, bo nie było tego wsuwania. Jednakze mialam wrazenie, ze mimo dociągnięcia wszystkich paskow na maksa, nadal pozostawalo ciut a duzo luzu (ale może tak ma być?). Super jest to, jak latwo się dziecko zapina w nosidełku. Rachu –ciachu i mlody nawet nie zauważył kiedy był zapiety i już szliśmy na spacer.W nosidle bardzo podoba mi się takze duza ilość kieszonek – w sam raz na drobiazgi
    Nosilo mi się bardzo wygodnie, chociaz ramiona sa jak dla mnie troszke za szeroko rozstawione, ale uczucie dyskomfortu było niewielkie, nic się bynajmniej nie wrzynalo i nie uciskalo. To Duzy plus, ze nawet przy drobnych mamach i dzieciach Boba daje sobie rade. Ja bym jednak dodala jeszcze ciut wieksza regulacje (chociaż nie wiem czy to technicznie możliwe? ) – wlasnie po to żeby i ci wieksi, i ci duzo mniejsi rozmiarowo mogli nosic rownie komfortowo.
    Co do wykonania, jako laik powiem, ze wyglada bardzo solidnie i profesjonalnie A kolorystyka jest super- zarówno tego modelu, który testowalam, jak i innch (widocznych na zdjęciach). Nie jest przesadzona i z powodzeniem nadaje się i dla chłopca i dla dziewczynki.
    Na koniec dodam, ze mimo drobnych makamentow zal mi się było z nim rozstawac… a droga na poczte była bardzo dluga i smutna… jeszcze kilka dni i zakochalabym się na zaboj

    Ostatnio edytowane przez asienkie ; 24-09-2012 o 10:05

  14. #54
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez covu Zobacz posta
    a na ile napków zapięliście strzemionka? Bo producent zaleca przynajmniej 2...
    To wygląda na to, że nie doczytałam. Z drugiej strony jak bym zapięła na 2 to by się stopa w bucie nie zmieściła w to strzemię.

  15. #55
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    To wygląda na to, że nie doczytałam. Z drugiej strony jak bym zapięła na 2 to by się stopa w bucie nie zmieściła w to strzemię.
    rozumiem, podpowiem producentowi, powinni dorobić napek, albo wydłużyć pasek.
    dzięki za uwagę
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  16. #56
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Nosidełko testował mój synek 8 miesięcy około 7,5 kg żywej wagi noszony przeze mnie (150 cm wzrostu, 40 kg wagi) oraz mojego M. (178 cm, 80 kg). O dziwo, pomimo tak dużych różnic gabarytowych między nosicielami, obojgu nam było wygodnie.
    Synka z uwagi na niską wagę nosiliśmy tylko z przodu, bo na plecach, jak doczytałam w instrukcji, od 9 kg dopiero można.
    Za pierwszym razem, gdy założyłam nosidło, to źle dociągnęłam pasek piersiowy i paski naramienne zaczęły mi zjeżdżać z ramion. Po maksymalnym dociągnięciu chestbelta było lepiej, ale z kolei klamerka wylądowała wysoko wbijała mi się trochę w kark a ramiona i tak były ciut za szeroko, ale ja naprawdę jestem drobna .
    Nosidło zakłada się bardzo łatwo, szybko, nosi się dobrze, pas biodrowy jest bardzo wygodny. Dla mojego smyka wielkościowo OK. Wizualnie bardzo mi odpowiadał wzór i kolorystyka a mojemu M. nie przeszkadzała.
    Przyczepiłabym się jednak do kilku rzeczy.
    Moim zdaniem trochę bez sensu są kieszonki - jedna jest umiejscowiona pod pupą dziecka i trudno do niej coś wsunąć, do tej zapinanej na suwak nie zmieściły mi się nawet klucze. Nie wiem więc jak mogłabym tam wsadzić np. przekąskę dla dziecka . Kieszonka z kapturkiem jest bardzo gruba i zbyt mocno wybrzuszona.
    W naszym przypadku w ogóle nie sprawdziły się strzemiona - przy zapięciu ich maksymalnie krótko nadal stopy się wysuwały a nóżka dziecka była oparta nie o materiał a same paski. Pasek do przytrzymywania torebki wypadał w moim przypadku prawie na łopatce i było mi go bardzo ciężko zapiąć - nawet jakaś Pani widząc jak się męczę próbując go zapiąć zaoferowała mi pomoc . Gdy torba jest zapięta nie można skorzystać z kapturka bo pasek od torby wypada na zatrzasku go przytrzymującym. Z samego kapturka nie korzystałam, bo Młody nie zasnął ani razu, choć sprawiał wrażenie zadowolonego .
    Podsumowując - nosiło się fajnie i rozważałabym poważnie kupno takiego nosidła, gdyby nie cena . Dzięki za możliwość testowania.

  17. #57
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    A czy mogę zapytać czy są jeszcze możliwości przetestowania?
    Chodzi za mną to nosidło, chciałabym na żywo zobaczyć.

  18. #58
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    martekle napisałam PW
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  19. #59
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    Mam swoje nosidło boba.
    jest FANTASTYCZNE! Przede wszystkim jest na prawdę piękne i bardzo wygodne Starannie odszyte, ładnie dobrane kolory, rzuca się z daleka w oczy. bardzo łatwo się dociąga (z czym miałam problem w manduce), ma wysoki panel, dzięki któremu mój synek potrafi się odizolować z otoczenia i zasnąć (co w chuście już od dawna się nie zdarzyło). Ja jestem niska i drobna, mój mąż bardzo wysoki- oboje sobie chwalimy noszenie w tym nosidle. Zapięcie na torebkę jest bardzo przydatne i praktyczne. Strzemiączek jeszcze nie wykorzystywaliśmy, bo Antoś ma dopiero 10 m, ale chyba spróbuję wrzucić starszaka żeby sprawdzić ich przydatność
    jedyny minus za to że do brązowego materiału lubią przyczepiać się farfocle.
    Bobę plecamy wszystkim , swoją kochamy
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  20. #60
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    Bardzo,bardzo dziękujemy za możliwość testowania

    Testerem był 11 miesięczny mężczyzna o wadze 8,5kg. Noszącymi byłam ja (rozmiar M) i mąż (rozmiar XL). To jest pierwsze nosidło (nie licząc szytego na miarę),które możemy nosić obydwoje co jest bardzo dużym plusem Obydwoje byliśmy też zadowoleni z komfortu noszenia.
    Nosidło jest rewelacyjne. Starannie wykonane, z użytecznymi bajerami. Bardzo fajne jest zapięcie do torebki,bo przydaje się i nie trzeba co chwilę paska na ramieniu poprawiać.
    Wypada lepiej w porównaniu do Tuli,którą też mieliśmy.

    Małe minusy:
    - ciężko włożyć coś do kieszonki pod pupką dziecka (w sumie jak pupka jest dobrze wypadnięta to jest to nie możliwe)
    - szkoda,że kapturek nie jest bardziej kompaktowy,bo złożony robi duże wybrzuszenie
    - materiał łatwo łapie kłaczki.

    Na prawdę jest to nosidło,które mogę polecić z czystym sumieniem. A nam przypadło do gustu tak bardzo,że dzisiaj dotarło do nas nasze własne!

    A na deser kilka zdjęć:

    początek testowania, tester jak najbardziej zadowolony


    a teraz z daleka (zdjęcie robił nam kaloryfer,więc był problem z kadrowaniem)


    a po pół godzinie testowania było tak:


    i jeszcze zdjęcie z szerszym mężem



    Pozdrawiamy
    Ostatnio edytowane przez miss_kumcia ; 23-10-2012 o 20:50
    Gad 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •