Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 99

Wątek: Nosidło ergonomiczne BOBA

  1. #21
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    myślę, że swoją recenzję mogę zacząć podobnie
    Cytat Zamieszczone przez princessara Zobacz posta
    kurcze dlaczego to nosidlo jest takie drogie a ja nie mam tyle kasy?od razu bym kupila!!! nie mamy zadnego ergo a wtym bylo mi tak super ze od razu bym kupila gdyby niestety nie zabijcza cena...
    Nosidło bylo u nas na weekend i bardzo nam się spodobało. Do tego stopnia, że byliśmy zdecydowani już na bank na inne nosidło ale to okazało się wygodniejejsze i zabiło nam ćwieka co dalej
    ale konkretniej;
    Troche o naszych gabarytach; nasz mały tester - 8 miesięcy i 8,6kg. My z M mamy po 170 cm wzrostu i nosidło było dla nas jak na miarę szyte

    Przede wszystkim nosiło mi się wygodniej niż w Tuli. Miałam wrażenie że dzieć jest jakby "mocniej podtrzymywany. Pasy naramienne bardzo wygodne, dobrze leżą i bez problemu można sięgnąć do tyłu żeby zapiąc/rozbiąc górny pasek. Pas na biodrach też mi wygodnie leżał a to dla mnie ważne bo mam kiepski kręgosłup
    Druga rzecz która okazała się przydatna to regulowane strzemiączka - szukamy nosidła pod kątem wypadów górskich i to jest fajny "gadżet", Na dłuższą metę dziecko może wygodnie oprzeć nogi. A na krótką metę czytaj w domu może włożyć tam stópki i wyginać się, gimnastykując się na wszystkie strony.

    Jedynym minusem w porownaniu z Tuli wydawał mi sie być materiał z którego nosidło jest wykonane. Owszem solidny ale tuli był jakiś taki milszy w dotyku.
    Mimo to oceniam nosidło na 5+.

    Acha, zapomniałam dodac że mimo iz nie cierpię różowego (testowaliśmy Boba Soho) wzór i kolor podobał mi się a także męzowi i teściowej
    Ostatnio edytowane przez Gardenia ; 11-03-2012 o 00:57
    mama przedszkolaków

  2. #22
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    super, dzieki za recenzje

    edit: jak nawet tesciowa zaaprobowala to wogole sukces
    Ostatnio edytowane przez covu ; 01-03-2012 o 00:03
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  3. #23
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    I moja spóźniona recenzja... Choć recenzją ciężko to nazwać, nie za wiele testowaliśmy niestety

    Okazało się, że ani ja, ani mąż nie możemy się z Bobą dogadać - rozmiarowo. Ja jestem drobna i niska (rozmiar 34 i 160 cm), i pasy ramieniowe były na mnie ciut za długie - brakowało mi odrobinę regulacji, żeby ściągnąć je tak mocno, jak chciałam. Z kolei dla męża (190 cm i 95 kilo) były za krótkie, tzn. za mało wypełnienia - niewypełniona część wbijała mu się w rękę/pachę. Za to na Kasię (rok, rozmiar koło 80) nosidło bardzo dobrze pasowało

    W związku z powyższym nosiłam tylko krótko, max. piętnaście minut, z lekko niedociągniętymi szelkami, w domu. Strzemion, kapturka i zaczepu na torbę nie było okazji przetestować. Całość wykonana jest bardzo starannie, ładnie na dodatek, nie ma się do czego przyczepić. Klamra wygodna, regulacja pasków dobrze działa, fajnie że ramieniowe można skracać w obu kierunkach. Pas biodrowy wydaje się byc wygodny. Wiele więcej niestety ze względu na niedopasowanie rozmiarowe nie jestem w stanie napisać

    Dziękuję za możliwość testowania!
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  4. #24
    Chustonówka Awatar mokkunia
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    4

    Domyślnie

    Na początku dziękuję za możliwość przetestowania nosidła
    Do tej pory miałam okazję przyjrzeć się bliżej dwóm nosidłom. Jedno to była Manduka mojej kuzynki a drugie nosidło marki nosidło od koleżanki, w którym dziecko wisiało :/ I tak szybko jak go włożyliśmy tak szybko wyjęliśmy.

    No dobrze, ale miało być o Boba
    To nosidło to moje marzenie mimo kilku minusów, o których na końcu.
    Trzy sekundy i dziecko w nosidle. Szybko, łatwo i wygodnie co jest dla mnie ogromnym plusem, bo ja niestety nie radziłam sobie z chustą tkaną a z elastycznej już synek wyrósł. Mimo, iż z synka duży chłopak (10 m-cy, 11kg) kiedy nosiłam go w Boba nie czułam w ogóle jego ciężaru. Testowaliśmy nosidło we dwoje z TŻtem (166cm/180cm), m.in podczas 2h pobytu w IKEA. Julian był zachwycony, pod warunkiem, że chodziłam a nie przystawałam Na koniec zasnął
    Nosidło samo w sobie jest śliczne, minusem jak dla mnie jest rodzaj materiału, z którego jest wykonane. Strasznie przyciąga drobne włoski o kocich kłaczkach nie wspomnę No ale rolka odkłaczająca daje radę i dalej do testów nosidło poleciało jak nowe
    Nie zabraliśmy ze sobą kapturka, musieliśmy więc podtrzymywać głowę małego jak zasnął. Sam kapturek w roli "trzymacza" główki jednak nie bardzo mnie przekonuje. Nie wiem, czy inne nosidła też mają tak to rozwiązane?
    Zaczep na torbę jest super pomysłem, nie miałam okazji testować z braku torebki Za to zwijałam nosidło tak w pasie, kiedy wyjęliśmy i Julka i poszliśmy coś zjeść.
    No i na koniec minus największy, z powodu którego nosidła pewnie nie będę miała Cena Gdyby było tańsze już byłoby moje.

    Aaaa! Zapomniałam napisać, testowaliśmy je też na zakupach w markecie. Nie musieliśmy zabierać wózka, czy siłować się z dzieckiem w foteliku, którego noszenie jest jak trening na siłowni prawie.

  5. #25
    Chustofanka Awatar opiuuum
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    Dobra, pora na recenzję
    Krótko i na temat: bardzo się z Boba polubiliśmy. Chociaż osobiście wole hybrydy, to z nosideł ergonomicznych, to pasowało mi najbardziej.
    Plusy:
    - super wygodne pasy naramienne, dobrze wypełnione, mięciutkie
    - bas biodrowy jak wyżej, do tego z odpowiednim zakresem regulacji, pasowało i na mnie i na sporo szerszego Małża, co rzadko któremu nosidłu się zdarza
    - zaczep na torbę - REWELACJA!! Akurat wybrałam się na podbój skarbówki z torbą pełną papierów, przypiełam do nosidła i wio! Nic mi się nie zsuwało, nie dyndało i takie tam...
    - no i kolejna sprawa, która mnie mega ujęła, to zapinane kieszonki na drobiazgi! To banalnie proste rozwiązanie bardzo podnosi funkcjonalność nosidła. Upchałam telefon i bilety i jak przyszło co do czego, to nie musiałam kopać w torbie.
    - fajna kolorystyka i wzór
    O tym, że Boba jest starannie uszyte i naprawdę nieżle się prezentuje, to chyba pisać nie muszę, bo to widać na pierwszy rzut oka

    Jeśli chodzi o strzemiączka, to nie bardzo z nich korzystałyśmy. Pomysł moim zdaniem fajny, ale Jagoda uważała chyba inaczej, bo cały czas wyciągała z nich nogi.

    Minusy:
    - znalazłam jeden - cena

    Dzięki wielkie za możliwość testowania!!

  6. #26
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Dzięki za recenzje!!
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  7. #27
    Chustomanka Awatar wrotka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    K-Koźle
    Posty
    789

    Domyślnie

    dziękuję za możliwość testowania nosidła Boba. Muszę przyznać, że była to dla nas bardzo miła odskocznia od chusty. Nosidło jest bardzo wygodne, szybko się je zakłada i ściąga. My dużo się nosimy, do tego przypadł nam weekend z piękną, ciepłą pogodą, więc zaliczyliśmy z Bobem dwie wycieczki Nosidło jest ładne, starannie uszyte, pasy wypełnione, wygodne nawet przy długotrwałym noszeniu. Nasza córa (7,5 mies) waży 8,5 kg i nosiło się super. Pas biodrowy wygodny, nie uwiera. Kieszonki są bardzo fajne: telefon, chusteczki- zawsze pod ręką. kapturka, strzemion i zaczepu na torebkę nie używałam, ale myślę, że to fajne rozwiązania. Dla mnie super jest to, że szybko się zakłada nosidło. Czasem córa ma gorszy dzień i wtedy ciężko ją zawinąć w chustę, a w tym nosidle: raz-dwa i zapięta. Nadmiar pasków można spiąć, więc nic się nie majta pod nogami. Dobre na wyjście do pobliskiego sklepu i na kilkugodzinną wycieczkę. Mąż też bardzo sobie chwalił.
    Jedyny minus to cena. Gdyby to nosidło było tańsze- kupiłabym bez wahania, a tak, to muszę najpierw nazbierać
    naprawdę polecam



    małż z córą

    córa 2011 i synek 2014

    Lepiej zapytać się i być głupim przez 5 minut, niż nie zapytać i być głupim przez całe życie

  8. #28
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za recenzje
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    206

    Domyślnie

    oooo, ja też z Ursynowa, może mogłabym obejrzec takie nosidełko i podpytać co nie co? Jeszcze nie nosiłam małej w nosidle a bardzo bym chciała i teraz zaczynam zagłebiać się w temat. Fajnie by było gdybyś przysłała mi cenę na pw

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Nosidło było u nas testowane przeze mnie (rozm.46-48), moją mamę (34-36) tatę (XL) i męża (L). W nosidle była i Zosia i Emilka. Mati już się nie zmieściła
    Nosiliśmy i po domu i na dłuższą godzinną pieszą trasę.

    No to tak:

    + wykonanie, detale, estetyka, miękkość materiału - miód i orzeszki
    + profilowanie panela jest niemal uniwersalne - wygodnie było obu dziewczynkom przy czym jedna nosi rozmiar 74 a druga 92
    + regulacja szerokości panela przy głowie - nie skorzystaliśmy bo Emilce nie potrzebna a Zosia była w bluzie z kapturem i nie potrzebne było regulowanie
    + świetnie skonstruowany i przypinany kaptur, nappy wyglądają mimo plastiku bardzo solidnie
    + rewelacyjnie wszyte pasy ramienne - dolna częśc przyszyta wysoko więc noszenie dziecka z przodu nie wymaga krzyzowania pasów na plecach. Wystarczy zapiąć pas piersiowy
    + rewelacyjna regulacja pasa piersiowego i strzemiączek - na takich rureczkach - przy noszeniu malucha z przodu można zapięty pas piersiowy przełożyć ponad głową i zaciągnąć już spięty - w manduce zawsze mi to sprawia trudność aby go zapiąć z tyłu jeśli nie krzyżuję pasów na plecach.
    + strzemiączka - świetne rozwiązanie, nie trzeba kombinować z szerokością panela ale też nie starczą na bardzo długo, Emka miała już zapięte na maksymalną długość
    + regulacja szerokości pasa biodrowego w obie strony,
    +kieszonki, wykończenie pasów, gumki, żeby się pasy nie brudziły i nie wisiały - wszystko przemyślane


    - przy dużym dziecku dobrze jest całkiem odpiąć kapturek,bo zwinięcie go w kieszonkę może powodować niewygodę
    - materiał należy do zwierzolubnych to bawełna typu brzoskwiniowa skórka, łatwo się "koci"
    - to do czego przywykłam - regulacja wysokości panela jest przydatne jeśli nosi tato, który nie ma talii i maluch na plecach zazwyczaj ląduje dość nisko. Tu nie ma regulacji więc Emka ledwie wystawała mężowi zza pleców.
    - nie wiem na jak długo wystarczy regulacja pasa piersiowego - czy te tunele po których przesuwa się pas nie "wyrobią"się ale póki co są OK
    - minus chociaż bardziej kwestia przyzwyczajenia - innym nosidłom rozpinam pasy piersiowe i z maluchem na plecach zarzucam panel na plecy trzymając za pasy - tu pasy sa na stałe więc zakładanie na grubiej ubranego malucha może skutkować podwinięciem kurtki - myślę że wprawa to zlikwiduje


    cdn. bo można edytować

    Z ceną nie będę dyskutować, są droższe nosidła, to akurat zasługuje na taką cenę. Na niemieckim ebayu Boba wisi za 99E to niemal tyle co nowa manduca i jej limitowane edycje.

    i fotki:
    Ostatnio edytowane przez amst ; 27-03-2012 o 10:52

  11. #31
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Cena Boby w Polsce będzie zbliżona do Manduca, jak przypłynie oficjalny transport

    Tymczasem - dzięki za recenzję.
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  12. #32
    Chustofanka Awatar Efinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    470

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania nosidła BOBA!

    Na co dzień nosimy się w manduce i moje zapewne moja opinia będzie przez pryzmat naszego nosidła.

    Zatem po kolei:
    - materiał: wygląda na mocny, wytrzymały, bardzo podobała mi się kolorystyka, obszycia dokładne;
    - pasy: dobrze regulowane, łatwo się dociąga, na wysokości dziecka nie mają żadnych sprzączek, fajnie rozwiązane spinanie ich razem, dobrze wypełnione, choć dla mnie nieco za szerokie, duży minus - brak możliwości zapięcia pasów na krzyż oraz to w jakim miejscu pasy łączą się z panelem, małemu przeszkadzało w swobodnym ułożeniu rąk;
    - panel: dobra wysokość, ale już szerokość dla ponad 1,5-rocznego dziecka zbyt wąska;
    - pas biodrowy: wygodny, mocny, łatwo się zapina, da się dopasować do szczupłej osoby, brakowało mi nieco więcej wypełnienia na tylnej części i podszycia dodatkowego materiału pod klamrę, żeby zwiększyć jeszcze komfort noszenia;
    - strzemiączka - fajny pomysł, ale u nas się nie sprawdziły, dziecko nie chciało tam trzymać nóżek;
    - kaptur dobrze uszyty, duży plus, że jest odpinany, bo zwinięty w kieszonce nieco przeszkadza;
    - zapinka na torebkę, prosta i funkcjonalna, dla mnie genialna;
    - duży plus za dodatkowe, łatwo dostępne kieszonki.

    Ogólne wrażenia baaaardzo pozytywne, lecz przy bliższym poznaniu kilka rzeczy mi przeszkadzało, najbardziej szerokość panela i brak możliwości skrzyżowania pasów.


    -
    Mama Mai (07.03.07) i Kamila (04.08.10)

    http://szuflandia.host77.pl

  13. #33
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,227

    Domyślnie

    na początek dziękuję za możliwość przetestowania i obejrzenia - to mnie bardziej dotyczy- nosidła

    nosidło wygląda solidnie, dobrze uszyte, wzór testowego przypadł mi do gustu (tweet)
    pasy dobrze wypełnione, choć mogłyby być na większej długości wypełnione, bo mojemu mężowi wpijały się pod pachami (ale przymierzał nosidło bez dziecka, bo z dziećmi się nie udało)

    ja nie ponosiłam za wiele, bo niestety na mnie pasy ramienne były za długie i nawet przy maksymalnym ich ściągnięciu czułam lekkie luzy zarówno przy 2-latce jak i 4,5-latce;
    ale pomimo tych luzów ponosiłam parę minut po domu obie córy i myślę, że gdyby pasy można było jeszcze skrócić, to było by to jedno z wygodniejszych nosideł dla mnie; żałuję bardzo, że nie miałam możliwości przetestowania na spacerze, ale nie odważyłam się wyjść na spacer z luzami przy pasach

    super rozwiązaniem są strzemiączka- obie moje panny włożyły w nie stopy, i dzięki temu, pomimo tego, że panel jest dość wąski, miały nogi wygodnie ułożone- starszej było wygodnie i mieściła się w strzemiączka maksymalnie wydłużone, a ma ponad 1m wzrostu
    młodsza strzemiączka miała skrócone

    przydatnym rozwiązaniem jest pasek na torebkę, który pozwala jej nie zjeżdżać z ramienia- przetestowałam przez chwilę i działa

    to chyba wszystko- jak jeszcze mi się coś przypomni, to dopiszę

    ogólnie oceniam nosidło na 4 - tylko ze względu na długość pasów;
    niestety dla drobnych i szczupłych osób się ono nie nadaje

    i jeszcze zdjęcia z domu- przede wszystkim chcę pokazać ułożenie nóg, gdy stopy są w strzemiączkach:

    starsza:

    i młodsza:
    Ostatnio edytowane przez sakahet ; 06-04-2012 o 00:17

  14. #34
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    Z pewną taką nieśmiałością bom spóźniona i nie widzę foty czerwonego nosidła które testowałam ale zakładam, że watek jest jeden (szukaj mi potwierdził jakby co )

    Wiele tu już napisano i wiele potwierdzam - np wykonanie bez zarzutu.

    Moje osobiste uwagi też się powtórzą ale dla mnie mają znaczenie:
    - materiał - zaskoczył mnie na plus milusiowością chyba najfajniejsze dotykowo nosidło jakie miałam w rękach, ale niestety łapie śmieci, więc nie dla pedantów
    - wymiary panela - no nie wiem, dla mojej córy (rozmiar jakieś 80 11kg półtora roku) szerokość panela już raczej na wykończeniu, wysokość jednak ciut za duża bo panienka mi ciągle łapska górą wyciąga i przez to nie siedziała jak trzeba, w ogóle miałam wrażenie że się ten panel za bardzo zwęża ku dołowi...
    - za dużo tego wszystkiego - klamerki, sprzączki, kieszonki... jestem fanką prostoty, gdyby nie obawa przed zgubieniem i jego konsekwencjami bym wszystko odpięła w pieruny
    -córa mało nosidłowa ale dała się zapakować i w drodze na plac zabaw i w drugą stronę, więc się jej raczej spodobało chociaż po minie tego nie widać (no ale zmęczone byłyśmy),
    -nosiło się fajnie, chociaż cały czas miałam wrażenie odstawania góry - no ale jak mówiłam, pewnie przez te łapska na wierzchu...

    Dziękuję za możliwość testowania, poniżej obiecana fotka, dopiero teraz widzę, że trochę za czerwono jak na sesję

    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  15. #35
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Dziękuję za recenzje
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar katmawa
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,548

    Domyślnie

    OK, w końcu i ja przysiadam do recenzji

    Wkład noszony: 6.5 m-ca, 10 kg, ok. 75 cm, duże, ciężkie dziecko.

    Osoby noszące mama 170 cm, tata prawie 200 cm wzrostu.

    Najpierw postaram się punktowo:
    - pasy naramienne - jak dla mnie dobrze wypełnione, miękkie, mąż chciałby, żeby były wypełnione mocniej.
    - chestbelt - super rozwiązanie z szynami, po których jeździ pasek, choć u nas się to na początku "zacięło"? i nie jeździło
    - bas biodrowy - dla mnie odpowiednia szerokość i fajnie się dociąga. Ponieważ nosimy na zmianę, raz w domu, raz na dworze itp., często zmieniamy ustawienia nosidła, łatwość dociągania pasa biodrowego ma dla nas znaczenie. Spokojnie obejmuje nawet tęgą osobę, natomiast osoba szczupła może nadmiar pasa opleść gumeczką i nic się jej nie majta. Mam hybrydę by Zelda i tam pas jest bardzo szeroki, co na moim pociążowym brzuchu nie jest zbyt wygodne przy noszeniu z przodu. Tutaj nie było takiego problemu.
    - zaczep na torbę - bardzo fajny patent, nie widziałam tego w innych nosidłach. Potwierdzam, że napki ciężko chodzą, ale o tym było juz wyżej.
    - kieszonki na drobiazgi - przydałaby się jakaś kieszonka z boku tak, żeby można było dosięgnąć mając dziecko na plecach, poza tym OK.
    - strzemiączka - zupełnie nie używaliśmy, moim zdaniem niepotrzebne. Nosidło jest idealne wielkością na mojego syna, natomiast strzemiączka są chyba dla większych dzieci. Nie bardzo sobie wyobrażam dziecko na tyle duże, żeby mu było wygodnie używac strzemiączek w tej wielkości nosidle.
    - regulacja w kieszonce na kapturek też jest moim zdaniem niepotrzebna. Materiał się marszczy, myślę, że dziecku jest niewygodnie.
    - kapturek - z zasady nie używam w żadnym nosidle, więc nie mam opinii i porównania.
    - materiał i wykonanie - absolutnie rewelacyjne. Jakość wykonania nosidła jest fantastyczna, jest bardzo ładne, takie dopieszczone.

    Podsumowując: moim zdaniem nosidło rozmiarowo idealne na mojego 10 kg syna, a mam porównanie z Tuli i Nubikiem (oba mają o wiele szersze panele). Niekoniecznie dla wysokich postawnych mężczyzn. Nosidło idealne na dziecko niestety mężowi sięgało dość nisko i dziecko miało buzię w połowie pleców taty. Dla mnie rozmiarowo super. Kupiłabym jako nosidło dla maluszka i dla siebie. Dla starszaka i dla taty potrzebuję większe, ale jak wspomniałam na początku mam duże, długie, ciężkie dziecko i dużego męża.
    Dziękuję za możliwość testowania.

  17. #37
    Chustofanka Awatar kachna_zg
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    364

    Domyślnie

    To i ja z zaległą recenzją
    Nosidło wizualnie super wykonane, materiał milutki chociaż łapiący wszystkie możliwe kłaczki Pasy fajnie wypełnione, pas biodrowy bardzo wygodny. Jak dla mnie najwygodniej było ze starszakiem na plecach Zojki w nosidle na plecach nijak nie mogłam podociągać ale to pewnie przez to że ona bardzo drobna jest Mała średnio zadowolona była bo nosidło przez swój wysoki panel uniemożliwiało jej wyciągnięcie rączek. Podsumowując nosidło fajne ale nie na moje drobniutkie dziecko możliwe, że za jakieś pół roku okaże się idealne





    Maciek 27.01.2009; Zoja 12.01.2011

    Doradca Noszenia Clauwi®, Doula, Promotor Karmienia Piersią Zielona Góra i okolice

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Żałuję, że nie będzie zdjęć, ale moja córka (w chwili testów 21 miesięcy i niecałe 10kg wagi, wzrostu 85) kompletnie odmówiła współpracy, więc głównie gapiłam się na nosidło, że takie ładne, estetyczne

    Tweet podoba mi się bardzo! Świetne połączenie kolorów.

    Rewelacyjne klamry i łatwość dociągania na sobie, dzięki czemu pewnie jest wygodnie jak dwie osoby o różnych rozmiarach noszą lub dwójka różnie rozmiarowych dzieci, lub w zależności od grubości ubrań.

    Podoba mi się kapturek, strzemiączna (nam były niepotrzebne, na większe dziecko to jest).

    Świetny, wygodny pas biodrowy. Normalnie mój ideał!

    Nie wiem, czy są takie nosidła, w których da się wydłużyć panel - bo ja do tej pory tylko rozmiarowe, lub chusty. Jakoś czuję się lepiej, jak nosidło sięga dziecku wyżej, więcej je zasłania, zwłaszcza jak się pośpi w czasie noszenia. Boba mnie się wydał nieco niski, ale może to kwestia luzu:

    Laura jest waga lekka, ja też raczej drobna i hm - nie byłam w stanie dociągnąć pasów, żeby dziec był solidnie trzymany. Miałam cały czas lekki luz w plecach i przy szyi - chciałam kombinować z napkami (i może to by pomogło), ale młodzież zaczęła się już ostro awanturować. Bruna przez to nie próbowałam wkładać (3 miesiące)

    Nie miałam okazji potestować zapięcia na torebkę, ale plus za sam pomysł, bo zawsze mam problem ze zjeżdżającą torebką.
    Plus też za kieszonki, gdzie można jakieś drobne schować, klucze, chusteczki. Po prostu widać dbałość o szczegóły - takie drobiazgi szalenie zachęcają do kupna.

    Cena do jakości według mnie adekwatna. Niestety wydaje mi sie, że to nie będzie uniwersalne nosidło (ale chyba po prostu nie ma takiego). Pomijając dyskusję, czy można włożyć noworodka, czy nie - na noworodka według mnie za luźne będzie, na wyższe dziecko za wąskie i za niskie. Choć jak bym miała wolną gotówkę, to bym nabyła dla podrośniętego, siedzącego Bruna chociażby na kilka miesięcy noszenia

    I dziękuję serdecznie za możliwość testowania!!
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  19. #39
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,418

    Domyślnie

    Ja tez dziękuję za możliwość testowania Nosidło super Bardzo ładne połaczenie kolorów, bardzo łatwo się dociąga i dopasowuje do ciała. Bardzo wygodny szeroki pas biodrowy i szerokie pasy ramienne powodowały, że przy dłuższym pobycie na placu zabaw ze starszakiem nie czułam ciężaru młodszego, jak zdarzało się np. w manduce. Oczywiście starszak tez musiał zostac wsadzony w nosidło i starsznie mu się spodobały strzemiączka (ja stwierdzam, że bardzo przydatne przy noszeniu starszaka 3 lata) nareszcie nie narzekał, że mu nogi wiszą i nie bolą i w ogóle nie czułam ciężaru mojego klocka. Ogólnie nosidło super i godne polecenia.
    Raduś 21.02.2009 i Piotruś 09.06.2011

  20. #40
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    dzieki za recenzje
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •