Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pieluchowanie noworodka/niemowlęcia - gatki wełniane czy otulacz wełniany?

  1. #1
    Chustonówka Awatar Narnijka
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Okolice Zielonej Góry
    Posty
    17

    Domyślnie Pieluchowanie noworodka/niemowlęcia - gatki wełniane czy otulacz wełniany?

    Witajcie
    Spodziewam sie drugiego dzieciątka, synka pieluchowałam naturalnie od około 6 miesiąca dopiero, nie mam doświadczenia z pieluchowaniem noworodka choćby niemowlęcia po 1 mż. Czytam sporo o pieluchowaniu noworodka tu na forum, skłaniam sie ku poskładanej juz tetrze, prefoldom i formowankom (które częsciowo chce sama uszyć, jak sie nauczę szyć
    Z synkiem mam już wypracowany zestaw (już prawie wyszliśmy z pieluch, pozostała tylko noc..) i wiemy co lubimy. Bardzo podpasywały nam formowanki a na to gatki wełniane, lub otulacz wełniany i wkład złożony prosto do otulacza. Za to kompletnie nie używamy PULu ani kieszonek PULowych, AIO i SIO.

    Inaczej na pewno jest z niemowlęciem-leży prawie cały czas wiec musi być sporo ochrony także na pupce i przy pleckach.(Synek ma pupkę "gołą" tzn. bez wkładu, ochrona tylko przy siusiaku, ale to tez chodziaczek wiec inna sprawa, zwłaszcza że posikuje już tylko w nocy

    Chciałam sie zapytać co sie u Was lepiej sprawdzało u noworodka przy formowankach lub tetrze:

    -otulacz wełniany na napki/rzepy/lub pasek sumo
    -majty wełniane

    Co wygodniejsze? Jesli otulacz wełniany to który najlepszy? Jak ochronić wełenkę przed "kupkowymi" niespodziankami?Zawsze wydawało mi sie, ze majteczki wełniane strasznie niewygodne przy takim maluszku, ale wolę posłuchać waszych opinii. Czasu troszkę jeszcze mam, żeby rozejrzeć się za jednym i drugim.
    Wdzięczna będę za każdą pomoc
    Ostatnio edytowane przez Narnijka ; 08-01-2012 o 10:11




  2. #2
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    U nas sprawdziły się formowanki a na to otulacz wełniany Loveybumsa. Formowanki kupowałam szyte na forum ale rewelacyjne były też flanelki Imse Vimse - bo pupa była w nich malutka To dawało też ochronę przed kupkami, bo zostawały zwykle w fomowance i nie wyciekały do otulacza.
    A do formowamki wkładałam wycięte z koca polarowego z Ikei małe wkładeczki - dają uczucie suchości.

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    gatki mi sie nie sprawdziły, otulacze tak, miałam Loveybums i tetro
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustonówka Awatar Narnijka
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Okolice Zielonej Góry
    Posty
    17

    Domyślnie

    DziękujęTak myślałam, że gatki przy noworodku troszkę się nie sprawdzają i wygodniej otulacz, rozmyślam właśnie nad Tetro..i nad jakimś hande made noworodkowym-polecicie kogoś kto robi fajne otulacze na drutach, które nie przeciekają po lanolizacji?

    Wiewióreczko- a jak oceniasz tetro? Miałam Loveybums dla synka rozmiar L (dla 2 latka)..ale dla nas ciągle za duży i zawsze duża pupa w nim była, a nam potrzeba dopasowanego w pupce (tylko do tetry). Szkoda, że te Loveybums nie są z tej samej wełny co majteczki Loveybums. Na stronie producenta widziałam różne opcje tych otulaczy i były takie bardziej zwarte też. Zastanawiam się jeszcze nad otulaczami Franiszki z wełny muscut-one są gładkie i wyglądają na zgrabne.
    Ostatnio edytowane przez Narnijka ; 08-01-2012 o 17:06




  5. #5
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    ja używałam i otulaczy na rzepy i gatek, otulacze trochę wygodniejsze, szczególnie w nocy, ale gatki też dawały radę... miałam też spodenki wełniane długie i te były super, tyle że luźne bardzo w pasie, żeby dobrze je było zakładać; pod spód formowanki albo tetra w origami...

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    ja uzywalam gatek welnianych + disany wiazane. z otulaczami sie wogole nie moglam zaprzyjaznic. Livia miala bardzo chude nozki (12 cm obwodu uda)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •