Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: przywitanie nowej pieluchomaniaczki

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie przywitanie nowej pieluchomaniaczki

    Witam serdecznie wszystkie pieluchomaniaczki.
    Jestem co prawda bardzo nowa w pieluszkach wielokrotnego uzytku, ale dosc intensywnie sie ucze caly czas i nabralam troche doswiadczenia ale dopiero przy drugich dzieciach (1szy sunys ma 2 latka i jeszcze nieodpieluchowany zaczal niedawno nosic kieszonki,formowanki,wleniane gatki itp oraz blizniaczki maja niecale 4 miesiace) zdecydowalam sie na tak powazny krok zmiany z jednorazowek na stos prania
    Nie jest to podyktowane ekologia (no nie do konca na pewno) a raczej wzgledami zdrowotnymi, uroda pieluszek, no i ostatecznymi kosztami

    Czytam Wasze dyskusje od jakiegos juz czasu, i postanowilam dolaczyc do dyskutujacego grona.
    Mieszkam w anglii i tu jest mozliwosc darmowych przesylek na terenie uk (powyzej okreslonej kwoty ale nie zawsze, czasami sa super promocje i mozna nawet jedna pieluszke kupic bez ksoztow przesylki, a bardzo czesto sa super promocje ktore pozwalaja na zakup pieluszki np bumgenius artist series v4 za 12£ czyli okolo 50zl) ktore moglabym pozniej przeslac dalej jesli ktos jest zainteresowany.

    podrawiam serdecznie

    ah i w granicach mozlowosci moge pomoc na angielskich stronkach jesli ktos potrzebeuje krotkiego tlumaczenia

  2. #2
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,863

    Domyślnie

    witaj, witaj (choć po prawdzie do powitań jest specjalne miejsce na chustoforum )
    jako mama dwójki z półtoraroczną różnicą chylę głowę (zresztą też przestawiłam się na wielo jak młodszy był mniej więcej w wieku Twoich córeczek)!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Przepraszam zatem za watek w tym miejscu Niestety brak czasu na przecesywanie forum w poszukiwaniu wlasciwego miejsca

    Poltora roku roznica jest o pol roku za duza albo o pol roku przynajmniej za mala
    A przy synku probowalam wielorazowek Bambinex bambusiastych, ale pare razy przeciekly (moja wina) i sie szybko zrazilam. Teraz staram sie mocno trzymac i dobierac pieluszki do dziecka (synek potrzebuje baaaardzo chlonnych), i uczyc sie uczyc i jeszcze raz uczyc.

    Niestety nadal dziewczynki w wiekszosci uzywaja pampkow gdyz powolutku dokupuje kolejne pieluszki zeby trafic w to co im potrzebne

    Ciekawi mnie jak mamy wiecej niz 1go dzieciatka sobie daja rade z praniem sterty pieluszek, bo ja i tak codziennie prawie musze prac mase ubranek, a dorzucac do tego z 15 pieluch minimum dziennie, to nie wiem ktora pralka wytrzyma

  4. #4

    Domyślnie

    Pranie jak pranie. Można zrobić dwie przepierki dziennie nawet i tak samo się pierze. Ja widzę raczej problem z suszeniem. U mnie tragedia, marzy mi się więcej sznurków w łazience ale nie ma gdzie zamontować. Przed nami ktoś część sufitu po skosie sobie ozdobnie zrobił i teraz miejsca nie ma. Funduszy na remont też nie :/ Czekam na wiosnę
    Mam nadzieję że tym razem nic cię nie zrazi i pokochasz wielo. Ja też właśnie rozstaję się z jednorazówkami, ale muszę zapas pieluch zrobić większy bo na razie trochę mało
    Przemuś 28.12.2010
    Antoś 25.10.2013
    http://matkadzika.blogspot.com/

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artemida Zobacz posta
    Pranie jak pranie. Można zrobić dwie przepierki dziennie nawet i tak samo się pierze. Ja widzę raczej problem z suszeniem. U mnie tragedia, marzy mi się więcej sznurków w łazience ale nie ma gdzie zamontować. Przed nami ktoś część sufitu po skosie sobie ozdobnie zrobił i teraz miejsca nie ma. Funduszy na remont też nie :/ Czekam na wiosnę
    Mam nadzieję że tym razem nic cię nie zrazi i pokochasz wielo. Ja też właśnie rozstaję się z jednorazówkami, ale muszę zapas pieluch zrobić większy bo na razie trochę mało
    No ja wiekszy problem z praniem mam, do pralki mimo ze 7kg to wejdzie max 15 pieluch (mieszanka kieszonek i formowanek bambusowych i wkladow chlonnych) i troche ciuszkow. 2 prania dziennie codziennie... az ciezko sobie wyobrazic, niby samo sie pierze ale....
    a sznurki na balkonie?
    Staram sie nie zrazac, chociaz juz powoli nie nadazam z praniem i suszeniem a jeszcze nie przeszlismy calkiem na wielo
    Blizniaczki za zaczely mi juz przesikiwac kieszonki z dwoma bardzo chlonnymi mikrofibrami... a mialo byc tak pieknie
    ja narazie mam okolo 19 pieluch na 3jke wiec musze posilkowac sie jednorazowkami.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    odważna jesteś

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AMK Zobacz posta
    odważna jesteś
    ? ze mam 3jke?
    czy ze chce uzywac wielorazowek
    czy ze mam tylko 19 pieluch poki co ?

  8. #8

    Domyślnie

    Na suszenie na balkonie trochę za zimno i deszczowo na razie jest, dlatego czekam na wiosnę. Ja w domu młodego puszczam w samej tetrze, w ten sposób mam orientację ile sika i jak często. Od jakiegoś czasu przysposabiam go na nocnik Mam 13 sztuk tetry i 3 kieszonki. Na noc i wyjścia jednorazówki i jak tetra w praniu to też jedno. Przymierzam się do kupna otulacza wełnianego tetro, tylko muszę jakoś męża urobić bo mi zarzuca rozrzutność.
    Ze starszym możesz robić tak jak ja jeśli masz w miarę ciepło w domu. Do tetry zakładam getry ocieplacze i skarpetki i tak po mieszkaniu lata. Od razu widzę jak mokro i do przewijania.
    Mam pralkę do 5 kg i wczoraj władowałam wszystkie pieluchy do tego dwa ręczniki kąpielowe i jeden do rąk i trochę skarpetek Za to dzisiaj czekam aż wszystko wyschnie
    Przemuś 28.12.2010
    Antoś 25.10.2013
    http://matkadzika.blogspot.com/

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artemida Zobacz posta
    Na suszenie na balkonie trochę za zimno i deszczowo na razie jest, dlatego czekam na wiosnę. Ja w domu młodego puszczam w samej tetrze, w ten sposób mam orientację ile sika i jak często. Od jakiegoś czasu przysposabiam go na nocnik Mam 13 sztuk tetry i 3 kieszonki. Na noc i wyjścia jednorazówki i jak tetra w praniu to też jedno. Przymierzam się do kupna otulacza wełnianego tetro, tylko muszę jakoś męża urobić bo mi zarzuca rozrzutność.
    Ze starszym możesz robić tak jak ja jeśli masz w miarę ciepło w domu. Do tetry zakładam getry ocieplacze i skarpetki i tak po mieszkaniu lata. Od razu widzę jak mokro i do przewijania.
    Mam pralkę do 5 kg i wczoraj władowałam wszystkie pieluchy do tego dwa ręczniki kąpielowe i jeden do rąk i trochę skarpetek Za to dzisiaj czekam aż wszystko wyschnie
    No fakt, teraz zimno, u mnie troszke cieplej, na balkonie pieluszki troche wietrze, ale fakt nie schna, szczegolnie bambus. u mnie sama pieluszka bez warstwy ochronnej nie wchodzi w gre, jak karmie dziewczynki a mlody nasika i usiadzie np na kanapie... to problem a nie moge odlozyc malutkiej w trakcie karmienia bo pozniej nie chc wiecje jesc.
    My dzis na noc wyprobowalismy pierwsza galotki welniane, i czekam az sie mlody obudzi na rezultaty...
    Sek w tym ze jak wrzucam pieluchy do prania to zostaje z kilkoma resztkami pozniej musze posilkowac sie jednorazowkami, no ale lepsze to niz nic jak synka odpieluchuje to dziewczynki beda mialy wiecej do sikania
    to sie wpakowalam z tymi pieluchami, chcialam to mam

  10. #10

    Domyślnie

    hehe, nie wzięłam pod uwagę że młody już siada na tapczanie Bo jak nie zauważę i usiądzie na dywanie z mokrą pieluchą to jakoś mnie to nie boli a tapczan to jednak inna sprawa. Zaczynam się bać, mój powoli się wskrobuje ale bez efektu
    Przemuś 28.12.2010
    Antoś 25.10.2013
    http://matkadzika.blogspot.com/

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    że przy 3 maluszków decydujesz się na wielo
    ja pieluchowałam tylko jedno,a czasem było nie wąsko
    powodzenia

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artemida Zobacz posta
    hehe, nie wzięłam pod uwagę że młody już siada na tapczanie Bo jak nie zauważę i usiądzie na dywanie z mokrą pieluchą to jakoś mnie to nie boli a tapczan to jednak inna sprawa. Zaczynam się bać, mój powoli się wskrobuje ale bez efektu
    Moj lobuz jedynie bez pieluszki wie ze nie mozna siadac nigdzie oprocz nocnika, to leci wyciaga pieluche i probuje zakladac

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AMK Zobacz posta
    że przy 3 maluszków decydujesz się na wielo
    ja pieluchowałam tylko jedno,a czasem było nie wąsko
    powodzenia
    Troche chcialam, troche nie chcialam, troche sie boje, troche sie ciesze, ale jak widze ich sliczne pupki w ladnych pielusiach i bez zaczerwienien dookola nozek to zdaje sobie sprawe ze w sumie poswiecam czas ich zdrowiu. Starszy niedlugo sie odpieluchuje mam nadzieje. Zastanawia mnie tylko jak to faktycznie z tymi kosztami, czy rzeczywiscie zaoszczedzam w ciagu 2 lat iles tam biorac pod uwage ilosc prania (woda, prad)...

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    5,022

    Domyślnie

    ja trzymam sie wersji ze oszczedam i nie probuje liczyc zeby sie nie zdziwic-cha,cha,cha....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •