Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Proszę o ocenę pierwszego spacerowego wiązania

  1. #1
    Chustomanka Awatar shazza
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    638

    Domyślnie Proszę o ocenę pierwszego spacerowego wiązania

    Hej!
    Wczoraj byliśmy na pierwszym spacerze chustowym i - ponieważ kangurka nijak nie dałam rady solidnie dociągnąć - zaplątaliśmy się w kieszonkę, a tej nikt mnie nie uczył (korki jeno z kangurka mieliśmy), więc będę wdzięczna za fachową ocenę.
    Poniżej link do kilku fotek z telefonu - robione na "wiązaniu próbnym" (wybaczcie koszulę nocną) oraz tuż po spacerze, w grubszym ubraniu nas obojga (wydaje mi się, że po tych dwóch godzinach maszerowania poluzowało nam się troszkę przy karku i na tych połach, które naciągałam na małego - czy tak ma prawo się dziać, czy to oznacza, że na początku coś jeszcze za słabo dociągnęłam?)
    Chusta: nati diament z bambusem 4,6/70.
    Proszę o ocenę i sugestie.
    https://picasaweb.google.com/1042711...at=directlink#
    JANEK, 25/11/2011
    KRZYŚ, 01/09/2013

  2. #2
    Chustofanka Awatar agnbr
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shazza Zobacz posta
    Hej!
    Wczoraj byliśmy na pierwszym spacerze chustowym i - ponieważ kangurka nijak nie dałam rady solidnie dociągnąć - zaplątaliśmy się w kieszonkę, a tej nikt mnie nie uczył (korki jeno z kangurka mieliśmy), więc będę wdzięczna za fachową ocenę.
    Poniżej link do kilku fotek z telefonu - robione na "wiązaniu próbnym" (wybaczcie koszulę nocną) oraz tuż po spacerze, w grubszym ubraniu nas obojga (wydaje mi się, że po tych dwóch godzinach maszerowania poluzowało nam się troszkę przy karku i na tych połach, które naciągałam na małego - czy tak ma prawo się dziać, czy to oznacza, że na początku coś jeszcze za słabo dociągnęłam?)
    Chusta: nati diament z bambusem 4,6/70.
    Proszę o ocenę i sugestie.
    https://picasaweb.google.com/1042711...at=directlink#
    Doskonała samokrytyka , poza tym fantastyczne skarpetki
    Z wiązaniem jest naprawdę nieźle

  3. #3
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    specem nie jestem, ale mi się widzi nieźle - pupa niżej niż kolanka, plecki zaokrąglone...
    W niektórych chustach trochę się luzuje, choć raczej przy cięższych dzieciach - nie nosiłam w diamencie bambusowym, ale kiedyś miałam w rękach taki, a nosiłam trochę w innym bambusie -on jest śliski, przez co mi było trudno zawiązać na mur beton, oprócz tego może trochę się rozciągać w trakcie noszenia, zwłaszcza niedługo po praniu, w czasie którego chusta mogła się trochę skurczyć, a potem odzyskuje trochę długości.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #4
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    W kieszonce nie ma konieczności naciągania poł na dziecko - łatwiej jest dociągnąć porządnie wiązanie z połami poprowadzonymi pionowo, po bokach dziecka - mniej się wtedy luzuje w trakcie noszenia. Łatwiej wtedy skontrolować postawę takiego maluszka - czy nie ma skrzywionych w bok pleców, czy kolanka są wyżej niż pupa.
    Naciągnięte poły super się sprawdzają przy cięższych dzieciach - odejmują im ciężaru

    Niektóre wiązania/chusty luzują się w trakcie noszenia, wtedy trzeba je podociągać, żeby dobrze trzymały. A jeśli masz wątpliwości, czy na samym początku porządnie dociągnęłaś - pochyl się z zamotanym dzieckiem. W porządnie zamotanej chuście dziecko od Ciebie nie odpada

  5. #5
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Mnie sie Diament z bambusem zawsze trochę luzował, bambusy sa nieco śliskie.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    2,287

    Domyślnie

    ta chusta raczej bedzie sie sie troche luzowac, ze względu na swoją ślizkość

    w kieszonce nie rozkładaj poł, bo nie jestes w stanie wtedy skontrolować prawidlowej postawy maluszka. Lepiej jak poly idą pionowo w dół po bokach dziecka. wtedy ładnie wpadnie doopka

  7. #7
    Chustomanka Awatar shazza
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    638

    Domyślnie

    Dzięki Uspokoiłyście mnie trochę z tym bambusem, że to możliwe, że śliski i się z czasem trochę "rozjeżdża". Co oczywiście nie zmienia faktu, że ćwiczę i ćwiczę solidne dociąganie.
    Sprawdziłam wczoraj wieczorem schylanie - jest ok, sklejeni jesteśmy na amen
    O połach będę pamiętać, żeby nie nadużywać ich rozsuwania, choć na spacerze, jak wieje, to chyba można, nie? (póki nie odbiorę od Pentelki osłonki przynajmniej)
    JANEK, 25/11/2011
    KRZYŚ, 01/09/2013

  8. #8
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    a dociągasz chustę z rozłożonymi połami czy masz je po bokach dziecka? bo jeżeli już po zawiązaniu chusty rozkładasz poły, to powinnaś ją znowu rozciągnąć, bo zmienia się napięcie na chuście i poły będą poluzowane, jeśli ich nie poprawisz

    edit. ale lepiej nie rozciągać pół chusty, szczególnie przy takim maluszku, jakiego masz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •