Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Problemy z pieluszkami wielo? Zapraszam do poczytania.

  1. #1
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,192

    Domyślnie Problemy z pieluszkami wielo? Zapraszam do poczytania.

    Udało mi się zebrać co nieco i usystematyzować. Zapraszam Was do lektury

    http://dziecisawazne.pl/pieluszkowe-...wielorazowymi/
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  2. #2
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    bardzo fajna systematyzacja

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    czegoś takiego szukałam super dzięki

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    krótko, treściwie, konkretnie. Fajne.
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  5. #5
    Chusteryczka Awatar chioma
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    UK
    Posty
    2,439

    Domyślnie

    B. 2011
    S. 2012 [']
    M. 2013
    B. 2014

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Super! Bardzo mi się podoba, bo trudno odsyłać ludzi do 40(?) stron wątku praniowego.

    A teraz czepiactwa:
    Po szybkiej lekturze brakuje mi w zestawieniu strippingu.
    Nie mam mydła galasowego w płynie, ale zapieram plamy przed praniem, albo przy spłukiwaniu upartych kup galasowym w kostce - myślę, że efekt równie dobry, a tańsze rozwiązanie niż kupowanie płynnego, który też trudniej dostać (galasowe w kostce kupuję stacjonarnie w eko sklepie albo na stoisku z niemiecką chemią).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,192

    Domyślnie

    Dzięki.
    Galasowe kupiłam kiedyś w kostce w Rossmannie, ale szczerze mówiąc używałam kilka razy. Jakoś cudownie mi się pieluszki dopierały Leży toto i się kurzy razem z tym w płynie.
    Napisałam, gdyby komuś przeszkadzały plamy bardzo bardzo mocno, bo mydło owszem skuteczne.
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  8. #8
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    tak, chodzi mi raczej o to, że trudno dodać kostkę do prania - i jak pisałam, to czepiactwo A tak w ogóle to też rzadko do pieluch używam - z podobnych co Ty powodów.

    a, już wiem, co jeszcze miałam się czepnąć - że pieluszki czasem się zatłuszczają bez kremów i płynów do płukania, po prostu bo tak - artykuł sugeruje, że zatłuszczenie tylko z tych powodów - jak komuś się zatłuści bez kremów może od razu "skreślić" tę możliwość i nie odtłuszczać.

    Ostatnio edytowane przez jul ; 21-12-2011 o 15:08
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Nie wiem czy to dobre miejsce, ale mam problem z używanymi otulaczami PUL, nowego jeszcze nie miałam, a czytając o tym materiale zrozumiałam, że nie przepuszcza wilgoci... a moje nasiąkają normalnie i szczególnie z boku przy nóżkach i zamaczają kolejne warstwy ciuszków. Na razie używam wielo tylko w domu, więc zmieniam często, w sumie zaraz jak mały zasygnalizuje że mokro lub jak tylko sama wyczuję "dodatkowy balast w pieluszce". Myślałam że raz źle założyłam, ale wkładam różne wkłady do środka i za każdym razem mokro przy nogach... nie wiem czy ten pul jest zużyty czy ja robię coś nie tak?

  10. #10
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    po pierwsze sprawdź, czy np. pieluszka formowana nie wystaje spod gumki otulacza lub ją nawet dotyka. Jeśli tak to jest wysoce prawdopodobne,że wilgoć pieluszki przedostaje sie na gumkę i ta moczy ubranko. Po drugie, czy otulacz ściśle otula? Kolejne pytanie- czy to dobry rozmiar? No i czy chłonność jest wystaczająca. U tak duzego dziecka jak twoje jeden porządny sik moze doprowadzić do przesikania tetry czy pieluchy formowanej,a jak one już nie mają mozliwości chłonąć to moczy sie wtedy otulacz. Miałam jeden otulacz, a był nim Imse Vimse z bawełną organiczną który słabo chronił przed zamoczeniem, chłonął całą swoja poierzchnią.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #11
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bansza Zobacz posta
    Nie wiem czy to dobre miejsce, ale mam problem z używanymi otulaczami PUL, nowego jeszcze nie miałam, a czytając o tym materiale zrozumiałam, że nie przepuszcza wilgoci... a moje nasiąkają normalnie i szczególnie z boku przy nóżkach i zamaczają kolejne warstwy ciuszków. Na razie używam wielo tylko w domu, więc zmieniam często, w sumie zaraz jak mały zasygnalizuje że mokro lub jak tylko sama wyczuję "dodatkowy balast w pieluszce". Myślałam że raz źle założyłam, ale wkładam różne wkłady do środka i za każdym razem mokro przy nogach... nie wiem czy ten pul jest zużyty czy ja robię coś nie tak?
    i jeszcze jedno pytanie do tych powyżej - to pul poliestrowy czy bawełniany?

  12. #12
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    i jeszcze jedno pytanie do tych powyżej - to pul poliestrowy czy bawełniany?
    bansza jest świeżynką, pewnie nie rozróżnia rodzajów pula. O jakiej firmy otulaczu piszesz bansza? Wiem, że zakupiłaś BBH. To ten przecieka?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    No właśnie mam Imse Vimse i zrobił się cały mokry, więc nie daje rady przy moim sikaczu :/ a drugi to Baby BeeHinds rozm.L i miedzy nogami wydaje mi się strasznie szeroki, choć dookoła nóżek dosyć przylega, ale myślałam że to dobry rozmiar na moje 11-kilogramowe 75cm.
    Jeden co się sprawdził dzisiaj to polarowy z http://pieluszkomania.blogspot.com i chyba przy polarze zostanę, bo wytrzymał 3 ciężkie zmiany - suchy i bez smrodku. Ale po nowym roku dostanę od sylviontka PULowe, może one się sprawdzą...

  14. #14
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bansza Zobacz posta
    No właśnie mam Imse Vimse i zrobił się cały mokry, więc nie daje rady przy moim sikaczu :/ a drugi to Baby BeeHinds rozm.L i miedzy nogami wydaje mi się strasznie szeroki, choć dookoła nóżek dosyć przylega, ale myślałam że to dobry rozmiar na moje 11-kilogramowe 75cm.
    Jeden co się sprawdził dzisiaj to polarowy z http://pieluszkomania.blogspot.com i chyba przy polarze zostanę, bo wytrzymał 3 ciężkie zmiany - suchy i bez smrodku. Ale po nowym roku dostanę od sylviontka PULowe, może one się sprawdzą...
    Dlatego odradzałam ci Imse Vimse, bo robi się cały mokry, zawsze możesz odsprzedać na bazarku czy allgro> A do drugiego to podrośnie. Mówisz, że za szeroki w kroku?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Porównania nie mam jak powinien wyglądać, ale wywija sie na nóżki prawie jak mini nogawki i przemaka w pierwszej kolejności obszycie, ale potem sam PUL też robi się mokry na zewnątrz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •