Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Jak dobrać długość Storcza?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie Jak dobrać długość Storcza?

    Przede mną zakup pierwszej prawdziwej chusty. Myślę o pasiakowym Storczu. I zastanawiam się nad długością, bo nie bardzo wyobrażam sobie ścięte ogony i czy one są liczone do długości "roboczej" chusty.
    Ja mam 180cm i rozmiar ubrań 42-44, a mąż 178 i ubrania 50-52.
    Myślę czy 4,6 czy 5,2...

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    w storczach ogony się nie wliczają do długości. Moja inka rozmiar 6 miała po długim boku 4,9m, jeśli dobrze pamiętam (czyli z 1 skosem)

    Jeśli chcesz kupić złamany, używany pasiak, to chyba pokusiłabym się o próbę z rozmiarem 6. Natomiast jeśli nowy - chyba raczej 7 (nowy jest twardy, trudniej się go dociąga i więcej chusty pójdzie chociażby na węzeł. Nie wiem, czy 6 wystarczy)
    2 + 7 (2005-2018)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    tak jak pisała Karusek najlepiej przymierzyć chustę.
    No i do jakich wiązań bedziesz jej używać bo na kieszonkę 4,6 to minimum ale na kangurka i plecak wystarczy 3,6.
    Ja mam podobne wymiary i z 4,6 wiążę kieszonkę ale ogony nie są zbyt długie.
    do samej kieszonki wzięłabym 5.2 bo długie ogony fajne są ale wtedy przy wiązaniach mniej chustożernych trudno będzie wykorzystać nadmiar chusty...
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  4. #4
    Chusteryczka Awatar agatkie
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,800

    Domyślnie

    Dziewczyny to jeszcze kwestia czy to storchyk nowy, czy z tych starszych. Wcześniej, po długosci jeden bok miał około 4,8m, teraz jednak są trochę skromniej docinane (tzn. i tak są trochę dłuższe niż by to wynikało z rozmiarówki, ale nie aż tak jak kiedyś).
    Osobiście bym Ci sugerowała tak:
    - jeśli chcesz mieć chustę do wszystkim możliwych wiązań to bym sugerowała 5,2m
    - jeśli natomiast ograniczysz się do kangurka, kangurka na biodrze, plecaka prostego to chusta może być krótsza, ale... ja jestem niższa (172cm / 40-42 rozmiar) i dla mnie idealna chusta krótka to 3,6m , obawiam się, że dla Ciebie będzie za krótka i lepiej 4,1m.
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®


  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję Wam dobre kobiety

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    164

    Domyślnie

    To ja się podepnę z podobnym pytaniem.
    Mam 169cm wzrostu, ubrania noszę w rozmiarze 36-38, mąż ma ok 185cm i jest średniej budowy, raczej szczupły, ale chusta głównie dla mnie będzie.
    Jaką długość dobrać?
    Myślę o Annie, Ince lub Ulli.
    Pomóżcie, proszę...

  7. #7
    Chusteryczka Awatar agatkie
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,800

    Domyślnie

    4,6m jak ma być do wszystkiego.
    3,6m jak tylko kangurek/biodro/plecak prosty
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®


  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dzięki wielkie!
    Chyba raczej będzie do wszystkiego, ale zobaczymy co nam najbardziej będzie pasowało

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    Mam 3 Leosie - wszystkie w rozmiarze 4,6 i wszystkie trzy maja 4,9m realnej dlugosci. Bardzo lubie te 4,9 bo i kawalek fajnego ogona sie majta, taki akurat
    PS. Nosze rozmiar 42/L i mam 174cm - tak wiec to 4,6m ci spokojnie wystarczy. Wezmiesz 5,2 i bedziesz zalowac - bo tam tez pewnie z 30cm wiecej i na mumie bys sie zawinela...
    Ostatnio edytowane przez Kamila ; 31-12-2011 o 21:52
    Marcel 3 lata

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    164

    Domyślnie

    A, no właśnie.
    A znowu większej, żeby mąż nosił to tez nie ma co brać, bo on raz na rok ponosi a ja się umęczę z za długą...
    Masz Leosie, jak one noszą?
    Ja myślałam najbardziej o Annie lub Ince, ale teraz zastanawiam się i nad Leo i już sama nie wiem, którą wybrać?
    Masz jakieś porównanie?
    Bo widzę, że masz brzdąca ciut starszego od mojego - jak się nosi w Leosiu?

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    Dwoch pierwszych o ktorych wspominasz, nigdy nie mialam, wiec ciezko mi bedzie porownac. Leosie robia z wagi piorko. Nosza cudownie! Rzadko kiedy pojawiaja sie na bazarkach, wiec to mowi samo za siebie
    Polecam
    Marcel 3 lata

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Asieńko, storcze generalnie bardzo dobrze noszą. Sama uważam inkę za najnośniejszą z chust, jakie miałam (a miałam ich naprawdę duuuuużo ). Warto wziąć złamanego storcza, bo z niezłamanym jest trudno, ciężko go dobrze dociągnąć, a co za tym idzie, kiepsko dociągnięty nie będzie dobrze niósł i ciężar dziecka będzie bardziej odczuwalny
    i leosie i pasiakowe anka i inka będą dobre kwestia gustu, która chusta najbardziej Ci się spodoba
    2 + 7 (2005-2018)

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    164

    Domyślnie

    Hmmm, wyczytałam, że Leo jest "łatwiejszy" na początku, tzn. jest bardziej miękki niż Anna czy Inka, dlatego o nim pomyślałam...
    A od kilku dni przeglądam bazarek i inne aukcje i niestety nic używanego nie ma
    A chusta potrzebna na już, bo ręce mdleją a Młodą łóżeczko w plecki parzy

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,55781..._Inka_4_6.html

    http://chusty.info/forum/showthread.php?t=70646

    albo wrzuć temat w dziale KUPIĘ, że szukasz leosia, inki, anki, może ktoś się odezwie
    Powodzenia!
    2 + 7 (2005-2018)

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    a nic
    Ostatnio edytowane przez Kamila ; 04-01-2012 o 23:56
    Marcel 3 lata

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Czy ma ktoś Annę rozmiar 2? Co się da z niej zamotać??


  17. #17
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Witam, mam nadzieję, że pytam w odpowiednim miejscu...Chciałabym zakupić swoją pierwszą chustę, ale dla 10 kg już malucha..Zastanawiam się nad storczem leo i jego długością. Sama mam 156 wzrostu i rozmiar 36. Waham się między rozmiarem 4,1 a 4,6. Myślę, że obecnie będę wiązać głównie z tyłu, ale być może w przyszłości pojawi się kolejny potomek (oby ..)i wtedy pewnie jakieś inne wiązania też weszły by w grę. Będę wdzięczna za wszystkie porady..
    PS. Drugą chustą, którą biorę pod uwagę jest Yaro La Vita ( czy miały by Panie jakieś sugestie co wybrać ? )

  18. #18

    Domyślnie

    Najprościej byłoby, gdybyś napisała, jakie lubisz wiązania
    Storchenwiege są realnie dłuższe, z 4,1 przyszłościowo z zapasem zamotasz kangurka, a przy tych gabarytach i maluszku spokojnie również kieszonkę (sama wiązałam kieszonkę ze storczowego 3,6). Na teraz na plecy też Ci wystarczy na plecak prosty (również z wykończeniem tybetańskim), z krzyżem/hanti i prawdopodobnie z koszulką też.
    Yaro z kolei są realnie krótsze i w dodatku trudno przewidzieć, o ile Ale jeśli tylko nie zdecydujesz się na sztywną, niezłamaną chustę z konopiami/lnem to też 4,1 powinno wystarczyć.
    Ostatnio edytowane przez sowa_przemądrzała ; 12-08-2015 o 00:19





  19. #19
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję z odpowiedź Największy problem w tym, że to będzie pierwsza nasza chusta, więc nie mam jeszcze doświadczenia..Wiem, że późno pomyślałam o chustowaniu, ale tak jak pisałam mam nadzięję nadrobić to przy kolejnym potomku ( w planach ) Na razie pewnie to będzie też moja jedyna chusta..

    Yaro jeśli już to chyba 100% bawełny ( wystarczy na te 10 kg? )

  20. #20

    Domyślnie

    Z Yaro to zależy od sztuki. Te ciemniejsze podobno lepiej noszą, choć to nie reguła. Ogólnie na 10 kg warto już celować w domieszki, ale bawełniane pasiaki Storchenwiege też dają radę. Nie wiem, jak z Leo, odnoszę wrażenie, że zdania co do jego nośności są podzielone.





Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •