Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Jak dobrać długość Storcza?

  1. #21
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Dzięki to może jednak warto pomysleć o Yaro z jakąś domieszką, albo jeszcze jakąś inną firmą ? Tylko czy dam rade z domieszkami przy pierwszej chuście ? I czy nada się potem dla malutkiego dziecka ?

  2. #22

    Domyślnie

    Wszytko zależy od konkretnej chusty, jej grubości, proporcji domieszki do bawełny, splotu... Lny i konopie są na początku bardzo sztywne i moim zdaniem absolutnie nie nadają się na pierwszą chustę... chyba, że używane i dobrze złamane A nosząc starszaka połamiesz chustę tak, że i dla noworodka może być fajna. Wełna pewnie jest miła od początku i też dobrze nosi, ale nie miałam, więc do końca nie wiem. Bambus i jedwab to nie dla starszaka. A z innych firm na pewno warto wziąć pod uwagę Didymosa i jego słynne Indio, a z tańszych chusty z lnem z Little Frog (paski! paski bardzo ułatwiają naukę).

    Aaaaale... skoro już trafiłaś na to forum, śmiem przypuszczać, że na jednej chuście się nie skończy Bo do różnych wiązań potrzebne są różne długości, do rożnych warunków pogodowych różne gramatury/składy, a do różnych okazji różne kolory Do tego dochodzi ciekawość i potrzeba znalezienia najbardziej komfortowej chusty i wiązania (a dziecko w międzyczasie rośnie i zmieniają się również jego potrzeby). Wiele chust można z łatwością odsprzedać po cenie zakupu/z niewielką stratą/z całkiem sporym zyskiem. Może więc po prostu kup chustę pod kątem starszaka, a o noworodkowej pomyślisz później?





  3. #23
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Teraz to już nic nie wiem , a myślałam , że mam już ograniczony wybór.
    Dzięki za pomoc. Muszę się jeszcze w takim razie pozastanawiać.. Niestety mam raczej ograniczony budżet, a co do pasków , wiem , że tak było by prościej i może to głupie, ale jakoś pod względem wyglądu średnio mi pasują...

  4. #24
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,330

    Domyślnie

    Nie zgodzę się ze dla starszaka tylko domieszki. W rankingu nośności często wygrywa dobrze złamaną bawełna. Liczy się jakość wiązania, a o to łatwiej przy bawełnę niż np nowym lnie.
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  5. #25
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Dzięki za kolejną radę A Ty z tych dwóch wybrałabyś leo Storcza czy Yaro la vita ( czy jeszcze coś innego) ? Nie ukrywam, że cena ma znaczenie.. W tym momencie mogę przeznaczyć na chustę około 300- 350 zł..

  6. #26

    Domyślnie

    Agulinko, nie napisałam, że tylko domieszki, tylko że warto je rozważyć, a to dlatego, że miałam okazję nosić w cieniutkim i mięciutkim bawełnianym Yaro. Dociągało się fantastycznie, a mimo to ramiona bolały koszmarnie. Bawełniane Yaro bywają nośne, nawet bardzo, ale to totolotek, bo gramatury chyba identyczne.





  7. #27
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,330

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Agulinko, nie napisałam, że tylko domieszki, tylko że warto je rozważyć, a to dlatego, że miałam okazję nosić w cieniutkim i mięciutkim bawełnianym Yaro. Dociągało się fantastycznie, a mimo to ramiona bolały koszmarnie. Bawełniane Yaro bywają nośne, nawet bardzo, ale to totolotek, bo gramatury chyba identyczne.
    Tak się ogólnie odniosłam
    ja bym zainwestowałą w dobrze złamanego storcha, ich nośność jest legendarna Yaro są piękne, ale wg cieniutkie i średnio nośne - mam czarno-żólte la vita i to zupełnie inna chusta niż stare dobre pasiaki.
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  8. #28
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedź , w takim razie chyba zdecyduję się na storcza. Myślisz, że koniecznie powinien to być pasiak, czy może być leo ?

  9. #29
    Chustomanka Awatar wisienka103
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice miasta Kraka
    Posty
    641

    Domyślnie

    Krewka, ja mam storcza Ankę, wpadnij zobaczyć na żywo
    Kubuś 2012 Wojtuś 2014

    Piszę bez polskich znaków

  10. #30
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    Tak się ogólnie odniosłam
    ja bym zainwestowałą w dobrze złamanego storcha, ich nośność jest legendarna Yaro są piękne, ale wg cieniutkie i średnio nośne - mam czarno-żólte la vita i to zupełnie inna chusta niż stare dobre pasiaki.

    Podpisuję się zdecydowanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •