Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48

Wątek: czeskie kurtki do noszenia dzieci

  1. #21
    Chustonoszka Awatar bohemka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Czech Republic
    Posty
    133

    Domyślnie

    I jeszcze kilka zdjęć w akcji z czeskiego forum


    [...]
    Nie wstawiamy cudzych zdjęć bez zgody autora
    /Meta
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 18-12-2011 o 20:10

  2. #22
    Chustonoszka Awatar bohemka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Czech Republic
    Posty
    133

    Domyślnie

    Proszę bardzo. Wiosną pewnie będę mogła więcej o kurtce powiedzieć. A teraz już uciekam, bo mąż mnie z domu wyrzuci za to siedzenie na forum.

  3. #23
    Chustonoszka Awatar bohemka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Czech Republic
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bohemka Zobacz posta
    I jeszcze kilka zdjęć w akcji z czeskiego forum


    [...]
    Nie wstawiamy cudzych zdjęć bez zgody autora
    /Meta
    Ok, rozumiem.

  4. #24
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Nie wiem czy już było bo nie śledzę tego tematu a wyszukaj wyrzucił mi ten wątek o czeskich kurtkach.
    Przepraszam więc jeśli było
    Właśnie szyję mt dla dziewczyny na Słowację i ta podlinkowała mi czeskie kurtki które po raz pierwszy do mnie przemawiają. Oczywiście wyglądem bo o funkcjonalności powiedzieć nic nie mogę Ale fajnie że coś oryginalnego powstaje w naszej wschodniej Europie
    http://www.fler.cz/shop/rebeka-q?ug=3321

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Właśnie je oglądam: są super. Ciekawe jak w akcji.
    marta-la, a mogłabyś się spytać tej dziewczyny - może ona wie jak się te kurtki nosi?

  6. #26
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arta Zobacz posta
    Właśnie je oglądam: są super. Ciekawe jak w akcji.
    marta-la, a mogłabyś się spytać tej dziewczyny - może ona wie jak się te kurtki nosi?
    Nie, ona nic nie będzie widziała bo sama dopiero się zastanawia czy zamówić ale zapytam jej czy zna kogoś kto ma taką kurtkę.

  7. #27
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    A więc odpisała mi dziewczyna i przekleję:

    "No wiec kurtka
    Po twoim zapytaniu zaczełam tam czytac opinie i odkryłam, ze jedna moja słowacka znajoma taka kurtke zakupiła. Juz sie z nia nawet kontaktowałam. Ona zakupiła wersje zimowa (całoroczna) i generalnie jest bardzo zadowolona, miała tylko drobne uwagi:
    1. ze gumki do zaciagania sa zbyt cienkie (ale to akurat "słabostka" Veroniki, poniewaz sama zajmuje sie wyrobem gumek do włosow z gumki najlepszej jakosci - jej gumki sa praktycznie niezniszczalne, co potwierdziłam doswiadczalnie - wiec Veronika sobie gumki wymieniła na te swoje.
    2. rozwalił jej sie jakis jeden zatrzask trzymajacy kapuce.
    3. w szyje wieje i raczej golf trzeba ubierac
    Poza tym powiedziała, ze wzieła kurtke z aplikacjami i ze na zywo swietnie sie prezentuje i ze bez dziecka tez super

    Postanowiłam wiec, ze zamowie sobie taka kurtke, ale bede negocjowac doszycie jakiegos "podgardla" , jakiegos dopinanego panela ocieplajacego "klate moja karmiaca" , jakiegos kawałka wchodzacego troche pod dziecko chyba. Do konca nie wiem jak by to miało wygladac. jesli jakas dziewczyna z forum byłaby zainteresowana zakupem i miała jakies propozycje, jak to ulepszyc, bede wdzieczna za podpowiedzi (tu na fejsie albo na mail ewelina.suchanek@gmail.com). Moze wspolnymi siłami uda nam sie "dotworzyc ten produkt" do stanu bardziej doskonałego.
    zapomniałam, ona ma te kurtke:
    http://www.fler.cz/zbozi/macropus-2922816
    i mowi ze cieplutka super, ubiera pod to koszulke i cienki sweter i to teraz w zimie wystarczy. No i przetestowała z wynikiem pozytywnym i na sniegu i w deszczu."

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Też patrzyłam na ten model: było napisane, że kurtka całoroczna (z tego co zrozumiałam). A nie jest ona zbyt obszerna? Zaznaczam, że się nie znam na kurtkach i mędzę, bo szukam czegoś dla siebie (ale ja muszę mieć na szybcika). Ten drugi model (arbor vitae) wydawał mi się zgrabniejszy, ale np jak ma się model kurtki do dużego gabarytowo dziecka? Mój mały ma dopiero 5 miechów i ponad 8 kg. Marta-la znasz się na kurtkach bardziej niż ja, mogłabyś rozwiać moje wątpliwości w tej kwestii?

  9. #29
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arta Zobacz posta
    Też patrzyłam na ten model: było napisane, że kurtka całoroczna (z tego co zrozumiałam). A nie jest ona zbyt obszerna? Zaznaczam, że się nie znam na kurtkach i mędzę, bo szukam czegoś dla siebie (ale ja muszę mieć na szybcika). Ten drugi model (arbor vitae) wydawał mi się zgrabniejszy, ale np jak ma się model kurtki do dużego gabarytowo dziecka? Mój mały ma dopiero 5 miechów i ponad 8 kg. Marta-la znasz się na kurtkach bardziej niż ja, mogłabyś rozwiać moje wątpliwości w tej kwestii?
    Absolutnie się nie znam
    Nigdy takiej nie miałam, mało to nie znosiłam nosić mojej Zosi w zimie.
    Ale przekonuje mnie z tego opisu to że kurtka wygląda też super bez dziecka.

  10. #30
    Chustofanka Awatar akana
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    406

    Domyślnie

    Trochę odkopię temat z prośbą o wrażenia na temat kurtek shoftshell Angel Wings - już się prawie na nią zdecydowałam (wiem, że zimą trzeba będzie dokupić polar). Nosi ktoś w tym u nas? Jesteście zadowolone??? Podobają mi się na zdjęciach producenta, mają kaptur z opcją odpięcia (a nie taki dziwaczny jak LL) no i...???? mają jakieś wady (no, oprócz ceny?)
    M /2005/, B /2010/ i H /2013/

    www.collane.pl

  11. #31
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    112

    Domyślnie

    moja siostra i koleżanka mają i są bardzo zadowolone. Kurtki dosyć długie, także nóżki dziecka są dobrze chronione, nawet kiedy podrośnie. Softshel jest dobrym materiałem, z takim lekkim polarkiem od środka, ja też mam softshelową, zimą zakładam merino sweter i jest mi dobrze. Dla dziecka mam kombinezon merino, pod spodem sam bodziak i rajstopy i też jest zawsze ciepłe. Zresztą, może nie będzie u nas już prawdziwych zim

  12. #32
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Mam, używam, jestem zadowolona. Solidnie wykonana, wygodna w noszeniu i zakładaniu, dwa panele - weższy i szerszy. Softshell jest dosyć gruby, w każdym razie widziałam cieńsze i plastyczniejsze, ale nie nazwałabym tego wadą. Kilka zdjęć naszej AW:




    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  13. #33
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Mam, używam, jestem zadowolona. Solidnie wykonana, wygodna w noszeniu i zakładaniu, dwa panele - weższy i szerszy. Softshell jest dosyć gruby, w każdym razie widziałam cieńsze i plastyczniejsze, ale nie nazwałabym tego wadą. Kilka zdjęć naszej AW:




    Super wygladacie! Livado, mam dwie prosby - czy moglabys zmierzyc odleglosc od szczytu karku do poczatku "dziury"? Tj.
    na jakiej wysokosci zaczyna sie miejsce na wpinke? I druga sprawa: ile masz wzrostu, jesli mozna zapytac?

    Pytam, bo ja mam tegoroczna Liliputi i wlozylam w nia dziecko doslownie raz. Ja jestem za niska, a dziecko za duze - jak wlozylam Mloda na plecy to polowa z wpinki wysterczala :-D

  14. #34
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FatalFuchsia Zobacz posta
    Super wygladacie! Livado, mam dwie prosby - czy moglabys zmierzyc odleglosc od szczytu karku do poczatku "dziury"? Tj.
    na jakiej wysokosci zaczyna sie miejsce na wpinke? I druga sprawa: ile masz wzrostu, jesli mozna zapytac?

    Pytam, bo ja mam tegoroczna Liliputi i wlozylam w nia dziecko doslownie raz. Ja jestem za niska, a dziecko za duze - jak wlozylam Mloda na plecy to polowa z wpinki wysterczala :-D
    Od linii na której przebiega zamek od kaptura w dół do rozcięcia jest 14 cm. Ja też duża nie jestem, 161 cm
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  15. #35
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Od linii na której przebiega zamek od kaptura w dół do rozcięcia jest 14 cm. Ja też duża nie jestem, 161 cm
    Ja mam tyle samo (od 158 do 162, zalezy od miary i pory dnia ). U mnie jest 13 cm, najwyrazniej to zalezy od wielkosci dziecka i wysokosci noszenia. Od zawsze nosze tak, ze caly lepek sponad ramienia mi wystaje i sporo dziecka.

  16. #36
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FatalFuchsia Zobacz posta
    Ja mam tyle samo (od 158 do 162, zalezy od miary i pory dnia ). U mnie jest 13 cm, najwyrazniej to zalezy od wielkosci dziecka i wysokosci noszenia. Od zawsze nosze tak, ze caly lepek sponad ramienia mi wystaje i sporo dziecka.

    Hm, to wysoko... Ja dopasowuję dziecko do kurtki, jak noszę pod to wiążę troszkę niżej niż zwykle
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  17. #37
    Chustofanka Awatar akana
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    406

    Domyślnie

    Livado, super wyglądacie w tej kurtce!
    Jeszcze chciałbym wiedzieć czy jaśniejsze kolory się łatwo brudzą... no i jak wygląda rozmiarówka, bo nie znalazłam tabeli- tyle, że dla mnie czeski jest tak samo abstrakcyjny jak chiński, więc może gdzieś tam jest...
    M /2005/, B /2010/ i H /2013/

    www.collane.pl

  18. #38
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akana Zobacz posta
    Livado, super wyglądacie w tej kurtce!
    Jeszcze chciałbym wiedzieć czy jaśniejsze kolory się łatwo brudzą... no i jak wygląda rozmiarówka, bo nie znalazłam tabeli- tyle, że dla mnie czeski jest tak samo abstrakcyjny jak chiński, więc może gdzieś tam jest...
    Proszę:
    http://www.angel-wings.cz/data/produ...velikosti.xlsx

    Ja mam S, mogę pomierzyć jakby coś
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  19. #39
    Chustofanka Awatar akana
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Ja mam S, mogę pomierzyć jakby coś
    Będę wdzięczna za orientacyjne pomiary (szczególnie na linii biustu) i dziękuję za tabelkę - wiedziałam, że pewnie się gdzieś przede mną schowała...
    M /2005/, B /2010/ i H /2013/

    www.collane.pl

  20. #40
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akana Zobacz posta
    Będę wdzięczna za orientacyjne pomiary (szczególnie na linii biustu) i dziękuję za tabelkę - wiedziałam, że pewnie się gdzieś przede mną schowała...
    Pod pachami 46, na dole 48, rękaw od pachy 52, długosć od ramienia 73, wszystko bez panela oczywiście
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •