Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63

Wątek: Pupeko, Bambusowy puch, formowanka

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie Pupeko, Bambusowy puch, formowanka

    Rozglądam za formowankami, które nie utrudniałyby chodzenia (bo mi Cecylka jak kowboj chodzi) i po dogłębnej lekturze forum wyszło, że wąskie w kroku to albo Pupeko albo eko-mama. Eko mamę mam i chciałam spróbować czegoś inszego no i mój wybór padł na bambusowy puch. Czy rzeczywiście są wąskie w kroku? Jak z rzepami-trzymają? Jak z chłonnością (na prawie 1,5 roczniaka)? Wiem, że bambus niby chłonny, ale jestem ciekawa jakie macie doświadczenia.
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 15:13

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Wg mnie te pieluszki są średnio wąskie - może to kwestia tych falbanek, ale dzienne i nocne pupeko wydawały mi się węższe. Te bambusowe są bardzo podobne w kroju i materiale do formowanek beleishen. Co do chłonności Pupeko bambusowych się nie wypowiem, bo użyliśmy tylko dwa razy.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    oooo, nareszcie ktoś odpowiedział! Dzięki KaiDo!

  4. #4
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,252

    Domyślnie

    usunięty
    Ostatnio edytowane przez rafandynka ; 31-01-2012 o 11:12
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  5. #5
    Chustomanka Awatar marglena
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Mam 4 formowanki bambusowy puch pupeko, 3 na rzepy, 1 na napy. Bardzo mi odpowiadają. Używamy je na noc (jedna zmiana około północy). Są dość chłonne, rzepy dobrze trzymają, po kilku praniach bambus nadal jest mięciutki i miły w dotyku. Szybko schną.
    W. 2007, S. 2011, H. czerwiec 2017

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaHani Zobacz posta
    polecam śledzic wątek z recenzjami pieluszek Pupeko, bo właśnie seria bambusowa poleciała do testów
    Super

  7. #7

    Domyślnie Na temat

    Czy ktores z Was ma problemy z rzepami? Probowalam nawet na delikatnym cyklu prac i nadal jest problem. Milo ze przyczepiam rzepy do slepakow, w pranui sie odczepiaja (glownie pupeki i close parent) i niszcza mi brzegi bambusowych puchow PUPEKO (( HELP!

  8. #8
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie formowanki super

    Mam zachwalany bambusowy puch OS na napy ma piękny wzór (z edycji kolekcjonerskiej drzewny). Długi wpinany wkład jest super pomysłem, bo można dać więcej warstw tam gdzie się potrzebuje (u nas z przodu dla chłopaka). Gumki delikatne nie odciskają się, Pieluszka świetnie się dopiera i szybko schnie, nie sztywnieje (narazie, jakieś 2 mce używania)
    Mam też formowankę rozmiarową M-kę i też jestem z niej zadowolona - od środka ma taki jakby welurek więc jest troszkę uczucia suchości.

    Obu formowanek używam na noc z Flipem, wytrzymują 6-7h bez problemu na 6-miesięcznym chłopczyku. Polecam.
    Maluszek 19.11.2012

  9. #9
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Czy mógłby ktoś porównać chłonność tych formowanek do innych bambusowych, n.p. Kokosi?

  10. #10
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    My używamy i bambusowego puchu i kokosi, kokosi są bardziej chłonne są z frotki bambusowej a bambusowy puch (też lubię ) jest z jednej strony jest taka drobna frotka a z drugiej taki puszek po kilku praniach puszek się ubija ale nie przeszkadza to. Na noc raczej zakładam Kokosi na dzienną drzemkę bambusowy puch z tym że moja panna jest już duża

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  11. #11
    Chustofanka Awatar Mała Mi
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Dolny Śląsk
    Posty
    438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Czy mógłby ktoś porównać chłonność tych formowanek do innych bambusowych, n.p. Kokosi?
    Używamy i bambusowego puchu (kilka miesięcy) i sówek bambusowych kokosi (kilka tygodni). Pieluszka kokosi wydaje mi się bardziej chłonna. Do pieluszki pupeko muszę dawać dodatkowy wkład, żeby wytrzymała noc lub większość nocy. Chyba że ktoś zmienia pieluchy przez noc,to ok. Zależy też jak duże jest dziecko i jak często siusia. Mój mały daje czadu od jakiegoś czasu więc lekko nie jest mam jednak uwagę co do formowanki kokosi-wg mnie jest za mała na OS. wygląda jak mniejsze OS i mam problem z założeniem jej na synka. Następną bambusową formowankę kupię u Agny.
    Ostatnio edytowane przez Mała Mi ; 27-05-2013 o 16:31

  12. #12
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Bambusowy Puch jest uszyty z dzianiny bambusowej, frota bambusowa to tkanina, a więc inny splot, inna chłonność, inne w dotyku. Dzianina jest bardziej rozciągliwa od tkaniny, lepiej się dopasuje.

  13. #13
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Od kilku tygodni używamy bambusowego puchu, formowanek bambusowych kokosi i Agny (od Agny mam mniejsze OS). Jeśli chodzi o trzymiesięcznego niemowlaka to wszystkie spokojnie przetrzymują noc i na razie różnic w chłonności nie widać. Tyle tylko, że frota bambusowa szybciej nabrała chłonności (już po pierwszym praniu) niż dzianina, z której jest puch.
    Bambusowy puch z tych wszystkich rozmiarowo jest największy, dlatego zazwyczaj "okładam" go we flipa, bo otulacz wełniany od kokosi za mały (faktycznie jak pisze Mała Mi OS od kokosi jest dość mały, ale na ten moment akurat dla najlepszy)
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    mam wersje na napy, pieluszka jest porządna, chłonna (aczkolwiek ta od kokosi chłonniejsza bo z froty a nie dzianiny), nic się nam z nią nie dzieje (mamy ją już ponad pół roku), dobrze leży, nic się nie odciska
    mogę się tylko przyczepić że wkład składany na 2 jest trochę krzywo uszyty ale to szczegół i nie wpływa na użytkowanie

  15. #15

    Domyślnie

    Wiecie co dziewczyny? to byla wina pralki. Teraz mam pakowana od przodu i nic mi sie nie przyczepia - nawet jak maz "zapomni" przyczepic rzepy do pieluszek przed wrzuceniem.

  16. #16
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaHani Zobacz posta
    Bambusowy Puch jest uszyty z dzianiny bambusowej, frota bambusowa to tkanina, a więc inny splot, inna chłonność, inne w dotyku. Dzianina jest bardziej rozciągliwa od tkaniny, lepiej się dopasuje.
    To jest BARDZO DUŻA zaleta Bambusowego puchu w wersji bez kolorowej dzianiny bawełnianej na zewnątrz! Formowanka pięknie pracuje na dziecku, nie krępując mu ruchów.

    Cytat Zamieszczone przez maldita Zobacz posta
    Od kilku tygodni używamy bambusowego puchu, formowanek bambusowych kokosi i Agny (od Agny mam mniejsze OS). Jeśli chodzi o trzymiesięcznego niemowlaka to wszystkie spokojnie przetrzymują noc i na razie różnic w chłonności nie widać. Tyle tylko, że frota bambusowa szybciej nabrała chłonności (już po pierwszym praniu) niż dzianina, z której jest puch.
    Bambusowy puch z tych wszystkich rozmiarowo jest największy, dlatego zazwyczaj "okładam" go we flipa, bo otulacz wełniany od kokosi za mały (faktycznie jak pisze Mała Mi OS od kokosi jest dość mały, ale na ten moment akurat dla najlepszy)
    W mojej opinii Bambusowy puch OS nie jest wcale największy. Maks wyrósł z tych formowanek najszybciej (ciasno przy nóżkach). Moim zdaniem te formowanki są po prostu najwyższe w stanie i stąd może trudno je schować pod niektóre otulacze. Za to Bambusowy puch XL, który przyszedł do nas 3 dni temu, jest z pewnością duży Na Maksa idealny. Fantastycznie, że jest taki rozmiar, bo nie miałabym w co ubrać dziecka

  17. #17
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    To jest BARDZO DUŻA zaleta Bambusowego puchu w wersji bez kolorowej dzianiny bawełnianej na zewnątrz! Formowanka pięknie pracuje na dziecku, nie krępując mu ruchów.



    W mojej opinii Bambusowy puch OS nie jest wcale największy. Maks wyrósł z tych formowanek najszybciej (ciasno przy nóżkach). Moim zdaniem te formowanki są po prostu najwyższe w stanie i stąd może trudno je schować pod niektóre otulacze. Za to Bambusowy puch XL, który przyszedł do nas 3 dni temu, jest z pewnością duży Na Maksa idealny. Fantastycznie, że jest taki rozmiar, bo nie miałabym w co ubrać dziecka
    Dlatego też w związku z wielkością polecałam Ci, bo na mijej małej puch l/xl mam spięty na długość.
    W ogóle zgodzę sie, że formowanki te, bez obszycia kolorową tkaniną lepiej się dopasowują do dziecka, a puch ma przecież, dla lubiących wzorki opcję z kolorowymi uszkami


  18. #18
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koleszna Zobacz posta
    [...]puch ma przecież, dla lubiących wzorki opcję z kolorowymi uszkami
    O, właśnie - może warto pomyśleć o kolorowych uszkach w wersji XL?

    P.s. Masz rację - Pupeko ma na zewnątrz tkaninę a nie dzianinę, jak napisałam. Zwykle widuję dzianiny i włożyłam Pupeko do jednego worka
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 20-07-2013 o 15:16

  19. #19
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Maksio XL


  20. #20
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Maksio XL

    Ależ słodziak


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •