Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 176

Wątek: Czy kupowanie na bazarku jest bezpieczne?

  1. #1
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie Czy kupowanie na bazarku jest bezpieczne?

    Tak się zaczęłam zastanawiać, kupiłam kilka pieluch glównie kieszonek na bazarku, wyprałam w 60 stopniach z dodatkiem nappy fresha i siup na pupe. A później gdzieś czytałam o pasożytach i bakteriach, że po nich (głównie pasożytach) powinno sie odzież i pieluchy wygotować i wyprasować. I tak się zastanawiam czy kupowanie pieluch, po obcych dzieciakach, których sie nie gotuje i nie prasuje, jest bezpieczne?

  2. #2
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    teraz zamiast gotowania czy prasowania są środki antybakteryjne do prania, niby działają już w 40 stopniach.

  3. #3
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie

    no właśnie - niby ... a na pasożyty też działają??

  4. #4
    Chustonoszka Awatar tonka antonka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    100

    Domyślnie

    ale trafiłaś z tematem też kupiłam używane pieluchy, często też kupuję używane ubranka i właśnie rano się nad tym zastanawiałam, pomyślałam, że jak synek pójdzie spać to napiszę na forum...
    no właśnie czy jesteście pewne, że odkażacze zabijają wszelkie zarazki? czy może któraś z Was miała problem po zastosowaniu pieluchy odkupionej od kogoś innego albo po założeniu używanej odzieży?

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tonka antonka Zobacz posta
    ale trafiłaś z tematem też kupiłam używane pieluchy, często też kupuję używane ubranka i właśnie rano się nad tym zastanawiałam, pomyślałam, że jak synek pójdzie spać to napiszę na forum...
    no właśnie czy jesteście pewne, że odkażacze zabijają wszelkie zarazki? czy może któraś z Was miała problem po zastosowaniu pieluchy odkupionej od kogoś innego albo po założeniu używanej odzieży?
    nie nigdy. ale prawda jest też taka, że kupowałam głównie formowanki i wkłady, którym mogłam zrobić porządny stripping w garze. kieszonki prałam na 60 stopni z odkażaczem.

    jeśli chodzi o ciuszki, to wg mnie wypranie w 60 stopniach i dodatek antybakteryjny zupełnie wystarczy.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  6. #6
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Ja piorę wszystko na 90C, pule też
    edit: tzn pieluszki, bo ubranka to na 40-60 z odkażaniem.
    Ostatnio edytowane przez Sihaya ; 09-12-2011 o 15:42

  7. #7
    Chustonoszka Awatar tonka antonka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sihaya Zobacz posta
    Ja piorę wszystko na 90C, pule też
    edit: tzn pieluszki, bo ubranka to na 40-60 z odkażaniem.
    i nic się z pulem nie dzieje przy 90C? bo też chciałam spróbować ale skoro napisane max 60C to się nie odważyłam :/
    a ubranka też piorę w 60 z odkażaczem

  8. #8
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    prałam pule duzo razy w 90st, zwlaszcza po biegunkach i podejrzeniu pasozytow. Nie zniszczyly sie jakos barddzo ,jednak na pewno im to nie sluzy na dluzsza mete.
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    też jestem ciekawa czy środki jak nappy fresh zabija jaja pasozyta, bo kwestia temperatury jest bezsprzeczna

  10. #10
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tonka antonka Zobacz posta
    i nic się z pulem nie dzieje przy 90C? bo też chciałam spróbować ale skoro napisane max 60C to się nie odważyłam :/
    a ubranka też piorę w 60 z odkażaczem
    nie rozwarstwiły się. Nie piorę tak non stop- tylko po kupnie i później jak mam podstawy żeby tak prać- czyli biegunki np. jak pisze Ala

  11. #11
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie

    żałuje ze po kupnie nie potraktowałam kieszonek 90 stopniami, niby nic nam nie było ale w sumie pewnosci zadnej nie mam. Co do ubranek to tez zawsze z odkazaczem je piore, mam nadzieje ze on cokolwiek daje...

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Nie zgodzę sie z wypowiedziami. Nappy fresh i inne odkażacze działają włąsnie w 40 stopniach w 60 są mniej aktywne, wiec dodawanie ich do prania traci sens. Pieluchy z bazarku, warto natomiast wielokrotnie wypłukac w zimnej wodzie, wyprać na 60/ 90 stopni ( lub wygotować) i dodatkowo w osobnym praniu w 30/40 stopniach z nannpy freshem. Kolejność prania dowolna.

  13. #13
    Chustonoszka Awatar tonka antonka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Nie zgodzę sie z wypowiedziami. Nappy fresh i inne odkażacze działają włąsnie w 40 stopniach w 60 są mniej aktywne, wiec dodawanie ich do prania traci sens. Pieluchy z bazarku, warto natomiast wielokrotnie wypłukac w zimnej wodzie, wyprać na 60/ 90 stopni ( lub wygotować) i dodatkowo w osobnym praniu w 30/40 stopniach z nannpy freshem. Kolejność prania dowolna.
    dzięki za informację - zabieram się za pranie pieluch
    ale jeszcze jedno pytanie: dlaczego odkażacz traci właściwości w 60 stopniach?

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    no wlasnie skad to wiesz ze 60 st to gorzej? ja tam z opakowania tego nie wyczytalam

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Gdzieś to wyczytałam, nie pamietam gdzie
    i faktycznie jak piore na 40 stopni to pieluchy są czystsze niz jak prałam na 60! Ewentualnie piore na 60 i mocze na noc w letniej wodzie.
    a w domu mam tylko opakowanie miofresha.
    Ostatnio edytowane przez klusiecka ; 09-12-2011 o 21:31

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Nie zgodzę sie z wypowiedziami. Nappy fresh i inne odkażacze działają włąsnie w 40 stopniach w 60 są mniej aktywne, wiec dodawanie ich do prania traci sens.
    hm, to mnie zaintrygowało. głównym składnikiem nappy fresh jest soda, nie słyszałam wcześniej, żeby wyższa temperatura w jakiś sposób obniżała jej aktywność.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  17. #17
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    ostatnio dostałam w swoje rączki pieluchę praną tylko na 40 stopni z nappym i jednak wyglądała (nie mówiąc o zapachu - czystej pieluchy) znacznie gorzej (czegoś tak zszarzałego jeszcze nie widziałam), niż moje prane na 60 z dodatkiem, czasem na 90 i strippingowane... Więc nie byłabym taka pewna, czy te 40 stopni z dodatkiem to tak zupełnie właśnie to.

    Już nie kupuję kieszonek (nowych zresztą też, a większości już posiadanych planuję się pozbyć), bazarkowe wkłady/formowanki idą do prania na 90 stopni, pule zazwyczaj też. Wkładka od wyżej opisanej pieluchy poszła jeszcze do gara razem z cytryną (kwasku nie było w domu ), potem jeszcze raz pranie na 90, tym razem z kwaskiem - znacząca różnica w doznaniach wzrokowo-węchowych
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #18
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    jul, a pul-e ci wytrzymują te 60 st.? formowanki i wkłady tak piorę, ale jeśli chodzi o otulacze, to się boję, że nie wytrzymają? jak to u ciebie wygląda?



  19. #19
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Gdzieś to wyczytałam, nie pamietam gdzie
    i faktycznie jak piore na 40 stopni to pieluchy są czystsze niz jak prałam na 60! Ewentualnie piore na 60 i mocze na noc w letniej wodzie.
    a w domu mam tylko opakowanie miofresha.
    Ale przecież nappy fresh nie wpływa na czystość pieluch tylko na ich odkażenie

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alphax Zobacz posta
    Ale przecież nappy fresh nie wpływa na czystość pieluch tylko na ich odkażenie
    Na czystośc wpywa jak njabardziej - zawierają wybielacze (np wspomnianą sode) i nie nalezy stosowac do kolorowych rzeczy.
    Uzywam mio fresh w roli wybielacza - dziala bardzo dobrze
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •