Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 176

Wątek: Czy kupowanie na bazarku jest bezpieczne?

  1. #21

    Domyślnie

    a mi świta, że na jakieś stronie z pieluchami było napisane że dodatek antybakteryjny dajemy przy 40 stopniach, a w 60 nie że słabiej działa ale jest niepotrzebne bo to temp która zabija bakterie....ale nie wiem czy tak jest, bo piorę zawsze w 60 i zawsze z dodatkiem.


  2. #22
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Ja wszystkie pieluchy piorę w 60stopniach, nigdy z żadną nic się nie stało. Wkłady raz na jakiś czas w 90 z kwaskiem. Do tego stripping i odtłuszczanie puli. Prane na 40 stopni jak dla mnie szybciej szarzeją i niestety nie dopierają się super dokładnie. Kieszonek nie odważyłam się jeszcze włączyć na 90stopni, ale coraz częściej o tym myślę.

    Edit: przypomniało mi się dodatkowo jak dostałam z wymianki dwie pieluchy z plamami na wkładach, obie były sio, właścicielka twierdziła, że plamy nie schodzą, nie wiem jak prała i w ilu stopniach, ale u mnie po pierwszym praniu w 90 (wkłady) z kwaskiem plamy były już prawie nie zauważalne, po drugim z sodą zniknęły całkowicie.
    Ostatnio edytowane przez qmpeela ; 09-12-2011 o 22:47
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  3. #23
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Wszystkie pieluchy piorę (prałam w sumie) zawsze w 60 stopniach i z dodatkiem bioD, pule działają, kolory są kolorowe

  4. #24
    Chustomanka Awatar Wlaszczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,386

    Domyślnie

    ja zapytam w prost - używasz cudze majtki? Ja nie... Dla mnie więc odpowiedź jest prosta.

  5. #25
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,868

    Domyślnie

    piorę pule w 60, jak jest potrzeba to w 90 (ale baaaardzo rzadko, wkładki/formowanki raz na jakiś czas) i nic im nie jest, nawet tym używanym niemal od roku, natomiast nie suszę puli w suszarce, choć np metka IB zezwola na to.

    a że pieluchy qmpeeli w świetnym stanie, to mogę potwierdzić (w każdym razie ta, co do mnie dotarła )
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #26
    Chustonówka Awatar Muchomorka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    co. Sligo, Irlandia
    Posty
    42

    Domyślnie

    A jakie pule pierzecie w 90st? macie moze z Babyland? Lub Bambino Mio? Wlasnie pralam w 40st z ubrankami i juz nie wygladaja za "swiezo".

    Qmeela, kawsek zwykly cytrynowy??? Musze sprobowac. lepszy niz soda.

  7. #27
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    a mi świta, że na jakieś stronie z pieluchami było napisane że dodatek antybakteryjny dajemy przy 40 stopniach, a w 60 nie że słabiej działa ale jest niepotrzebne bo to temp która zabija bakterie....ale nie wiem czy tak jest, bo piorę zawsze w 60 i zawsze z dodatkiem.
    I to by się zgadzało, ale ja także daję nappy fresh na 60 st. I cały czas piorę pule w tej temp. (zarówno IB jak i chińskie kieszonki).
    Bazarkowe pieluchy płuczę, następnie zalewam wrzątkiem z NF i kwaskiem -aż się kotłuje wszystko Zostawiam na noc. No i potem piorę normalnie (60st.) i jest ok.

  8. #28
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlaszczka Zobacz posta
    ja zapytam w prost - używasz cudze majtki? Ja nie... Dla mnie więc odpowiedź jest prosta.
    dla mnie też...dokładnie tak samo myślę (porównanie z majtkami) i od samego początku tak było! jedynie otulacz mogłabym kupić używany
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  9. #29
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Myślę, ze jest bezpieczniejsze niż kupowanie na allegro czy szukanie w secondhandach.

    Generalnie moje pule przeżyły nie raz 90st i nic im się nigdy żadnemu nie stało.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  10. #30
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    a mi świta, że na jakieś stronie z pieluchami było napisane że dodatek antybakteryjny dajemy przy 40 stopniach, a w 60 nie że słabiej działa ale jest niepotrzebne bo to temp która zabija bakterie....ale nie wiem czy tak jest, bo piorę zawsze w 60 i zawsze z dodatkiem.
    Moze tak być. Na opakowaniu jest napisane , że działa od 40 stopni. Naprawde nie pamiętam gdzie wyczytałam o lepszej skuteczności w 40 stopniachi może nie byc to prawda.
    Faktem natomiast jest, że jak rozdzieliłam uzywanie nappy i prania na 60 stopni to automatycznie pozbyłam sie zapaszku pieluch i ewentualnych plam.

  11. #31
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlaszczka Zobacz posta
    ja zapytam w prost - używasz cudze majtki? Ja nie... Dla mnie więc odpowiedź jest prosta.
    ja też mam takie podejście. w sumie oboje mamy. więc nie kupuję.

    no i już parę razy czytałam/słyszałam o tym w jakim stanie dziewczyny dostawały pieluchy "jak nowe" - jednak standardy prania są tak bardzo różne, że chyba bym się nie odważyła

  12. #32
    Chusteryczka Awatar cynthia
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    1,676

    Domyślnie

    a mnie nie było stać na zestaw nowych pieluch więc kieszonki początkowo kupowałam na bazarku - i pierwsze pranie zawsze 90st wszystko i z sodą bądź kwaskiem...
    i co jakiś czas jak Maria kupę jeszcze do pieluch waliła to gotowałam wszystko raz na ileś prań bo mnie temperatura bardziej przekonuje niż proszek antybakteryjny...
    Poznań w chuście zaprasza!!!

  13. #33
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    A z ciekawości - co szkodzą pasożyty w pieluszkach? Zakażenie chyba następuje drogą pokarmową, czyli że jaja trzeba zjeść, żeby się zarazić, inaczej one do organizmu się nie dostają (przecież nie wejdą od d*py strony, a nawet gdyby, to i tak nie przejdą właściwego cyklu i się nie rozwiną).

  14. #34
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlaszczka Zobacz posta
    ja zapytam w prost - używasz cudze majtki? Ja nie... Dla mnie więc odpowiedź jest prosta.
    podpisuję się pod Tobą w całym brzmieniu i na 200%!

  15. #35
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Budzik Zobacz posta
    A z ciekawości - co szkodzą pasożyty w pieluszkach? Zakażenie chyba następuje drogą pokarmową, czyli że jaja trzeba zjeść, żeby się zarazić, inaczej one do organizmu się nie dostają (przecież nie wejdą od d*py strony, a nawet gdyby, to i tak nie przejdą właściwego cyklu i się nie rozwiną).
    Nie wiem co szkodzą ale jak sie odrobaczasz to później trzeba pościele, ręczniki wygotować i wyprasować zeby ponownie sie nie zarazic - to pewnie mozna się jakoś zarazic.

  16. #36
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alphax Zobacz posta
    Nie wiem co szkodzą ale jak sie odrobaczasz to później trzeba pościele, ręczniki wygotować i wyprasować zeby ponownie sie nie zarazic - to pewnie mozna się jakoś zarazic.
    Tylko owsikami mozna się zarazić z pościeli czy spod paznokci! . Ale tu też działa zasada: zjadasz jajo- masz owsiki. Same z siebie nie rzucają sie na ciebie i nie zostaną. ( to nie pchły, wszy czy inne skaczące potworki)

  17. #37
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a mnie nie chodzi o pasożyty, czy inne paskudztwa...
    ja się brzydzę, po prostu

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Są osoby które nie użyłyby używanej bielizny czy pieluszek, a są też takie które nie mają z tym problemu. Uszanujmy wybory innych i to że jeśli nas coś brzydzi, to ci którzy nie mają nic przeciwko używanym mogą się poczuć niefajnie czytając takie wypowiedzi. Nie wgłębiajmy się w to, bo temat wątku tego nie dotyczy.

    A czy kupowanie używanych pieluch jest bezpieczne? Myślę, że zdania będą podzielone, gdyż są zwolennicy i przeciwnicy kupowania używanych.

    Warto tylko pamiętać żeby takie pieluchy przed praniem zamoczyć w dodatku antybakteryjnym i płynie do prania na kilka godzin (żeby odkazić i odtłuścić), dobrze kilka razy wypłukać, a potem wyprać w 60 st. dodając ponownie ten dodatek. Inne pieluchy i wkłady które można wygotować, to je wygotować.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  19. #39
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Są osoby które nie użyłyby używanej bielizny czy pieluszek, a są też takie które nie mają z tym problemu. Uszanujmy wybory innych i to że jeśli nas coś brzydzi, to ci którzy nie mają nic przeciwko używanym mogą się poczuć niefajnie czytając takie wypowiedzi. Nie wgłębiajmy się w to, bo temat wątku tego nie dotyczy.
    "takie", czyli które?

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Wyraziłam swoje zdanie odnośnie wypowiedzi kto nie kupiłby pieluch używanych i dlaczego. A które to każdy widzi, ale czy to jest ważne? Temat wątku jest inny. Warto czasem powstrzymać się od swoich opini tym bardziej że temat delikatny i może kogoś dotknąć. Wystarczyło napisać że używanie pieluch używanych wg was jest niebezpieczne. A to że ktoś się brzydzi a inny nie ubrałby bielizny po kimś innym to sprawa osobista i indywidualna. Autorka wątku zadała pytanie dotyczące używanych pieluch i tego czy są one bezpieczne. A usłyszała w odpowiedzi że ktoś się brzydzi pieluchami używanymi itd. Moja opinia jest taka. Słuszna czy nie znaczenia to nie ma. Wyraziłam swoje zdanie.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •