Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48

Wątek: Jakie najlepsze z polskich pieluch?

  1. #1
    Chustonówka Awatar medżik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    13

    Domyślnie Jakie najlepsze z polskich pieluch?

    Powoli wkręcam się znów w pieluchowanie i zauważyłam że jest kilka polskich "firm" które szyją pieluchy.
    babyetta, nappemi, pupeko, little penguin, malemi, eko_mama .....
    chciałam zapytać was o opinię które są dobre, niezawodne, fajnie się noszą itp.

  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Każdy pewnie powie coś innego
    To zależy, od tego, co woli mama, co woli dziecko, czy na wyjścia, czy po domu, czy dziecko szczupłe czy raczej pulchne, czy drobne czy większe, sporo tego jest
    ja znam 3 pierwsze, 3 ostatnich nie widziałam i nie testowałam i o ile mam porównanie 1 i 2 bo mam w domu i używam/używałam, głównie kieszonki, to 3 miałam tylko testowe formowanki i ciężko mi je porównać do pozostałych, bo to inna kategoria.

  3. #3
    Chustonówka Awatar medżik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    13

    Domyślnie

    to prawda że wiele czynników jest tu ważnych...
    np:
    -narazie sprawdzają się bardziej wąskie, choć wiem że niebawem będę lubić i te szerokie.
    ? które są wąskie a które szerokie???

    - czy któreś znich mają mikropolar taki jak w BG i Itti Bitti (taki drobny i jakby jednolity, a nie włochaty

    - jakie modele kieszonek i formowanek sprawdziły wam się na dzień?

    - a jakie na noc?

    - i tak z innej beczki, bo dotyczy wszystkich pieluch (ja u starszych używałam tylko wewnątrz z polarem)
    co fajniej się sprawdza przy pupie u maluszka kilkumiesięcznego, czy polar i uczucie suchości czy inne materiały dające odczuć mokro?

  4. #4
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Babyetta, wnętrze mają do wyboru

  5. #5
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    My sie własnie przerzucamy na polskie nasze ulubione to Eko mama są raczej waskie w kroku super uszyte, Sylviontko mamy na razie jedną kieszonke, bardzo ładna.
    Babyetta niedawno kupiłałam używaną więc jeszcze nie mam zdania, ale też raczej nie sa za szerokie w kroku.

    IB to chyba mają welur syntetyczny przy pupie, a może się mylę

    Formowanek jeszcze nie używalismy, ale już do nas lecą

    U nas nie ma znaczenia jaki materiał przy pupie, mam i z bambusem uczucie mokro i z polarem, welurkiem. Jak na razie to bez znaczenia dla Synka.
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  6. #6
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Prześledź dokładnie dział recenzji, powinno to nieco pomóc. Zawsze możesz ma bazarku kupić po 1 szt. różnych polskich firm i sama sprawdzić co wam odpowiada, a te co nie podpasowały ponownie sprzedać.
    Ja uwielbiam Eko_mamę. Najlepiej uszyte, pełna dowolność przy zamawianiu pieluchy, zresztą mam która je szyje to przemiła dziewczyna. Te pieluszki IMO świetnie sprawdzają się u szczupłych dzieci, są jakoś tak fajnie skrojone na pupie.
    Nam nie podpasowała babyetta, miałam wrażenie zbyt obszernej pieluchy, która po włożeniu wkładów i zamontowaniu jej na pupie dziwnie z tyłu obwisała.

    Najlepsza rada to poprostu zacząć testować

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez medżik Zobacz posta
    to prawda że wiele czynników jest tu ważnych...
    np:
    -narazie sprawdzają się bardziej wąskie, choć wiem że niebawem będę lubić i te szerokie.
    ? które są wąskie a które szerokie???

    - czy któreś znich mają mikropolar taki jak w BG i Itti Bitti (taki drobny i jakby jednolity, a nie włochaty

    - jakie modele kieszonek i formowanek sprawdziły wam się na dzień?

    - a jakie na noc?

    - i tak z innej beczki, bo dotyczy wszystkich pieluch (ja u starszych używałam tylko wewnątrz z polarem)
    co fajniej się sprawdza przy pupie u maluszka kilkumiesięcznego, czy polar i uczucie suchości czy inne materiały dające odczuć mokro?
    Chyba każdemu co innego pasuje. Ja wypróbowałam chyba wszystkie Z wyboru nie używam pieluch z syntetykami przy pupie, ale Jadwisi to nie przeszkadza - wiem, że niektóre dzieci nie znoszą mokrej pupy i jest dramat. Eko_mama ma cudowne formowanki (również na noc), NappiMe mają fajne kieszonki wąskie w kroku i ogółem małe i zgrabne (od pupy syntetyczny welur najczęściej, ale bardzo przyjemny i świetnie się spierają z niego kupy), mamy też parę kieszonek Babyetty. W Little Penguin moim hitem są otulacze pulowe na napy.
    Radzę popróbować

  8. #8
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    zerknij tu na forum jeszcze w wątek sylviątka
    i jeszcze franiszka fajnie szyje
    co do wnętrza to jest wątek o pieluchowaniu maluszków - cenna literatura - ale dziewczyny szyją tak że przeważnie możesz sobie sama wybrać

  9. #9
    Chustonówka Awatar medżik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    13

    Domyślnie

    Zawsze możesz ma bazarku kupić po 1 szt. różnych polskich firm i sama sprawdzić co wam odpowiada, a te co nie podpasowały ponownie sprzedać.
    tak też zrobiłam i trochę kupiłam używanych aby popróbować, ale z przyjemnością posłucham waszych opini, bo nie ukrywam że nie mam teraz możliwości testowania i kupowania wszystkich rodzajów niestety

  10. #10
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    W bumgeniusach i itti bitti jest welurek syntetyczny.

    U mnie jest do wyboru: cienki,antybakteryjny mikropolar w dwóch kolorach(biały i ecru) , welur syntetyczny w trzech kolorach(biały, beżowy i jasno zielony) oraz welur bawełniany w pięciu kolorach(biały,granatowy,błękitny,zółty i zielony)
    Do tego mnóstwo kolorowych tkanin/dzianin i podwójny system regulacji ( standardowe napki oraz regulowane gumeczki przy nóżkach i na plecach)

    A jeśli chodzi o to, które są najlepsze to chyba nikt nie odpowie jednoznacznie. Trzeba samemu wypróbować bo ilu użytkowników tyle opinii.

    Na pewno bardzo fajnie, że interesujesz się polskimi producentami bo rynek bardzo się rozwinął i trzeba wspierać rodzimą przedsiębiorczość , zwłaszcza, że każda z nas jest mamą maluszków i wszystkie wkładamy mnóstwo ciężkiej pracy w prowadzenie swoich firm.
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Nappime - wąski, od pupy fajny welurek, który idealnie się dopiera (chyba jako jedyny, bo na innych [zagranicznych - markowych i chinkach] polarkach, welurkach, że o bambusie nie wspomnę zostają ślady po kupie forever).
    Co do wąskiego kroku na teraz, a szerokiego na potem - to zupełnie odwrotne miałam (a właściwie mój syn) potrzeby - jak był maleńki szeroki krok nie przeszkadzał, odkąd raczkuje (7 mies.) tylko itti bitti, ewentualnie nappime zdaje egzamin. Na nocki wciąż szerokie wonderosy.

  12. #12
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Mam Eko_mama kieszonkę i SiO wymiarowe i jestem bardzo zadowolona, pieluszki zgrabne i estetycznie wykonane. To co wazne, można pieluszkę uszyć na miarę, nie tylko wielkość ale i zawartość, wedle życzenia i dostępności materiałów warstwa zewnętrzna, wewnętrzna i rodzaj pieluszki.

    Poza tym kieszonka MałeMe z coolmaxem też bardzo fajna, mięciusienka, zgrabniutka, ładnie uszyta

    Mam też bawełniane Pupeko i minkie NappieMe, obie ładnie uszyte, bezwypadkowe, zgrabnie leżą nawet na maleńkiej chudej pupce ale mają welur syntetyczny przy pupie i zakładam je rzadko, bo jak się okazało pupcia mojej córeczki nie potrafi sie zaprzyjaźnic z welurkiem syntetycznym.
    Pola 2011

  13. #13
    Chustonówka Awatar medżik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    13

    Domyślnie

    pooglądałam strony z polskimi pieluchami, też te o których przed chwilą się dowiedziałam,
    Dziewczyny! GRATULACJE! piękne pieluchy, fajnie zrobione strony www,
    jestem pod wrażeniem
    ... teraz coś bym sobie wybrała... od czego tu zacząć

  14. #14
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez medżik Zobacz posta
    ... teraz coś bym sobie wybrała... od czego tu zacząć
    Po jednej od każdego

    Ja i Nappime mamy na przykład opcję wspólnej wysyłki; można trochę zaoszczędzić
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  15. #15
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,188

    Domyślnie

    Dodam jeszcze nasze Baby Jungle - na razie mamy formowanki i duofoldy szyte dla Bio i Eko (dostępne na www.bioieko.pl). Mamy też wielorazowe ekomyjki.
    Pieluszki są wąskie w kroku, na napy - certyfikowany materiał, napki i nici, wzór pieluszki przestestowany na sporej grupie (50) Maluszków, zastrzeżony.
    Zapraszam
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Ważne jest to czy firma szyjąca zgadza się na modyfikacje, zwężenie poszerzenie kroku, ilośc i rozstaw nap, materiał, uszycie dodatkowych wkładów, kolory. I jaki masz kontakt mailowy z osoba szyjąca, jak również czas realizacji. ( czekanie na pieluchę miesiac to moim zdaniem gruba przesada!)
    Obejrzyj tez zdjęcia czy nie ma wystających nitek! to dyskwalifikuje pieluchy od razu, po za tym powiem cos chyba mało popularnego: pielucha nie jest mega trudna do uszycia i mamy/ firmy szyjące robią to po prostu podobnie, z tych samych materiałów nie musisz więc kupowac wszystkich do przetestowania, wystarczy zamówic jedna a jak bedzie ok to kontynuować zamawianie u tej samej osoby.

  17. #17
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Po przerobieniu kilkunastu rodzajów i marek stwierdzam, że zdecydowanie najbardziej nam pasują BabYettki (tysiule też, ze spódniczkami!, ale one niedostępne w regularnej sprzedaży).
    Wolę te z polarkiem od pupy, aksamit bambusowy robi się po kilkunastu praniach niefajny.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  18. #18
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Ja też miałam kilka różnych polskich pieluszek i na ten moment najbardziej lubię pieluszki od Sylviontka. Nappime są super dla drobniejszych dzieci, bo są malutkie i zgrabne. Od Babyetty miałam tylko otulacze, ale gumki się wrzynały nawet u mojego chudzielca, więc używałam ich tylko awaryjnie... To, które są najlepsze to chyba jednak indywidualna sprawa, bo dzieci mają różną budowę, a rodzice różne preferencje

  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny
    Posty
    32

    Domyślnie

    Ja testowałam:
    - kieszonkę pul i otulacz polarowy Babyetty
    - kieszonkę NappiMe z wkładem
    - kieszonkę, formowankę na snapkę, wkłady składane mikrofibrowe i małe wkłady mikrofibrowe Little Penguin
    - otulacz pul i formowankę bambusową Mikulo
    - otulacz eko_mama
    - otulacz, prefoldy bambusowe, wkłady składane bambusowe + wkładki sucha pupa mikropolar+bambus, myjki bambusowe, waciki bambusowe, wkładki higieniczne i różne wkładki laktacyjne Pupeko

    Jak dla mnie absolutny hit to:
    - kieszonki z lamówką Little Penguin. Dzięki lamówce materiał ze środka nie wywija się przy nóżkach i pielucha jest szczelna. Do tego pingwinki są najbardziej zgrabne ze wszystkich kieszonek jakie miałam. Cienkie jak otulacz, więc nie robią efektu wielkiej pupy. No i mają super wzory
    - otulacz Pupeko. Wydaje się spory, ale ładnie się dopasowuje i jest szczelny. Super! Szkoda, że mało wzorów, które by mnie zachwyciły.
    W ogóle Pupeko super rzeczy robi i chętnie wracam tam na zakupy
    - formowanka bambusowa Mikulo. Bardzo zgrabna, nie gruba, nie robi dużej pupy a fajnie chłonie. Otulacz też OK.

    Nappime kieszonka fajna, ale trochę przecieka przy nóżkach. Wkład z froty bawełnianej sztywny :/

    Kompletnie nie podeszła mi Babyetta. Polarek od środka wywija się przy nóżkach i przez to przecieka. I w kieszonce i w otulaczu to samo Zraziłam się.
    żona Szymona od 28.04.2009 r., mama Bogumiły od 11.01.2012 r., Jadwigi od 30.08.2014 r. i Weroniki od 1.11.2019 r.




  20. #20
    Chusteryczka Awatar Kocia_mama
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów. No prawie.
    Posty
    2,272

    Domyślnie

    dziewczyny, odgrzebuje temat, bo przerzucam sie z tetry na kieszonki i...
    No wlasnie, na razie mam jedna kieszonke małe me, z tych najnowszych (choc w pt. pojawia sie jeszcze nowsze) i jestem w niej zakochana na zaboj, glownie przez mieciutki i delikatny pul, taki lekko gumowaty, z taka fajna strukturka.
    Orientujecie sie moze, czy ktorekolwiek inne polskie pieluszki taki maja?


    <Miejsce na mądry cytat>

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •