Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: udusi sie?

  1. #1

    Domyślnie udusi sie?

    Marysie nosze w kieszonce (ma 4 miesiece), probowalam w podwojnym iksie (bo tak nosilam Wojusia) ale Marysia nie chce, nie moze zasnac, to wiazanie wydaje sie nieco swobodniejsze dla dzieciaka niz kieszonka. Marysia zasypia tylko odseperowana-czyli poly na glowce. Górą wiec wpada powietrze, ale chyba niewiele, no a jak juz kurtke swoja na niej zapnę to juz w ogole ciezko. No i takie dziecko chyba wdycha to samo powietrze, ktore wydycha... co na ten temat mowi teoria? Jak sobie poradzic z tym. Dodam, ze samo unieruchomienie glowki jedną poła na Marychę nie działa. Wypowiedzcie sie prosze, Ewa
    Ewa, mama Martusi (2000), Krzysia (2002), Wojtusia (2006) oraz Marysi (2008)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: udusi sie?

    obawiam sie , ze na temat chusta plus kurtka to nie ma teorii, jest tylko praktyka

    ja bym odslaniala nieco poly jak juz zasnie.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  3. #3
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie Re: udusi sie?

    Ja mikro Manię pod kurtką nosiłam w kieszonce. W 2X nei nosiłam dopóki nie dorosła czyli prosto mówiąc zawiązana w 2X głowa sama nie zaczęła wystawać. Mówiąc szczerze, ja dziecka z połąmi chusty na głowie nie nosiłabym pod kurtką.

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie Re: udusi sie?

    Zależy jaka kurtka...
    Spróbuj sama przykryć się dwoma warstwami chusty (z przewiewem jakimś) i na to kurtkę - będziesz miała test jak się tam oddycha


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: udusi sie?

    mój alex też zawsze zasypiał tylko i wyłącznie z połami zaciągniętymi na główkę.
    nie martw się: robiono badania i dziecko pod chustą oddycha praktycznie tak samo, ma tylko zdaje się 1% mniej powietrza, więc praktycznie tego nie zauważa. chusty świetnie oddychaja, więc dziecko "nie przetwarza" ciągle tego samego powietrza.
    jak masz dziecko pod kurtką to poły możesz ściągnąć z główki, bo dziecko i tak odseparowane jest.
    i jak pisze vega, zależy jaką masz kurtkę. jeśli taką do noszenia to nie ma najmniejszego problemu.
    może zrobisz jakieś fotki?
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •