Strona 9 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 310

Wątek: KOTY z lnem -- 29/11

  1. #161
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    ok, mamaslon, to w takim razie niech inne firmy tez zrobią niższe, preferencyjne ceny dla swoich krajow. ciebie jako klientki tylko Natibaby byc może to nie wzruszy, ale zapewne wiele twoich kolezanek -tak
    ale ja z tobą nie rozmawiam, bo się nie da
    mym skromnym zdaniem robicie zamieszanie bo chcecie tę firme wygryść
    pewnie niebawem, np. w styczniu
    otworzycie z "kolezankami"
    (np. tą co robi zadyme na tbw a tydzien temu za ponad 600dolcow swoje natkowe ptaszory sprzedała)
    swoj wlsny Business i bedziecie zarabiać kokosy
    spoko...szkoda tylko ze musicie sie uciekać do takich metod
    Ostatnio edytowane przez mamaslon ; 30-11-2011 o 12:07 Powód: literówka
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  2. #162
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaslon Zobacz posta
    ale ja z tobą nie rozmawiam, bo się nie da
    mym skromnym zdaniem robicie zamieszanie bo chcecie tą firme wygryść
    pewnie niebawem, np. w styczniu
    otworzycie z "kolezankami"
    (np. tą co robi zadyme na tbw a tydzien temu za ponad 600dolcow swoje natkowe ptaszory sprzedała)
    swoj wlsny Business i bedziecie zarabiać kokosy
    spoko...szkoda tylko ze musicie sie uciekać do takich metod
    to napisz proszę, ze piszesz sobie a muzom, a nie do green _naranji ktora w zasadzie ten temat tutaj poruszyla.
    z "kolezanka" od jaskolek za 600$ akurat nic wspolnego nie mam, predzej ty, bo przypominam ci, ze proponowalas mi znalezienie chetnych na kilka limitow Nati za wyzszą cenę, niz za nie zaplacilas, więc raczej waż slowa w tej materii, bo brzmi to nie tylko glupio, ale i dosc smiesznie

    p.s. wygryźć, nie wygryść się pisze.
    Ostatnio edytowane przez green_naranja ; 30-11-2011 o 12:12

  3. #163
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    to napisz proszę, ze piszesz sobie a muzom, a nie do green _naranji ktora w zasadzie ten temat tutaj poruszyla.
    z "kolezanka" od jaskolek za 600$ akurat nic wspolnego nie mam, predzej ty, bo przypominam ci, ze proponowalas mi znalezienie chetnych na kilka limitow Nati za wyzszą cenę, niz za nie zaplacilas, więc raczej waż slowa w tej materii, bo brzmi to nie tylko glupio, ale i dosc smiesznie
    tak, za wyzsza cene o 100zł. + wysył bo mialam fuksa i mi sie udalo te dwie chusty zdobyc
    jasne ze tak!
    tobie za to proponowalam je w cenie za zł. bo nie jestem pazerna/napalona/wyrachowana
    i byłam miła, niestety przejechałam się na tym w stosunku do Ciebie co teraz widze w całej okazałości
    szkoda...ale jak ma sie miękkie serce to 3ba mieć twardą d
    czego wszytkim twoich znajomym zycze
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  4. #164
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    na czym się przejechalas?

    na tym, ze zadna ze znajpomych nie chciala tych chust? czy na tym, ze Ci przed chwila odpowiedzialam na bardzo niemilego posta?to raczej ja sie przejechalam, jesli juz.

    rozumiem, ze chcesz poczuc się czescia przewazajacej wspolnoty tutaj, stad ta nagla zmiana kursu w stosunku do milusich privow...ludzka mentalnosc nigdy nie przestanie mnie zaskakiwac

    z mojej strony koniec tematu, jesli chcesz kontynuowac, to proszę na priv, chyba ze nie boisz sie obnazania swojej obludy na forum ( a nie sprawia mi to przyjemnosci).

  5. #165
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaslon Zobacz posta
    co do dysputy dodam tylko ze ja zyje w Polsce, zarabiam w Polsce...cieszy mnie to ogromnie ze moge kupić chuste Polskiej firmy za nasze pieniądze.
    Myslę też że cena w euro dla mamy zagranicznej odpowiada portfelowi i cenie w zł. dla mamy Polskiej
    Jeżeli mówimy o poziomie dochodów, to nie sądzę, że mamy z Ukrainy czy Białorusi są bardzo zamożne, a muszą kupować w "europejskich" cenach. A swoją drogą, wyobrażam sobie, jakie gromy posypałyby się na Didka, gdyby wprowadzono preferencyjne ceny dla niemieckich mam

    Uważam, że taka różnica cen sprzyja niezdrowej spekulacji, niestety. Kaszmirowe koty dla polskich klientek kosztowały niecałe 400 złotych, a dla zagranicznych 140 euro

  6. #166
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    na czym się przejechalas?

    na tym, ze zadna ze znajpomych nie chciala tych chust? czy na tym, ze Ci przed chwila odpowiedzialam na bardzo niemilego posta?to raczej ja sie przejechalam, jesli juz.

    rozumiem, ze chcesz poczuc się czescia przewazajacej wspolnoty tutaj, stad ta nagla zmiana kursu w stosunku do milusich privow...ludzka mentalnosc nigdy nie przestanie mnie zaskakiwac

    z mojej strony koniec tematu, jesli chcesz kontynuowac, to proszę na priv, chyba ze nie boisz sie obnazania swojej obludy na forum ( a nie sprawia mi to przyjemnosci).
    ja nie muszę się poczuć częscią wspólnoty tutaj



    tez nie mam zamiwru z Tobą dyskutować
    to Ty odpowiedziałaś na moje "notabena mała dygresja"
    i tak, potwierdzam, byłam w stosunku do Ciebie miła bo staram się nie byc uprzedzona...no ale jak widać 3ba było Cię omijać szerokim łukiem
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  7. #167
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anasta Zobacz posta
    Jeżeli mówimy o poziomie dochodów, to nie sądzę, że mamy z Ukrainy czy Białorusi są bardzo zamożne, a muszą kupować w "europejskich" cenach. A swoją drogą, wyobrażam sobie, jakie gromy posypałyby się na Didka, gdyby wprowadzono preferencyjne ceny dla niemieckich mam

    Uważam, że taka różnica cen sprzyja niezdrowej spekulacji, niestety. Kaszmirowe koty dla polskich klientek kosztowały niecałe 400 złotych, a dla zagranicznych 140 euro
    to jest firma Polska
    ja jestem Polką i raz w życiu mam z tego powodu przywilej
    Ostatnio edytowane przez mamaslon ; 30-11-2011 o 13:12 Powód: lit
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  8. #168
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaslon Zobacz posta
    ja nie muszę się poczuć częscią wspólnoty tutaj



    tez nie mam zamiwru z Tobą dyskutować
    to Ty odpowiedziałaś na moje "notabena mała dygresja"
    i tak, potwierdzam, byłam w stosunku do Ciebie miła bo staram się nie byc uprzedzona...no ale jak widać 3ba było Cię omijać szerokim łukiem
    to nie dyskutuj, jesli poza chamskimi uwagami ad personam nie masz nic do powiedzenia w temacie.ja odpowiedzialam na twoją "mala dygresje" w sposob rzeczowy i kulturalny, ty jak widac nie za bardzo wiesz, jak znalezc kontrargumenty, wiec szarpiesz się na docinki i chamstewka. coz, jak kto lubi.

  9. #169
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    Mam nadzieje ze nie pisalas tego o mnie Natalio, w tym fragmencie o dokopywaniu firmie na zagranicznych forach. Przez dlugi czas bylam zupelnie bezinteresowna emisariuszka Natibaby na owych forach, i smiem twierdzic, ze spora czesc Waszej klienteli wziela sie z moich watkow, zakladanych o chustach Natibaby (oraz zdjec).

    Nikt tez nie wymaga, by firma swiecila oczami za poczte polska, ktora operuje w systemie bardziej stosownym dla epoki Krola Ćwieczka, to wszyscy wiemy. Nieprawda jest jednak, ze na forach nie da sie wyczytac zarzutow nt dzialania systemu wyslkowego,czy obslugi klienta.jednak wiekszosc takich bardziej szczegolowych rozmow toczy sie w zamknietych grupach np na Facebooku. wiem stad na przyklad, ze w tym momencie tylko, jedna przynajmniej osoba , moja kolezanka, czeka nadal na chuste wyslana jeszcze wczesniej (i takze bezskutecznie prosi o nr przesylki) , a od pracownicy firmy dostala dzis bardzo przykrego maila, nakazujacego jej poszukanie winy na poczcie amerykanskiej, bo przeciez "my wyslalismy". inna osoba od dwoch miesiecy czeka na przesylke i tez nie uzyskala nawet wyjasnienia jakiegokolwiek od firmy.
    to takie przyklady, w sumie dla calej dyskusji malo inspirujace, tym bardziej ze jak poczta dziala, tak dziala, amerykanska nie lepsza, a kanadyjska nawet zdecydowanie gorsza. no ale skoro o tym mowa... :/
    o tym, dlaczego ceny "na Zachod" są o tyle wyzsze, to przepraszam, ale nawet mnie zabraklo argumentow do prob wyjasnienia .

    i jeszcze o limitach.
    jasne, ze polotyka firmy moze pozostac bez zmian, w koncu przymusu nie ma, kazdy robi po swojemu, i na tym polega demokracja. tylko jesli zwieksza sie ilosc osob zniesmaczonych takimi dzialaniami, to nic dziwnego, ze pozniej standardowe edycje zalegaja na polkach, bo potencjalny klient zniechecony raz a skutecznie, poszuka sobie "standardow" gdzie indziej. a jak juz zobaczy super-mega-limit utkany w ilosciu kilkkunastu-20-kilku sztuk, ktory wykupilo kilka osob, ktore nastepnie winduja na niego ceny na bazarkach, to tym bardziej nie powroci.a jesli ludzie blokują chusty..coz, rozwiazanie jest proste, stosowane wszedzie indziej: wymog zaplaty w ciagu 24 godzin czy tam nawet 48.
    a przy tych mega limitach, mozliwosc zakupu tylko jednej chusty....i kolejny klopt rozwiazany.ku uszczesliwieniu wielu.
    Nie pisałam o Tobie, ale faktem jest, że wiele polskich mam pisze o nas bardzo negatywnie na zagranicznych forach, często bardziej dosadnie niż w Polsce. Mają o tego prawo i niech piszą, co uważają. Głupio bym się czuła, gdyby ktoś pisał za granicą o nas dobrze tylko dlatego, że to polska firma. Takie oczekiwanie jest dla mnie raczej dziwne, zresztą ludzie by to wyczuli, że to nie są szczere komentarze. Chusty trzeba oceniać uczciwie, bo inni mogą na tej postawie podjąć złą decyzję o zakupie, a producent nie poprawi czegoś na czas w swoich produktach. Tak mi się wydaje. Piszę o tym, ponieważ na naszym forum ciągle ktoś pisze, że to dzięki polskim mamom chusty Nati sprzedają się za granicą. Czytam zagraniczne fora i dla mnie tego typu diagnozy sprzedaży chust Nati za granicą brzmią czasami jak ponury żart.Wiele tam życzliwości, ale też wiele nieprzychylności właśnie polskich mam.

    Przeglądamy wybiórczo maile dziewczyn i nie znalazłam czegoś nieuprzejmego. Niemniej jednak teraz jest kilka paczek, które zaginęły w USA i klienci wyżywają się na nas, choć my jesteśmy totalnie bezsilni. Mam nadzieję, że to sytuacja przejściowa, wcześniej nie było aż tylu takich historii, ale teraz faktycznie jest ich kilka i dlatego mogły one trafić do Ciebie. Green, możesz poprosić te dziewczyny, żeby napisały na mojego maila (natalia.zimniewicz@natibaby.pl), sprawdzę, jak wyglądała ich historia. Mamy potwierdzenia od Poczty, że chusty wyjechały z Warszawy i są gdzieś w Stanach. Nie mamy szans na wydobycie jakichkolwiek informacji o tym, gdzie są te chusty. Kiedyś udało się wydobyć informację, że paczka jest gdzieś w Nowym Jorku, ale tam przez kilka tygodni nikt nie odbierał naszych telefonów. Poczta Polska nie widzi w tym nic niestosownego, że przekazuje komuś polskie paczki i nie ma umów, które pozwoliłyby na sprawne ich szukanie za granicą. To dlatego być może Magda komuś z USA zaproponowała, żeby też spróbowała poszukać, podzwonić. Nam jest o tyle trudniej szukać w USA, że oni zaczynają pracę o naszej 14.00. Wcześniej śpią. Jeśli paczka idzie kilka miesięcy i ludzie dostają w międzyczasie zwrot środków za chustę, to i tak Poczta każe sobie za taką jakość zapłacić.

    Jedną paczkę dostarczali kilka miesięcy, potem odesłali ją do Polski z powodu rzekomo nieczytelnego adresu. Tylko że oni w USA skontaktowali się z tą dziewczyną, czyli jakoś adres docelowy odczytali. Nie przesłali jej tej paczki z powodu „nieodczytania adresu”. Bezczelne chamstwo i tyle. Na to, żeby telefonicznie lub mailowo doczytać szczegóły adresu, też nie wpadli. (Nasz adres znali, przecież paczkę odesłali). Poza tym na zdezelowanej paczce, którą po tylu perturbacjach dostaliśmy z powrotem, adres był całkowicie czytelny. Nie dość, że nikt nam nie zwrócił kilkuset zapłaconych przy nadaniu złotych, to jeszcze kazali nam zapłacić drugie tyle za podróż ze Stanów i tylko ostry sprzeciw uchronił nas przed zapłatą cła za przesyłkę z USA do Polski. Czujecie klimat ? Skoro paczka przekracza polską granicę, to my powinniśmy zapłacić cło od własnej skandalicznie „dostarczonej” paczki. LOGICZNE !!! To była paczka dla dystrybutorki, w międzyczasie wycofała się z transakcji, musieliśmy zwrócić jej całą kwotę (kilka tysięcy złotych). Poczta Polska to bezczelny moloch, który w żywe oczy kpi ze wszystkich i nic nie można przeciw temu zrobić. Jeśli podalibyśmy ich do sądu, to nie mielibyśmy alternatywnego przewoźnika, bo Poczta ma monopol dzięki polskim poskomunistycznym przepisom.

    Co do VATu to kolejna atrakcja Poczty Polskiej i polskich przepisów. Żebyśmy my mogli odliczyć VAT, to musimy mieć oficjalne potwierdzenie z granicy, że chusta przekroczyła granicę. W innych krajach UE wystarczy np. mail potwierdzający odbiór paczki od odbiorcy lub dokumenty uproszczone. Żeby Poczta Polska wysłała nam takie potwierdzenie, to trzeba załączyć specjalne dokumenty do paczki, których przygotowanie kosztuje 140 zł, czyli to się nie opłaca. Księgowi przyznają szczerze, że mamy jedne z najbardziej wrednych interpretacji przepisów unijnych o wysyłkach miedzy krajami Unii oraz poza Unię. VAT, który płacą nam klienci z USA w cenie chusty nie jest naszym żadnym zyskiem, musimy go w całości odprowadzić do urzędu skarbowego. Też wolelibyśmy sprzedawać taniej, sprzedaż byłaby większa. Walczyliśmy o to wielokrotnie, z marnym skutkiem. Gdybyśmy wysłali tak jak sobie to wyobrażają dziewczyny z USA, czyli bez VATu, to potem nasza księgowość odjęłaby od naszej ceny netto jeszcze 23% polskiego VAT i wyszłoby, że chustę żakardową sprzedajemy za jakieś 50-60 Euro i z tego jeszcze ok. 12-15 euro dopłacamy do kosztów transportu, bo to jest główną przyczyną różnicy w cenach.
    Od jakiegoś czasu szukamy możliwości, aby paczki wysyłać przez inne kraje, wiec to jest jakaś nadzieją, że cudną Pocztę Polską uda się ominąć. Mamy jeden namiar, trochę ciężko się z nimi dogadać, ale trzymajcie kciuki.

    Szast Prast, może chciałabyś napisać artykuł o tych wszystkich historiach z Pocztą Polską i sytuacją polskich firm sprzedających za granicę? Eksport jest jednym z ważniejszych czynników wzrostu gospodarczego, a internet to coraz ważniejsza droga sprzedaży. Jak widać, Poczta kompromituje nas Polaków wszystkich na każdym kroku i rzuca wiele kłód pod nogi. Może jakiś polityk to przeczyta i ktoś się za to weźmie.

    Inaczej przyjdzie nam dziewczyny założyć partię chustową, wygrać wybory i zmienić przepisy.
    Ostatnio edytowane przez Natalia ; 30-11-2011 o 12:56
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  10. #170
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    dzieki Natalio za tego posta, przkażę dalej.
    dziewczynom oczekującym na chusty pisalam juz, zeby mailowaly bezposrednio do Ciebie, ale byc moze nie mialy adresu.

  11. #171
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Natalia Zobacz posta
    Inaczej przyjdzie nam dziewczyny założyć partię chustową, wygrać wybory i zmienić przepisy

  12. #172
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    dzieki Natalio za tego posta, przkażę dalej.
    dziewczynom oczekującym na chusty pisalam juz, zeby mailowaly bezposrednio do Ciebie, ale byc moze nie mialy adresu.
    Super.
    Tylko przekaż, że dziś i jutro mam zajęcia na uczelni i będę dopiero w piętek na miejscu i wtedy poszukam jakichś informacji. Wystarczy mi ich adres mailowy i skrótowy opis sytuacji albo wręcz przekierowanie jakiegoś maila. Potrzebny mi w zasadzie ich adres mailowy, resztę sobie poszukam.
    Możesz im tez przekazać, że to naprawdę tak wygląda, że musimy wydobywać numer nadania od Poczty kilka dni. Wstyd przed całym światem i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Natalia ; 30-11-2011 o 13:34
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  13. #173
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Natalio, skoro tu jesteś, to zpapytam jeszcze: w jaki sposób "zwykła klientka" może się dowiedzieć, ile było chust i gdzie one idą?

    Pytałam Was niedawno o ilość pewnej chusty i dostałam informację, że to "tajemnica handlowa" i że jedna została znaleziona w szafie...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  14. #174
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    No co ? Jestem za partią chustową. Któraś chce być premierem ? Pierwsze proponowane postulaty:
    1. Zerowy VAT na chusty.
    2. Odliczanie od podatku wydatków na chusty.
    3. Darmowa wysyłka chust postkomunistyczną Pocztą Polską.
    4. Darmowe szkolenia wiązania chust w szpitalach.
    5. Dofinansowanie zakupu chust z budżetu państwa dla uboższych rodziców.
    6. Obowiązkowa edukacja chustowa w szkołach.
    7. Założenie muzeum historii chustowej polskiego narodu w centrum Warszawy.
    8.
    9.
    10.

    Dopiszcie swoje postulaty. Coś czuję, że będziemy miały sporą szansę na poparcie społeczne naszego programu.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  15. #175
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Natalio, skoro tu jesteś, to zpapytam jeszcze: w jaki sposób "zwykła klientka" może się dowiedzieć, ile było chust i gdzie one idą?
    też bym chciała wiedzieć
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  16. #176
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Natalio, skoro tu jesteś, to zpapytam jeszcze: w jaki sposób "zwykła klientka" może się dowiedzieć, ile było chust i gdzie one idą?

    Pytałam Was niedawno o ilość pewnej chusty i dostałam informację, że to "tajemnica handlowa" i że jedna została znaleziona w szafie...
    Nie wiem, o co chodzi z tą chustą w szafie, ale raczej unikamy ujawniania, ile czego jest i było. Cokolwiek odpowiemy, są pretensje. Jeśli chust byłoby 300, to byłby zarzut, że ta Nati jest za bogata i że przecież można było utkać 350. Jeśli chust byłoby 30, to wielu specjalistów forumowych wie, że pół roku przed wypuszczeniem danego modelu powinniśmy byli przewidzieć, ze ich się sprzeda 40. Widzę zresztą, że wszystkie firmy raczej unikają ujawniania tego typu informacji. Poza tym szczerze mówiąc nie prowadzimy tego typu statystyk. Wiemy głównie, ile chust się sprzedało ogólnie w danym miesiącu (potrzebujemy to dla księgowości), ale nie notujemy, jakie to były chusty. Były takie chusty, np. Mea czerwona i beżowa z czarnym lnem, ze ich było dosłownie 2-3 z każdego koloru, dlatego że haczyła się nitka i trzeba było zmienić wątek. To zapamiętałam.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  17. #177
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Rozumiem taką politykę - jest ona powszechna, nie rozumiem tylko, skąd niektóre "zwykłe klientki" posiadają takie informacje...
    Zakładam, że nie są pracownikami NatiBaby...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  18. #178
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Natalio, chodzi o tę wypowiedz
    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    p.s. Dzisiejszych kotow bylo 20 sztuk. dokladnie tyle. wszystkie prawie poszly do Polski, w tym zamowienia wielokrotne dla ych samych osob. zapewne te osoby uwazaja to za rowiazanie fair, w koncu za dwa dni zrobią na tym duzą kasę.
    swiat patrzy...i wyciaga wnioski.
    Sugerującą, ze dane kupujących są powszechnie znane.

  19. #179
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Natalio, skoro tu jesteś, to zpapytam jeszcze: w jaki sposób "zwykła klientka" może się dowiedzieć, ile było chust i gdzie one idą?

    Pytałam Was niedawno o ilość pewnej chusty i dostałam informację, że to "tajemnica handlowa" i że jedna została znaleziona w szafie...
    bambusowa mea waniliowa?

    z odpowiedzi Natalii wynika że nati nie ujawnia i że to jednak tajemnica handlowa
    to Green WIE że było 20? czy TWIERDZI ŻE WIE? i do kogo poszły oczywiście
    i PO CO twierdzi?

    wchodzę ja tu dziś, 9 stron tekstu!!! myślę sobie że może już ktoś dostał te lniane koty...
    a tu? po raz kolejny Green już nie jest klientką nati i że zacytuję "obnosi się ze swoją niechęcią" do niektórych poczynań firmy...
    kolejny taki wątek- trochę to niesmaczne i już.

    edit: green to nie atak personalny tylko petycja do wszystkich-po prostu może by te żale wylewać w jakimś osobnym wątku?
    a nie w każdym kolejnym o konkretnej chuscie?
    Ostatnio edytowane przez Kreska ; 30-11-2011 o 14:09 Powód: dopisek
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  20. #180
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    bambusowa mea waniliowa?

    z odpowiedzi Natalii wynika że nati nie ujawnia i że to jednak tajemnica handlowa
    to Green WIE że było 20? czy TWIERDZI ŻE WIE? i do kogo poszły oczywiście
    i PO CO twierdzi?

    wchodzę ja tu dziś, 9 stron tekstu!!! myślę sobie że może już ktoś dostał te lniane koty...
    a tu? po raz kolejny Green już nie jest klientką nati i że zacytuję "obnosi się ze swoją niechęcią" do niektórych poczynań firmy...
    kolejny taki wątek- trochę to niesmaczne i już.
    Zgadzam sie w 100% tez bardziej mnie interesuje jak się rzeczone koty prezentują.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •