Strona 8 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 310

Wątek: KOTY z lnem -- 29/11

  1. #141
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,282

    Domyślnie

    granatowe jedwabne jaskółki... no!
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  2. #142
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    o tym, dlaczego ceny "na Zachod" są o tyle wyzsze, to przepraszam, ale nawet mnie zabraklo argumentow do prob wyjasnienia.
    Też mnie to bardzo dziwi. I ta różnica w cenie jest naprawdę bardzo znacząca.

  3. #143
    Chustoholiczka Awatar Aksamitka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    5,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    granatowe jedwabne jaskółki... no!
    No nie?

  4. #144
    Chustoholiczka Awatar Aksamitka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    5,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anasta Zobacz posta
    Też mnie to bardzo dziwi. I ta różnica w cenie jest naprawdę bardzo znacząca.
    A płacą cło?

  5. #145
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    nie, nie placa cla, Stany maja polityke otwartego handlu. za to klienci Nati spoza EU placa VAT , ktorego nie powinni placic.
    Ostatnio edytowane przez green_naranja ; 30-11-2011 o 01:18

  6. #146
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    nie, nie placa cla, Stany maja polityke otwartego handlu. za to klienci Nati spoza EU placa VAT , ktorego nie powinni placic.
    powinni płacić, ale nie w Polsce, jednak jesli chusta jest tak wysyłana, że omija urząd celny (więc VAT nie jest naliczany - a musiałby być niezaleznie od cła) to dla nabywcy jest to prawie bez znaczenia (prawie o różnice między stawką polska a nalezną w danym kraju)>

  7. #147
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    to troche inaczej dziala, jak mi dziewczyny tlumaczą-powinni miec zwracana stawkę VAT od sprzedawcy (lub redukowana przy zakupie, ale to pewnie dluzsza droga dla sklepu), i dla nich jest to jednak spora roznica w cenie.

  8. #148
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    to troche inaczej dziala, jak mi dziewczyny tlumaczą-powinni miec zwracana stawkę VAT od sprzedawcy (lub redukowana przy zakupie, ale to pewnie dluzsza droga dla sklepu), i dla nich jest to jednak spora roznica w cenie.
    to ja Ci jeszcze raz wytłumaczę
    powinny miec cenę obniżoną o VAT w Polsce, ale na granicy VAT powinien być znów naliczony od państwa, na terytorium którego towar wchodzi. Plus cło, jeśli przekracza wartość dopuszczalną do odprawy bezcłowej. VAT nalicza się niezależnie od cła.

  9. #149
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    no wlasnie o ten VAT naliczany od panstwa docelowego mi chodzi, piszą mi, ze roznica wcale nie jest do przelkniecia.napiszę konkretniej jak mi specjalistka od ichnich podatkow odpowie.

  10. #150
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Coś mi się kojarzy, że w USA nie ma VAT, ale jest za to sales tax.

  11. #151
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    Generalnie podatek VAT wynosi 19%, i tyle powinni miec odejmowane od ceny towaru, kupując cos w Europie. Wszystkie chustofirmy tak robią dla klientow spoza EU.
    Kiedy towar przybywa do USA, nie jest na niego naliczany zaden dodatkowy podatek od importu /VAT, jesli cena towaru nie przekracza pewnego progu, a dla chust z reguly nie przekracza. Chusta musialaby miec cenę Pamirową, zeby kwalifikowala sie do oplaty.

  12. #152
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    powinni płacić, ale nie w Polsce, jednak jesli chusta jest tak wysyłana, że omija urząd celny (więc VAT nie jest naliczany - a musiałby być niezaleznie od cła) to dla nabywcy jest to prawie bez znaczenia (prawie o różnice między stawką polska a nalezną w danym kraju)>
    A jak firma może wysłać za granicę (tj. poza EU) omijając UC? Nie zgłasza eksportu?

    Poza tym nie zmienia to problemu ceny - przecież do innych krajów EU też obowiązują wyższe ceny, a nie ma dodatkowych opłat i jest wspólny obszar celny.

  13. #153
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mieszkam w USA, a kiedy kupiłeś okłady z innych platform (Didymos, Ellevill, itp.), zawsze odliczenia podatku VAT (które może wynosić do 23%) od ceny zakupu. Ponieważ w USA nie podlega VAT, z mojego rozeznania, Spółka otrzymała zwrot tych podatków, więc nie ma strat na koniec.

    Klienci w USA zdają sobie sprawę z disrecpencies cen między tym, co płacą i co Polska płaci mamy, ale są oczywiście w stanie zapłacić, aby uzyskać dodatkowe okłady chcą obwodnicy i na rynku wtórnym (gdzie te trudne do znalezienia okłady są tak bardzo oznaczony).

    Przykro nam, że nie może mieć wyjaśnił również, jak używam Google Translate

  14. #154
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    Generalnie podatek VAT wynosi 19%, i tyle powinni miec odejmowane od ceny towaru, kupując cos w Europie. Wszystkie chustofirmy tak robią dla klientow spoza EU.
    Gdzie??? W USA?? Bo w Polsce 23%

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    Kiedy towar przybywa do USA, nie jest na niego naliczany zaden dodatkowy podatek od importu /VAT, jesli cena towaru nie przekracza pewnego progu, a dla chust z reguly nie przekracza. Chusta musialaby miec cenę Pamirową, zeby kwalifikowala sie do oplaty.
    Próg jest inny dla cła i dla VAT. Przynajmniej w przypadku importu z USA do Polski. Cło placimy powyżej 150 euro, VAT powyżej 45 euro. Żadna chusta nie kosztuje mniej niż 45 euro
    Ale wychodząc z założenia, że w USA nie ma VAT, to może tu jest pies pogrzebany.

    Anasta - przesyłając poczta Polską do USA jako list (do 2kg) raczej na urząd celny się nie trafia. Nie trzeba nawet deklaracji żadnej wypełniać.
    Ostatnio edytowane przez demona ; 30-11-2011 o 10:10

  15. #155
    Chusteryczka Awatar t_a_s
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    1,953

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Anasta - przesyłając poczta Polską do USA jako list (do 2kg) raczej na urząd celny się nie trafia. Nie trzeba nawet deklaracji żadnej wypełniać.
    Chyba, że się wyśle wartościową Zdaje się, że tam jest limit 200 dolarów, powyżej naliczają cło.

    Anita, mama Wiktusi(10.02.2007) i Anielki (03.01.2010)


    Moje nowe hobby fotografia

  16. #156
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaani Zobacz posta
    a ja nawet lubię te polowania, nawet przy porażce...troche adrenalinki, coś się dzieje, można się posmiać , a chust tyle pięknych, że jakoś przeżyję bez jakiegoś szczególnego limitu...
    O to to! Zawsze to powtarzam!
    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    W temacie powiem tyle ,ze o 14/15 to pracuję i potem tylko oglądam jakie cudo było.
    Czasami mi zwyczajnie smutno, że była ładna chusta a ja nawet nie miałam szansy jej zdobyć, a potem sobie myślę, że to tylko chusta i jest git.
    Pondo - póki Nati nie wprowadzi reglamentacji zawsze mozesz poprosić zaprzyjaźnioną forumkę, żeby spróbowała kupić coś dla Ciebie - przecież często tak się zdarza...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  17. #157
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Natalia Zobacz posta
    Spadają na nas cięgi, że chust jest za mało, a wiele z tych chust jest blokowanych bez sensu. Rozumiem pierwszy odruch przy zakupie, ale blokowanie chusty przez 1,5 miesiąca to chyba trochę przesada.
    Tego to ja kompletnie nie rozumiem. Przecież Wasz regulamin pkt. 9 "Na płatność za zamówienie lub kopię potwierdzenia zapłaty czekamy do pięciu dni roboczych. Po upływie tego czasu zamówienie zostaje anulowane." W takim razie wcale nie powinno być możliwości blokowania chusty przez 1,5miesiąca.

  18. #158
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Gdzie??? W USA?? Bo w Polsce 23%


    Próg jest inny dla cła i dla VAT. Przynajmniej w przypadku importu z USA do Polski. Cło placimy powyżej 150 euro, VAT powyżej 45 euro. Żadna chusta nie kosztuje mniej niż 45 euro
    Ale wychodząc z założenia, że w USA nie ma VAT, to może tu jest pies pogrzebany.

    Anasta - przesyłając poczta Polską do USA jako list (do 2kg) raczej na urząd celny się nie trafia. Nie trzeba nawet deklaracji żadnej wypełniać.
    23 oczywiscie, nie 19 ,moja pomylka. co tylko gorzej swiadczy o sprzedawcy.
    jak juz mowilam, NIE MA W USA podatku VAT i nie powinny go klientki Natibaby placic. mają tam "sales tax"ktory nie jest podatkiem federalnym i rozni sie od stanu do stanu, a poza tym jest bardzo niski (a na zakupy przez internet w ogole nie obowiazuje) no i nie ma on nic wspolnego z zakupami zagranicznymi.

    tu jest nie tylko pies pogrzebany, ale calkiem spora krowa.

    i, co do przechodzenia przez urzad celny. nie wiem jak w Polsce, ale w UK MUSISZ wypelnic deklaracje celna na paczke/ list o okreslonej wadze (w tym z chusta) idaca poza UE, a przeciez to ta sama strefa celna.pierwsze slyszę, zeby z Polski nie trzebha bylo, no ale kto wie, jak widac w UP ojczyznianym ni taki kwiatki przechodza.
    i jeszcze jedno sprostowanie: w kazdym kraju przesylki zagraniczne przchodza przez urzad celny, w wiekszosci dzieje sie tak juz na lotnisku. natomiast niektore kraje, jak USA, maja to szczescie, ze oplata celna nie obowiazuje.

  19. #159
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zuzolcia Zobacz posta
    granatowe mogą być jaskółki jedwabne
    a kaszmir malinowo czerwony tylko w co? w dmuchawce może??? chodzą za mną i chodzą
    a wiesz, tez za mną chodzą te dmuchawce...ale do dmuchawców chyba ten czerwien srednio
    niech sobie kotki bedą malinowe
    dmuchawce standart mysle, szare

    co do dysputy dodam tylko ze ja zyje w Polsce, zarabiam w Polsce...cieszy mnie to ogromnie ze moge kupić chuste Polskiej firmy za nasze pieniądze.
    Myslę też że cena w euro dla mamy zagranicznej odpowiada portfelowi i cenie w zł. dla mamy Polskiej
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  20. #160
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaslon Zobacz posta
    a wiesz, tez za mną chodzą te dmuchawce...ale do dmuchawców chyba ten czerwien srednio
    niech sobie kotki bedą malinowe
    dmuchawce standart mysle, szare

    co do dysputy dodam tylko ze ja zyje w Polsce, zarabiam w Polsce...cieszy mnie to ogromnie ze moge kupić chuste Polskiej firmy za nasze pieniądze.
    Myslę też że cena w euro dla mamy zagranicznej odpowiada portfelowi i cenie w zł. dla mamy Polskiej
    ok, mamaslon, to w takim razie niech inne firmy tez zrobią niższe, preferencyjne ceny dla swoich krajow. ciebie jako klientki tylko Natibaby byc może to nie wzruszy, ale zapewne wiele twoich kolezanek -tak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •