Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Wątek: dwulatka i kupa

  1. #1
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie dwulatka i kupa

    Prosze, podzielcie sie swoim doswiadczeniem, jak zachecic dziecie do wyprozniania sie na toalecie/nocniku?
    Mloda robi siku do wyzej wymienionych, ale kupy nie chce, mimo ze od 4tyg zycia na EC robila przez ponad rok na wylacznosc, a pozniej przestala
    .
    A ja juz nie moge Nie moge zniesc tego zapachu Niedawno przestala jesc mleko piersiowe i zmiana zapachu jest dla mnie szokujaca. Moze to jeszcze wychodzace piatki sie nakladaja. Zakladam mlodej ekologiczna jednorazowke, kiedy wiem, ze bedzie kupa , bo nie mialabym sily zapierac pieluch 2x dziennie. Aaaaaa!!!
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ja sobie poradziłam, najważniejsze, że zadziałało
    obiecałam Grzesiowi że za każdą kupę w nocniku dostanie samochodzik, to było na początku - bo miał taki czas, że nie pozwolił sie wysadzać i robił tylko w pieluszkę (tez celowałam z jednorazówkami)
    jak już to opanowaliśmy - a zadziałało od pierwszego razu, były tylko dwie wpadki, to po jakimś miesiącu-półtorej powiedziałam, że ma sygnalizować, wołać, że robi
    tylko chyba słabo wytłumaczyłam bo woła, jak juz siedzi na nocniku i ciśnie
    ale pracujemy nad tym, generalnie teraz już sam siada, nawet sam się rozbiera jak ma coś ubrane na tyłku
    zastosowałam system nagród, bo miałam po prostu dość, u nas zadziałało, ale trochę to trwało, chociaż różnicę i postępy widziałam od samego początku

  3. #3
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malina Zobacz posta
    Mloda robi siku do wyzej wymienionych, ale kupy nie chce, mimo ze od 4tyg zycia na EC robila przez ponad rok na wylacznosc, a pozniej przestala
    .
    U nas identycznie! Bałam się zdjąć pieluchę, no bo kupy na nocnik nie chciała i już. W końcu puściłam bez pieluchy, ze 2 kupy poszły w majtki i koniec - nagle się okazało, że woła!
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  4. #4
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Iwka, probowalam. Puscialam bez pieluchy na golasa, albo w wersji bardziej opakowanej: w majtkach. Od stycznia/lutego roku przestala sie zalatwiac do kibelka i to byl koniec EC u nas. Sygnalizowala, ale robila w pieluche, majtki, na podloge. I siku, u kupe. Na nocnik/nakladke nie chciala usiasc za chiny ludowe. Ale co ciekawe, przestala w nocy sikac Odpuscilam.
    Potem nagle zainteresowanie nocnikiem, a jeszcze pozniej nakladka. I siku mamy jako tako opanowane. sa nawet dni bez wpadek
    Ale kupa to jakas inszosc jest, czy jak?
    Ona wie, ze sie robi do toalety, ale co z tego
    no przeciez nie beda na nia krzyczec, chociaz czasami mi sie przelewa i mam ochote, bo ta kupa 2-3 razy dziennie mnie wykancza.
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  5. #5
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    no.. mojej dwulatce jak nie założę pieluchy przed kupą to biega co minutę że chce siku, wpada do łazienki i mówi że nie.. i tak w kółko. Męczy się strasznie (M nazywa to "cierpieniami młodego Wretera) Chęć kupy to jedyny moment w ciągu dnia, kiedy z chęcią tą pieluchę da sobie założyć. Chyba zacznę ją przekupywać... Chyba bajkami normalnie.. "jeśli zrobisz kupkę na nocnik, to puszczę "klub przyjaciół Myszki Miki".. hm...
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  6. #6
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    No to mamy inny model Chociaż początek był identyczny, wysadzana od urodzenia, pięknie robiła wszystko, nagle bunt dłuuuugi. Potem jakoś na to siusiu zaczęła się dawać posadzić, ale kupa absolutnie nie. no i tak jak pisałam, narobiła kilka razy w spodnie i zaczęła siadać na nocnik Teraz pielucha tylko na noc (najczęściej sucha, pewnie niedługo zdejmiemy) i na wyjście, bo zimno i się boję.
    No ale jak próbowaliście, to nie wiem...
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    u nas było siku i kupa na nocnik, aż tu nagle siku w pieluchy z powrotem
    co raz częściej zdarza się kupa w majtach

    jakiś galopujący regres

  8. #8
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    No to mamy inny model Chociaż początek był identyczny, wysadzana od urodzenia, pięknie robiła wszystko, nagle bunt dłuuuugi. Potem jakoś na to siusiu zaczęła się dawać posadzić, ale kupa absolutnie nie. no i tak jak pisałam, narobiła kilka razy w spodnie i zaczęła siadać na nocnik Teraz pielucha tylko na noc (najczęściej sucha, pewnie niedługo zdejmiemy) i na wyjście, bo zimno i się boję.
    No ale jak próbowaliście, to nie wiem...
    Moja mega uparta. Na dobra sprawe, to bunt nocnikowy dalej jest to tej pory Tak, o sobie na nocnik sie posadzic nie da.?

    AMK, a moze alergia?
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    A może ona się boi tej kupy? Próbowałaś z jakąś książeczką może?
    Albo może z pokazywaniem kup zwierzątek, macie jakieś w domu? Że piesek robi na trawkę, chomik w trociny, ptaszki na samochód , dorosli na kibelek, a dzieci do nocniczka. Może sobie obejrzyjcie, albo pośmiejcie się, jak śmierdzi U nas jest zawsze pełen opis doznań wzrokowo węchowych, u obojga dzieci






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  10. #10
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    ekhem, my mamy ksiazki o kupie
    Ona wie, ze zwierzatka robia i gdzie, i jaka, wie, gdzie dorosli i dzieci. Ha, ma nawet dzika radosc, jak ptaszka czy pieska na robieniu kupy przydybie. Albo wlasna kolezanke, jak siedzi na nocniku.
    Kupa to u nas nie jest tabu, nigdy nie bylo. Ona nawet sobie lubi powachac tylko po to, by zmarszczyc nosek i powiedziec teatralnie: fuj, smiedzi!
    Ale nie zrobi inaczej jak pod siebie.
    Nawet, jesli widze, ze robi, to nie przeszkadzam, bo przestanie i wstrzyma na dluuugo. A to nie o to chodzi.

    W sumie nawet siku nie komunikuje. Po prostu idzie do nocnika, sciaga spodnie, majtki, siada i robi.
    Albo przed spacerem to ja jej proponuje nakladke, tak samo przed snem, o ile nie zrobi na nocnik, i ona sie zgadza, jesli ma ochote.
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  11. #11
    Chustofanka Awatar oladronia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    463

    Domyślnie

    Moja wprawdzie trochę młodsza, ale też do niedawna myślałam, że mamy totalny regres, bo bywały takie dni, że wszystko lądowało w pieluszce mimo wysadzania. Potem jakoś się zaczęło normować z sikaniem - w sensie, że większość lądowała w nocniku - ale kupa nadal była w pieluszce co doprowadzało mnie czasem do szału szczególnie, że zaczęła już na siku normalnie wołać, że chce. Zaczęłam ją puszczać w majteczkach (w sensie że bez pieluchy), kilka razy zrobiła w spodnie, a teraz woła "kupa" chyba, że nagle mocno się jej zachce i nie zdąży utrzymać. Generalnie odnoszę wrażenie jakby musiała się do tego przyzwyczaić, że za każdym razem robi na nocnik. Nie było żadnego przekupywania, ale kilka razy śmialiśmy się że śmierdzi i jest fuj, więc teraz słyszę to za każdym razem jak robi


    szyję pieluszki i robię na drutach http://ecomomandbaby.blogspot.com/
    prowadzę klub dziecięcy http://www.dziuplawiewiorki.blogspot.com/

  12. #12
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AMK Zobacz posta
    u nas było siku i kupa na nocnik, aż tu nagle siku w pieluchy z powrotem
    co raz częściej zdarza się kupa w majtach

    jakiś galopujący regres
    witam w klubie

    U nas pól roku bez pieluch i nagle jakaś masakra. Normalnie dziś się zaczęłam zastanawiać nad powrotem do pieluch
    Co z tą alergią??? Siki rzeczywiście podsmierdkują dziwnie, w pn zrobię badania.

    Wybacz Malina, że sie wcinam może 2 latki tak mają po prostu?? Juz nie pamietam jak to było poprzednio...

  13. #13
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    u nas bez kontroli Miłek robi siku, ale kupy się boi JuZ zaczął sygnalizoć dzis,że kupa idzie, ale się boi . My wysadzamy misia i łosia kumpli Miłka na nocnik .Miłek spłukulje po nich* daktyle*i czekamy...
    Miłosz-11.05.2010

  14. #14
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Alez wcinaj sie, wcinaj!
    Moze do czegpos dojdziemy
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    624

    Domyślnie

    Hmm, myślę, ze w dwulatkach coś siedzi i chyba mają taki etap. Mój jak miał 1,5 do 2 robił kupę do wc z nakładką. Był bardzo dumny, że kupę robi jak tata a potem mu przeszło. Po domu lata bez pieluchy więc najczęściej kupy zbieram z dywanu. Cwaniak doskonale wie, że będzie ją robił, chowa się w drugim pokoju i wołany nie wychodzi. Potem przybiega i informuje, ze tam jest kupa. Jak ma pieluchę to robi podobnie tylko oznajmia, ze kupa wylądowała w pielusze i trzeba go umyć. Wrrr
    Jak nie ma pieluchy i mu parę razy przypomnę, ze za kupę w nocniku jest mamba lub żelek to już parę razy się udało i usiadł. Tłumaczę mu też, że jak zrobi kupę do pieluchy to jest dużo mycia, pupa mu śmierdzi i pielucha śmierdzi a kupę z nocnika się wyrzuca i po kłopocie... Na razie trzymam się systemu nagród i zobaczymy.
    Tak się zastanawiam, czy nie jest mu wygodniej robić tą kupę w kucki niż na siedząco i czy to nie jest powód...

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malina Zobacz posta
    W sumie nawet siku nie komunikuje. Po prostu idzie do nocnika, sciaga spodnie, majtki, siada i robi.
    Albo przed spacerem to ja jej proponuje nakladke, tak samo przed snem, o ile nie zrobi na nocnik, i ona sie zgadza, jesli ma ochote.
    Malina u nas tak samo. Mały nigdy nie wołał, że chce siku. Lata bez pieluchy albo w luźnych majtkach lub spodenkach i jak chce siku to siada i robi. Melduję jedynie po fakcie. Namawiany nie chce usiąść (chyba na podobnej zasadzie co my, po co mam siadać na wc, kiedy wiem, ze nie chce mi się siku...). Nigdy go nie sadzałam tak jak uczono nasze mamy, że siedzi na nocniku i czekamy aż się wysiusia. Wydawało mi się to nielogiczne a poza tym on by nie wysiedział, zbyt jest ruchliwy.

    Dlatego myślę, że analogicznie nie woła, że chce kupę. Może musi minąć czas zanim zacznie siadać i robić. Z sikaniem było podobnie. Najpierw sikał gdzie popadnie i przybiegał pokazać. Teraz praktycznie mu się nie zdarza, chyba, ze zapomni, że pieluchy nie ma...

  17. #17
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    przekorne dwulatki

    Wczoraj byly trzy kupy
    Dwie w jedno, a trzecia na krzeslo spadla podczas rysowania.
    Trzeciej nie jestem w stanie przewidziec, wiec spada roznie
    Emmo, ciesze sie, ze nie mamy dywanu w duzym pokoju.

    Ale za to zadnej wpadki sikowej. siadala na nocnik a potem podciagala majtki i biegla do zabawy.
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    może wyprzedając formowanki odczynię zły urok?
    a tak serio, to pamiętam, że starszemu się wyklarowało zupełnie w wieku 2,5 r

  19. #19
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    a ja myślałam, że u nas coś nie tak, że za mało czasu poświęcam na nauczenie nocnika.
    On wie, że tam to się robi, że będzie kupa, pokazuje, ale za nic na świecie nie usiądzie na nocnik/kibelek. Nie zmuszam go. Wiem, że przyjdzie taki dzień, że zacznie wołać (kiedy zacznie już mówić) .
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  20. #20
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AMK Zobacz posta
    może wyprzedając formowanki odczynię zły urok?
    nie licz na to

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •