Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: PIELUSZKI DLA NOWORODKA

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    20

    Domyślnie PIELUSZKI DLA NOWORODKA

    pewnie tych tematów było tysiące ale jakoś nie mogę sobie znaleźć nic konkretnego

    Pomóżcie mi określić ile pieluszek i ile otulaczy potrzebne mi na początku
    Mam w planach używać bambinomio prefoldów i otulaczy i ewentualnie tetry ...

    Na jak długo takie pieluszki starczą ?? Od kiedy kieszonki się bardziej sprawdzą ??

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    tutaj sobie poczytaj
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=45747

    edit: a konkretnie to bardzo trudno powiedzięc ile, bo kazde dziecko jest inne (rozmiar, waga, budowa) kazdej mamie odpowiada co innego (wygoda, pranie, czas suszenia)
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Skawina
    Posty
    47

    Domyślnie

    Co do tetry to ja mam 30 sztuk i tylko ich używam ale tak około 20 służy do pupy a reszta używana jest w innych celach Otulaczy polecam minimum 3 sztuki bo kupy noworodkowe raczej zawsze zabrudzą otulacz i wtedy do prania.

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Ja dałam radę z 3 otulaczami, 20 prefoldami i 20 tetry (tetry rzadko używałam, glównie prefoldy- tylko dłużej schną). Powoli dokupuję kieszonki. Moja ma 3 miesiace

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo ...
    espejo dzięki za linka , ale kurcze czytam i coraz mniej wiem

    Promada , Mayka a nie przecieka Wam tetra ?? Jak ją składacie ( spotkałam się z określeniem origami ale nie mam pojęcia o co chodzi )

    To w sumie nie tak dużo na początek potrzeba .
    A tetra dla noworodka jaka najlepsza ?? Duża jest różnica między pieluchowaniem noworodka a powiedzmy dwumiesięcznego dziecka ??

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    jak składać tetrę masz tutaj: http://www.pieluszkarnia.pl/Jak-skla...fo-pol-43.html

    Nie przecieka tak mocno, bo pieluchy przebierasz u noworodka co godzinę. Ale jak jest kupka- która na początku w zasadzie jest przy każdej zmianie, to może zabrudzić otulacz i pierzesz wtedy całość (wtedy więcej otulaczy ci się przyda, + jest taki, że szybką schną).

    Różnica jest taka- że noworodek robi kupki b.często, częściej przebierasz, nie potrzebujesz dużej chłonności i najlepsze byłyby otulacze te najmniejsze (nie one-size'y).

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    20

    Domyślnie

    Mayka to przy założeniu że dziecku zmieniam pieluchę co godzinę potrzebuje co najmniej 20 pieluch na dzień ??
    Czyli 40 to trochę mało jak na początek ??

    A co z nocą , bo przecież nie będę wstawać co godzinę na zmianę pieluchy tylko co karmienie ...

    Mam jedną małą pieluszkę AIO i dwie małe noworodkowe formowanki . Mam kilka otulaczy ale chce zamówić jeszcze wełniany ( jeden albo dwa ) no i nie wiem co jeszcze i w jakiej ilości .
    Pewnie jak zacznę praktykę to mi się rozjaśni ale puki co chciała bym mieć jakiś zestaw "startowy"

  8. #8
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    To ja powiem jak u nas. 20 prefoldów i 20 tetry starcza, ale my na noc używamy jednorazówek - zmieniam dwa, czasem trzy raz, jak się budzi na karmienie. Zadowolona jestem z tetry sandra niebielonej stąd: http://www.krainapieluszek.pl/index....ory&path=47_54. Otulacze mam 4 i zupełnie wystarczają - rzadko nam kupa wycieka, bo składam: http://www.ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php#5
    Pranie co drugi dzień. Aha, prefoldy bambino mio mogę yć odrobinę zza duże na początku, ale teraz już dla nas ok
    ps. a my mamy otulacze one size- flipa i nappy me oraz wełniami mojej roboty i są ok, a wystarczą na długo
    Ostatnio edytowane przez Agulinka ; 26-11-2011 o 15:29
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    20

    Domyślnie

    Agulinka bardzo Ci dziękuje . A ile miała Martunia jak się urodziła ( znaczy ile ważyła )

  10. #10
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    dopisałam o otulaczach ps wyzej jeszcze
    a ważyła 3,5 kg czyli standardowy noworodek
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  11. #11
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Kurde a dla mnie bambinomio byly mega sztywne i kończyly się akurat na pępuszku. Już wolałam flipa przydużego i jeszcze cotton bottoms fajne były.
    I od początku używalam bumgeniusa z tetrą
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Tetre mam
    otulacz wybrany
    polećcie mięciutką, rozmiarową, formowanke na troczki

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 999 Zobacz posta
    Mayka to przy założeniu że dziecku zmieniam pieluchę co godzinę potrzebuje co najmniej 20 pieluch na dzień ??
    Czyli 40 to trochę mało jak na początek ??

    No fakt- co godzine-dwie to w dzien zmieniasz, oczywiscie jak nie spi jak spi 3 godziny ciurkiem to nie budzisz

    A co z nocą , bo przecież nie będę wstawać co godzinę na zmianę pieluchy tylko co karmienie ...

    Mam jedną małą pieluszkę AIO i dwie małe noworodkowe formowanki . Mam kilka otulaczy ale chce zamówić jeszcze wełniany ( jeden albo dwa ) no i nie wiem co jeszcze i w jakiej ilości .
    Pewnie jak zacznę praktykę to mi się rozjaśni ale puki co chciała bym mieć jakiś zestaw "startowy"

    W nocy troche inaczej, bo sen dluzszy- warto wtedy miec formowanki. jak masz dwie i aio to powinno wystarczyc na jedna noc. zalezy od tego ile razy dziecko bedzie sie budzilo. moja od urodzenia spi w nocy dosc dlugo zatem najpierw zaliczalysmy max 3 zmiany pieluchy- teraz albo wcale albo 1 zmiana.

    z poczatku wspomagalam sie jednorazowkami, zeby wlasnie wycyrklowac ile pieluch potrzebuje i jak czesto musze prac.

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Góra, dolnoslaskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    dziewczyny a moze to takie glupie pytanie. pierw przebieralyscie noworodka a poxniej karmilyscie czy na odwrot. ja raczej nastawiam sie na przebieranie po karmieniu ale sobie mysle ze jak nakarmie malego na lezoco to pewnie z nim zasne, chyba ze dzidzia nie zasnie z brudna pieluszka... wiecie ja bez doswiadczenia a maly na razie tylko kopie w brzuszku.

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Joannaa87 Zobacz posta
    dziewczyny a moze to takie glupie pytanie. pierw przebieralyscie noworodka a poxniej karmilyscie czy na odwrot.

    Najpierw przebierałam, potem karmiłam I faktycznie bardzo często potem zasypiali przy piersi. Potem to był jedyny oprócz wózka sposób na uśpienie malucha

  16. #16
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    U nas też najpierw przewijanie a potem karmienie, bo dziecko często usypia na cycu i przewijanie może wybudzić.

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    myslę że z 4-5 otulaczy i 15-20 prefoldów może wystarczyć spokojnie, nam się kieszonki od około 5 kg sprawdzały juz rewelacyjnie, fajne są też itti bitti rozmiarowe od początku, na bazarku można kupić z 2-3 s, bo dziecko szybko wyrasta i m bardziej opłacalna

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Góra, dolnoslaskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    okto bedepierw przebierac.mam nadzieje ze malanie zdazy sie zalapac. awlasnie budzily wam siemalenstwa tylko dlatego ze mialy kupke w nocy a niebyly glodne. tzn mi siewydjeze noworodek zalatwia sie zaraz po jedzeniu wiec jak zasnie i zrobi kupke to za chwile nietrzebazowu przebrac??? nie chce zeby Malylezal z kupa 2 godziny. jeju ale ja ciemna jestem hehe

  19. #19
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Z tym przewijaniem przed jedzeniem to róznie bywa, bo jak dzieciak głodny to bedzie płakał w czasie zmiany pieluszki.
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •