Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: niemiecki ebay - a polskie zakupy?

  1. #1
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie niemiecki ebay - a polskie zakupy?

    Przegladalam sobie wlasnie niemieckiego ebaya no i jestem zaskoczona, ze mozna tam nabyc chusty za grosze

    Niestety niemieckiego nie znam ale po przetlumaczeniu wiekszosc nie oferuje przesylek zagranicznych

    Ma ktos jakies doswiadczenia, ktorymi moze sie podzielic???

    Bede wdzieczna
    Iwona - mama Hugo (29 wrzesien 2010)
    Doula
    Doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®

  2. #2

    Domyślnie

    z mojego doswiadczenia wynika, ze wiekszosc jednak proponuje wysylke zagraniczna
    w razie problemow jezykowych sluze pomoca

  3. #3
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    to fakt,że na niemieckim ebay-u sporo fajnych okazji można znaleźć. To pewnie, że przez to, że w Niemczech chustonoszenie dużo bardziej jest rozpowszechnione niż u nas i tradycja noszenia dłuższa. Sporo osób kupuje tą jedną chustę, a jak dziecko wyrośnie to sprzedaje za grosze i nie myśli długo nad tym, że to indio, griasol czy inne cudo (tak jak my to widzimy
    Ja czasem coś kupuję, ale będąc w DE, więc bez wysyłki zagranicznej. Na twoim miejscu jak by mi się coś spodobało, próbowałabym pisać do właściciela po angielsku - zawsze jest jakaś szansa, że odpowie. No albo proś nas o pomoc



  4. #4
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Wink

    Ja zawsze pytam sprzedającego, czy wyśle do Polski i za ile, po angielsku, bo niemieckiego nie znam. Czasem piszą że nie, ale większość nie widzi problemu, chociaż nie wychodzi to najtaniej.
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  5. #5
    Chustomanka Awatar Kot.w.paski
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    http://www.ebay.de/itm/TRAGETUCH-BAB...item45fbc3b24a

    jak widać gnioty też się znajdą
    Karolinka 17.07.2010 Julitka 29.01.2011

  6. #6

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Agut
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    okolice Grodziska M.
    Posty
    4,325

    Domyślnie

    kupowałam chyba dwie chusty na ebayu. bankowo nie było problemy z wysyłką za granicę.
    jesli w opisie nie ma informacji o wysyłce za granice to wystarczy napisać do sprzedawcy i zaptać czy by wysłał.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  9. #9
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Kupowałam już chusty przez niemiecki Ebay - w kwestii wysyłki można się dogadać - opcja "nie wysyłam za granicę" jest automatyczna przy wystawianiu aukcji. Ja korzystam z pomocy rodziny w Niemczech jeśli sprzedawca się uprze i nie chce wysyłać. Jest tu kilka forumek z Niemiec - możnaby poprosić o przysługę

    Didków mają całe mnóstwo, Aprosas tez popularny ale innych firm znacznie mniej. Kupiłam sobie fajny polar do noszenia Popolini - u nas zupełnie nie znany. Poza chustami mają też pieluchy wielo.

  10. #10
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Wysylaja, chyba ze sie trafi sprzedaca niekumaty jezykowo I na dodatek szybko paczka dociera (tylko niekoniecznie tanio..)
    Jesli masz nieco wiecej czasu na wyszukiwanie, nie ograniczaj sie w wyszukiwarce tylko do didymosa - czasem ludzie nie wiedza, co sprzedaja.
    Lub nazywaja didymosem po prostu dlugiego pasiaka, nawet zwykly obrus sie z taka nazwa trafia
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  11. #11
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Dzieki
    Ja widzialam bardzo tanie hoppki, a ze moj maluch rosnie i chyba nie zamierza przestac, to potrzebuje czegos co go poniesie, no i widzialam, ze nawet za 15 euro mozna kupic
    Rewelacja!!!

    Na razie bede pytac po angielsku, a jak nic sie nie uda to odezwe sie po pomoc Jeszcze raz dziekuje
    Iwona - mama Hugo (29 wrzesien 2010)
    Doula
    Doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®

  12. #12
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    A najtansze uzywki w De trafiaja sie w bezplatnych gazetkach dzieciowych w rubryce z ogloszeniami drobnymi. W ciagu slow wanienka-ubranka-kojec-materacyk znalezc mozna i ergo za 20 eur i wiazanki za 10
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  13. #13
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

  14. #14
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Anasta rewelacja Dziekuje
    Iwona - mama Hugo (29 wrzesien 2010)
    Doula
    Doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®

  15. #15
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    No to zakupilam bebinke sobie

    No i mam problem, bo chyba sprzedawca nie jest zachwycony cena no i mi chce odwolac aukcje

    Podpowiedzcie, jak najtaniej, ubezpieczona przesylke wyslac z Niemiec do Europy, prosze Najlepiej po niemiecku
    Iwona - mama Hugo (29 wrzesien 2010)
    Doula
    Doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marlei Zobacz posta
    No to zakupilam bebinke sobie

    No i mam problem, bo chyba sprzedawca nie jest zachwycony cena no i mi chce odwolac aukcje

    Podpowiedzcie, jak najtaniej, ubezpieczona przesylke wyslac z Niemiec do Europy, prosze Najlepiej po niemiecku

    Zaprotestuj - nie ma prawa, trudno mógł dac cenę minimalną...

    Niemcy mają swoją pocztę albo może kurierem - DHL?
    Jak chcesz to moja rodzina będzie jechać do Polski po świętach - możesz podać ich adres - wyśle na niemiecki adres a potem oni już stąd odeślą
    ale teraz widzę że jesteś w UK. To nie pomogę...

    tu jest popularny niemiecki kurier - i taryfikator opłat międzynarodowych:
    http://www.hermespaketshop.de/pakete...ernational.php
    Ostatnio edytowane przez amst ; 02-12-2011 o 00:59

  17. #17
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Problem jest taki, ze najpierw szukalam kogos do odbiory w Berlinie, bo sprzedawczyni zaznaczyla, ze to najlepsza forma dla niej. Jak juz znalazlam to mi napisala, ze chusta jest gdzies u rodziny i odbior osobisty jest niemozliwy no i teraz chcialabym jej napisac w jaki sposob chce ta chuste otrzymac chodzi mi o dokladny rodzaj przesylki itd.

    Nie wiem co zrobic bo chusta na prawde za grosze
    Iwona - mama Hugo (29 wrzesien 2010)
    Doula
    Doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®

  18. #18
    Chustomanka Awatar jagienkat
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,373

    Domyślnie

    Powalcz koniecznie! Z konkretną przesyłka nie doradzę, ale może napisz mu zwyczajnie, że skoro nie odbiór osobisty, to czekasz na wysyłkę na adres taki i taki - nie dyskutuj z nim, w końcu sam wystawił za cenę groszową!


  19. #19
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    może poproś o wysyłkę za pomocą Deutsche Post DHL (poczta niemiecka paczki za granicę wysyła DHL-em)? Transport wszystkich jest automatycznie ubezpieczony. Teraz tylko kwestia czy paczka zmieści się w wymiarach Sz+Dł+Wys + 90 cm i najdłuższa strona będzie miała 60 cm - wtedy kosztuje 8,90 euro. Czy też większa wtedy płacisz 17,00 euro. Tu masz link, możesz im podesłać. To już nie powinno być jakieś straszne skomplikowane dla sprzedającej iść na zwykłą pocztę i wysłać paczkę za granicę. Jak byś miała problem językowy z wytłumaczeniem tego sprzedającej to pisz pw, spróbuję przetłumaczyć



  20. #20
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Jesli mi przeslesz namiary na aukcje i dane sprzedajacej, to moge do niej zadzwonic. Moze przeslac na moj adres w De, do Polski teraz masa ludzi na Swieta stad bedzie jechac.
    Nie jestem ciagle na forum, wiec jesli chcesz pomocy, pisz na maila.
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •